Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz-e a Biblia? fórum

Igaz-e a Biblia? (beszélgetős fórum)


65. 978d6e406c (válaszként erre: 61. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 13:54

Én nem azt állítom,hogy kellett.Hanem azt,hogy már csak ezért is kellet.Mert már kellett ide valaki,aki segít az embereknek.Már csak ezért is megérte,és igenis volt értelme,mert így fennmaradt a tanítása.Nem szükségszerűen kellett,de már csak ezért is megérte.Jézus nem kényszerből jött ide.Én így értettem.Nem azt gondolom,hogy szükséges volt,mert odafent nem így gondolkodnak,hogy kell.Szabad akarat van.Nincs olyan,hogy kell.

Szerintem:keresd meg azt is,a bibliában,hogy nem Isten volt,aki azt mondta-hogy "emberek,ne menjetek a bárkára".Sőt,meg volt adva a lehetőség,mindenkinek.Csak hülyének nézték Noét...Nem volt ez titok,még véletlenül sem,hogy ő bárkát épített.

Egyébként,alátámasztásnak ne használd a bibliát,legalább is nekem ne,kérlek.

Egyszerűen azért,mert mindenki arra használhatja,ami oda van írva,amire akarja.

Ha akarom,megcáfolok vele sok mindent,és ha akarom,bebizonyítok vele sok mindent.Ki mire akarja használni.

2011. okt. 27. 13:44

3.

"Emberszerű sóoszlopok és pusztító földrengések


Ha Szodoma és Gomora a mai Holt-tenger környékén feküdt, a városok pusztulására magyarázatot adhat, hogy a Holt-tenger térségében gyakoriak a földrengések, mert két kontinentális kőzetlemez találkozási pontján fekszik. Történelmi feljegyzésekből tudjuk, hogy a Föld más tájain egész városokat romboltak le földrengések, melyek az ilyen geológiai törésvonalak mentén különösen pusztítóak lehetnek.


Ugyanezek a geológiai folyamatok alakították ki a földfelszín legalacsonyabban fekvő pontját. Az pedig köztudott, hogy a Holt-tenger vize igen magas sótartalmú, a parton ennek következtében érdekes alakú sóoszlopok keletkeznek, melyek akár emberi alakra is emlékeztethetnek. Valószínűleg ezek az ember alakú oszlopok adtak ihletet Lót feleségének történetéhez."


Nem minden az, aminek látszik.


[link]

2011. okt. 27. 13:41

2.

[link]

62. Júlia* (válaszként erre: 59. - 6b006fc769)
2011. okt. 27. 13:35

1.


[link]

61. 03e8385f6c (válaszként erre: 55. - 978d6e406c)
2011. okt. 27. 13:27

1. Csak gondoltam, mert hasonlóan vélekedtetek.


2. ..."kellett,hogy feláldozza magát...volt értelme ennek" -írtad, tehát úgy gondolod szükséges volt szenvednie.


Válaszul idézet a könyvből:

"Senki szenvedése nincs az ínyemre, és aki azt mondja, hogy igen, az nem ismer Engem. A szenvedés az emberi tapasztalás szükségtelen oldala. És nem csupán szükségtelen, hanem ostoba is. Kellemetlen, továbbá szerfelett káros az egészségre." N.D.Walsch


Idézlek újfent:


"Nem megritkított,az emberknek meg volt adva a lehetőség,hogy a bárkába menjenek.Szabad akaratukból úgy döntöttek,hogy nem mennek,mert ez 1 hülyeség....Hát,viseljék a következményeit."


Isten azért dörzsöltebb volt ettől, hisz tudod...Noé titokban melózott a bárkaépítésen, mint Gibbs ügynök az NCIS-ben a pincében.Tudtad, hogy az ördög akkor tette füstössé a tüzrt például, és azóta kopog a fejsze?


Nézzük, mit írt Mózes csak alátámasztandó amit fejtegetek itt -


„És látta az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz? Tekintett azért Isten a földre, és ímé meg volt romolva, mert minden test megrontotta az ő útját a földön. Mondta azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általuk: és ímé elvesztem őket a földdel egybe.”

60. Júlia* (válaszként erre: 57. - Júlia*)
2011. okt. 27. 13:27

jav.

fenti történésekben.

59. 6b006fc769 (válaszként erre: 58. - Júlia*)
2011. okt. 27. 13:27
ez elé jó magyarázat az asszony kővé válására. tetszik.
58. Júlia* (válaszként erre: 56. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 13:25
Szodomával és Gomorával vulkán kitörés végzett.
57. Júlia* (válaszként erre: 53. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 13:23

"a papa egy kiadós özönvízzel megritkított."


Itt a bibi, az özönvizet,

a cunamikat,

a vulkánkitöréseket is Isten nyakába akarjuk varrni.


Persze az embernek, mint a környezet szennyezőjének semmi szerepe sincs a fenti történésekbe.

2011. okt. 27. 13:21

Ha jól emlékszem Sodoma és Gomora meséjére, akkor ott az angyalokat meg akarják erőszakolni a söpredék mocskai. És mit lép erre Lót? ÓÓÓÓÓÓÓÓ, kedves angyalok, gyertek a házamba, majd a saját lányaimat dobom oda eléjük!


Hát milyen senkiházi szutyok adja önként és dalolva a saját tiszta szűz lányait erőszakolók kezére?

55. 978d6e406c (válaszként erre: 53. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 13:10

1. Nem a kolléganőm!

2.Igen,Jézus tanított.És ha ez kellett,hogy feláldozza magát,hogy fenn maradjon a tanítása,akkor már csak ezért is volt értelme ennek.

Nem megritkított,az emberknek meg volt adva a lehetőség,hogy a bárkába menjenek.Szabad akaratukból úgy döntöttek,hogy nem mennek,mert ez 1 hülyeség....Hát,viseljék a következményeit.

Hidd el,nagyon is érthetően beszél,ha akarod elküldöm neked az internetes oldalt,ahol megtalálható a beszélgetések istennel című könyv.Így nem kell megvenned,könnyen átolvashatod. A vallás az egy másik dolog,én Istenről és Jézusról beszélek.

2011. okt. 27. 13:07
Szerintem ha Jézus tudta volna, hogy a világ egyik fele az atyát vonja kérdőre a "miért " miatt a másik fele pedig őt bálványozza ahelyett, hogy megértené és követné, akkor talán nem választotta volna a kereszthalált.
53. 03e8385f6c (válaszként erre: 48. - 978d6e406c)
2011. okt. 27. 13:03

Bocs de kolléganőd kicsit lejjebb azt mondta, ha nem Jézust nem feszítették volna keresztre, akkor 80-100 év múlva el is felejtették volna a tanításait...


Feláldozta magát? Azokért az emberekért, akiket előtte a papa egy kiadós özönvízzel megritkított...Akkor miért? Szeretetből tette, hogy kinyíratta magát - Isten pedig hagyta, sőt végignézte a "gyermeke" kínhalálát délutáni lustálkodás közben?


Isten rébuszokban beszél - azaz a közvetítői sosem mondanak konkrétumokat sajnos.

Hiába figyelsz, minden egyes "intelem" egy újabb találós kérdés.


Hiszem, hogy van az ember felett álló erő - de annak vajmi kevés köze van ehhez...


"A vallás a szorongatott teremtmény sóhaja, egy szívtelen világ lelke, mint ahogyan szellemtelen állapotok szelleme. A vallás a nép ópiuma." Karl marx

52. 978d6e406c (válaszként erre: 50. - Júlia*)
2011. okt. 27. 12:58

Nem versenyzek én!:))))

Csak leírtam,amit gondolok.De kösz!:))

51. Júlia* (válaszként erre: 47. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 12:54

:D

"Miért van Istennek mindenre mentsége, ha valaki feltesz egy kérdést vele kapcsolatban - sosem kap mást csak talmi és homályos bölcseleteket.

Nem furcsa?"


Volt egyszer, egy nagyon Istenhívő ember.

Példás életet élt, és meg volt győződve, hogy Isten mellette áll mindig.

Történt egyszer, hogy hajótörést szenvedett,

de nem esett pánikba, tudta,

-Isten megmenti.

Istenre várt.

A hullámok elsodorták, a társak kötelet dobtak, nem fogadta el a segítséget, Istenre várt.

Olyan messze került a roncstól, hogy helikoptert kellett küldeni, hogy ki tudják menteni,

Ő nem fogadta el a ledobott létrát, Istenre várt.

Elsüllyed, és meghalt.

Miközben haláltusáját vívta, felkészült arra, hogy most nagyon beolvas az ígérgető Istennek.


Amikor Isten elé került, nekitámadt, hogy miért nem mentette meg, amikor egész életében Istent szolgálta minden tettével.

Isten végig hallgatta dühös kirohanását, majd kedvesen beszélni kezdett hozzá:

-oda küldtem a társaidat, hogy húzzanak ki,

-bedobattam a kötelet, nem fogtad meg,

-fél órát köröztettem a helikoptert, nem másztál fel a létrán,


miért?


Nos, fogadd el a feléd nyújtott kezet, mert semmi sem az, aminek látszik.

50. Júlia* (válaszként erre: 48. - 978d6e406c)
2011. okt. 27. 12:52

Melletted már nem nagyon tudok labdába rúgni. :-)

Rövid, velős, érthető és meggyőző válasz.

2011. okt. 27. 12:43

Egyébként,minden Istennel kapcsolatos általános kérdésre ajánlom,fokozottan:


Beszélgetések Istennel című könyvet!

Ott Isten érthetően,részletesen megválaszolja az emberek által legtöbbet feltett kérdéseket.Ha valaki valóba válaszokat szeretne kapni,vegye meg és olvassa el,fantasztikus könyv!

48. 978d6e406c (válaszként erre: 47. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 12:40

Hogy mi volt az értelme?Az,hogy feláldozta magát értünk!Hogy eljött,és tanította az emberiséget!

Promója?Ő nem akarta sokkolni a tömeget,a tömeg nem tudta elfogadni,hogy ő Isten fia,hogy csodákat tud tenni.Ő ezeket a csodákat nem figyelem felhívásból tette,hanem szeretetből,mert szerette_és még most is ugyanúgy szereti-az embereket.

Ez az egész nem a hírverésről szólt,hanem a szeretetről.

Isten tökéletesen megválaszolja a kérdéseinket,de ehhez figyelnünk kell.És hajlandónak kell lennünk befogadni,bármilyen kellemetlen is az.

47. 03e8385f6c (válaszként erre: 45. - Júlia*)
2011. okt. 27. 12:16

Bednarik...:)hasonló a sztori!


Nos ha én ujjal mutogatok, akkor ez a felelősség lerázása.


Nem voltam ott - éppen a megkövezést néztem Haifában:)


Jézus él ( És a Bibliát dedikálja a Libriben) ez eddig stimmel...de most hol van?

Mert először apu előbb végignézte, míg elkapják, megkínozzák, megölik...majd gondolt egyet és feltámasztotta.

Akkor mi értelme volt ennek a cécónak? A promója lehetett volna kevésbé véres is nem?

Miért kellett sokkolni a tömeget, ha valóban hiteles tudás birtokában van valaki és kellő meggyőző erővel bír, nem kell a publikumnak még a hókuszpókusz is.


Miért van Istennek mindenre mentsége, ha valaki feltesz egy kérdést vele kapcsolatban - sosem kap mást csak talmi és homályos bölcseleteket.

Nem furcsa?

2011. okt. 27. 11:23

Bónusz annak aki kéri...


"KITILTOTT ISTEN VÁLASZA


Gyakran megkérdezik az emberek a vallások képviselőit: Ha van Isten, miért engedi meg azt a sok szenvedést és bajt, amely sújtja világunkat, benne a sok ártatlan embert és gyermeket? Az alábbi interjú találó választ ad a kérdésre.


Az ismert amerikai lelkész, Billy Graham leányával, Anne Grahammel készítettek interjút az egyik rádióműsorban, amelyben Jane Clayson riporternő megkérdezte őt az utóbbi idők borzalmas eseményeivel kapcsolatban: Hogyan engedhette meg Isten, hogy ilyenek történjenek?


Anne nagyon mély, éleslátásra utaló választ adott:


Úgy hiszem, Istent nagyon elszomorítja, ami velünk történik, ám évek óta azt mondjuk neki: menj ki az iskoláinkból, a kormányunkból, és távozz az életünkből. És Ő, amilyen gentleman, csendben hátrahúzódott.


Miképpen várhatjuk el Istentől, hogy áldását és védelmét adja, ha egyben arra szólítjuk fel, hogy hagyjon bennünket békén? O Hare (akit meggyilkoltak, testét nemrég találták meg) panaszkodott, hogy nem akar imádságot az iskoláinkban, és mi azt mondtuk, rendben.


Azután valaki azt mondta, jobb, ha nem olvassuk a Bibliát iskoláinkban: a Bibliát, amely azt mondja: ne ölj, ne lopj és szeresd felebarátodat, mint önmagadat. És mi azt mondtuk, rendben.


Azután dr. Benjamin Spock azt mondta, ne fenekeljük el a gyermekeinket, ha rosszul viselkednek, mert a kis személyiségük megsérül, és lerombolhatjuk önbecsülésüket (Spock fia öngyilkos lett). És mi azt mondtuk, egy szakember biztosan tudja, miről beszél, és azt mondtuk, rendben.


Aztán valaki azt mondta, hogy a tanárok és az osztályfőnök jobb, ha nem fegyelmezik a gyermekeinket, amikor rendetlenül viselkednek. És az iskola vezetői azt mondták, hogy a tanárok inkább meg se érintsék a diákokat, nehogy ezzel rossz reklámot csináljunk az iskolának, és semmiképpen sem akarjuk, hogy bepereljenek bennünket. És mi azt mondtuk, rendben.


Aztán valaki azt mondta, hagyjuk, hogy diáklányaink abortuszt végezhessenek, ha akarnak, és nem kell, hogy ezt elmondják szüleiknek. És azt mondtuk, rendben.


Aztán egy bölcs vezető azt mondta, mivel a fiúk fiúk, és úgyis meg fogják tenni, adjunk fiú diákjainknak annyi óvszert, amennyit akarnak, és nem kell, hogy erről szüleiknek beszámoljanak. És azt mondtuk, rendben.


Aztán valaki, az általunk jelentős posztra megválasztottak közül azt mondta, hogy nem számít, hogy mit teszünk a magánéletben, ha elvégezzük a munkánkat. Újból egyetértve velük, azt mondtuk, nem számít, mit tesz valaki (beleértve az elnököt is) a magánéletben, amíg van munkánk és a gazdaság jól működik.


Aztán valaki egyre tovább lépett ebben a csodálatban, és meztelen gyermekek képeit publikálta, majd tett még egy lépést, és ezeket elérhetővé tette az interneten. És mi azt mondtuk: rendben, a szabad szólás joga ezt lehetővé teszi számukra.


És aztán a szórakoztatóipar azt mondta, csináljunk tv- műsorokat és mozifilmeket, amelyek az erőszakot, az erkölcstelenséget és a tiltott szexet reklámozzák. És készítsünk olyan zenefelvételeket, amelyek bátorítanak a nemi erőszakra, a kábítószer-fogyasztásra, a gyilkosságra, az öngyilkosságra és a különböző sátáni témákat dolgozzák fel. És mi azt mondtuk, ez csak szórakozás, nincs is rossz hatása, és különben sem veszi senki komolyan, úgyhogy, csak hadd menjenek.


Most pedig feltesszük magunknak a kérdést: miért nincs a gyermekeinknek lelkiismerete, miért nem tudnak különbséget tenni jó és rossz között, és miért nem okoz nekik problémát, hogy megöljék az idegeneket, osztálytársaikat, saját magukat? Talán, ha elég hosszan és keményen gondolkodunk rajta, ki tudjuk találni. Azt hiszem, elég sok köze van mindennek ahhoz a mondáshoz, hogy amit vet az ember, azt aratja.


"Kedves Isten, miért nem mentetted meg azt a kislányt, akit megöltek az osztályban? Tisztelettel, egy Érintett Tanuló"


És a válasz?


"Kedves Érintett Tanuló! Ki vagyok tiltva az iskolából. Tisztelettel: Isten."


Furcsa, milyen egyszerű az embereknek kivetni, kidobni Istent, zagyvaságnak, értelmetlenségnek tartani üzenetét, aztán csodálkoznak, miért megy a világ a Pokolba.


Furcsa, mennyire elhisszük, amit az újságok írnak, de megkérdőjelezzük, amit a Biblia mond. Furcsa, hogyan mondhatja valaki "Hiszek egy Istenben", miközben a Sátánt követi, aki egyébként szintén hisz az Istenben!


Furcsa, hogy milyen gyorsan készek vagyunk az ítélkezésre, és mennyire nem a megítéltetésre. Furcsa, milyen gyorsan továbbküldjük a viccek ezreit és azok bozóttűzként terjednek a köztudatban, de ha az Úrról szóló üzenetekkel tesszük ezt, az emberek kétszer is meggondolják, mielőtt továbbítanák.


Furcsa, hogy az erkölcstelen, obszcén, durva és vulgáris dolgok szabadon áramlanak a világhálózaton, miközben az Istenről való nyilvános beszédet elnyomják az iskolákban és a munkahelyeken. Furcsa, hogyan lehet valaki Krisztusért lángoló vasárnap és láthatatlan keresztény a hétköznapokban.


Furcsa, hogy jobban érdekel, mit mondanak rólam az emberek, mint az, hogy mit mond Isten felőlem! Gondolkozol?


Add tovább az üzenetet, ha úgy gondolod, hogy megéri! Ha nem, akkor csak szabadulj meg tőle. Senki sem fogja megtudni, hogy ezt tetted.


Azonban, ha kidobod ezt az elmélkedést, akkor ne panaszkodj arról, hogy milyen rossz bőrben van ez a világ!"

45. Júlia* (válaszként erre: 44. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 11:08

A Világbiztonság?

Véletlenül ismerem a működtetőjét, B.R.-nak hívják. :-)


3. ISTEN???

Pl. Ő az óceán, minden hal mellett ott kellene állnia?


Ő a sivatag, minden homokszemet NEKI kellene megvédeni attól, hogy rálépjen a teve?


Ő a fa, az emberek rajta a levelek, egyenként kellene elfenekelnie a rakoncátlankodó leveleket?


De sorolhatnák, az Isten fogalom sok kívánni valót hagy maga után.


Isten a Minden, pl, Te is, miért nem akadályoztad meg Jézus elfogását?


Ne hogy azt mond, hogy ott sem voltál.

:-)


"De ha Isten megakadályozhatta volna a FIA halálát, miért nem tette?"

JÉZUS ÉL!!!


"Ha hagyta, akkor utána miért támasztotta fel?"

Bizonyosságot adott az embereknek arra, hogy halhatatlanok vagyunk,

hogy van élet a halál után,

és főként, hogy a lélek halhatatlan.


"Ha nekem hatalmamban állna, hogy megmentsem a gyermekemet megtenném


- te a csőcselék elé vetnéd a sajátodat?"

Én nem vagyok Isten, így néhány képet igen csak bevernék. :D

44. 03e8385f6c (válaszként erre: 43. - Júlia*)
2011. okt. 27. 10:52

Ok.

1. Érdekesen indult a dolog, valljuk be...


2. Tóta W.Árpád nem alapszinten szociopata - a világbiztonság honlap azután készült, miután a Nemzeti Nyomozó Iroda felfüggesztette a többi website működését!Írd be a keresőbe a nevét és meg fogsz döbbenni.

A hitelessége valahol a Blikk és a Napi Ász között lehet félúton.


3. Ez nem ujjal mutogatás, hiszen a teremtő besegített, hogy elpusztítsák Jézust azért, hogy jobb legyen a portfoliója, nem? Ez pedig önzés - tudom Isten nem önző, az emberek önzők, stb...De ha Isten megakadályozhatta volna a FIA halálát, miért nem tette? Ha hagyta, akkor utána miért támasztotta fel? Ha nekem hatalmamban állna, hogy megmentsem a gyermekemet megtenném - te a csőcselék elé vetnéd a sajátodat?

43. Júlia* (válaszként erre: 41. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 10:37

"Ádám és Éva volt az első ember a Földön."

:-)))

Akkor ezért vagyunk ennyire megveszekedett faj, mint ember, vérfertőzésből származnánk?


Pánspermia elmélet!

[link]


"Istennek erre sem lehet mentsége, csakúgy mint több más dologra - ha úgy volt, ahogyan nem akkor minimum bűnrészes egy gyilkosságban."


:D

Itt folytatódik a felelősség vállalás helyett a másra mutogatás.


"Kérdezem én, ha van egy gyermeketek akiről kiderül, hogy az emberiség hasznára válhatnak mindennapi tettei és a tanításai - feláldoznátok azért, hogy halála után "jobban fogyjanak" a könyvei és felfigyeljenek rá?"


Naponta 30 000 gyermek hal éhen, lenne köztük zenész, író, költő, stb.

Talán Isten a hibás itt is?

Ő megteremtett minket, hogy enni adjunk a gyerekeknek.

Ő földet adott nekünk, ahol élelmiszert kellene termelni, és nem bioüzemanyagot, hogy luxusautóval lehessen menni a sarokra a sörért.


ő megteremtette a szülőket, az orvosokat, a mérnököket, stb, és hagyja őket dolgozni.

42. Júlia* (válaszként erre: 39. - Muraja)
2011. okt. 27. 10:26

Lentebb említettem a biblia szándékos félreforgatását, és a biblia elemzőket is.

A kígyó egyetemes szimbólum, jelezhet halált, rombolást, megfiatalodást.

Mivel összefüggésben van a Paradicsommal, így

szabadságot, amely gyógyulást, újjászületést, és megújulást hoz.

Spirituális jelentése: az értelem és bölcsesség jelkép állata, a gnosztikusoknál a feltámadás szimbóluma, e-képpen Jézus Krisztusé.


Isten a legnagyobb áldásnak tekintette a jó és rossz tudásának gyümölcsét, és annak elfogyasztását, mert az Ő szemében a legnagyobb bűn a tudatlanság.

Hogy megtiltotta volna?

Nem hiszem,

szabad akarattal ruházta fel az embert, akit a saját képére teremtett.

Isten mindent rajtunk keresztül tud megtapasztalni, az engedetlenséget is.


Átok???

Isten olyat soha nem tett, és nem is fog.

Ahol Ő van, ott csak szeretet van.

2011. okt. 27. 10:24

dám és Éva volt az első ember a Földön.

A gyerekeiket Káinnak, Séthnek és Ábelnek hívták.

Ábelt Káint megölte...

Akkor hogyan is volt tovább?


Hihető-e, hogy Jézus azért jött, hogy új vallást alapítson, amely teljesen ugyan olyan, mint amelynek a nevében őt megölték?


Istennek erre sem lehet mentsége, csakúgy mint több más dologra - ha úgy volt, ahogyan nem akkor minimum bűnrészes egy gyilkosságban.


Kérdezem én, ha van egy gyermeketek akiről kiderül, hogy az emberiség hasznára válhatnak mindennapi tettei és a tanításai - feláldoznátok azért, hogy halála után "jobban fogyjanak" a könyvei és felfigyeljenek rá?

40. Júlia* (válaszként erre: 38. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:11

Jézus:

A ma szellemi - lelki emberének a legtökéletesebb kapaszkodót Jézus Krisztus tudja nyújtani. Jézus az örök tökéletes tisztaság, a világosság fénye, a határtalan szeretet, az élő lelkiismeret, a tökéletes értékmérő.

Azt az ábrázolását, mely szenvedő Jézus arcát programozza belénk el kell felejtenünk.

Jézust úgy őrizzük meg emlékezetünkben, amikor boldog volt, amikor gyógyított, amikor tanított, amikor bearanyozott mindenkit a szeretetével.

Egy Jézusi üzenet:

"Aki megértette a tanítást és tud önzetlenül szeretni, nem élt hiába!"

Jézus végtelen irgalmából kérte ezt az utat, hogy olyan módon hathasson az emberiségre, a világra, hogy a követői a Mennybe juthassanak, vagyis megválthassák, megtapasztalhassák önmagukat, képességeiket.

Vállalta a keresztre feszítést, a keserűséget, a halált, pedig el is sétálhatott volna.

Bármely ponton megállíthatta volna a folyamatot, hisz meg volt hozzá minden képessége, mégsem tette.

Gondoljuk csak végig. Ha nem feszítik keresztre, legfeljebb 80-100 évig emlegették volna a tanításait, egy földrajzilag nagyon behatárolt helyen, és nagyon szűk csoportban.

Jézus nem ezért jött.

Ő az egész emberiségnek, és az idők végezetéig szóló üzenetet hozott, és adott át.

Nincs a Föld nevű bolygón olyan ember, aki ne tudná, hogy ki volt Jézus, és, hogy milyen tetteket hajtott végre.

Ezzel mutatta meg az emberiségnek, hogy a keresztre feszítés nem egyenlő a halállal, hisz Jézus él.

Jézus ezzel arra tanított bennünket, hogy örök életünk van. Tegyük, amit tennünk kell, még akkor is, ha ezért nem megfelelő fizetséget kapunk.


Jézus tanítása:

Jézus valós személy volt. Bizonyíték rá a torinói lepel.

12 éves korától járta a világot, olyan elődöket tanulmányozott, mint Buddha, Ekhnaton, Síva, Gogyeng, Szowuhti, Krisna, Ráma, ezekről az utakról szóló feljegyzések megtalálhatók Lhászában, /Tibet/.

A születése és a halála merőben máshogyan történt, mint ahogy az írásokban szerepel, ám megvilágosodott lélekként járt a Földön, tanításai és csodatételei pedig új megvilágításba helyezték Isten és az ember kapcsolatát.

Az egységről tanított, valamint arról, hogy minden egyes ember személyes kapcsolatba kerülhet Istennel.

Azt mondta, hogy hozzá hasonlókká válhattok…

és ez a mi üzenetünk is számotokra.

Bármelyikőtök mesterré válhat, az isteni lényeg lényetek része.

Ha szeretnétek megismerni a ténylegesen megtörtént dolgokat, akkor olvassátok el a holttengeri tekercseket.

Azokban megtalálhatjátok a valós történetet, bibliáitokban azonban nem.

Legfontosabb üzenete az emberiség számára: az újjászületés, a feltámadás, az örök élet ígérete.

39. Muraja
2011. okt. 27. 09:59

Kigyo ki probaltatasra teszi Adamot es Evat az bisztos hogy a legkarizmatikusab lenyek köze sorolhatta magat .

Kigyo az nem kigy volt ahogy maig sajnalatosan le van abrazolva sok festmenyen es rajzon.

Kigyo egesz mas volt ! bizonyitekul szolgal az a teny hogy mikor Eva letepi az almat es utana az Ur atkotkuld a kigyora.

Többek köszt kuszni foksz a porban tehat ö egy nem kigyo formalyu leny volt.

38. a360345bdd (válaszként erre: 37. - Júlia*)
2011. okt. 27. 09:55

Ezek szerint Jézus előtt nem volt szeretet???

Nem áldozta fel? Hanem mit csinált? Miért volt jobb ez, mint egy csettintés?

Nos ha isten mindent tud és mindent lát, akkor nem kellett volna ilyen hülye tesztet csinálni egy érző félemberrel!

Én tudom, hogy lobogva forró víz megégeti a kezem, ezért nem is nyúlok bele...ugye???

37. Júlia* (válaszként erre: 35. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 09:51

"Ha valóban mindenható, miért kellett feláldozni Jézust?"


Ha nem "áldozta" volna fel, akkor ma nem tudnánk semmit a Feltámadásról, Jézusról, a szeretetről.


Jézus bármely pillanatban elsétálhatott volna, de

nem arról szólt az Akashája.


Nem Isten áldozta fel, hanem az embereknek adott szabad akaratot nézte végig, de egy percig sem hiszem, hogy tétlenül.

36. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 27. 09:15

Tekintettel arra, hogy ez az írás több ráncfelvarráson esett át, megnyirbálta és a saját szája ízére formálta több érdekcsoport, úgy vélem a kérdés nem dönthető el.

Ha a szeplőtelen fogantatásra gondolok, akkor azt mondom nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook