Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... fórum

Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
109. tien (válaszként erre: 108. - Birebora)
2023. máj. 5. 07:06

Nem akartunk hazajönni ,de a férjem egészsége megroggyant.

Van némi megtakarításunk ,és inkább vállaltuk az itthoni élet "szépségeit",de a férjem számomra a legfontosabb.Ő már ötvennyolc éves ,és szeretném ha nem dolgozna,kímélné magát.

108. birebora (válaszként erre: 65. - Tien)
2023. máj. 5. 06:47
Megkérdezhetem, hogy miért jöttetek haza? Ha jól olvastam itthon éltek. Van pár ismerősöm aki hazajött van aki nem. Komolyan érdekelne ti miért, persze csak ha publikus.
107. Fáradt* (válaszként erre: 30. - ,zumba)
2023. máj. 5. 06:15

Ha igaz lenne,hogy a fokhagyma annyira egészséges,akkor nem lenne beteg ember! Szerintem!

Nekem az ellenségem,pláne ha valaki a nyakamba vagy a képembe lihegi!

106. timycat (válaszként erre: 89. - Channa*)
2023. máj. 5. 06:10
Aha, szóval végül te, a családod és az az ismerőseid egyike sem a gonosz magyar vállalkozóknak dolgoznak, csak pampognak rájuk... ami igaz az igaz a multi és az állam híresen jó, megértő és empatikus munkáltató 😂 vagy ne adj Isten átálltatok a sötét oldalra és gonosz magyar vállalkozók lettetek?
105. timycat (válaszként erre: 90. - Channa*)
2023. máj. 5. 06:06
Magyarázd már el légy szíves mit írt Globus, taníts, oszd ahogy szereted, hadd értsem meg én gyengeképességű is, hogy min hördültetek fel.
104. Burrit0 (válaszként erre: 101. - Bellabi)
2023. máj. 5. 02:40
Remelem, kibekultunk.
103. Burrit0 (válaszként erre: 101. - Bellabi)
2023. máj. 5. 02:38
should be fine.
102. Burrit0 (válaszként erre: 99. - Bellabi)
2023. máj. 5. 02:36

En pontosan tudom, mi a jegen tancolas. a 90-es evekben. otthon volt kaja korlatozas.

A gyerek zsurokra atadtuk egymasnak a hasznalt, de szeretett darabjainkat, mert tudtuk, hogy nincs penzuk. A masik csalad is szarban volt.


En sem vagyok ott, ahol voltam.

Ez van. De tuleljuk.

101. bellabi (válaszként erre: 100. - Burrit0)
2023. máj. 5. 02:25
Ja, értem. Bocsi
100. Burrit0 (válaszként erre: 99. - Bellabi)
2023. máj. 5. 02:24

En a receptre valaszoltam.

Csak mert nem volt penzunk, vagy mert tobb ember beallitott. Es nalunk az a regi" modi ulj le, es egyel" van.

Ha hozzam jottek, ha a tesoimhoz, nem rugtunk ki senkit. Felutjuk a kajat, es annyival tobb tanyert teszunk.

99. bellabi (válaszként erre: 95. - Burrit0)
2023. máj. 5. 02:14
1,5 éves a gyerek. Kicsit több mint 2 éve fogant. 2021 közepéig 5-6% alatti infláció volt már jó ideje, amivel a bérek lépést tartottak, sőt... Ami azóta jött, azt nem sokan tippeltük volna meg előre. Aki 2 éve még minimális luxussal, de alapvetően kényelmesen élt, az ma küzd, mint maci a jégen. :( Aki 2 éve is küzdött, ma már nyomorog. :(
98. bellabi (válaszként erre: 97. - Bellabi)
2023. máj. 5. 01:38
Gyed minimálbér 140%-a. Nem tudom, hogy lett a 140-ből 1,5 az előző hsz-emben...
97. bellabi (válaszként erre: 64. - Regin_a)
2023. máj. 5. 01:36

Egyéni vállalkozást kell papíron indítani és annyira bejelnteni magad, hogy járjon a gyed maximuma. Ezt nem tudom, hány hónapig kell csinálni. Utána jár terhességi táppénz, csed, gyed. Csed bejelentett bruttó bér fél évig, gyed még 1,5 évig minimálbér 1 ,5 %-a.


Elég régen néztem utána, nem emlékszem pontosan, nekem végül nem is kellett, es változhatott is azóra sok minden.


Van erre szakosodott tb tanácsadó, ha valaki nem olyan állásból megy szülni, ami bejelentett legalább a minimalbér kétszeresére, érdemes megeresni a terhesség elején, megtérül az ára.

96. Burrit0 (válaszként erre: 65. - Tien)
2023. máj. 5. 01:34
Lujza, szerinted ez az atlag mind bevetel mind kiadas teren?
95. Burrit0 (válaszként erre: 93. - Bellabi)
2023. máj. 5. 01:33
Ez nem most kezdodott.
94. Burrit0 (válaszként erre: 48. - Aszparagusz)
2023. máj. 5. 01:32

2 szelet husbol laktato ragut is lehet kesziteni kukoricaval, valami hulyessel (szarazbol, fagyasztottbol, konzervbol), repaval, karfiollal, karalabeval, gombaval. Lehet talalni kenyerrel, tesztaval, palacsintaba csomagolva, krumplival vagy lasagne szeruen, a bechamel szosz sem egy draga dolog.

Hogy ne jojjon ki az ember konyoken, lehet levest vagy egytaletelt is ugyanabbol az alapbol csinalni.


Ha csontos a hus, vagy egyeb nyesedekek vannak, el lehet tenni a szeles utan. Ha frissbol keszul a karfiol, brokkoli, a szaar mehet a fagyasztoba szinten. A megfaradt gombae is. Ez meg mind a konderba, ha kell, es egy jo izu levesalapnak ott van.


A karfiol, brokkoli maradhat egy kremlevesbe. Par krumpli kell hozza, es fuszer. Egy laktato, meleg leves utan ugysem kell ugyananngyit enni.


Szerintem neha az lehet a gond, hogy egyesek nem szeretnek, vagy meg inkabb nem hajnaldoak az etkezesi szokasaikon valtoztatni. Ki sem probalnak uj dolgokat.

93. bellabi (válaszként erre: 43. - Ágio8405)
2023. máj. 5. 01:16

Azért ez sem igaz minden esetben. Nekünk bölcsikezdés után 2,5 hóbappal kezdődött egy kemény 3 hónap, amikor kb többet volt beteg a lányom, mint bölcsiben. Onnantól alig volt beteg évekig. És amúgy az sem számított, mert akkoriban otthonról dolgoztam, minimális kiesést jelentett csak.


Amúgy, arra, ami ma van, kb nem készült fel senki. 1,5-szer, 2-szer olyan drága az alapszükségletek kielégítése, mint 1,5-2 éve.

92. bellabi (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. máj. 5. 01:10

Balaton drágább, mint a tengerpart, kivéve, ha ismerőshöz mész és tényleg főzöl végig nyaralás alatt.


Amúgy de, sokan járnak nyaralni.


Mi sem jutunk amúgy el, mi évek óta itthon nyaralunk, nem utazunk el, így nincs utiktg, szálláadíj, de kirándulunk, strandolunk.

91. Burrit0 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 00:33
En elkepzelni sem tudom, hogy apam valaha kepes lett volna joizuen megenni egy vekony szelet hust, ha az anyam mellette csak a szafttal szottyog. Ertem, miert kell mas bevivel, foleg ha az a ferfi fizikai munkat vegez, de ez nekem tok abszurd.
90. Channa* (válaszként erre: 86. - Timycat)
2023. máj. 4. 22:57

Jézusom!


Te meg tényleg nem értesz semmit?

A nem akarásnak tudod mi a vége, ugye?

89. Channa* (válaszként erre: 83. - Timycat)
2023. máj. 4. 22:52

Szerencsére, nem teszi, de azért időnként, ha az ember nem elég figyelmes belefut ilyenbe is;)


Te, nem csak ezt nem érted, de lényegtelen.

88. tien (válaszként erre: 87. - Timycat)
2023. máj. 4. 21:51
Igaz.
87. timycat (válaszként erre: 85. - Tien)
2023. máj. 4. 21:37
Pontosítanék a CSOK, babaváró mindenkit leszivatott, a fiatal házasokat kétszer is.
86. timycat (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. máj. 4. 21:35
Jézusom.... te érted is hogy mire mit írtál?
85. tien (válaszként erre: 77. - Timycat)
2023. máj. 4. 21:35

Minden intézkedés csak növelte az inflációt,de legalább ebben első helyen állunk.


A CSOK megszivatta a fiatal házasokat ,az ingatlan piacot .

Remélem már nem segít többet a népnek,pont elég volt.

84. timycat (válaszként erre: 80. - Globus)
2023. máj. 4. 21:32
Ne haragudj de ezt nem értem. Nem maga a szitut, mert számtalan olyan ok van, hogy a vállalkozó "szívességből" bejelent valakit és a valakitől megkapja ennek a költségét, ha megy a szekér akkor megnyeri azt is hogy le is írhatja a költséget. De ettől a vállalkozó még nem gondolja azt, hogy a valaki ebből eszik, él, virul, mert nyilván nem.
83. timycat (válaszként erre: 81. - Channa*)
2023. máj. 4. 21:28

Akkor miért a csúnya magyar vállalkozóknak dolgoznak? Én ezt nem értem...


De nyilván én tudatlan vagyok...

82. Channa* (válaszként erre: 80. - Globus)
2023. máj. 4. 21:25
Na, ez a jellemző a magyar vállalkozókra. Nekik a világ összes pénze is kevés lenne, de pl. a tesód legyen el a havi TB összegéből;)
81. Channa* (válaszként erre: 78. - Timycat)
2023. máj. 4. 21:23

Te azt csak hiszed, hogy ez mese!

A férjemmel is megtörtént, a fiammal is, és sok olyan ismerősömmel, akikkel napi szinten találkozok és beszélek. Én nem az ismerős ismerősének az ismerőse által meséltekről beszélek.


Te, pedig azt sem tudod, hogy milyen a magyar valóság.

80. globus (válaszként erre: 78. - Timycat)
2023. máj. 4. 21:17

Vállalkozó tesóm azt mondta másik tesómnak, hogy maradj itthon, fizetem a tébédet 😀

Hangosan felnyerítettünk. Mintha abból meg lehetne élni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook