Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Il-makiage sminktanfolyam-vagy egyéb sminksuli- megéri? fórum

Il-makiage sminktanfolyam-vagy egyéb sminksuli- megéri? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. júl. 14. 11:07

Nem is értem, miért gondolják a hívek azt, hogy akinek nem elég jók ezek a termékek és a stílus sem jön be, azok nem engedhetik meg maguknak? :o))


Erősen közép kategória árban is, minőségben is. Ha olyan fantasztikusak, miért kell lasszóval fogniuk az embereket? Miért kell szinte üvölteni velük a telefonban, hogy a nyolcadik kérés után végre vegyék ki a telefonszámomat az adatbázisból? Miért nem képesek felfogni, hogy szombaton és vasárnap nem zaklatjuk az embereket soha vissza nem térő ajánlatokkal?

89. Anda39
2014. júl. 14. 09:36

Azért az kicsit érdekes, hogy akik itt dicsérik a céget, szinte kivétel nélkül aznap regisztráltak, amikor itt hozzászóltak, és azóta sem voltak itt a fórumon bejelentkezve...

Egyszer olvastam vmelyik fórumon, hogy vannak, akik az adott cégektől próbálják a sok negatív hozzászólást kompenzálni. Tényleg létezik ilyen?

88. nagygizella (válaszként erre: 85. - Dorato)
2014. júl. 10. 15:30
Kizárt amit írsz.Minden termékem tőlük van, és rém problémás a bőröm, és így sem csúszik meg nap közben. Ezt tapasztalatból mondhatom.Még nyáron sem!
2014. júl. 10. 15:27

Már egyszer hozzászóltam itta fórumon a témához.

Nem is értem, valaki, csupán azért, mert nem engedheti meg magának ezt a kategóriát, miért a minőségbe köt bele, vagy az oktatásba.

Én folyamatosan járok hozzájuk, és tanfolyamra is beiratkoztam.Jó árban volt, és nagyon jól érzem magam, most van a délután 4. órám:-)

Nem sminkesnek tanulok, nem kell mindenkinek az lenni, ők sem ezt hirdetik.Van saját arcos képzés is náluk, és szerintem mindenkire ráférne..

2014. júl. 4. 11:01

Sziasztok!

Én mindig is nagyon szerettem hozzájuk járni, jó a társaság és a légkör. Nagyon sokat tanultam a sminkesektől. Elvégeztem a tanfolyamukat is és annyi lehetőség megnyílt számomra a sminkes szakmán belül, hogy nem győzök válogatni. Aki sminktanfolyamon gondolkozik tudom ajánlani őket, hisz árban is jók a többi tanfolyamhoz képest a piacon, és a termékeik is szuperek. A termékek tartósak és rendkívül jó minőségűek. Én csak ajánlani tudom őket, nekem nem volt ott rossz tapasztalatom.

85. Dorato
2014. jún. 29. 21:31

Sziasztok!

Én kb. másfél éve lettem leszólítva a Westendben. Mondtam, hogy sajnos rohanásban vagyok, kedvesen azt felelték, hogy semmi gond, lehet máskor is igényelni az ingyenes smink lehetőségét, és kértek egy telefonszámot. Adtam is egyet, amit azóta már megbántam. Rögeszmés szintre képesek elmenni a hívogatással, egyszerűen idegtépő. Férjemmel telefonszámot cseréltünk (nyilván más megfontolásból, nem emiatt), és ő teljesen kiakadt, hogy zavarják a munkájában napjában 5, vagy még több hívással.

Néhány (de legalább 10!!) alkalommal beszéltem is telemarketingessel, és hiába ecseteltem, hogy elfoglalt vagyok, erőszakosan (mímelt empátiával és kedvességgel) listáztatta velem konkrétan a teendőimet. És még a szabad egyetlen órámba is beleköt, hogy akkor nekem miért nem jó odamenni. Egyetemi vizsgaidőszakban, munka és négy éves kicsi gyermek mellett, háziasszony és feleség, nem talál időt elmenni és nem tudja megmondani, hogy mikor lesz legközelebb alkalmas. Biztos, hogy velem van a baj? :)

No, lényeg, hogy elmondtam, nem érdekel, nem szeretném igénybe venni. Van jó szaglásom az átverésekhez. Nem vagyok hülye, ám annak próbálnak nézni, már négyüktől megkérdeztem, hogy mi ebben a marketing fogás, hol éri meg nekik, és annyit tudtak mondani, hogy nem médiában reklámoznak, hanem azt szeretnék, ha én magam hirdetném a szolgáltatásukat. (Ami talán a képzés lenne.)

Nos, elmentem végül ma. Két éjszakás műszak után, hullafáradtan, kialvatlanul, de ha már egyeztettem velük, akkor nem csinálok s...t a számból. Amikor odaértem, a recepción kérdezték a nevemet, és érdekes módon nem voltam rajta a listájukon. (Ahhoz képest, hogy mennyit, és mennyien izzadtak meg azért, hogy egyszer eljöjjek...) A kis hölgy kedvesen betessékelt az elegáns váróba, kérte, hogy várjak, adott egy adatlapot kitöltésre, amiről még írni fogok. Félórányi várakozás után odajött hozzám, hogy tudnék-e még negyedórát várni. Kérdeztem, hogy mikor tudnék innen leghamarabb elindulni akkor, és azt felelte, kb egy óra lenne még. Kedvesen elmondtam, hogy éjszakás voltam az elmúlt két éjjel, és négyéves gyermek mellett nem igazán lehet nappal itthon aludni hétvégén, szóval nagyon fáradt vagyok, és szeretnék már otthon lenni. Akkor a kis hölgy ismét telefonszámot akart tőlem kérni, amire azt feleltem, hogy "hiszen most írtam le". Nem egészen értettem, azt mondta, hogy azt már ő leadta. Na, mindegy. Szóval tőlem aztán eladhatják azokat az adatokat, mert a születési időhöz csak évszámot írtam, lakcímhez csak irányítószámot és várost, e-mail címhez pedig olyat, amit ritkán használok. Telefonszámot az adatlapra egy régi, feltöltőkártyás számomat írtam, azt aztán hívhatják, mert minden regisztrálós helyen azt szoktam megadni, és már nem is hívja más, csak az ilyenek. Szóval nem szoktam felvenni, (nem is hordom azt a telefonomat) csak amikor igazán kisimult vagyok, és van hozzá kedvem. :) Hálás vagyok, hogy rátaláltam ma este erre a fórumra, a következő hívásuknál tudni fogom, hogy mit kell mondanom. Már, ha lesz kedvem felvenni a telefont. :) Ja, és igen. Nagyon viccesek azok az istenítő hozzászólások lentebb. Különösen "lucia" ragadta meg a figyelmemet. Teljesen átlátszóak: a szavak is úgy vannak megválogatva, hogy visszatetszést kelt az ábrázolni kívánt (felvett) személyiség azzal, aki fogalmaz. Na, de van, akinek meg ez a dolga, a mai világban talán nem nagyon lehet válogatni.

84. Mira.c
2014. máj. 28. 17:24

Sziasztok!


IL MAKIAGE...

NAGY ÍVBEN KERÜLJÉTEK ŐKET!!! NE VÁSÁROLJATOK! UGYANOLYAN, MINT BÁRMELYIK DROGÉRIÁBAN KAPHATÓ TERMÉKEK! HAZUG, LEHÚZÓ MARKETING AZ EGÉSZ!


Holnap fogom rájuk borítani az asztalt. Az Il-makiage termékei ugyanolyanok, mint bármelyik a piacon. A marketingszöveggel ellentétben. Szemét, hazug, lehúzó banda. Azt mondták többször is, hogy nem tartalmaz kőolajszármazékokat, antiellergén, nincs benne tartósítószer. Ott van a dobozán, csak apró betűkkel. Nagyon berágtam, hogy a képembe hazudtak, és még hülyének is néznek, hogy nem olvasom el, és nem tudom mi az. Arról volt szó: természetes anyagok. Természetes, hogyne... Pofátlanul drága, és ugyanolyan, mint bármelyik. Ugyanúgy leolvadt az arcomról estére, a hiperszupernek titulált kence szerteszét mázolódott, olyan volt, mihtha maszkot viselnék. Évek óta sminkelek, a legkülönfélébb márkás, egyedi termékekkel. Történetesen van összehasonlítási alapom. És azt is tudom, hogy hol és mely termékek azok (és mennyibe kerülnek) amelyek valóban csak természetes anyagokat tartalmaznak. Jeleztem a problémát, és azt hogy azonnal visszaviszem, hiánytalanul, bontatlanul, valamennyi vásárolt terméket. Ugyanis törvényi előírás, hogy kötelesek visszavenni és az árát megtéríteni. Akkor még kötekedett a hölgyike a telefonban, és hogy majd visszahívnak. Mondanom sem kell, nem hívtak. Amikor az átverős akciójukba igyekeztek berántani, akkor bezzeg naponta 3x, hétvégén is. Ha vissza nem adják a pénzem minden létező fórumon feljelentem őket. Szerencsére kértem számlát, hát az iskolapélda lesz a NAV-nak! 4 terméket vettem, amit számla címén adtak, azért lazán megbírságolják őket. Nem beszélve arról, hogy egy tegnap alakult cég pecsétje van rajta, árulják már el, ha az Il-makiage már évek óta van Magyarországon, mit keres a számlájukon egy tegnap bejegyzett cég pecsétje? Adócsalunk kedves francia-izraeli cég? Az is undorító, amit több fórumon is olvastam, hogy aprópénzért dolgoztatják a sminkeseket. A horribilis árrésből nem telik arra, hogy bejelentsék őket, és tisztességes fizetést adjanak? Mert adózni ugye nem akartok? Behülyítik szerencsétlen lányokat, hogy profi sminkes lesz és lesz munkája. Hogyne! Az általuk kínált sminktanfolyam végképp röhej! Annyiért már egy diplomát összehoz az ember! Arról nem beszélve, ahogy leráztak, gyakorlatilag lecsapta a telefont! Hát amit holnap kaptok azt nem fogjátok zsebre tenni!! Szemét banda!!!

2014. máj. 15. 13:38

Sziasztok!

Figyelmeztetni szeretnék mindenkit, hogy egy rendkívül jól leszervezett ÁTVERÉS az egész, cukormázzal leöntve, szépen csomagolva.

Az Il Makiage (újabban Le Maquillage) izraeli cég vezetőinek nem áll érdekében, hogy minőségi szolgáltatást nyújtsanak, egyetlen cél hajtja őket, a PROFIT, bármi áron! Ugyanez a cég futott már más néven is, az övék volt a Next+ modellügynökség, ami szintén a pofátlan lehúzásról szólt.

Itt a sminkeseket felveszik, néhány hétig dolgoztatják, bejelentés, fizetés nélkül, majd (jobb esetben) közlik, hogy nincsenek megelégedve, rosszabb esetben olyan lekezelően és undorítóan bánnak velük, hogy ők mondanak fel, így ingyen dolgoztál, és mehetsz,amerre látsz, mert ugye mindenki pótolható...

Heti szinten, de legalább havonta meghirdetik a sminkes állásokat, sajnos mindig van 1-2 hiszékeny lány, akit be lehet fűzni.

A termékekről annyit, hogy a minőséggel köszönőviszonyban sincsenek,az árak irreálisak, az olcsó, piaci szarok több pigmentet tartalmaznak.

A vezető sminkesük egy botcsinálta senki, szakértelem nincs, csak a PR duma. Amennyiben felhoznál 1-2 negatív véleményt a cégről, vagy a termékeikről, annyit reagálnak, hogy "a mi cégünk nem foglalkozik a rosszindulatú megjegyzésekkel, hisz tudjuk, hogy ez a NAGYSÁG ÁTKA!" (itt konkrétan már röhögnöm kellett)

A fórumon olvasható pozitív kommenteket a cégnél dolgozók rakják fel.

De nem kell nekem hinni, a tapasztalat mindig sokkal meggyőzőbb...

2014. ápr. 23. 17:31

Amúgy még annyit, hogy aki írja, hogy csak azért vásárolt mert kellemetlenül érezte magát... hát had ne mondjak semmit! Mint írtam én is mondtam, hogy nincs nálam pénz, ettől függetlenül ajánlottak ezt meg azt a kövi alkalomra, ha arra járok akkor vegyek, de nem vettem. A sminktanfolyamra sem azért mentem, mert ők azt szerették volna... Néhányan kicsit többet képzelnek a dolgokba mint amennyi ténylegesen benn e van...


Tehát ha én NEM szeretnék semmit sem venni, akkor NEM is fogok.. olyan nincs, hogy csak azért veszek mert ők azt mondják, vagy mert bedőlök, vagy mert rosszul érzem magam és azért... Ha veszek valamit azért veszem mert nekem KELL, és nem azért mert mások azt mondják... Szóval nekem a csillagokat is lehozhatná valaki (most beszéljünk akármiről), ha nekem az NEM KELL - NEM VESZEM MEG! Ennyi...

2014. ápr. 23. 17:26

Nekem sem a céggel, sem a termékekkel sosem volt semmi bajom. A sminkoktatás profi szintű volt, mikor én ott jártam, nem vettem semmit, mégis jó volt végig a hangulat (már az elején jeleztem nekik, hogy nincs nálam pénz és nem voltak bunkók velem emiatt), jó tippek, profi hozzáállás.


Ezután döntöttem úgy, hogy megpróbálkozom elvégezni a sminktanfolyamukat is. Ez idő alatt végig normálisak és együttműködőek voltak, sosem zaklattak ha késtem a fizetéssel. Nekem csak pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban. Sokat tanultam és végig profi termékekkel dolgozhattam.


Ha valakinek esetleg negatív élménye van, adjon még egy esélyt ennek a cégnek, hiszen mindenkinek jár egy második esély. Szerintem...

2014. márc. 21. 15:48
A múlt héten voltam Én is egy ingyen sminken, picit agresszív üzletpolitikát folytatnak, ez valóban igaz. Nekem a termékekkel nem voltak ilyen jellegű problémáim, pedig extra érzékeny, világos ekcémás bőröm van. Pont az utóbbi miatt tartottam Én is ettől az ingyen sminktől.Mondjuk a színválasztékkal nem igen voltam megelégedve, amit kértem az nem volt és megpróbáltak rábeszélni egy másik színre, ami nekem nem áll jól. A rúzsnak nagyon szép színe volt és tartós is . Akkor ott nem vettem semmit, de 1 rúzson és egy alapozó ecseten elgondolkodtam...
2014. márc. 2. 19:19
Én nemrégiben voltam náluk. Nagyon erőszakosak, és már vagy egy éve leszólítgattak, hogy kérek-e ingyen sminket. Háát, végül rábólintottam és elmentem az egyik szalonjukba. A lány, aki sminkelt, végtelenül kedves volt, a sminkem is szép lett, de amikor meghallottam, hogy mennyibe kerülnek a termékek,amikkel kikent... Őszintén szólva tényleg nem érnek annyit. Ránézésre nagyon olcsónak tűntek, ezért is néztem nagyot. Nem akartak rám tukmálni semmit, de végül nagyon kínosnak éreztem az egészet, és tudom, hogy nem kellett volna, de végül vettem két terméket, bedőlve az akciónak és az ingyen sminktanfolyamnak. Azonban a kommenteket olvasva, nem hiszem, h elmegyek. Jó tanulópénz volt, soha nem szabad bedőlni semminek, ami "ingyen van". Inkább elmegyek egy profihoz és fizetek, de legalább tudom, h miért. A sminkem hazaérve elfolyt, kicsit csípte a szemem, és alig akart lejönni a szemfesték. Összességében egyáltalán nem érte meg.
2013. nov. 24. 14:14
Aki csak teheti kerülje őket! sok sok mindent tudnék mesélni és nem épp pozítivat!
77. BbZsófi26 (válaszként erre: 65. - Michelle.r)
2013. nov. 24. 14:08
Hm...mivel náluk dolgoztam én is kevéske ideig, maximálisan igaazad van mindenbe! undorítóak....lehúzás minden...avas rúzs, büdös alapozó....olcsó kinai termékek átcimkézve...lejárt szavatosságuk miatt el sem adhatóak, és még is vannak akik megveszik....atyaég hány meg hány panaszt hallottam mikor még telemarketingjükön dolgoztam!
76. BbZsófi26 (válaszként erre: 61. - Tabby)
2013. nov. 24. 14:05
Csak is egyett tudok érteni veled, minden egyes mondatoddal :) dolgoztam ezeknél én is...telemarketingen is....hát ugy lehuzás és átba...ás minden ahogy van!! :( hazugok ...igazi parasztvakítás van:)
75. 18e79e1970 (válaszként erre: 74. - Mangabi)
2013. okt. 6. 12:27
Szerintem a három óra messze van egy tanfolyamtól.. van egy olyan érzésem, hogy ez a három óra csak amolyan kedv csináló lenne, és ha mélyebben akarnál belemélyedni, fizetni kellene. De ez csak az én elgondolásom. Már az haladás, ha nem annyira rámenősek
2013. okt. 6. 09:07

Sziasztok!


Nna, voltam a sminken csütörtökön. A lány aki csinálta kedves volt, és adott jó tippeket is. Az arcom egyik felét ő csinálta a másikat én. De ugyanúgy el akarják adni a termékeket, bár most nem voltak nagyon rámenősek. A mostani akció 20% volt minden termékükre(alapozó 12 helyett 10 ezer stb), és ha vásárolsz legalább két terméket a 3 órás sminktanfolyamuk az Andrássyn (60 valahány ezer) most ajándék!!

A sminkkel amúgy elégedett voltam, szép lett. Csak estére mikorra hazaértem alig látszódott már belőle valami. Ár-érték arány úgy érzem kicsit messze van egymástól!

73. Nyanyuci (válaszként erre: 66. - Mangabi)
2013. okt. 4. 15:36

Szia!

Engem is most hívtak fel holnap kellene mennem, milyen volt?

Egyzser már én is voltam és nekem sem voltak pozitív tapasztalataim.

I.

72. 18e79e1970 (válaszként erre: 70. - Mangabi)
2013. okt. 3. 16:53
majd írj, hogy mi lett a dologból :-)
2013. okt. 3. 10:38

Hopp, ott maradt egy befejezetlen mondatom a végén...:D


Mindegy, a lényeget leírtam.

2013. okt. 3. 10:38
Tudom-tudom, hogy ugyanaz a cég. Azt is, hogy a többiekkel mi történt náluk az ingyen smink alkalmával az Andrássy úton. De ilyenről(téged sorsoltunk ki az Andrássy úti ingyen smink után, itt csak te leszel és a sminkes stbstb) véleményt még nem olvastam sehol, pedig aztán utánakerestem. De nekem is az a gyanúm, h ez egy újfajta "átveréses" rádtukmálás. Azért ma elmegyek, mert hajt a kiváncsiság, vásárolni meg nem fogok :)
2013. okt. 3. 10:35

Paplicsnak igaza van, semmi sincs ingyen, vagy csak olyan formában, ahogy ő írta az utolsó mondatában. :)

Illetve csak addig ingyenes valami, amíg horogra nem akad a delikvens, és utána megfizeted azt is, ami előtte ingyen volt. :) Gondolj bele, ez nem egy jótékonysági intézet, hanem egy kozmetikai vállalkozás, ahol a profitért dolgoznak.


Valahonnan ki kell termelni a nagy zsét, mert elnéztem azt a sok-sok négyzetméter igényesen kialakított, helyenként márvánnyal, díszes tükrökkel és kovácsoltvas lámpatartóval tarkított palotát, amiben dolgoznak.

És az egyik sminkes csaj mondta, hogy még egy emeleti szint is az övék, ott tartják a tanfolyamokat.


Mit gondolsz, mennyibe kerülhet CSAK a bérleti díj,erre a csilli-villi rezidenciára?


Ezeket mind ti fizetitek meg busásan, amikor a drága termékeiket megveszitek, és a valahol olvastam, hogy összességében kb.600 vagy 700 ezer Forintos tanfolyamaira befizettek. És a baj nem is itt lenne, hanem ott, hogy nem áll arányban a tanfolyam díja azzal amit ígérnek.


Aztán kiderül

68. 18e79e1970 (válaszként erre: 66. - Mangabi)
2013. okt. 3. 08:13

Még a lömákijázsnál nem voltam, de itt a többiek mind arról számoltak be, ami a makiagenál történt velük. A cég egy és ugyanaz, a nevet variálták át egy kicsit.

Gondolom, most ez az "ingyen sminktanfolyam" "sorsolás", valami beetetés. Ingyen semmit nem adnak, főleg nem ők :) Szinte biztosra veszem, hogy valamit mégis csak fizetned kellene majd, ha netalántán elmennél arra a sminktanfolyamra. "de látja kedves érdeklődő, még így is szinte INGYEN van" :)

2013. okt. 2. 16:32
Oppá Le maquillage, elírtam...Bocsi! :)
2013. okt. 2. 16:32

Sziasztok!


Le le maquillage-tól kaptam ma egy telefont, hogy engem sorsoltak ki egy ingyenes sminktanfolyamra, mert az Andrássy úton már részt vettem egyszer egy ilyen ingyen sminkelésen. Itt most csak ketten leszünk a sminkes(aki tanfolyamot tart nem csak az ingyensminket) meg én és hogy kapok egy nappali meg alkalmi sminket. Megtanít a trükkökre stb stb, teljesen ingyenes és kötelezettségmentes( kétszer is hangsúlyozta)


Volt már valaki hasonlón?

65. michelle.r (válaszként erre: 63. - Laura76)
2013. okt. 2. 08:42

Na azokkal az adatokkal aztán sokra mennek, amit én megadtam nekik :))


Tényleg elképesztően bunkók. Én MAC termékeket használok, azt is gátlás nélkül lexarozta a rendkívül jól képzett sminkes.


Aztán mondtam, áttérek a tiszta termékekre, újakat már csak ilyeneket veszek, veszettül állította, hogy ezekben semmi kőolaj származék. Felolvastam neki a dobozról a három parabén nevét. Erre a kis pukkancs, 140 centis felfújta magát és közölte, hogy tegnap volt itt egy vegyészmérnöknő, és bevásárolt, ha neki jó volt, akkor nekem is az lesz ;o))


A legszebb azonban, hogy a rúzs, amit rám akart kenni, avas volt, összetéveszthetetlen a szaga. Erre azt válaszolta, ezekben nincs tartósítószer, ez minőségi termék, nyilván ezért idegen nekem :)


Szintén várattak az üvöltő zenében 30 percet, a smink feledhető, nem jobb, mint amit én is meg tudok csinálni.


Több mint egy éve történt, még mindig nem sikerült a telefonszámomat kitöröltetnem velük. Amikor legutóbb vasárnap felhívtak, kedvesen, de igen kimérten elmondtam, hogy nem tolerálom a hétvégi hívásaikat, rám csapta a telefont.

64. 18e79e1970 (válaszként erre: 63. - Laura76)
2013. okt. 2. 08:26
Jééé.... erre én anno nem is gondoltam, hogy eladhatják az adatokat. Viszont, az nagyon megmaradt bennem, hogy az adatlapon, még olyan is volt, hogy párkapcsolatban élek e, és akarok e modellkedni?.... Most, hogy így belegondolok sokan keresgélnek ilyen-olyan ajánlattal. Tavaly nyáron egy cég bugyit akart velem megvetetni 1200ft-ért :) Mindig amikor lerakom azon gondolkozok, hogy honnan tudják a számomat...
63. Laura76 (válaszként erre: 58. - Yasmine77)
2013. okt. 1. 16:27

Sziasztok!


Még friss az élmény, én most voltam másodjára az IL Makiage-nál, vagy a mostani nevél Le Maquillage-nál sminktanácsadáson, de most határoztam el, hogy SOHA TÖBBET NEM MEGYEK. Annyira ellenszenves lett az egész cég, hogy még a telefonomban is letiltottam a számukat.


Az első eset után eldöntöttem, hogy köszönöm, én nem szeretnék ebben részt venni. De második alkalommal a hölgy a telefonban olyan kedvesen rá tudott venni, hogy menjek csak el, ennyi pihenés és kikapcsolódás jár nekem is. A két látogatás között pedig hónapok teltek el, így az első negatív tapasztalat már kissé megfakult. Így elmentem másodjára is.


Az okok, amiért soha többet nem megyek:


1.Hiába mentem időpontra, mindig 35-45 percekkel megvárakoztattak. Elnézést sem kértek. Úgy csináltak, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne.


2.Második alkalommal, amikor felhívott a hölgy - hiába mondtam, hogy nekem drágák a termékek, nem tudom megfizetni, és olyan kellemetlen a végén a termékajánlás. Azt mondta, hogy Ó, most nem lesz termékajánló. Pedig de! Ugyanaz a terméktukmálás volt. Nagyon egy kellemetlen helyzet, mert az ember egy kissé lekötelezve érzi magát az ingyen smink miatt. (Egyébként nem lett olyan hű, de szép smink. Ilyet én is meg tudok csinálni.)


3. Az egész főként a termékek tukmálására megy ki, az ingyen smink csak a csali.A termékek meg pofátlanul drágák. Amikor megmondtam a sminkesnek, hogy hát én spirált max.2000 Ft-ért szoktam venni, sőt, van, hogy megvárom az akciót, simán lefikázta, hogy az csak azért van akcióban, mert biztosan beszáradt. Ok nélkül fikázni más cég termékeit, az nem korrekt üzletpolitika.


4. Erre csak utólag jöttem rá, de a másik, amire megy a dolog az az adatgyűjtés!!!! Csajok, belegondoltatok abba, hogy hiába nem vásároltok semmit náluk, az épp elég, ha egy csomó személyes adatot önként és dalolva megadtok nekik? Azt ugyanis ők jó pénzért eladják! Ezt onnan tudom, hogy anno dolgoztam olyan cégnél, amely - nem vertük nagy dobra - de százezreket kaptak más cégektől az emberek adataiért. Az információ hatalom! Sőt pénz!


Tehát, én hiába nem vettem náluk semmit, ha önként szolgáltattam ki az adataimat, és ezért majd boldog-boldogtalan fog hívogatni mindenféle hülye ajánlattal.

2013. júl. 17. 17:51

Sziasztok!

Én most voltam másodszor sminkelésen. Tavaly nem igazán tetszett a smink amit készítettek de most nagyon bevált. Totál eltalálta Orsi a színeimet! Mindenki megdicsérte a sminkemet. Szerintem attól függ milyen sminkeshez kerülsz. A termékek sajnos drágák de jók.

61. Tabby
2013. júl. 11. 23:50

Sziasztok


Én személyesen tapasztaltam meg az Il Makiage/ Le Maquillage cég gátlástalan cégpolitikájának, menedzsmentjének a menetét. Naivan jelentkeztem a hostess állásukra az interneten, persze a munkaleírásban a cég nevét fel sem tűntették, sem semmilyen más használható információt. ( Pl. órabért ) Hát nem véletlenül. Nincs fix órabér. A regisztrált személyek után 100 Ft-ot, ha az ügyfél bement az Andrássy úti sminktanácsadásra plusz 100ft-t, ha ott helyben ült be egy 10 perces sminkre szintén plusz 100ft-ot kaptunk. Napi 7-8 órát dolgoztam és kb. átlagosan 20 nevem gyűlt össze, ami napi 2000 max 3000Ft-ot jelent. Rabszolgamunka. A másik problémám az ott dolgozók mentalitásával volt. Gondolok itt a shop”menedzserekre” (hajcsár), a standban lévő eladókra. A menedzserek munkája abból áll, hogy minket, hostesseket ugráltasson. Nincs megállás egy percre sem, 5-10 perces szünetet tarthattam munka közben. Csak az a lényeg, hogy minél több embert verjünk át. Vegyenek méregdrága termékeket, „mert ettől ön csak szebb lesz”. Csak a kapzsiság. Ez a cégpolitikája, a pénzlehúzás. A kötelező meetingen az izraeli származású főnök beszédéről meg csak a megfélemlítés jut eszembe. Idézem: „Ha valaki egy percet is késik, akkor, levon egy teljes napi fizetését.” „ Minden ember lecserélhető.”

Mivel az első nap után láttam, hogy ez egy átverés, másnap fel is mondtam. De megbeszéltük, hogy még három napot dolgozom, mert csak úgy kaphatom meg a fizetésemet. Aznap jött is munka közben a hívás a menedzsertől, hogy: „Attól még, hogy pár nap múlva elmegyek, normálisan kell dolgoznom, különben levonok a fizetésedből.” Sorolhatnám tovább a negatív tapasztalataimat, de nem teszem. Ha nem akarjátok, hogy legalább 5-10szer hívogassanak benneteket, csak annyit üzenek nektek és a gyanútlan vásárlóknak, hogy: meneküljetek!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook