Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2012. jún. 30. 17:34

Az első videó, amit megosztottam, azon az látszik, ahogy kibújik a pici. Nem véres, érdemes szemügyre venni, mert MRI-vel készült felvétel. Számomra nagyon érdekes felvétel.

Nem kell tartanotok az érzéstől. Magamat mindig azzal bátorítottam, h az állatok is "megszülnek" és az asszonyok is régen megtették ezt minden fájdalomcsillapító nélkül... Kibírható. Ezért szülünk mi, nem pedig a férfiak... :-)

2012. jún. 29. 11:33
Hmmm...már nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fogom én ezt megélni!!! :)
888. gera175 (válaszként erre: 886. - Babettii)
2012. jún. 29. 06:52

Nos igen, én is sokat agyaltam, vajon hogy a francba fog kiférni...csontok, meg minden között.

Én tisztán emlékszem az érzésre amikor megszületett a fejecskéje, és arra is mikor az egész testecskéje. Fura érzés volt érezni, hogy ahhoz képest egy nagy valami "kipottyan".

Furcsa, hiszen mindannyian ismerjük az érzést, mikor menstruálunk és érezhetően távozik egy adag váladék.

887. gera175 (válaszként erre: 884. - Bogici27)
2012. jún. 28. 20:28
Ja, olyan jó érzés volt ismét látni a kórházat!!!! Bennem nagyon jó emlékek keltek életre, nagyon jó szívvel gondolok vissza!!!
886. Babettii (válaszként erre: 881. - Gera175)
2012. jún. 28. 19:05

Számomra ez hihetetlen.Bár császárra szültem azért előtte vajúdtam 16 órát és nem éppen volt kellemes.

Amikor meg jön ki azon a pici helyen.....,hát nem tudom.

885. Babettii (válaszként erre: 872. - Bogici27)
2012. jún. 28. 19:03

Nekem is hiányzik :(

Olyan jó,hogy itt van,de így vissza gondolva az is jó időszak volt pedig azt hittem nem szeretek terhes lenni :)

Elég nagy hasam volt és minden kényelmetlen volt, az állandó pisilés,nem tudtam aludni....

De így titeket olvasva tényleg hiányzik :)

Nagyon fájt a műtét és akkor azt mondtam több gyereket nem szeretnék,de már más hogy gondolom pedig csak 6 hét telt el.

2012. jún. 28. 13:32

Találtam egy rövid cikket és videót, ha érdekel valakit:

[link]


...és itt a 9 hónap és az Ikeás szoba... :)

[link]

883. Bogici27 (válaszként erre: 879. - Veroniks22)
2012. jún. 28. 12:19
Erről én is olvastam. Én sem tudom elképzelni, de nem lehet tudni. Fura az élet és vannak furcsaságok. Nekem egyikkel sem volt. Amúgy szerintem, ha ez megtörténne nem biztos, h észrevenné valaki a sok nyögés közepette...
2012. jún. 28. 11:38
Nekem az elsővel a szülés vége császár lett. Szerencsére a szülésznőm is áldását adta rá, ha csak nagy gubanc nincs, akkor a kistesó kibújhat sima úton. Már az elsőnél se akartam EDA-val szülni, persze a másodikat is simán szeretném szülni fájdalomcsillapítás nélkül.
881. gera175 (válaszként erre: 880. - Mariann*1)
2012. jún. 28. 08:18

Az orgazmusról szülés közben én is hallottam, olvastam is róla. Nagyon ritka... Csak cikket olvastam erről, emberi beszámolót még nem.

Szerintem a baba ahogyan áthalad a hüvelyen az válthatja ki.

Én fájdalommentesen szültem, de valahogy elképzelhetetlennek tartom, hogy akkor és ott, olyan helyzetben valakinek orgazmusa legyen.

2012. jún. 28. 07:43

Jó titket olvasni, azt hiszem, ha épp ott leszek, hogy feladnám , eszembe fog jutni amiket írtatok és kitartok :) Szeretném én is fájdalomcsilapító nélkül végigcsinálni.

A napokban hallottam valamiféle orgazmusos szülésről(a fájdalmat élvezetté lehet tenni vagy mi a szösz). Ti hallottatok már róla? Egyből az jutott eszembe, hogy az tudja ezt megcsinálni, aki szereti a fájdalmat :) De biztos létezik, csak furán hangzik. Azért annak sem örülnék, ha a szülésznő előtt lenne "jó" :D

2012. jún. 27. 20:31
Sziasztok! Ismét itt, Babóm pihen picit. Az érzéstelenítésről annyit, hogy én is kértem (kb. 2 ujjnyira voltam nyitva és még 10-12 órát jósoltak a végéig, amúgy már csak 4 óra volt), de nem volt szett, amivel beadják, így nem kaptam, de utólag azt gondolom, hogy mire kibírhatatlan lett a fájdalom, addigra már a kitolás jött, ami számomra teljesen "máshogy" fájt. Szóval jobban jártam csillapítás nélkül.
878. nikkkancs (válaszként erre: 877. - Derya)
2012. jún. 27. 19:33
Egy kicsit én is ettől tartok! Hogy nem leszek elég erős és túl hamar kérni fogom a fájdalomcsillapítót! :( De nagyon remélem hogy NEM!!
877. Derya (válaszként erre: 875. - Bogici27)
2012. jún. 27. 12:37

igyekszem, de azért eszembe jut néha.

remélem, mert ha nem muszáj, nem szeretnék fájdalomcsillapítást sem kérni.

2012. jún. 27. 12:07

Huh, olyan izgi már ezekről beszélni! :)

Én is tegnap voltam védőnőnél és mondta hogy augusztus végén jön és beszélgetünk a szülésről meg légzéstechnikákról :) Nagyon várom már! Én sokszor most sem értem hogy milyen pózban lehet a fiam odabent mert van hogy egész az oldalmba dugja a lábát, de van amikor nagyon lent motoszkál.

875. Bogici27 (válaszként erre: 874. - Derya)
2012. jún. 27. 11:11

Ne aggódj ezen! :) Akkor amikor ott leszel a fájás végét fogod várni. Az időérzéked elveszted.

Ha ügyes vagy, 2 fájás között tudsz pihenni, akár aludni és amikor jön a fájás jöhet a légző gyakorlat. Így kibírható és abszolút elviselhető,majd azt veszed észre, h jön a tolófájás és már kint is van... :)

874. Derya (válaszként erre: 870. - Bogici27)
2012. jún. 27. 10:04
igen azt tudom, hogy fáj, csak kérdés, hogy mennyire... :-)
873. Derya (válaszként erre: 868. - Mariann*1)
2012. jún. 27. 10:03

nem csak a fájdalomtól, az egésztől, mert foglamam sincs, milyen, mi hogy lesz, stb...

a fájdalommal csak akkor van bajom, ha az elviselhetetlen... :-D

872. Bogici27 (válaszként erre: 871. - Mariann*1)
2012. jún. 27. 08:48

Nekem fájt a szülés, épp ezt mondtam, de kibírható. :)

Anno én is türelmetlen voltam. Örülök, hogy már látom és olyan jó pofa, de még hiányzik a pocakos korszak is... :)

Kíváncsi vagyok, Neked milyen lesz a 4D ultrahang? :)

871. Mariann*1 (válaszként erre: 870. - Bogici27)
2012. jún. 27. 07:39

2 hét múlva megyünk, de jövöhét kedden megyünk 4dre, úgyhogy már ott kiderül. Alig várom, hogy lássam a kis pofiját!


Jó, hogy neked nem fájt. Azt olvastam sokat számít hogyan állsz hozzá, mert ha rágörcsölsz, akkor sokkal rosszabb.Meg amúgy is egyszer ki kell jönnie :)


Azt, hogy hogy fér el... én most sem tudom, a múltkor mondtam is a dokinak, hogy el nem tudom képzelni, azt mondta, ezen ne tűnődjek, elfér :)

Csak tartanánk már a bszámolónál :)))

870. Bogici27 (válaszként erre: 856. - Mariann*1)
2012. jún. 26. 22:39

Igen úgy gondolom, h befordulhatott, mert ha nem matat alul, csak szimplán pisilned kell nagyon gyakran akkor a fejecskéje nyomja a hójagodat. :-) Nekem ez csak az utolsó héten volt. ...de a doki profi szinten megmondja, hol van a feje. Bogika a 38-39. héten fordult be. Mentem CTG-re pénteken. Csak a dokim volt bent, Ildi nem, de megbeszélte a Kollár Timi szülésznővel, h tegyen fel a gépre. A Timi ránézett a hasamra. Azt mondja, hogy fekszik a baba, olyan furcsa a has formám. Dokink odalépett hozzám, megtapogatta a hasam, mire lent van a feje.

Mikor mész hozzá?


Amúgy nekem fájt a szülés. Mondtam is a férjemnek, h most egy darabig nem, de ez csak 1 hétig tartott. Már vállalnám is a következő szülést. :-)


Olyan jó olvasni az írásaitokat... :-) Nosztalgiázom. :-) Jó volt a pocaklakóval is együtt. Most azt nem értem, h fért el a hasamban és hogy tudott annyit forgolódni... :-)

Annyira várom már a Ti beszámolóitokat is... :-)

Kitartást és ne féljetek, ez annyira csodás!

2012. jún. 26. 15:58
Egyenlőre én sem félek!!! :)
2012. jún. 26. 15:49

Hát az biztos, hogy nem lesz kellemes és fájni fog.(bár a fájdalomról is hallani sok félét, az egyik kolléganőm pl azt mondta neki egyáltalán nem volt borzasztó és bármikor újra szülne...) Én valamiért nem félek, persze, lehet az idő előrehaladtával majd kialakul az is. Tartsd azt az eszedben, hogy egyszer a fájdalomnak vége lesz és utána a tiéd lesz a világ legnagyobb ajándéka :) Egy nő sokkal sokkal több fájdalmat bír, mint bármelyik férfi. Gondolj bele, régen 10 és még több gyereket szültek..(mondjuk ezt nem irigylem :S)Én alig várom már, hogy magamhoz ölelhessem és a fájdalom gondolata sem rettent el.

Vagy nem a fájdalomtól félsz?

867. Derya (válaszként erre: 866. - Nikkkancs)
2012. jún. 26. 15:34
én is félek...
2012. jún. 26. 15:28
Ha minden igaz egyik ismerősöm épp ma szül a Dél-Pestiben! Kíváncsi leszek majd Ő miket mondd! :) Azt tudom hogy nagyon félt a szüléstől!!!
865. Derya (válaszként erre: 864. - Nikkkancs)
2012. jún. 26. 15:20
ja. :-)
864. nikkkancs (válaszként erre: 861. - Derya)
2012. jún. 26. 14:39
Nekem is látszik! :) Olyan kis mókás amikor megfeszítí magát és deformálódik a pocak! :D
863. Derya (válaszként erre: 862. - Mariann*1)
2012. jún. 26. 13:53
jaaa, értem. akkor félreértettem.
862. Mariann*1 (válaszként erre: 861. - Derya)
2012. jún. 26. 13:37

Nincs keresztben, nem is volt soha (mármint uhn, mocorgás közben volt persze kis ideig), inkább engem utánozott,csücsült a fenekén :)

Túlsúlyom nekem sincs szerencsére, de azt nem tudom eldönteni hogy fejjel felfelé vagy lefelé van-e, csak saccolom, hogy lefelé,a mocorgásból úgy érzem.

861. Derya (válaszként erre: 860. - Mariann*1)
2012. jún. 26. 13:28

és akkor még keresztben volt?

nekem végig keresztben volt - most szombaton fordult be -, de azt határozottan lehetett látni ha hanyatt feküdtem.

mondjuk ez gondolom attól is függ, hogy mennyire van valakinek túlsúlya.

nekem nincsen, így egyértelmű volt, hogy kereszteben van és azt is hamar észrevettem, hogy már nem keresztben van. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook