Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... fórum

Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
79. Regin_a (válaszként erre: 72. - Channa*)
2023. máj. 4. 20:52

Hogy ma is van-e ilyen, nem tudom. Aktív koromban szinte csak ilyen volt. Fizettem a kötelező eü. hozzájárulást. Sötétbőrű honfiuinkkal dolgoztam, azok nem fizettek semmit. Majd csak lesz valami, hol van az még stb. mondták


Nagyon hatásos lenne ezt vizsgálni. Ahol egy csákány, kalapács megcsendül, a NAV odalép és ellenőriz

78. timycat (válaszként erre: 76. - Channa*)
2023. máj. 4. 20:49
Mese. Üzenem az ismerőseidnek, hogy ha nem tetszik a magyar vállalkozó akkor lehet menni a multihoz meg az államhoz... sok szerencsét hozzájuk!
77. timycat (válaszként erre: 70. - Tien)
2023. máj. 4. 20:43

Az emberek nem látnak idáig, azt nézi hogy mennyit keres, az hogy az a pénz mennyit ér már nem érti. Ahogy attól már jól érzi magát, hogy a szomszédnak rosszabb. Hogy elégedett a 300ezerrel ha mindenki más 250et kkeres körülötte, és rosszabb lenne a közérzete ha 600at keresne mikor körülötte mindenki más 650et.


Elég neki a gumicsont, amit lehet rágni, a lebutított, 0 költségvetésű tvműsorok, az "ingyen" 10millió,"ingyen" CSOK, az ársapkás termékek, mert eszébe sem jut hogy ez mind nem normális dolog, hogy az "ingyen" pénz nagyon gyorsan iszonyúan drága lesz egy feje tetejére állított gazdaságban.

76. Channa* (válaszként erre: 74. - Timycat)
2023. máj. 4. 20:39

Elhiszem, hogy máshol is van ilyen.

Sajnos az ismerőseim semmi jót nem mesélnek a magyar vállalkozókról.


Én csak olyat ismerek, aki a saját sz@rát is megenné inkább, minthogy tisztességesen viselkedjen a munkavállalókra. A legnagyobb su..ttyó vállalkozó is azt gondolja magáról, hogy ő az atya úr isten, így neki mindent lehet.

Kevés fizetést adnia, zsebbe nem, mert úgy is jön dolgozni, úgy beszélni a munkavállalóval, mint, ahogy a kutyával sem beszélünk, stb.

75. timycat (válaszként erre: 65. - Tien)
2023. máj. 4. 20:35
A Balkán már lekörözött minket 😕
74. timycat (válaszként erre: 72. - Channa*)
2023. máj. 4. 20:34

Nem szeretem az általánosítást és ez nem magyar specialitás, de előszeretettel puffogtatod. Barátnőm férje Ausztriában van, ott sincs teljes bejelentés, osztrák főnöke van, barátnőm szülés előtt egy franchise üzletben dolgozott, perzsa főnöke volt, ott aztán semmi sem stimmelt. Napi 12 óra meló, hétvégén is, aztán túlóra pénz az ritka mint a fehér holló, hivatalosan meg nincs is.


Ismerek "pár" magyar vállalkozót, a többségnél rendben vannak a munka dolgok, sőt sokszor a munkavállaló kéri, hogy inkább kevesebb legyen a hivatalos, de hadd mehessen több a zsebbe, különböző okokból.

73. globus (válaszként erre: 72. - Channa*)
2023. máj. 4. 20:22

Talán. De akkor sem annyit, hogy abból a szerencsétlen tartalékolhatna valamennyit.

Mint tudjuk, el lehet menni. Csak az a baj nálunk, hogy csöbörből vödörbe.

72. Channa* (válaszként erre: 71. - Regin_a)
2023. máj. 4. 20:15
És erről azt is tudjuk, hogy a magyar vállalkozók, nem jelentik be a munkavállalót 8 órára, hanem csak a felére, hogy kevesebbet kelljen fizetniük. Talán zsebbe megkapja a munkavállaló a különbözetet.
71. Regin_a (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 19:54
70. tien (válaszként erre: 67. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 19:47

Nincs már alsó középosztály (lassan középosztály sem ami egy ország gerincét alkotná).

Nincs tervezhető jövő, kilátás hogy valaha jobb lesz.

Egy összeszerelő ország vagyunk , olcsó munkaerővel .

Erre igazán büszkék lehetünk.

69. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 67. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 19:45
azért sok magyar ember van aki elégedett ezzel az életszínvonallal..-)
68. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 65. - Tien)
2023. máj. 4. 19:43
Pedig Uganda szép hely...))
67. jozsi.38 (válaszként erre: 65. - Tien)
2023. máj. 4. 19:41
Románia mögött kullogunk, eddig mi jártunk előttük életszínvonalban. Ez az, ami igazán rossz, ogy ennyire lecsökkent az életszínvonal
66. jozsi.38 (válaszként erre: 63. - Regin_a)
2023. máj. 4. 19:39
lehet hogy közel járhatsz az igazsághoz, én nem mertem ennyire levinni a lécet
65. tien (válaszként erre: 61. - Birebora)
2023. máj. 4. 19:36

Éppen most néztem egy műsort , amiben azzal foglalkoztak ,hogy kb.25-30 év múlva érjük el a nyugati fizetéseket.

Hollandiában egy nap 128.000 ezer forintot keresnek!

Ott élő nő mesélte ,hogy nem drágább az élet ( a mostani élelmiszer inflációval pláne).

Egy lakás bérleti díja megfelel egy pesti albérlet árával .


(Mi Dortmundban 450 eurót fizettünk az albérletért.)


Ezért vagyok nagyon dühös ,hogy tisztességesen dolgozó embernek számolgatni kell a pénzt.

Hát hol élünk ?Ugandában?

Balkánt már nem írom ,mert leköröztek minket lassan ,de biztosan.

64. Regin_a (válaszként erre: 59. - Ágio8405)
2023. máj. 4. 19:36
Valamit erröl bővebben?
63. Regin_a (válaszként erre: 54. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 19:34

keresnek fejenként kb. 300-350-et, most csak hasra ütök."

Én is a hasadra ütök :)

150-200ezer/fő

62. birebora (válaszként erre: 49. - Tien)
2023. máj. 4. 19:23
Egyetértek!
61. birebora (válaszként erre: 18. - Tien)
2023. máj. 4. 19:22
Hasonlóképpen érzek én is. Miért ér itthon kevesebbet a tanár, a pék, a villamos vezető, a lakatos, az ápoló, az eladó, az adminisztrátor és még sorolhatnám.
60. jozsi.38 (válaszként erre: 59. - Ágio8405)
2023. máj. 4. 19:11

lehet, hogy ezt nem tudta FI.

Basszus feleslegesen beszélgetünk erről, mert nem ismerjük sem a bevételeiket, sem a kiadásaikat, csak a partvonalról ugatunk, és mint tudjuk, kibicnek semmi sem drága.

Nem ismerjük az anyagi helyzetüket, hogy mekkora hitelt nyögnek, vagy bármi.

Így meg csak ítélkezés és leszólás van belőle

59. Ágio8405 (válaszként erre: 54. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 19:03
A gyerek két éves koráig akár havi 200e amit kaphat az anya. Ráadásul van rá mód hogy ezt az összeget kapja és ez ügyben akkor lépjen valaki amikor kiderül a terhesség. Tény hogy ehhez is kell kisebb befektetés de elenyésző ahhoz az összeghez képest amit utána 2 évig kap.
2023. máj. 4. 18:59
plusz akkor FI nem 300-at kereshetett, lejjebb vinném az összeget 250.re inkább
57. jozsi.38 (válaszként erre: 56. - Aszparagusz)
2023. máj. 4. 18:52

Ha tippelnem kell, a szülés előtti fizetése még ért valamit akkoriban. Most az utóbbi egy évben volt olyan szintű áremelkedés, amit nem tudnak kiküszöbölni. Az élelmiszerek ára megduplázódott egy év alatt, ehhez hozzávesszük a bevétel nem emelkedett semmit, sőt csökkent, meg is van, hogy a fórumindító miért van bajban.

Nem olyan nehéz kikövetkeztetni, hogy 2 évvel ezelőtt, amikor terhes lett, kényelmesen megéltek, és úgy tünt a számukra, hogy minden körülmény megfelel a gyerekvállaláshoz. Azzal senki nem kalkulált, hogy lesz egy brutális mértékű infláció

56. aszparagusz (válaszként erre: 54. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 18:08

A gyes, ami tényleg nevetséges összeg, a gyerek 2 éves kora után jár.

A f.i. jelenleg (a gyerek korából ítélve) gyeden van, ami függ, a keresetétől.

Nem szeretnék senki zsebében turkálni, de ahol gond, hogy 2 vagy 3 szelet húst vegyen meg (nem bélszínre gondolok), ott régebben sem volt rendben az anyagi helyzet.

55. ágica... (válaszként erre: 54. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 18:04
Igen, egyetértek veled. Sajnos így igaz.
54. jozsi.38 (válaszként erre: 53. - Aszparagusz)
2023. máj. 4. 17:58

akkor nézzük azt, hogy két embernek van átlagos állása, keresnek fejenként kb. 300-350-et, most csak hasra ütök.

Vesznek egy lakást vagy házat hitelre, 200 máris ugrik belőle simán.

Akkor jó lenne 1-2 évnyi félretett pénz, mert a gyes 1 hétre sem elég, a gyed a fizetés 80%-a talán, nem tudom.

Tehát minimum 1 évnyi kereset jó lenne ha kéznél lenne, ha nem tudja bölcsibe adni a gyereket. Akkor még nagyon optimisták voltunk, mert feltételezzük, hogy anyukát tárt karokkal és kitörő örömmel fogadják vissza az állásába, és elnézik neki, hogy 2 évig minden második héten táppénzen van, mert beteg a gyerek.

Cinikus vagyok, tudom :/ Na ezért írtam azt, hogy 4-5 évre kiesik a munkából, és ennyi időre kell a pénzt pótolni

53. aszparagusz (válaszként erre: 50. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 17:27

Mindent persze,hogy nem.

Egy gyerekkel nem kell 4-5 évre kiesni a munkából.

Viszont elgondolkozom azon, ha eddig 2 keresetből is alig éltünk meg ketten, akkor hogyan lesz kevesebből + 1 fővel.

52. timycat (válaszként erre: 50. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 17:21
Így - így. Az én szakmámban kb 30 éves koráig az ember nem keres egy fillért sem, sőt, csak a mínusz.
51. Ágio8405 (válaszként erre: 50. - Jozsi.38)
2023. máj. 4. 17:04
Mindent nem, mert pl történhet egy tragédia, de én úgy látom, hogy legtöbben akik ilyen helyzetbe kerülnek, előtte ezt nem mérlegelik, legalább egy normális kereset kell, sokan alig kapnak GYES-t mert előtte nem bejelentett munkájuk volt stb😞
50. jozsi.38 (válaszként erre: 43. - Ágio8405)
2023. máj. 4. 16:33

ne haragudj, de ez egy vicc. Nem lehet mindent belekalkulálni a gyerekvállalásba. Ha azt beleveszed, hogy egy gyereknél akár 4-5 évre is kieset valaki a munkaerő piacról, annyi évre előre pedig nem lehet összeszedni egy ekkora összeget, hiszen általában a saját lakás megszerzése is arra az időre tehető.

Szóval, akkor ha valaki mindennel felkészül a gyermek vállalásra anyagilag optimális helyzetben van, akkor bőven betölti a negyvenet

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook