Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Intimplasztika fórum

Intimplasztika (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
501. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 500. - Afrodite22)
2014. márc. 26. 12:32

Szia,

varratvég elvágás után (műtét után 7 nappal) én már majdnem normálisan tudtam menni is, ülni is. Jobbulást!

2014. márc. 26. 09:58
Sziasztok . Orommel latom h nem csak en estem át ilyen beavatkozason. 5napja tortent a műtét, de nekem még nagyon nehezkes a járás es foleg az ülés. Aki atesett ilyen muteten mennyi ido mulva tudott normalisan menni ? Az egyik oldalon nagy a duzzanat , feszül , remélem ez csillapodni fog...
499. mon26
2014. febr. 14. 13:12
Sziasztok! én tavaj estem át az intimplasztikán, a csiklomnal felmaradt egy rész ami zavar. Tudna valaki ajánlani hol végeznek laser-es intimplasztikát Budapesten? köszönöm :))
2014. febr. 6. 08:16

Egyik oldalon nekem picit látszik a heg, de szerintem, aki nem tudja, hogy műtve vagyok, nem venné észre.

A használatról nem tudok nyilatkozni. :))))) Már biztosan lehetne. :)

497. dedbbccba6 (válaszként erre: 496. - 0982c8ecc5)
2014. febr. 6. 00:01

Örülök! :)

Egyébként meddig látható, hogy történt valami?

Heg látszik? És milyen volt az elmúlt hónapokban? Mikor lesz használható? :)


Bocsi a sok kérdésért csak próbálok felkészülni énis rá lelkilek is!

2014. febr. 2. 08:00
Az enyém két és fél hónapja volt, már olyan mintha meg se történt volna. :)
2014. jan. 29. 17:51

Sziasztok!


Ki hogy van aki nemrég esett túl a műtéten? :)

Kibírható volt? Gyorsan gyógyultatok?:)

494. klara34
2013. dec. 19. 23:26

Sziasztok!


Én január elején készülök a műtétre, kissé tartok a dologtól. Nagyon hasznos olyanok beszámolóit olvasni, aki már átélte. Szívesen kommunikálnék olyasvalakivel, aki már legalább 2-3 hónapja túl van rajta és visszatért már az élete a normál kerékvágásba.


Köszi!

493. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 492. - Eve25)
2013. dec. 15. 12:06

www.sikos.hu

Itt megtalálsz minden információt.

492. Eve25
2013. dec. 13. 20:25
sziasztok! esetleg valamelyikőtök meg tudná írni nekem priviben akár a Sikor doktor elérhetőségét? Amugy a lichen sclerosus nevű betegségről hallottatok? Nekem emiatt kellene megműttetni magamat!
2013. dec. 12. 17:36

Olvaslak csak már titeket.

Nem csináltattam, és a közeli jövőben se lesz, ( sajna ) érdemben nem tudok mit írni...

2013. dec. 12. 13:14
Jól itthagytatok, csajok...:))
2013. dec. 10. 11:41
Az egyik oldalon nagyon nehezen gyógyulok. Még mindig nedvedzik kicsit a sebem és egy varratom se jött ki.
488. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 487. - F9b810b2c4)
2013. dec. 5. 08:35

Ma reggel picit vérzett az egyik varratomnál, gyanítom, hogy a bal oldalon, ahol én is úgy látom, mintha egy helyen mindig szét akarna nyílni. Pedig ez butaság, mert két hét alatt már tuti összeforrt annyira, hogy ez ne történjen meg...remélem. A bal oldal nekem valahogy lassabban jön rendbe, mint a jobb.

Úgyhogy hiába érzed úgy, hogy már teljesen jól vagy, azért még nincs ez meggyógyulva, legalábbis nálam.

Igen, úgy értettem. :) Bár már azért alakul, nincs olyan nagy különbség a két oldal között, mint kezdetben.

Te "idősebb" vagy nálam egy héttel, úgyhogy ez megnyugtató nekem, hogy még Nálad is előfordul ilyen kis szivárgás...

Varratom azóta se esett ki és nem is érzem sehol, hogy kiállna. Lehet hogy nekem ez a kettő jött ki és a többi meg fel is szívódott???

Eddig nem mertem felvenni farmert, mert mondták, hogy ilyen kettős varrású nadrágot még egy darabig nem ajánlanak, de ma megkockáztattam, már szétfagytam ebben a hidegben szoknyában. :-)

487. f9b810b2c4 (válaszként erre: 486. - 0982c8ecc5)
2013. dec. 4. 23:13

Nekem nincs merszem húzogatni őket, pedig néhány nekem is kiáll :D

Lehet nem egyedi akkor ez a "szétjön a varrat"-os probléma sem. Megnéztem tegnap és most jöttem rá, hogy azért látom így mert ahogy be van duzzadva a varrat úgy néz ki, mintha "szétvágta" volna, de csak a szintkülönbség látszata ez szerencsére.

Lejjebb indul a kisajak? :O Mármint úgy érted, minthaaa a csiklódnál lejjebb kezdett volna nőni a kisajkad? (Én is így tapasztaltam az enyémnél, de lehet félre értem)

Nekem tegnap óta amúgy ilyen sárgás váladék szivárog és azóta megy is le a duzzanat a megmaradt jobb oldalon. Pont most jöttem fürdésből és megnéztem. Gyönyörűen lement a duzzanatom a reggeli kinézethez mérve is :)

486. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 485. - F9b810b2c4)
2013. dec. 2. 16:15

Tegnap este én is kiszedtem két pici varratomat az egyik oldalról. Kiállt, meghúztam kicsit és kijött. A másik oldalom viszont még nem érzem, hogy ki akarna jönni.

Érdekes amit kérdeztél. Nekem is van egy hely, ahol olyan, mintha szét akarna nyílni.

És nekem egyelőre nem szimmetrikus a két oldal.

Bal oldalon fent a csikló alatt duzzadtabb mint a jobb oldalon és ezáltal kicsit "lejjebb indul" a kisajak. Most ez lehet hülyeség, de így látom :). Aztán hogy ez majd alakul még, vagy ez nálam alkati dolog és úgy tudta összehozni az orvos, azt nem tudom. Mondjuk nem kell, hogy mérnöki pontosságú legyen. :-)A mérete sokkal, de sokkal kisebb mint volt és végül is ez a lényeg. :)

485. f9b810b2c4 (válaszként erre: 484. - 0982c8ecc5)
2013. dec. 2. 15:02

Nekem is ugyanez a tapasztalatom, mint neked :D Már semmit se érzek a dologból, hogy műtöttek. Pont ma van a 3.hete, hogy megcsináltattam. Még a kisajkaim nekem is kemények meg egy picit be van duzzadva, de már csak 1 helyen. Viszont már a 2. varratom jött ki! :D Úgyhogy nagyon várom már a következő 2 hetet. Úgy számolom addigra már teljesen meg leszek gyógyulva.

Nekem az a legnehezebb, hogy még kímélnem kell magam pedig már mennék mindenhova, csinálnék egy csomó dolgot és úgy is érzem, hogy tudnám is, de fő a biztonság inkább várok.

Amúgy neked nem úgy néz ki a varratokkal, mintha szétvált volna? Ugye engem már megnyugtatott az orvosom, hogy nincs semmibaj, de mégis... olyan furán néz ki. Mintha több helyen is szétjött volna. Nem tudom... lehet csak paranoia :D

484. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 483. - F9b810b2c4)
2013. nov. 30. 09:00

Jól ment, köszönöm! Most már vannak olyan pillanataim, hogy szinte el is felejtem, hogy nekem "ott" valami történt, pedig két hete sincs, hogy műtöttek. Persze a varratok miatt még olyan "kemények" a kisajkak. Mosakodni is úgy tudok már mint előtte,egyáltalán nem érzékeny. A duzzanatom is szépen csökken. Kis barnás váladékozás van még, de az is már csak minimális. Tudod, írtam, hogy a varratelvágás napján én is véreztem kicsit, hú, meg is ijedtem, hogy nehogy szétváljon a seb, vagy ilyesmi..ez a rémálmom. Mondták, hogy még egy-két hétig azért kímélő életmód legyen, nem szabad cipelni, semmi megerőltető dolgot csinálni, igyekszem betartani, annak ellenére, hogy már ugyanúgy tudok mindent csinálni mint előtte, semminél nem kell óvatoskodnom.

A varrataim még bent vannak és semmi jele egyelőre, hogy távozni akarnának.

Úgy látszik, a körülményekhez képest mi elég gyorsan gyógyulunk. :-) Ez valóban nagyon jó, remélem, így is marad!

Nekem az eredmény is tetszik már most, pedig a teljes gyógyulási idő két-három hónap.

Írj majd, hogy hogyan állsz a varratokkal és hogy vagy. :)

483. f9b810b2c4 (válaszként erre: 482. - 0982c8ecc5)
2013. nov. 29. 19:35

Átolvasva mások beszámolóját és hozzáviszonyítva, te is gyorsan gyógyulsz :D Tök jó.

És hogy ment a mai 9 órás ülés? Volt utána fájdalmad vagy bármi?

Én is amúgy attól féltem, hogy az első heteimben megjön. De legalább hamar túl leszel ezen is, a következőnél meg már teljesen gyógyult leszel :) Varratokkal hogyan állsz?

Én ma voltam orvosnál és nagy kő esett le a szívemről. Jól láttam, hogy barna vér szivárog a varratokból, ez a gyógyulás jele. Viszont a barna vérzés előtt nagyon erős, rendes vérzésem volt. Azt hittem megjött, de utána elmúlt szóval arra gondoltam, hogy az egyik varrat kitépődött. De szerencsére nem. Azt mondta az orvosom, hogy gyönyörű az eredmény és 1 hét múlva várhatólag elkezdenek kipotyogni a varrataim mert már rendesen látszódnak :D

482. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 481. - F9b810b2c4)
2013. nov. 28. 08:49

Ülni már tudok rendesen, sőt, keresztbe tett lábbal is sikerül, tegnap az orvosnál meg is jegyezték, hogy látják, már ez is megy. :)

Az alvással nem volt gondom, már első éjjel is tudtam, műtét után. Most már oldalt fekve is teljesen kényelmes, felhúzott lábakkal. (nekem így a legkényelmesebb)

Ma eljöttem dolgozni, ülőmunkám van, remélem, nem lesz gond a 9 órás üldögéléssel.

Amúgy ma reggelre nekem is csökkent picit a duzzanat, ezek szerint jót tett, hogy már nem feszülnek a varrataim.

Nekem egyébként műtét után pár nap múlva megjött a vérzésem, mára szerencsére elmúlt, elég rossz volt így a kettő együtt, ráadásul sosem használok betétet és most meg rá voltam kényszerülve. Most már remélem elég egy sima intimbetét is.

Lehet nem szabadna, de ma már felvettem egy tangabugyit is.

Nekem azt mondták, varratszedés/elvágás után még egy hétig előfordulhat icipici vérzés, ez normális, nem kell megijedni.

Örülök, hogy Te is jobban vagy. :)

Karácsony előtt még majd vissza kell mennem, az orvos rám akar nézni, hogy minden rendben van-e.

Nagyon szimpatikus, kedves, teljesen meg vagyok/voltam vele elégedve.

Írj majd Te is, hogy érzed magad!

481. f9b810b2c4 (válaszként erre: 480. - 0982c8ecc5)
2013. nov. 28. 00:54

És ülni meg ilyesmi tudsz rendesen? :/ Alvás hogy megy? Neked nem voltak nehézségeid vele?

Én mára már olyan jól lettem, hogy úgy mozgok mint műtét előtt :D Először megijedtem mert tegnap elkezdett barna (legalább is nagyon sötét piros) vér szivárogni a varratoknál, de azóta megy le a duzzanat és a kisajkaim is egyre kisebbek. Szerintem ennek hála, de méh rákérdezek az orvosomnál.

Majd te is jelezd, hogyan alakulsz! :)

480. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 479. - F9b810b2c4)
2013. nov. 27. 16:15
Mára bedagadt a másik oldal is, meg picit szivárgott lejjebb is az egyik varrat mellett, de voltam varratvég elvágáson (ami azért kicsit kellemetlen volt egy helyen), állítólag nem vészes a dolog, 8 napos sebnél még belefér az ilyen. Örülök, hogy Te javulsz :) remélem, pár nap múlva én is ezt tudom már írni :-) Az orvosom szerint én az átlagnál jobban be vagyok dagadva még. :(
479. f9b810b2c4 (válaszként erre: 478. - 0982c8ecc5)
2013. nov. 26. 18:55

Őrülök, hogy már most tetszik az eredmény! :) Remélem nem lesz semmigond azzal a kis púppal.

Nálam is van most helyzetjelentés. 4 nap duzzadás után kezd lemenni az egész duzzanat.

478. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 477. - F9b810b2c4)
2013. nov. 25. 19:39
Kicsit azért aggódom, itt a fórumban volt korábban olyan hozzászóló, akinek maradt egy borsónyi kis púp, hát most nekem is ilyen bal oldalon felül egy részen. Egyelőre jegelem jó sokat és reménykedek, hogy szépül.Kedden volt a műtétem, pénteken vissza kellett mennem, hogy ránézzen az orvosom hétvége előtt, akkor azt mondták, természetes, hogy be van dagadva. Viszont a másik oldalon meg semmi ilyen jellegű gondom nincs.. Szerdán megyek varratcsomó elvágásra, rákérdezek majd, hogy ez normális-e tényleg. A többi részen az enyém már egészen szép, felszívódott a lilaság, és ha ott a formája ilyen maradna mint most, már azzal is elégedett lennék. A nagyajkak már szinte teljesen zártak. Ez valami csoda, sose gondoltam, hogy az enyém is ilyen lesz valaha. :) és köszi a jókívánságokat, viszont kívánom!
477. f9b810b2c4 (válaszként erre: 476. - 0982c8ecc5)
2013. nov. 25. 15:41

Nálam is ugyanez van, csak fordítottan. A jobb oldalam van nagyon beduzzadva :/ Most nagyobb a kisajkam, mint a nagy. De ez csak azért van, mert többet dolgoztak rajta ott :/ Ne aggódj el fog múlni! Az orvosom is mondta, ahogy lemegy a duzzanat minden jobb lesz, de idő kell neki. Csak azt kell figyelni, nehogy vérezzen (nem egy-két csepp, hanem rendes vérzés) mert akkor baj van.

Remélem hamar meggyógyulsz! :) Az adjon erőt, hogy a végeredményre koncentrálsz :D Orvosoddal találkoztál már a műtét óta?

476. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 475. - F9b810b2c4)
2013. nov. 25. 08:15
Nekem a bal oldalon pufi egy rész nagyon, a jobb oldal már teljesen szép. Remélem, ott csak jobban meg lett "gyötörve" és majd szép lassan visszahúzódik. 6 napja volt a műtétem, ez talán még belefér. Ha ez a duzzanat nem lenne, én már mindent tudnék ugyanúgy csinálni, mint előtte. Az ülés nagyon nehézkes miatta, konkrétan terpeszülésben tudok csak létezni.
2013. nov. 25. 00:57

Sokáig gondolkoztam, hogy írjak-e, de úgy voltam vele, hogyha 1 embert is segíteni fog az amit írok akkor már megérte! :)

Nekem hétfőn volt a műtétem, 18 éves vagyok. Magam miatt csináltattam, nem divatból. Sose volt a kisajkaim miatt gátlásom a párom előtt és őt se zavarta mert megkérdeztem. Igazából csak a barátnőim előtt vagy más helyzetekbe zavart ha le kellett vetkőznöm. Az igazi oka(i) az volt, hogy megcsináltattam, hogy nagyon fájt a sportolástól (lovaglás, futás stb) illetve a hosszú sétáktól mert dörzsölte a ruhám. Régebben fertőzés is fellépett nálam ... úgyhogy eldöntöttem, hogy megcsináltatom és 1 hétre rá meg is volt.

A műtét nekem altatásban folyt le, tehát semmit se éreztem belőle és amikor felkeltem akkor se. Sőt! :) Fél órára rá kipattantam az ágyamból, hogy elmenjek pisilni, ami csípett is, de 3. alkalom után nem éreztem. 1 napig tartottak benn a kórházban az altatás miatt és mehettem is haza. Hála a tanulmányaimnak most több hónap "szabadságom" van, úgyhogy most nem kell aggódnom a járkálás miatt. Ilyen szempontból szerencsés vagyok. A kórház nekem pozitív élmény volt. Az orvosok nagyon kedvesek voltak velem.

Miután hazaértem nem is éreztem semmit az egészből, hogy volt műtétem, de 4. nap kezdtem már kellemetlenebb lett. (Megjegyzem az első 2 nap vérzett is, de 3. nap ez abbahagyódott.) De itt se fájdalomnak mondanám, hanem húzó, csípő érzésnek. Kicsit jobban húzódott a sebem, mint az azelőtti napokon, de ez normális. A viszkető érzés a seb gyógyulását jelenti. Csak gondoljunk abba bele, hogy a kisajkak rendkívül sok ideggel vannak ellátva és máris máshogy látjuk ezt a "fájdalmat"! :) Az esti órákban viszont nagyon beduzzadt az egész terület és lila folt meg ödéma keletkezett a jobb nagyajkamon. A jobb kisajkam pedig (ne haragudjatok a megfogalmazásért, nem találok jó szót rá) csillogós lett, mintha "megcsípte" volna valami. Felhívtam az orvosomat és azt mondta ez is normális hiszen nagyon sokat dolgoztak ott. Úgyhogy meg is nyugodtam és már most látom, hogy kezd eltűnni minden duzzanat és lila folt. A varrataim még nem potyognak (felszívódósak vannak nekem), de még korai is szerintem. Megnyugtatásként mondom, hogy ilyenkor még nagyon csúnya a látvány, de 6 hét mire minimálisan optimalizálódik a kinézete :D Elmondások szerint persze. Erről még nem tudok nyilatkozni.

A járásom "pingvines", de meg lehet szokni. Az ülés nem azt mondom, hogy nem nehézkes, de ha a szélére ülök a székeknek akkor nem érzem. Zuhanyozni térdelve szoktam. Aludni pedig a hátamon. Úgyhogy semmiben sem gátolja az életemet :)

Nyálkahártya fertőtlenítő sprayt használok: Octenisept, ami azért is jó mert egyáltalán nem csíp. Minden zuhanyzás és mosdó használat után 3-szor befújom és kész is. Jegelni néha szoktam, leginkább akkor jegeltem amikor nagyon meg volt duzzadva, most már kevésbé. Fájdalomcsillapítónak algopyrint szedtem, de anyukám javaslatára donalginra váltottam (hatásosabb is volt) az első napokban. Aztán mivel éreztem egyáltalán nem fájok nem is szedtem tovább :)

Úgyhogy én nagyon pozitív élményként élem meg az egészet. Igaz még az elején járok, de már most elégedett vagyok, hogy letudtam ezt! Csak azt tudom mondani, hogy aki tervezi az csináltassa is meg, ha ssak esztétikai okokból akkor is, ha ettől boldogabb lesz.

Ha esetleg valaki bizonytalan vagy beszélgetni akar erről, esetleg bátorítás kell, nyugodtan írjon rám! :DD

2013. nov. 20. 09:18
Tegnap megvolt az én műtétem is. A legkellemetlenebb belőle a lidokainos spray-vel való lefújás volt, az eléggé éget...az injekciók egyáltalán nem fájtak. A csikló mellett azért kicsit kellemetlen, de csak egyet szisszentem. Maga a műtét teljesen fájdalommentes valóban. A nyomókötést rajta hagytam vagy öt órán keresztül. Az első pisi kicsit fájt és picit vérzett is a terület még. Fájdalomcsillapítót nem vettem be, tudtam aludni (persze párszor azért fent voltam), ma reggelre pedig szinte teljesen elmúlt a fájdalom, viszonylag rendesen tudok menni, ülni, egy pici részt kivéve egyáltalán nincsen bedagadva, belilulva és már most nagyon szép. :) Szóval eddig sokkal jobb, mint amire számítottam! A biztonság kedvéért azért jegelem napi háromszor.
473. 0982c8ecc5 (válaszként erre: 471. - Jenny836)
2013. nov. 3. 18:14

Igen, én is olvastam, hogy valaki csak kellemetlenségként élte meg, másvalaki meg egy hétig fájdalomcsillapítókon élt és nem tudott aludni; ugyanígy eltérőek a vélemények az érzéstelenítő szurikkal kapcsolatban is...


Köszi a lehetőséget, biztos hogy, fogok írni egy kis biztatásért...:-)

472. jenny836 (válaszként erre: 469. - Adrienn.12)
2013. nov. 3. 17:25

Látom te is Sikosnál voltál...neked kiszedte a varratokat, vagy csak a csomókat vágta el? Mert ugye felszívódó varratokat alkalmaz. Viszont olvastam hogy másoknak 4-5 hétig is bent volt még a varrat, nem potyogott ki vagy nem szívódott fel és addig nem is nagyon tudott begyógyulni.

Szerintem nagyon megéri! Érdemes kibírni a fájdalmat. Neked mikor lett meg a végleges "forma"? Műtét után hány héttel?

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook