Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leteszem a mobilt. Inkább váltok vezetékes telefonra,... fórum

Leteszem a mobilt. Inkább váltok vezetékes telefonra,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. Épperrejártam (válaszként erre: 25. - Andi6020)
okt. 31. 10:24
Mert (tisztelet a kivételnek) túlságosan ránk telepszik és függővé tesz. Mert "mindenben érték a mérték", de itt már szinte nincs mérték.
27. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 23:47
Én is gondolkoztam hogy veszek egy buta telefont, csak hogy ne "zaklassanak", örök másodiknak.
2023. okt. 30. 22:43
Max üzenetrögzítő, hangposta megszűnt kb 1 éve mindenhol 🤷‍♀️ asszem sikerült a vallomásod lényegére tapintanom 🤣🤣
25. andi6020 (válaszként erre: 3. - Épperrejártam)
2023. okt. 30. 20:32
Miért?
24. Épperrejártam (válaszként erre: 17. - Pasionella)
2023. okt. 30. 19:00
Igen! Az általad említetten kívül sok egyéb szempontból is lenne értelme. Valóban.
2023. okt. 30. 18:31

Én már régen letettem.

nekem is van mind a kettő.

Az okostelefon csak kikapcsolva van a fiókban, mert nincs rá szükségem napközben.

Még egy fotót sem készítettem vele soha.

Este hangoskönyvet szoktam rajta hallgatni.

a vezetékes teljesen lehalkítva, egy üzenetrögzítő van rákapcsolva, aki akar hagy rajta üzenetet, ha akarom én visszahívom.

nekem ebből bőven elég.

De tudom, hogy nem én vagyok az elfogadott ezen a téren.

22. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 16:15

Miért lennél csodabogár?

Én is csak vezetékes telefont használok.

2023. okt. 30. 15:33

Miért?


Nekem van vezetékes és mobil is. Mindkettőt használom.

20. ,zumba (válaszként erre: 15. - Myra)
2023. okt. 30. 14:16
A szemet mennyire rontja, mert nem mindegy egy 17inch-es képernyőt nézek, vagy azt a néhány inch-t.
19. ,zumba (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2023. okt. 30. 14:10
Posta épületnél volt a telefon, 2km-t kellett oda kerékpározni és jött a segítség. Nem volt sem vezetékes, sem okos. Én egy "porszem" vagyok, így itthon hagyom nem egyszer.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - TamThor)
2023. okt. 30. 14:04
Anno én is azt mondtam, ha nyugdíjas leszek, nagy ívben hajítom a sarokba. Áááááá, kár lenne: benne lehet tárolni az összes szaki elérhetőségét, ha elmegyek itthonról, bármikor megtudhatom, mennyi az idő, ha valaki pont akkor hív, nem idegeskedik, mi történt... és nem utoljára: ahogy egyre idősebb leszel, megadja azt a biztonságérzetet, bármi is történik veled akár otthon, akár úton vagy, tudsz valakit értesíteni.
17. Pasionella (válaszként erre: 3. - Épperrejártam)
2023. okt. 30. 13:47
Miért is? Hogy ne legyen elérhető a nap 70%-ban??? Sok értelme lenne valóban...
16. globus (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2023. okt. 30. 11:55
Én a mobilos netbankolástól hülyét kapok, annyira megszoktam a nagy kijelzős felületet. Max. megnézem mobilon, mennyi pénzem van :)
15. Myra (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2023. okt. 30. 11:51
Én is mindent okostelefonról intézek.
2023. okt. 30. 11:16
Az szuper ha megteheted. Nekem a napi beosztásom, a havi, a bérpapírom, a szabadságomat is okostelefonról intézem. Csak úgy mint a csekkeket, bankot, időnként a vásàrlást is…ezt csináld meg vezetékesen. 😀
13. Piroska52 (válaszként erre: 8. - TamThor)
2023. okt. 30. 11:07
Én nyugdíjas vagyok, de ha csak az udvaron csinálok valamit, akkor is a zsebembe van, mert ha nem veszem fel, a gyerekek azt hiszik baj van.
12. globus (válaszként erre: 8. - TamThor)
2023. okt. 30. 10:22

Abban csak az érzés jó, hogy bármikor rápattanhatsz.

Gyakran megyünk falura, ahol ugyan van wifi, de egész nap rá sem nézek. Más érdekesebb dolgok vannak, nem jut eszembe. Hazaérek, hát nem ez az első? 😀

11. globus
2023. okt. 30. 10:13

Férjemnek kb. 5 éve van telefonja. Nyomógombos, azelőtt semmilyen sem.

Vezetékesen korlátlan csevegés minden irányba. Ő jellemzően nem megy sehová ismert célpontokon kívül. Internetet én használom, okosom nekem is csak kb.3-4 éve. Azelőtt asztali gépről neteztem, megoldható ma is, mobilnetem nincs. Esetemben full felesleges, ahol legtöbbet tartózkodok, wifi van. Viszont én szívesebben írogatok, mint telefonálok. Meghagyom a vonalast neki.

Tehát ha jobban szeretsz beszélni, tedd azt :)

10. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 10:12
Ettől több pénzed lesz vagy boldogabb leszel, esetleg teljesebb életet tudsz élni??
9. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 10:11
Ez vezet barmi valtozashoz az eletedben? Azon kivul, hogy mindenkinek meg kell adnod az uj szamod?
8. TamThor (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 10:04

Neked van munkád? Gyereked? Ki szoktál lépni otthonról?


Tedd le inkább az internetet, az nagyobb mutatvány!

2023. okt. 30. 10:01

Nyilván meg tudja csinálni, akinek nincs olyan munkája, ami megköveteli, hogy mindig elérhető legyen, akkor is, ha nem ül a vonalasa mellett.


Vagy nincsenek gyerekei, akik hol itt vannak, hol ott, egyeztetni kell velük, mikor hozod el őket edzésről, stb.


Vagy otthon ülő munkanélküli.

Vagy nyugdíjas.


Majd ha csak otthon leszek nyugiban, akkor én is meglépem. De addig képtelenség és hülyeség is lenne.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 30. 10:01

Ha el sem hagyod a lakást, akkor értem, hogy nincs szükséged mobil telefonra. Vezetékesben is van olyan készülék, ami nem helyhez kötött úgy 300m-en belül.


Viszont, ha elhagyod a lakást, akkor jó, ha elérhető vagy, vagy hívhatsz bárkit, ha segítségre lenne szükséged.

A mobil éltet is menthet.

2023. okt. 30. 09:54
Mindkettőm van.
2023. okt. 30. 09:23

Szerintem tényleg csodabogár leszel.


Nem tudom, milyen indíttatásból döntöttél így, hogy leteszed a mobilt. A vezetékes töredékét tudja az okostelefonnak. Már ha egyáltalán okostelefont cserélnél vezetékesre.

Te döntésed, ha így látod jónak, annak biztosan oka van.


Én le nem mondanék az okostelefonról. Nekem hasznos. Helyén tudom kezelni a dolgokat. Az, hogy ki mire és mennyire jól vagy rosszul használja, szerintem egyénfüggő. Nekem hasznos, szeretem.

2023. okt. 30. 09:16
Fogadd őszinte elismerésem! Bár egyre többen döntenének így!
2023. okt. 30. 08:52
Szerintem sosem teszed meg. Megvan a hátránya valóban, de az előnye is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook