Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz-e a Biblia? fórum

Igaz-e a Biblia? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
215. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 204. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 10:14
A szentirás szellemében minden hütlenség PARÁZNASÁG!Még az Istenhez való ismit pl.az arany borju imádása:..
2011. okt. 29. 10:13

+még annyit:


Emberi erővel te nem tudod betartani a parancsolatok mindegyikét.

213. 7ceab081d2 (válaszként erre: 208. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 10:11
Kedves Márton, ahelyett, hogy keresed az ellentmondásokat, ahelyett szerintem fogadd be Jézust a szívedben, és majd Ő megmutatja neked:)
212. a48a4f4ae8 (válaszként erre: 195. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 10:11

Nekem olyan érzésem van veled kapcsolatban, hogy van szexuális kapcsolatod nem férjezett lánnyal, és sokkal inkább arra keresel igazolást, hogy ezt igazából Isten sem nézi rossz szemmel.

A paráznaság minden olyan szexulis tevékenység (még az is, ahol közvetlenül hagyományos értelemben az aktus nem történik meg, pl orál, anál), ami nem a házasság kötelékén belül történik. Persze az ügyesebbje ezt is kiforgatja úgy, hogy én is házas vagyok, meg ő is, akkor nekünk lehet. Lehet a szavakat csűrni, csavarni, meg kiforgatni, de ahogy már írta korábban valaki, a Mózesi törvényeken Jézus csak szigorított, legalábbis ami a paráznaságot illeti.

211. 7ceab081d2 (válaszként erre: 204. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 10:09

Inkább tedd rendben előszőr magadban, hogy egyáltalán mi a bálvány.

Mert kevered a szezont a fazonnal.


Minden olyan dolog, tárgy, ember, aki magasabb szintre van benned hozva, mint az élő Isten.Ez lehet akár a mai világba TV, gyerek, munka bármi, ami előrébb van Istennél a te személyedben.


Ugyan hosszútűrő Istenünk van, aki kegyelmes, és a tudatlanság idejét eltörli-de ezeket jó tudni.

2011. okt. 29. 10:08

A helyes link:

[link]

209. Várhegyi Márton (válaszként erre: 206. - 7ceab081d2)
2011. okt. 29. 10:07
Ezt is olvastam, ebből sem derül ki semmi, mivel nincs definiálva a paráznaság.
208. Várhegyi Márton (válaszként erre: 200. - 7ceab081d2)
2011. okt. 29. 10:06
Az miért nincs benne, hogy ne kívánd a te felebarátodat?:-)
207. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 196. - F1e23b97ee)
2011. okt. 29. 10:06
ne "vitatkozz"..beszéljük meg:)Ezért indult e fórum!
206. 7ceab081d2 (válaszként erre: 195. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 10:06
1Kor 6,18 Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de a ki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik.
205. Várhegyi Márton (válaszként erre: 197. - 03e8385f6c)
2011. okt. 29. 10:05

Keresőt használtam: [link]


(Azt írtam be, hogy "parázn" - idézőjelek nélkül.)


Csak a kiadott 185 igérészt olvastam el (amiben szerepel a szó), a hozzájuk kapcsolódó történeteket nem.


"Egyébként a bálványimádat merhára nem paráznaság,vajon honnan vetted?"


Lásd az előző hsz.-omat!

204. Várhegyi Márton (válaszként erre: 190. - 7ceab081d2)
2011. okt. 29. 10:04

"Minden eyetben paráznaság alá tartozik."


Én is leírhatnám, hogy: "Nem minden esetben tartozik a paráznaság alá." Csak ettől még nem lesz igazam. Ezért próbálom a Biblia alapján megválaszolni a kérdést.


"Minden meg van írva-keresd, és megtalálod:)"


Hol?


"A bálványimádás és a jóslás külön kategória-nem tartozik bele."


Bálványimádás:


1. "Akkor majd megértik megmenekültjeitek a népek közt, ahová fogságba vitték őket, hogy én törtem össze tőlem elfordult parázna szívüket és bálványaikkal paráználkodó szemüket."

(Jer 13,27)


2. "Akkor majd megértik megmenekültjeitek a népek közt, ahová fogságba vitték őket, hogy én törtem össze tőlem elfordult parázna szívüket és bálványaikkal paráználkodó szemüket. Megundorodnak önmaguktól gonoszságuk miatt, mert mindenféle utálatosságot követtek el."

(Ez 6,9)


3. "Így szól az én Uram, az ÚR: Mivel meztelenre vetkőztél, és mutogattad szemérmedet, amikor paráználkodtál szeretőiddel és minden utálatos bálványoddal, sőt fiaid vérét is nekik adtad"

(Ez 16,36)


4. "Ezért mondd meg Izráel házának: Így szól az én Uram, az ÚR: Őseitek módján teszitek tisztátalanná magatokat, és az ő förtelmes bálványaikkal paráználkodtok!"

(Ez 20,30)


Jóslás:


"Ha valaki halottidézőhöz és jövendőmondóhoz fordul, és követi őket a paráznaságban, ellene fordulok az ilyen embernek, és kiirtom népe közül."

(3Móz 20,6)


Vagy félreértenék valamit?


"Igen, hiszen nem a házasság köteléke alá tartozik."


OK, csak itt sem írod le, hogy mely ige szerint bűn minden szex, ami házasságon kívül történik.


"Az ujszövben még rá is erősített Jézus, mert az ó szövben a gondolati cselekedet nem tartozott bele"


Ott asszonyt ír, ami férjezettet jelent. Engem a férjezetlenek érdekelnek:-)

203. a48a4f4ae8 (válaszként erre: 197. - 03e8385f6c)
2011. okt. 29. 10:03
Elgondolkodtató. :)
202. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 200. - 7ceab081d2)
2011. okt. 29. 10:03
Ha"csak"ezt az egyet betartaná az emberiség,mennyivel szebb lenne az életünk...
2011. okt. 29. 10:02
+Isten segítsége nélkül, senki emberfia nem tud megtisztulni az eredendő bűnből.
200. 7ceab081d2 (válaszként erre: 197. - 03e8385f6c)
2011. okt. 29. 10:00
2Móz 20,17 Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.
199. 7ceab081d2 (válaszként erre: 195. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 09:58
De a tíz parancsolatban is benne van a paráznaság tiltása:)
198. 7ceab081d2 (válaszként erre: 195. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 09:57

Onnan indulj a kereséssel, hogy kinek adta Isten a sexualitást-mint ajándékot.Ószöv.


Ennyit segitettem a többi a te dolgod:) Aki keres az talál.

197. 03e8385f6c (válaszként erre: 189. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 09:56

"A parázna szó, ill. a belőle képzett szavak (paráznaság, paráználkodik) együttesen 227-szer szerepelnek a Bibliában. Egyik helyen sincs (én legalábbis nem találtam) felsorolást, hogy mi számít paráznaságnak, csak a történetekből lehet kihámozni."


"Most kérném a Bibliához jobban értők segítségét: Mely történetből derül ki, hogy a nem férjezett nővel való szex bűn?

Nekem elég nehéz ebből a kb. 180 igéből megállapítani, nincs időm mindegyik történetet elolvasni."


Most akkor volt időd elolvasni vagy nem, ha pontosan tudod hányszor szerepel a Bibliában a kifejezés?

Egyébként a bálványimádat merhára nem paráznaság,vajon honnan vetted?

2011. okt. 29. 09:55
A Biblia lehet, hogy igaz, csak ami benne foglaltatik azzal vitatkoznék.
195. Várhegyi Márton (válaszként erre: 192. - 7ceab081d2)
2011. okt. 29. 09:55

Az érdekel, hogy mely igerészből derül ki, hogy a nem férjezett nővel történő szex paráznaságnak számít.

Csak ennyi érdekes most.

194. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 189. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 09:54
Anno,a nagymamámtól kaptam egy Ijjas féle katolikus Bibliát,dnem volt idöm elolvasni.Isten gondoskofott róla 2 infarktussal,hogy legyen..Azóta is hálás vagyok a gondoskodásáért:)
2011. okt. 29. 09:53
Egyébiránt az ezotéria is ekkor indult.
192. 7ceab081d2 (válaszként erre: 189. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 09:52

A paráznaság, hogy és mikor lakult ki? nézz utána.

Főleg az ószövben, mikor az ember lányai az angyaokkal egyesültek sexuálisan.Mi lett az eredménye, mit okozott, mind a szellemvilágban, mind a látható világban.

2011. okt. 29. 09:50
*ami nem a házasság köteléke alatt szövődött és sexualitás van a két fél között.
190. 7ceab081d2 (válaszként erre: 189. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 29. 09:47

"Ezen igék alapján a házasságon kívüli (úgy értve, hogy nem házas nővel történő) szexuális kapcsolat abban az esetben bűn, ha a paráznaság közé tartozik."


Minden eyetben paráznaság alá tartozik.



A parázna szó, ill. a belőle képzett szavak (paráznaság, paráználkodik) együttesen 227-szer szerepelnek a Bibliában. Egyik helyen sincs (én legalábbis nem találtam) felsorolást, hogy mi számít paráznaságnak, csak a történetekből lehet kihámozni.


A paráznasá minden olyan (akár gondolati, akár cselekdeti)kapcsolat, ami nem a házasság köteléke alatt szövődött.



Az Újszövetségből semmi nem derül ki, csak szerepel a parázna szó, de vagy nincs megmagyaráza, vagy az Ószövetségre utal vissza a kérdéses írás.


Minden meg van írva-keresd, és megtalálod:)



A paráznaságba elég sok dolog tartozik: bálványimádás, más isten imádása, házasságtörés, jóslás, animalszex stb.



A bálványimádás és a jóslás külön kategória-nem tartozik bele.



A kérdés, hogy a nem férjezett nővel történő szex is ide tarozik-e.


Igen, hiszen nem a házasság köteléke alá tartozik.

+Az ujszövben még rá is erősített Jézus, mert az ó szövben a gondolati cselekedet nem tartozott bele, az ujszövben már a gondolati cselekedet is számít.

189. Várhegyi Márton (válaszként erre: 173. - A48a4f4ae8)
2011. okt. 29. 09:41

Köszönöm. Akkor nézzük!


Ezen igék alapján a házasságon kívüli (úgy értve, hogy nem házas nővel történő) szexuális kapcsolat abban az esetben bűn, ha a paráznaság közé tartozik.

A parázna szó, ill. a belőle képzett szavak (paráznaság, paráználkodik) együttesen 227-szer szerepelnek a Bibliában. Egyik helyen sincs (én legalábbis nem találtam) felsorolást, hogy mi számít paráznaságnak, csak a történetekből lehet kihámozni.

Az Újszövetségből semmi nem derül ki, csak szerepel a parázna szó, de vagy nincs megmagyaráza, vagy az Ószövetségre utal vissza a kérdéses írás.

A paráznaságba elég sok dolog tartozik: bálványimádás, más isten imádása, házasságtörés, jóslás, animalszex stb. A kérdés, hogy a nem férjezett nővel történő szex is ide tarozik-e.

Sok történet szól szexuálisan parázna nőkről (tehát most félretéve a számunkra most érdektelen bélványimádást, jóslást stb.-t, de még az animalszexet), ezek túlnyomó többségében egyértelműen kiderül, hogy férjezett nőről van szó, tehát ezekkel a történetekkel nem vagyunk előrébb.


Most kérném a Bibliához jobban értők segítségét: Mely történetből derül ki, hogy a nem férjezett nővel való szex bűn?

Nekem elég nehéz ebből a kb. 180 igéből megállapítani, nincs időm mindegyik történetet elolvasni.

188. borcsika (válaszként erre: 168. - A360345bdd)
2011. okt. 29. 09:32

Nem ismerlek, de csak azért, mert van egy házasságon kívül született lányod, nem vagy rossz ember. Te úgy érzed, hogy ezért támadnak vagy fenyegetnek, esetleg ököl is lendül feléd? Hol vannak ilyen indulatok?....

Leírom, hogy én - református lelkészként - hogyan látom a helyzetedet. Isten szemében értékes vagy, és értékes a lányod is. Minden élet Isten ajándéka, így a lányod élete is. Nem kell félned, Isten szeret Téged/Titeket! (Sokan nem mernek templomba menni vagy másképpen közeledni Istenhez, mert félnek a haragjától, a büntetéstől. Kinek milyen az istenképe - ez függ attól, hogy milyen volt az apánk gyerekkorunkban -, attól függően képzeli el az Istent. Így sok emberben él egy haragvó, büntető istenkép, holott Őrá elsősorban a szeretet jellemző, hiszen Ő maga a Szeretet.)

A lényeg, hogy bárki mehet Istenhez, akármit "követett el", hiszen mindenki az eredendő bűnnel születik - ő úgy szeret minket, amint vagyunk. Van egy ilyen énekünk is: "Amint vagyok, sok bűn alatt, de hallva hívó hangodat, ki értem áldozád magad, fogadj el Jézusom!" Ebben az énekben is benne van, hogy Jézus értünk feláldozta magát, azaz átvállalta azt, ami a bűneinkért nekünk járna, s aki ezt elfogadja, elhiszi, hogy személyesen Őérte is meghalt Jézus, annak többé nincs mitől félnie, már nem elveszett ember, többé nem a Sátán hatalma alatt él, hanem Isten megváltott gyermekeként. Isten szeretete hatalmas, mindenki belefér, Ő senkit sem utasít el, nem nézi, ki milyen vallású, bőrszínű...stb.

Csak annyit kell tenni, hogy Rá bízod az életedet! :)

187. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 142. - Eb62d25e47)
2011. okt. 29. 09:13
te is diktátornak érzed magad,mikor gyermekeidnek elmondod mi a helyes?
186. 7ceab081d2 (válaszként erre: 183. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 29. 09:12
beleértve téged is.
❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook