Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz-e a Biblia? fórum

Igaz-e a Biblia? (beszélgetős fórum)


95. 9bbc382386 (válaszként erre: 94. - 04e95f637a)
2011. okt. 27. 20:35

Igen :)

A biblia a szőnyeg,ha olvasgatják,akkor azzal minden el van rendezve.Ezt hiszik ....

nagyon nagyon sokan :)

94. 04e95f637a (válaszként erre: 92. - 9bbc382386)
2011. okt. 27. 20:31
itt a válasz a kérdésemre :D
2011. okt. 27. 20:31
dew figyu,miért van a szállodákban az éjjeli szekrényen Biblia?
2011. okt. 27. 20:31

A biblia kapaszkodó a reménykedő

félő embereknek,

akik elkövetnek-követtek valamit,

bűntudatuk van,vagy csodát várnak valamitől-valakitől.S nem több.

91. 04e95f637a (válaszként erre: 88. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 27. 20:26
LÁJK! :))))
90. Várhegyi Márton (válaszként erre: 5. - Borcsika)
2011. okt. 27. 20:25

Tudom, hogy ebbe bele lehet kötni, de nem érdemes. :))"


Persze, jó példát adtál a körkörös érvelésre.

(Ennélfogva ezt az érvelést még egy filozófus sem fogadná el:-)

2011. okt. 27. 19:35
Köszönök minden irást pro és kontra.Találtam néhány gyöngyszemet is.Majd meg irom az én álláspontom is,csak idő kérdése.
88. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 86. - E705905164)
2011. okt. 27. 19:32
Más nem?Senki nem mondta még,mit tegyél,ha könyv akad a kezedbe?:)
87. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 84. - Habospite)
2011. okt. 27. 19:29
Az meg se fordult a fejedben,hogy Pl. hitének próbatétele volt...
2011. okt. 27. 17:33

volt már a kezemben Biblia,de nem tudtam,hogy kell használni:D


ez most pattant ki a fejemből:XD

85. 03e8385f6c (válaszként erre: 82. - 274c9996b8)
2011. okt. 27. 16:02
Ja...meg ugye, minek ment oda, tavaly is ott kapták el:)
2011. okt. 27. 16:01
Amúgy Istentől az nagyobb gonoszság volt, hogy Ábrahámmal feláldoztatta volna Izsákot.:P
2011. okt. 27. 16:00
Loptam: "Miért lenne istenkáromlás, ha valaki azt állítja, hogy Isten Fia, és miért érdemelne halálbüntetést? A zsidó vezetők pontosan értették, mit jelentett, hogy Jézus Isten Fiának vallotta magát. “Isten Fiának” lenni, annyi, mint Istennek lenni. Isten fia Istenből származik. Aki azt állította, Isten természetével egy, azaz valójában “Isten”, az már istenkáromlás volt a zsidók szemében. Ezért követelték Jézus halálát. A Zsidók 1:3 világosan fejezi ki: “Ő Isten dicsőségének a kisugárzása és lényének képmása, aki hatalmas szavával hordozza a mindenséget, aki miután minket bűneinktől megtisztított, a mennyei Felség jobbjára ül."
82. 274c9996b8 (válaszként erre: 79. - Habospite)
2011. okt. 27. 15:54

Jezus Isten fianak vallotta magat , ezert is lett megbuntetve !

Ma mar tisztaban vagyunk vele hogy , mindnyajjan Isten gyermekei vagyunk :)

Amiröl te beszelsz,szentharomsag az nehany evszazaddal kesöbb irodott le ...

81. Habospite (válaszként erre: 78. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 15:53
Ha már Nietzsche: "Isten halott. És mi öltük meg."
80. 274c9996b8 (válaszként erre: 78. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 15:51
Nietzsche nem volt normalis ! Az irasait olvasgatva nehanyan gyilkosok lettek , csak azert mert magukeva tettek Nietzsche "felsöbbrendu" zagyvalekait nehany embertipusrol ! Tehat azt hittek hogy mint "felsöbbrendu" lenyeknek mindent szabad , meg szorakozasbol gyilkolni is -:(
79. Habospite (válaszként erre: 76. - 274c9996b8)
2011. okt. 27. 15:45
Jézus nem csak teljesen ember volt, hanem teljesen isten is. Atya-fiú-szentlélek egy. Isten Jézusban magát áldozta fel. Mert egyek. Az „Isten Fia” kifejezés a megtestesülésre utal, azaz Isten kinyilatkoztatására testben. Érted?
78. 03e8385f6c (válaszként erre: 76. - 274c9996b8)
2011. okt. 27. 15:42
"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik" Nietzsche
77. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 27. 15:41
A biblia elsösorban az ember törteneteröl szol , leirva az ember minden gyalazatossagat,gyarlosagat ! A HIT a föszereplö a törtenelmi muben.
76. 274c9996b8 (válaszként erre: 74. - Habospite)
2011. okt. 27. 15:38

Milyen Isten az , aki egyetlen gyermeket felaldozza ? !

Raadasul az emberek egy szikrat sem javultak miota a barlangbol kijöttunk !

75. Muraja (válaszként erre: 42. - Júlia*)
2011. okt. 27. 15:32

Ezt ugy kell egyszeruen magyarazni ahogy ott al , logikusan . Igenis a kigyo nem kigyo kinezesel rendelkezett .

Hasonlo a masik pelda amikor az Ur Noenak megadja az örök igeretet hogy soha sem nem fogja elpusztittani a földet es lakosait .

Egy sigilel ami szivarvanyt abrazol pecsetelte le az igeretet.Mivelt hogy a szivarvany csak az esö utan jelen meg igy ez volt az elsö alkalom amikor szivarvany jelent meg az egbolton.

Evvel beiskövekezet egy uj klima is ,nagy vizözön elött a regeli es a esti harmat adta meg a földnek a szukseges nedvesseget.

Van egy privat kis experimentem erröl hogy ez nem csak duma hannem a Biblia igaz .

Van egy 15 literes szuk nyaku befötes uvegben elutetve valami fele zöld növeny , mar lassan 14 eve igy al hermetikusan zarva . Soha nem volt öntözve az egyetlen szabalyozas az hakicsit " szaraznak " tunik akkor ki teszuk az ablak napos reszere . Ujra aztan kicsit " beizzad es mar maris harmoniaba kella vegatcio .

2011. okt. 27. 15:16
Jézus halálának volt értelme, hiszen ezáltal feloldozta a embereket az eredendő bűn alól:D
73. Habospite (válaszként erre: 71. - 03e8385f6c)
2011. okt. 27. 15:14
Persze, hogy mindenre van magyarázat, a dínócsontokat is csak azért tette a földbe Isten, hogy ezzel tegye próbára az emberek hitét. Nyilván:D
2011. okt. 27. 15:11

[link]



Ami a bibliából kimaradt...

71. 03e8385f6c (válaszként erre: 69. - Habospite)
2011. okt. 27. 14:36

Igaz, de más a hit és más a mellébeszélés.

Azt nem bírom, hogy mindenre van magyarázat - holott minden ködös és homályos, csűrik-csavarják a szavakat de tele vannak sztereotípiákkal és paradox állításokkal.Ha azt mondom Jézus halála értelmetlen volt( Állítólag Isten szerint is) akkor azt mondják, volt értelme.

Ha azt mondom, Isten ezt nem így gondolta - hivatkozok a saját forrásukra - akkor ezt is megcáfolják.


Vajon a buddhistáknak miért nem kell ennyit magyarázkodniuk?

2011. okt. 27. 14:32

Egy kérdés:ha nem vagy nyitott,akkor minek vagy itt?

Azért kellene "megkajálnod" mert neked vannak kérdéseid,és nem nekem.

Igen,lehet csűrni-és csavarni,félreértelmezni,és kiforgatni a szavaimat,tették ezt mindenkivel,aki igazat beszélt a történelem során.

Én még annyit mondok:Jézusnak valóban nem kellett,hogy feláldozza magát.Igazad van.Hisz szabad akarta volt,és van.Ő döntött úgy,hogy eljön,és feláldozza magát értünk.Ez az egész nem neki kellett-hanem nekünk.

Azért van ellen kifogásom,mert nem szeretem,ha valaki öncélúan,a saját igazára próbálja felhasználni.Hogy mint dokumentum igaz-e?Megbízható-e?-Félig-meddig.

Én már igazán nem akarok vitatkozni senkivel,mert tudom-bárkinek,bármit írhatnék,bármiről-ha nem akar hinni,magának Istenek sem fog,nemhogy nekem...

2011. okt. 27. 14:24
Hit kérdésben nem lehet vitatkozni. Úgyse lesz soha egyetértés.
68. 03e8385f6c (válaszként erre: 65. - 978d6e406c)
2011. okt. 27. 14:19

Az a baj, hogy aki "hisz" valóban mindent meg tud magyarázni - legalábbis próbálkozik - nekem aki nem vagyok hívő meg ezt mind kajálnom kellene?

Miért is?

Lehet ezt csűrni csavarni, de ezt írtad, idézem:


"És ha ez kellett, hogy feláldozza magát, hogy fenn maradjon a tanítása, akkor már csak ezért is volt értelme ennek."


Nekem ilyenkor mindig Merácinai János találó intelme jut az eszembe, ugye ismered?


"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."


"Egyszerűen azért, mert mindenki arra használhatja, ami oda van írva, amire akarja.

Ha akarom, megcáfolok vele sok mindent, és ha akarom, bebizonyítok vele sok mindent. Ki mire akarja használni."


Így igaz, mindenki így használja:)


Tekintettel arra viszont, hogy a fórum címe Igaz-e a Biblia?, így nem értem a kifogásodat.

67. 978d6e406c (válaszként erre: 66. - Borcsika)
2011. okt. 27. 14:12

Köszönöm,köszönjük.Nagy igazság,és tanítás!


Én sem akartam vitatkozni,de nem szeretem,ha valaki így beszél akár Jézusról,akár Istenről.Tiszteletlenség!Egyébként nem is szeretek,mert nem látom értelmét.

Én megadtam a lehetőséget,tisztázni a kérdéseket azzal,hogy megválaszoltam az igazságot,és hogy felhívtam a figyelmet 1 igazi,nagyon jó könyvre-ami önmagában is válasz mindenre.Ha valaki az igazságot keresi,olvasgassa azt a könyvet,mert ott nem én beszélek,hanem Isten.

Szerintem csak részben igaz a biblia.

Sok benne a félrefordítás,és azokat is csak emberek írták.

Azon kívül sok mindent kivett belőle az egyház.

Ami pedig megmaradt,az egy jó útmutatás lehet az embereknek,feltéve ha nem dogmatikusan próbálják értelmezni.

Én részemről lezártam a témát,én már közöltem,ami fontos volt.

2011. okt. 27. 14:01

Nem haragszom soha az emberekre, ha másképpen vallják a dolgokat, mint én, mert tudom, hogy az ő igazságuk is éppen olyan igazság a maguk szempontjából, akár az enyém. (...) Az élet sok apró igazsága között talán nem is az igazság a fontos. Hanem a békesség, mellyel megszorítjuk egymás kezét az igazság fölött.´ (Wass Albert)


A fentiek fényében nincs értelme ITT vitatkozni. Olyan szívesen beszélgetnék bárkivel a hozzászólók közül... mire itt reagálnék valamire, már több új hsz. is érkezik, azokra is válaszolok, sok idő (férjem, 3 gyermekem, szolgálatom van) - de ez is szolgálat, tudom. Az elején leírtam, hogy szerintem miért igaz a Biblia. Utána - tisztelet a kivételnek! - annyi butaságot írtak itt némelyek - kezdve azzal, hogy az Ótestamentum ógörögül íródott - hát nem! mert héber az eredeti nyelve, azután fordították le görögre, ez a Septuaginta. A latin fordítás pedig a Vulgata.


Azután: hogy miért kellett Jézusnak meghalnia?

Az adatlapomon van egy kis videó - nézzétek meg! (Persze ez is csak emberi próbálkozás, hogy ehhez a történethez hasonlítja azt, amit az Atya tett, de mindenesetre jó próbálkozás.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook