Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2012. jún. 22. 18:14

Megvagyunk, köszi. :-)

Együttes erővel dolgozunk a tejserkentésen, mert nagyon kevés van még.

829. nikkkancs (válaszként erre: 828. - Nikk_1982)
2012. jún. 22. 18:08
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Mindig jól jönnek ezek az információk! Egyébként hogy vagytok?
828. Nikk_1982 (válaszként erre: 827. - Nikkkancs)
2012. jún. 22. 18:03

Textilpelusok legalább 5 darab (kis kosarában alá rakni, büfihez), popsitörlő, eldobható pelenka, popsikrém, kis takaró.

Megeshet hogy pelust és popsitörlőt fognak bekérni. De pelenkából szerintem az ember úgyis egy csomagot visz, én abból leadtam 10-et és még hoztam is vissza, popsitörlő meg lesz az egyik ajándékcsomagban egy 10 darabos talán, az elég lesz nekik.

2012. jún. 22. 17:57
Lehet hogy írta már valaki, de megkérdezném mégegyszer, hogy a babának mit kell vinni a kórházba? popsitörlő? pelenka? (azt tudom hogy a ruha majd csak hazajövéskor)
826. nikkkancs (válaszként erre: 825. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 16:01
Természetesen hogy ha császár kell mert az jobb a picinek akkor MINDENKÉPP és nem is fogok ezen hisztizni! Minden megy majd úgy ahogy mennie kell! :) Nem tervezek előre..majd lesz ahogyan a természet és a testem akarja! :)
825. Mariann*1 (válaszként erre: 824. - Nikkkancs)
2012. jún. 22. 15:41

Ha muszáj, úgyis be kell vállalni :(, de persze én is a természetest preferálom.

Azért ne nagyon "akarjátok", mert pl tesóm nagyon azt akarta, annak is indult, de végül sok óra után császár lett belőle és rendesen bedepizett, hogy nem úgy ment, ahogy nagyon akarta. Gonodolom a depresszió ember függő is. Viszont érdekes, hogy most 6 év után azt mondja jobb volt így és örül neki. Lehet, hogy csak az idő szépítette meg?!

824. nikkkancs (válaszként erre: 823. - Derya)
2012. jún. 22. 15:30

Hát őszintén szólva a császártól én is jobban félek mint a természetes szüléstől! :(

Mivel nekem rossz a szemem, azt hittem hogy majd császáros leszek, de szerencsére NEM! Emiatt nem kell! :) Amúgy eddig 2 tesóm császáros volt...remélem én kivétel leszek!!!

823. Derya (válaszként erre: 822. - Nikkkancs)
2012. jún. 22. 15:25

én nem szeretnék császárral... :-)

nekem keresztben van eddig.

822. nikkkancs (válaszként erre: 821. - Derya)
2012. jún. 22. 15:23
Eddig nekünk is azt mondták hogy fejvégű, de hát olyan sok idő van még hogy addig megfordulhat! Bár van amikor eléggé lent érzem mozogni, lehet hogy már meg is fordult! :D De ez majd nem sokára kiderül! Amúgy mindenki természetesen szül? Vagy van akinek esetleg már biztos a programozott császár?
821. Derya (válaszként erre: 820. - Nikkkancs)
2012. jún. 22. 15:21

értem. hát akkor ez egy más helyzet.

hát a doki ott van, ha gond van, mindenképpen. :-)


én úgy gondoltam, hogy ha befordul rendesen, akkor fogadok szülésznőt. ha nem, akkor nincs értelme, mert akkor úgyis császár lesz a vége.

de még nem kell ezen aggódnom, van még ideje befordulni. :-)

820. nikkkancs (válaszként erre: 813. - Derya)
2012. jún. 22. 15:12
Sajnos nem! :( Az elején hematómával indítottunk ami a 13.hétig tartott, felváltva barnázás-vérzés, Utrogestan bogyó. Utána lett E.coli bacim, majd Streptococcus b...amit eddig úgy néz ki sikerült kikezelni antibiotikummal! Előző terhességem több mint 2éve vetélés volt, szóval mind ezek által veszélyeztetett a terhességem! De most minden eredményünk jó, és úgy tűnik minden a legnagyobb rendben! :) Szóval azt hiszem azért nem árt majd ha van ott egy ügyeletes doki! :)
819. Mariann*1 (válaszként erre: 818. - Derya)
2012. jún. 22. 15:03

Igen , módosítom én is, ez így rosszul hangzik :) Van csak még pocaklakó :)

Örülök, ha segítettem.

818. Derya (válaszként erre: 816. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 14:59

értem, köszi. nekünk sincs még.

illetve van már, csak még nem bújt ki. :-D


igen, jobb lett volna saját tapasztalat, de azért köszi, eltettem a tarsolyomba az információt. :-)

817. Mariann*1 (válaszként erre: 815. - Derya)
2012. jún. 22. 14:56
Ja és, hogy rengeteg dícséretet találtam róla a neten is...
816. Mariann*1 (válaszként erre: 815. - Derya)
2012. jún. 22. 14:55
Hát a beszélgetés a tapasztalatom, meg ismerek olyat aki nála szült és ő nagyon meg volt vele elégedve. De ha így erre gondoltál, nem gyerekem még nincsen :)
815. Derya (válaszként erre: 814. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 14:54

ja, én úgy értettem, hogy saját tapasztalatod alapján ajánlottad.

de akkor ezek szerint még nincs vele tapasztalatod, ugye?

814. Mariann*1 (válaszként erre: 811. - Derya)
2012. jún. 22. 14:51
Igen, beszéltem vele, mondtam, hogy nem szeretnék gátmetszést, azt mondta elvileg eleve úgy indul a dolog, feleslegesen nem vágnakcsak ha muszáj,készüljek gátolajjal meg masszázzsal rá a 34.héttől, a beöntést előtte csak javasolják (ha nem sikerült egy ideig természetes módon), nem kell elfogadnod, annyi volt az érv mellette, hogy így ők sem leszenek ka**sak és kevesebb a baci stb.. mondjuk részemről ezt még bevállalnám, valóban higénikusabbnak tűnik és volt már benne részem, egyáltalán nem vészes. A fájdalomcsillapításról még nem beszéltünk, de úgy szeretnék neki indulni, hogy nem kell semmi, remélem végig tudom csinálni, amúgy is nagyon félek az EDA tól, bár állítólag nem olyan elviselhetetlen.
813. Derya (válaszként erre: 812. - Nikkkancs)
2012. jún. 22. 14:45

hhhát, igazság szerint, ha nincs gond, akkor csak a szülésznő kell a szüléshez.

neked eddig problémamntes a terhességed?

812. nikkkancs (válaszként erre: 809. - Derya)
2012. jún. 22. 14:44
Hát...beszéltünk róla, hogy lehet hogy szülésznőt fogadunk ha találunk egy nagyon kedveset! De ezt még megálmodjuk! :)
811. Derya (válaszként erre: 810. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 14:44
és a természetes módszereket preferálja?
810. Mariann*1 (válaszként erre: 809. - Derya)
2012. jún. 22. 14:43
Fekete Ildikót tudom ajánlani, nagyon sok jót olvastam már róla és már ismerem is, nagyon körültekintő, kedves, jópofa.
809. Derya (válaszként erre: 808. - Nikkkancs)
2012. jún. 22. 14:32

Nikkancs, te szülésznőt sem tervezel fogadni?

én azt szeretnék...

808. nikkkancs (válaszként erre: 807. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 14:14

Huh Mariann ez egy nagyon jó ötlet volt hogy toplistát írtál! :) Jópofa!!! :) Hát akkor Moncsy DRUKKOLUNK EZERREL és minden jót kívánunk, könnyű szülést, meg sok-sok tejcsit meg minden ilyesmit ami ilyenkor kell! :) Reméljük Te is jösz majd és elmeséled nekünk a tapasztalataid! :)

Én leszek a 4.? :D Akkor nekem van még a legtöbb időm!

2012. jún. 22. 14:02

Akkor hát ím a toplista :)


1. Moncsy aug. eleje

2.Derya aug. vége

3. én szept. vége

4. Nikkancs szept. vége-okt. eleje


Júliusi babánk eddig még nincs :)


Én is nagyon kislányt szerettem volna, a 14.hétig esküdni mertem volna rá, hisz "nekem csak lányom lehet" :D. Aztán elmondták, hogy fiú, az apja majd sírva fakadt örömében, meg én is (de nem az öröm vagy a bánat miatt, inkább megijedtem elsőre), hisz kis kukis,mit fogok én kezdeni vele?! Aztán végülis mindegy, csak egészséges legyen :D Azért nem cserélném el :)

2012. jún. 22. 13:48
Nekem már csak 6 hét van. Azért félek meg a lábam is bedagadt így a végére. Jó olvasni a tapasztalatokat. Az orvosválasztás engem is foglalkoztatott sokáig de egyre inkább az jön le hogy nem érdemes pláne annak aki amúgy sem bővölködik pénzben.
805. Derya (válaszként erre: 804. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 13:45

kislány. :-)

igen, nagyon várjuk. :-)

azért biztos lesz még előttem is valaki... :-)

804. Mariann*1 (válaszként erre: 803. - Derya)
2012. jún. 22. 13:23

Hát akkor most majd érted szorítunk :)

Gondolom nagyon várod már. Kisfiú, kislány?

Esetleg meglepi??

803. Derya (válaszként erre: 798. - Mariann*1)
2012. jún. 22. 12:58

akkor én mégiscsak előbb kerülök sorra. :-)

10 hét múlva.

802. nikkkancs (válaszként erre: 800. - Babettii)
2012. jún. 21. 20:45
Persze ez érthető! Akihez most járok sztk rendelésre, nagyon rendes doki és itt van helyben! Ha úgy alakul, akkor lehet hogy majd a következő babánál Őt fogom választani, de az is lehet hogy nem :) Tesómnak sem ment be a dokija a szülésre, ráadásúl Ő a 28.héten szült...és még mésnap sem volt képe bemenni a dokinak! Na akkor minek fizetni neki havonta? Szóval vannak ilyenek is!
801. Babettii (válaszként erre: 797. - Bogici27)
2012. jún. 21. 19:42

Mi vasárnap leszünk 6 hetesek és mi is a sötét lakásban ülünk :)

Tegnap alig aludt,de ma csak evett aludt :) Persze hason aminek annyira nem örülök,de ma ez megy nála.

Én is csak szoptatom de mellette adok neki teát amit én főzök.

Én nem mertem sétálni vinni ebbe a melegbe.

Reggel kb. 5-6 körül eszik és amikor vissza teszem aludni addig van időm mosását betenni stb. házimunka.Utána sose tudni milyen napja lesz-mennyi időm lesz mellette :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook