Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... fórum

Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
139. timycat (válaszként erre: 133. - Globus)
2023. máj. 5. 09:13
Van sütésre alkalmas olíva olaj
138. PöttyösPanka (válaszként erre: 136. - PöttyösPanka)
2023. máj. 5. 09:06
Még egy romantikus részletet kifelejtettem a történetből. Mindezt úgy hozták össze, hogy heten voltak testvérek, és mind a hét gyerek dolgozott. A nagyobbak napszámban, a közepesek főztek, mostak, a kicsit legeltették a libákat. De ez ma már illegális. Mármint nem a libalegeltetés, hanem a gyerekmunka. De lényeg, hogy ha a nagyanyáink megoldották, akkor nekünk miért sír a szánk.
137. tien (válaszként erre: 128. - Burrit0)
2023. máj. 5. 09:02

Te tényleg nem vagy tiszta fialás.

Szakadj már le rólam.

Tudod ,te mennyit dolgoztam ,dolgoztunk ,hogy megengedhessük magunknak ezt a kényelmes életet?

Nem vagyok hajlandó dolgozni ,míg meg nem pusztulok.


És egy műsorból idéztem ,te nem normális.

136. PöttyösPanka (válaszként erre: 134. - Amaunet)
2023. máj. 5. 08:57
Pedig pont a lényegét hagytam ki, de azt már mindenki tudja: Régen minden sokkal jobb volt :D
135. Amaunet (válaszként erre: 130. - Globus)
2023. máj. 5. 08:52
Ha mértéktelenül fogyasztják, akkor minden egészségtelen.:)
134. Amaunet (válaszként erre: 131. - PöttyösPanka)
2023. máj. 5. 08:47

Nézd, azzal én is tisztában vagyok, hogy 2 szelet húst nem lehet szaporítani. (ez csak egy valakinek sikerült a biblia szerint)

Ez csak kötözködés részetekről.

Mit nem lehet azon megérteni, hogy vannak ételek, amiket viszont lehet szaporítani?


A nagyanyáink részhez nem is teszek semmi megjegyzést... megfogtad a lényegét.🙄

133. globus (válaszként erre: 132. - Channa*)
2023. máj. 5. 08:42

Pedig főzős műsorokban híres séfek olíván indítva sütnek zöldséget, húst. Hidegen sajtolt, aztán jól megpirítják.

Én nem kedvelem az ízét, kizárólag nyáron használom paradicsomsalátára, balzsamecettel.

132. Channa* (válaszként erre: 130. - Globus)
2023. máj. 5. 08:35

"Több, ma egészségtelennek számító ételt ettek"


Igen, és már lassan kiderül, hogy azok az egészségtelen ételek, amiket most favorizálnak és azok az egészségesek, amiket úm. tiltottak néhány éve. Pl. zsíros kenyér ma már egészséges, a cukor is inkább egészséges, mint az édesítők.


A lisztes ételek kapcsán kialakult egy divat betegség, az azért nem egészséges.


Ahogy a margarin és az olaj sem egészséges.

Most, hogy sokan bőszen főznek az olívával, kiderült, hogy az csak úgy egészséges, ha a kész ételre ráöntik, főzésnél kifejezetten egészségtelen;)

131. PöttyösPanka (válaszként erre: 127. - Amaunet)
2023. máj. 5. 08:32

Vagyis arra kérdésre, hogy hogyan csinálsz több ételt kevés alapanyagból, az a válaszod, hogy te sosem kezdesz neki kevésből. Holott előtte pont azt ecsetelted, hogy FI-nek szaporítania kellene az ételt. Valamiért az a mondás ugrott be, hogy bort iszik...


Nagyanyáink egészen más körülmények közt éltek. Mesélték, hogyan dolgozták fel annak idején a disznót az utolsó porcikájáig, hogyan gyűjtötték össze a zsírt a belekről, hogy meglegyen a beszolgáltatni való rész, de megmaradjon a szalonna. Mesélték, hogy a kertből szedték a répát, legeltették a libát, a pékhez vitték a kenyeret kisütni. Az emberek egymás közt cserélték a terményeket, jószágokat és a szolgáltatásokat csekély pénzforgalom mellett. A szomszédasszony potom összegért megvarrt egy ruhát. De ezek a körülmények már nincsenek meg. Átállni meg nagy indulási költséggel jár, ha valaki egy városi életet akar lecserélni egy vidéki, részben önfenntartó változatra. Főleg hozzáértés nélkül. A pék nem süt bérbe, a varrónő bolti ruha áron dolgozik, a szomszéd nem cseréli el a többlet malacokat kecskegidákra.

130. globus (válaszként erre: 127. - Amaunet)
2023. máj. 5. 08:03
Több, ma egészségtelennek számító ételt ettek. Zsíros kenyeret, kelt tésztát, lisztes kaját, gabonaféléket. Cukrot, édességet nem, az drága volt. Húst csak vasárnap. Bizonyos korosztály után ezt nem lehet elmagyarázni, mert elképzelhetetlen. Visszalépés, ha valami jobb volt, és le kell mondani róla. Szemben azzal, ha sosem volt jó.
129. Burrit0 (válaszként erre: 127. - Amaunet)
2023. máj. 5. 08:01
Kevesre meg soha sem foztel? 2 fore minek 10 szelet hussal nekiallni mindig?
128. Burrit0 (válaszként erre: 126. - Flóra76)
2023. máj. 5. 07:57
Persze, irigykedek a nyuggerekre es HTB-kre, akik azon acsingoznak, hogy bezzeg Hollandiaban :D
127. Amaunet (válaszként erre: 48. - Aszparagusz)
2023. máj. 5. 07:57

Én 2 szelet hússal nem fogok hozzá főzni. Min. 10-el kezdek. Nem mérem darabra az adagokat. Aki az én asztalomhoz ül annyit eszik amennyi jól esik neki.

Egyébként igenis lehet szaporítani a főtt ételt (levesek, főzelékek). Az előző napi maradékot felhasználni másnap.

Az árak ugyan felmentek, de minden otthonban van már fagyasztó. Nem egyik napról a másikra kell bevásárolni. Meg kell tervezni a háztartást.

Nagyanyáink miből teremtették meg 5 gyermeknek az ételt, miután kiseperték a pincét, padlást?

126. Flóra76 (válaszként erre: 122. - Burrit0)
2023. máj. 5. 07:49

Mit nem értesz??


Gondolom dolgoztak kint annyit, hogy most már bekapcsolhatják a kényelmes üzemmódot és élhetnek újra a saját házukba.

Hol itt a gond? Irigykedsz?

125. Burrit0 (válaszként erre: 123. - Timycat)
2023. máj. 5. 07:48

Csak ne fikazza azt a rendszert, amibe beleult.


Nekem is szalad ki a szamon olyan, ami nem pozitiv, de nem gyapulom azt a rendszert, amibe nem belelultem, hanem a fogaskereke vagyok.

124. Burrit0 (válaszként erre: 121. - Tien)
2023. máj. 5. 07:46
Csak "kint", ahol minden tejjel-mezzel folyo Kanaan, erre nem futott volna? Vagy mi a feszkesert kellett abba az ocsmagy feszekbe visszakoltozni?
123. timycat (válaszként erre: 119. - Globus)
2023. máj. 5. 07:45

Felénk rengeteg sok külföldi él, jellemzően mind nyugdíjas, jellemzően németek. Nem bűn az, hogy egy olyan országba költözzön az ember ahol a nyugdíja sokkal többet ér, mint abban az országban ahol megdolgozott érte.

Arról nem beszélve, hogy ha kint egy nagyvárosban volt lakása annak eladásából Mo-on vidéken, csendes faluban gyönyörű takaros házat tud venni, még marad is. Egy nyugdíjasnak meg nem szempont, hogy adott vidéken nincs munka vagy iskola.


Az egészségügyi ellátás meg car mindenhol, csak valahol szebb az épület és ha fizetsz jobb a kaja.


Anno több külföldinek intéztem itthon az ingatlan vásárlását, papírjait, befektetéseit. Tök racionális döntés volt nekik ide költözni, ártani meg nem ártanak vele senkinek, itt költik a pénzüket, itt illetékelik, áfázzák le.

122. Burrit0 (válaszként erre: 118. - Flóra76)
2023. máj. 5. 07:42

Hadd erstem meg!

Nem volt se nyugdij, se megfeleo ellatas, es hazacuccoltak, mret a feleseg nem keres (eleget), eltatani a masikat. Vagy nem errol van szo?Es kozben a TV-ben benmondtak, hogy bezzeg Hollandiaban....

121. tien (válaszként erre: 119. - Globus)
2023. máj. 5. 07:40

Megtehetjük, hogy nem kell dolgoznunk.

A házat sem akartuk eladni.


De ahogy egyes hozzászólásokat olvasom ,lehet jobb lett volna ,ha végleg kinnt maradunk.

Ha nem kapunk nyugdíjat sem fogunk éhezni ,nem arra gyúrunk.

120. Burrit0
2023. máj. 5. 07:38

Nem. Ez koztudott.


De legyszives, magyarazz!

119. globus (válaszként erre: 114. - Tien)
2023. máj. 5. 07:36

Én tuti, hogy nem jöttem volna. Pihenni mindenütt lehet, főleg ha a körülmények kevésbé idegelők. Meg olcsóbb is.

Bár ahhoz még fiatal, sajnos hamar elugrik tíz év, kintről kap nyugdíjat?

Különben azt vettem észre, nálunk mindenki nyugdíjra gyúr. Mintha főnyeremény lenne idősnek lenni 😀

2023. máj. 5. 07:31
Hogy te mekkora hülyeségeket tudsz írni......
117. tien (válaszként erre: 117. - Burrit0)
2023. máj. 5. 07:31
Te normális vagy?
116. Burrit0 (válaszként erre: 114. - Tien)
2023. máj. 5. 07:27
Es ha franko orszagban laktatok olotte amugy is, te miert nem tartottad el ot, amig o gyengelkedik? Tudod, a haladoaknak oda-vissza van es feminizmus.
115. Burrit0 (válaszként erre: 110. - Tien)
2023. máj. 5. 07:25
Es ha bemondtak a TV-"be", akkor a zugyvan. Csak a megroggyant egiszsig mijjat nem misz oda szopilyozni azonalt.
114. tien (válaszként erre: 111. - Globus)
2023. máj. 5. 07:24
Nem úgy beteg ,csak kimerült.
113. tien (válaszként erre: 112. - Burrit0)
2023. máj. 5. 07:24

Szart kuncsorogtunk haza.

Van annyi pénzünk,hogy nem kell már dolgoznunk.

Itthon van házunk és tökéletesen elzárkóztunk a világtól.

Mi nem kuncsorogunk semmiért ,és nyugdíjt Németországból fogjuk kapni.

112. Burrit0 (válaszként erre: 109. - Tien)
2023. máj. 5. 07:21
Szoval nincs mindenhol kolbaszbol a kerites, es ti is hazakuncsorodtatok a SZAR Magyarorszagra, mert mashol nem lett volna eleg a nyogdij, vagy egy fezetes. Vagy hogy is van ez?
111. globus (válaszként erre: 109. - Tien)
2023. máj. 5. 07:15
Ezt hogy érted? Ha beteg, itthon rosszabb ellátást kap.
110. tien (válaszként erre: 96. - Burrit0)
2023. máj. 5. 07:11

Nem tudom Gerzson,én egy műsort láttam .

Abban nyilatkozott egy nő.

Én hiszek neki.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook