Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz-e a Biblia? fórum

Igaz-e a Biblia? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
185. 7ceab081d2 (válaszként erre: 183. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 29. 09:09
Júd 1,10 Ezek pedig azokat káromolják, a miket nem tudnak; a miket pedig természet szerint tudnak, mint az oktalan állatok, azok által megromolnak.
184. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 103. - Habospite)
2011. okt. 29. 09:01
Szerintem a Bibliát Isten szeretetének "fényében"kell-ene olvasni.Kösz.az ihletést:)
183. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 92. - 9bbc382386)
2011. okt. 29. 08:55
Én mióta "meghaltam,semmitől se félek csak,hogy nem tartom be a bibliai tanácsokat.
182. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 84. - Habospite)
2011. okt. 29. 08:50
kérlek olvasd ujra,nagyon nem értetted meg:((
181. 7ceab081d2 (válaszként erre: 180. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 29. 08:49

"Aki viszont felismeri-kötelessége másokka is ismertetni!A Szentirás, de a jó akarat szerint is!!!"



Ez nem igaz.

180. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 78. - 03e8385f6c)
2011. okt. 29. 08:45
vagyis-nem ismerte fel a Biblia szellemiségét,ahogy azóta még sokan mások sem..:(Aki viszont felismeri-kötelessége másokka is ismertetni!A Szentirás,de a jó akarat szerint is!!!
179. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 177. - 03e8385f6c)
2011. okt. 29. 08:37
köszi,aki ismeri,tudja honnan van,aki nem annak meg hiába bármi jel..
178. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 76. - 274c9996b8)
2011. okt. 29. 08:34
lehet,hogy az emberek nem-szerintem igen-,de én igen.És A jó pásztor 1 bárányért is elment,mert mindenki fontos Istennek és Jézusnak is.
177. 03e8385f6c (válaszként erre: 173. - A48a4f4ae8)
2011. okt. 29. 08:31

Nem tetted idézőjelbe...:)

Én egyszer már kihúztam a gyufát ezért a doktor úrnál:)

176. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 73. - Habospite)
2011. okt. 29. 08:29
:)) kinek van füle a hallásra...
175. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 72. - 978d6e406c)
2011. okt. 29. 08:27
Ami a Bibliából állitólag kimaradt-az nemis volt benne.Isten nem hagyta volna veszni az általa fontosnak tartott sorokat.hisz"a teljes irás Istentől ihletes és hasznos a ..tanitásra."Ehez meg van a hatalma és lehetősége.Ez mellett igy kerek,igy egész!A többi sátáni okoskodás!
174. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 71. - 03e8385f6c)
2011. okt. 29. 08:16
nem bírod,hogy mindenre van maagyarázat-közben állitod-minden ködös..Ez ellentmondás!Ha én valamit nem tudok,addig járok a dolog utána,mig meh nem világosodik,de pontos ismeret hiányában nem állitok-nem nyilatkoztatok ki.Nem adok arra,hogy"állitólag"ézt,vagy azt mondják"Minden kérdésre világos válasz van a Bibliában!ha összefüggéseiben,értöen olvassuk.
173. a48a4f4ae8 (válaszként erre: 172. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 22:56

1Kor 6,9. Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

10. Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.

11. Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.

12. Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de én nem adatom valakinek hatalma alá.

13. Az eledelek a hasnak és a has az eledeleknek rendeltetett. Az Isten pedig mind ezt, mind amazokat eltörli. A test azonban nem a paráznaságnak rendeltetett, hanem az Úrnak, és az Úr a testnek.

4. 1Kor 6,18 Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de a ki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik.

5. 1Kor 7,2 De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.

1. 1Thess 4,3 Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok;

172. Várhegyi Márton (válaszként erre: 171. - A48a4f4ae8)
2011. okt. 28. 22:23
Idéznéd a megfelelő részt az Újszövetségből?
171. a48a4f4ae8 (válaszként erre: 169. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 21:07
Sajnos nem jól emlékszel, mert akik nem házasok, nem élhetnek szexuális éltet.
170. a48a4f4ae8 (válaszként erre: 168. - A360345bdd)
2011. okt. 28. 21:04

Nem tudhatom, hogy milyen ember vagy, nem is posztom ezt megítélni.

Neked kell tudnod, hogy milyen emiatt a lelkiismereted, és ha életedben Istent akarod az első helyre tenni, akkor Vele rendezni a dolgokat.

169. Várhegyi Márton (válaszként erre: 168. - A360345bdd)
2011. okt. 28. 20:31

"Rossz ember vagyok emiatt?"


Az én értékrendem szerint a legkevésbé sem. Sőt a történelmi keresztény egyházak sem azt mondják, hogy emiatt rossz ember vagy.

A házasságon kívüli szexuális kapcsolat az Ószövetség alapján egyértelműen bűn, az Újszövetség alapján ha egy férfi egy asszonnyal (házas nő) csinálja, az egyértelműen bűn; egyéb esetekre (pl. ha egyik fél sem nős/férjezett) legjobb emlékeim szerint nem tér ki az Újszövetség.

168. a360345bdd (válaszként erre: 167. - A48a4f4ae8)
2011. okt. 28. 20:26

Nem vagyok és nem voltam soha férjnél, de van egy csodás lányom, tehát volt szexuális kapcsolatom. Rossz ember vagyok emiatt?


Én nem támadok, de ha megfenyegetnek, vagy ököl lendül felém megvédem magam. Ez bűn?

167. a48a4f4ae8 (válaszként erre: 166. - A360345bdd)
2011. okt. 28. 17:17

Valóban vannak részek, amik nehezen értelmezhetők, talán még fel is lehet rajtuk háborodni. Nem tudom, hogy az a rész mire tanít, nem vagyok Bibilia tudós.

Abban viszont biztos vagyok, hogy a népvakítás nem ez. Sokkal inkább az a butítás, és vakítás, ami nap mint nap éri az embert, hogy egyesek alapvető erkölcsi értékeket felrúgva teszik tönkre saját és mások életét. Nem azzal kéne foglalkozni, és bírálni, hogy anno ki mit tett. Ott voltál?

Sokkal inkább azzal kellene törődni, hogy kiszűrd, te mit tudsz megtenni. Mert a törvény és a próféták nem más, mint hogy Istent helyezd a magad kívánsagai fölé (pl megteheted, hogy házasságon kívül nemi kapcsolatod legyen, de Isten miatt lemondasz róla), és az emberekkel szemben pedig úgy cselekszel, ahogy szeretnéd, hogy veled cselekedjenek. (nem lopod meg őket, nem kelted rossz hírét...) Ez a két dolog a lényeg, a többi csak körítés.

2011. okt. 28. 15:00

Sokat elárul mindenkiről, hogy Sodoma és Gomora kapcsán az volt a fő, hogy hogyan tűntek el a föld színéről. De az hogy egy apa kilöki a csőcseléknek a szűz lányait, hogy csináljanak velük amit csak akarnak, afölött mindenki átsiklott .............


Ez van kérem! Nincs mit tenni, elszomorodtam.


Ha a Biblia megtörtént eseteket ír le szó szerint, akkor ez a történet mire tanít?



Az én szememben a Biblia népbutítás, parasztvakítás és semmi más.

2011. okt. 28. 13:36

Billy Sunday egykori amerikai evangélista így festette le a Bibliát: “Huszonkilenc évvel ezelőtt a Szentlélek vezetésével beléptem Mózes első könyvének előcsarnokába, végigmentem az Ószövetség képtárának folyosóján, ahol Noé, Ábrahám, Mózes, József, Izsák, Jákób és Dániel képei függnek a falon. Beléptem a Zsoltárok zenetermébe, ahol a lélek muzsikál a természet hangszerén, amíg úgy tűnt, hogy Isten nagy orgonájának minden sípja visszhangzik Dávidnak, Izrael csodálatos énekesének a hangjaira. Beléptem a Prédikátor könyvének szobájába, ahol a prédikátor szava hangzott; majd Sáron és a gyöngyvirágok konzervatóriumába, ahol édes illatok járták át a lelkemet. Odaérkeztem a Példabeszédek üzleti irodájába, majd a próféták megfigyelő tornyához, ahol különböző méretű teleszkópokon át láttam a távoli események égitestjeit és a ragyogó és fényes Hajnalcsillagot, amely Júdea hegyei fölött emelkedik üdvösségünk és megváltásunk érdekében. Beléptem a Királyok Királyának kihallgató termébe, megpillantottam Máté, Márk, Lukács és János látomásait. Onnét átmentem Pál, Péter, Jakab és János írószobájába. Megjelentem a Jelenések tróntermében, ahol égígérő torony sziporkázott, és a Királyok Királya ült dicsőségének trónján, hogy gyógyítsa a népeket.”


És még egy utolsót:

Amikor IV. Vilmos, Anglia királya meghalt, azon az éjszakán egy kislány volt a palotában. Fölkeltették és megmondták neki, hogy most már ő Anglia királynője. Amikor meghallotta a hírt, azonnal térdre borult, és kérte a mennyei Atyát, hogy segítse és irányítsa őt a következő években. Hatvannégy éven át uralkodott ez a lány a brit birodalomban mint Viktória királynő. Anglia sohasem tett nagyobb előhaladást, mint az ő uralma alatt. India hercege megkérdezte tőle, hogy mi a titka Anglia hatalmának. A királynő válaszképpen csöndesen fölemelt egy könyvet a közelében levő asztalról és így szólt: “Ez a titok.“ A könyv a Biblia volt.

2011. okt. 28. 13:31

A Biblia olyan mély, hogy a teológusok sem jutnak el legmélyebb pontjáig, és olyan a sekély, hogy a csecsemők sem merülnek el benne.


Amikor Sir Walter Scott író haldoklott, azt kívánta, hogy a veje olvasson neki valamit. A fiú megkérdezte, hogy melyik könyvből olvasson, és a haldokló író ezt válaszolta: “Miért kérdezed? Csak egy könyv létezik.”


Egy fiatal hivő nagyon elkeseredett amiatt, hogy hiába olvassa a Bibliát, mégsem emlékezik rá. Ezt mondta: “Nincs semmi haszna a Bibliának. Akármennyit olvasok belőle, mindig elfelejtem, amit olvastam.” Egy bölcs lelkipásztor ezt mondta neki: “Ne csüggedj el! Amikor vizet öntesz egy rostába, bármennyi vizet is öntesz rá, nem sokat gyűjtesz össze. De legalább végre megtisztul a rostád.”

163. borcsika (válaszként erre: 162. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 11:43

Kedves Márton, a Te kedvedért még 1x az idézet Wass Alberttől, amit én is teljesen magaménak érzek:

"Nem haragszom soha az emberekre, ha másképpen vallják a dolgokat, mint én, mert tudom, hogy az ő igazságuk is éppen olyan igazság a maguk szempontjából, akár az enyém. (...) Az élet sok apró igazsága között talán nem is az igazság a fontos. Hanem a békesség, mellyel megszorítjuk egymás kezét az igazság fölött." (Wass Albert)


Mindezek mellett az embernek lehet véleménye, tudván hogy nincs nála a bölcsek köve, és azt megoszthatja mással. Én alig írtam ide, pedig lenne mit írnom... szívesebben beszélgetek a való életben, személyesen.

2011. okt. 28. 11:24
Öröm olvasni, ahogy mindenki megmondja a tutit.
2011. okt. 28. 11:21

A magyaroknak már ie.:400 körül kőbe vésve meg volt írva rovás írással a miatyánk, csak nem egészen így. Sőt ha jól tudom az atya a fiú és a szentlélek nevében résznél ott volt Szűz Mária is.

Tehát keresztények voltunk, csak nem az egyház szerint.

Sok ilyen dolgot találnak csak nem verik nagy dobra.

Mi lenne ha tényleg kiderülne, hogy Jézusnak igen is volt gyermeke, felesége? Egy jól felépített rendszer dőlne össze. Ez csak példa, de igaz is lehet.

160. zsoka1984 (válaszként erre: 159. - 978d6e406c)
2011. okt. 28. 11:14
Erre gondoltam én is mert szerintem Isten sem és Jézus sem ilyen egészen.
159. 978d6e406c (válaszként erre: 157. - Borcsika)
2011. okt. 28. 11:10

Nos,most sokak számára talán megrendítő dolgokat fogok írni,a bibliáról,de kérlek fogadjátok el,mert nem személyes kitaláció,vagy elmélet.

A biblia mára meg van manipulálva.Annak idején,amikor még ez az egész keresztény vallás kezdett megszületni,még teljesen más volt a hitrendszer,és más könyvekből is állt a biblia is.Sajnos,Jézus halála után jó néhány ember saját hatalom szerzés céljából nagyon sok mindent kiiktatott,a bibliából.Sőt,még át is írták,a legfontosabb dolgokat.Érdekük volt,ahogy ma is az.Így már teljesen más a biblia üzenete,sőt...Jézus tanításai,amiket ma az egyház tilt,és istenkáromlásnak,ördögtől valónak nevez,sok mindenben más,mint amit ma ismerünk.Úgy is mondhatnánk,hogy annyi minden hiányzik belőle,hogy szinte fogalmunk sincs,hogy miről is tanított.Részben tudjuk csak.Egyébként ezeket meg lehet találni,ezeket a kimaradt részeket,ma is őrzik a Föld bizonyos múzeumaiban.Mindezt nem csak én állítom,ma már be is van bizonyítva.Mindezt csak azért mondom,mert szerettem volna fórum címére válaszolni.Igen,a biblia igaz.De nem egészen(mivel nem is egész),és nem mindenben...

158. zsoka1984 (válaszként erre: 157. - Borcsika)
2011. okt. 28. 11:07

Szerintem a hitem Istenre és rám tartozik.

Annyira túl van értékelve a biblia sokan nem tudnak létezni sem nélküle.

Írjátok a példákat, mert avval mindent meg lehet magyarázni.

Én nem hiszek a bibliában, nem mondom az embereknek hogy miben kell hinni mégis jó embernek érzem magam.

Szerintem fontosabb mások vallását tiszteletben tartani, mint belemagyarázni a bibliát.

Azt viszont aláírom hogy sok embernek segít a biblia olvasása.

2011. okt. 28. 10:48

Zsóka, a Bibliához szervesen hozzátartozik az Ószövetség. Igazad van, a zsidók csak ezt tartják szent könyvnek, az Újszövetséget nem, hiszen az jórészt Jézusról, a Megváltóról szól - és ők nem hiszik, hogy Ő Isten Fia, szerintük még nem jött el, ezért még mindig várják az igazi Messiást.

Számunkra, keresztyének számára viszont nagyon fontos az Ószövetség is, hiszen benne nemcsak a zsidó nép történetét olvashatjuk, hanem rengeteg próféciát, ígéretet, melyekben előre megüzente az Úr, hogy kit fog küldeni és mi célból. Az Ószövetség=ígéret, Újszövetség=beteljesedés. Olyan jó ezt együtt látni! Azután még sok-sok szép dolog is van az Ószövetségben, pl. a 150 zsoltár. Érdemes olvasgatni őket, mert manapság semmi más nem tud úgy vigasztalni, úgy reményt adni, mint egy-egy ilyen zsoltár. Szinte minden élethelyzetre találsz példát, ha beteg vagy, ha szomorú vagy, ha bántottak, ha magányos vagy...stb. Ezért AKTUÁLIS a Biblia minden korban! De sorolhatnám még tovább... pl. az Énekek Éneke is csodálatos alkotás, ha szerelmes vagy, de máskülönben is.


Abban igazad van, hogy Isten nem kéri, hogy bizonyítsd a hited, abban az értelemben, hogy neki nem kell bizonygatni semmit, mert Ő ismer a legjobban, és még a gondolatainkat is tudja. Viszont megvallani a hitünket kötelességünk: „Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jócselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat” (Máté 5:16) Én azt vallom, hogy a jó cselekedet, az igazán Istent és embertársaink javát szolgáló jó cselekedet a hit gyümölcse.

2011. okt. 28. 10:14

Ókori média. Tudatták amit tudatni szerettek volna és eltitkolták amit akartak.

Szép a biblia sok jó és példa értékű dolog van benne, mint a koránban és a többi hasonló könyvben.

Tehát ezek szerint sokféle isten van, mindenkinek meg van a magáé, ezekből kiindulva nem biztos hogy egészen isteni ihletésű?

Szerintem isten soha nem kérné, hogy bizonyítsd a hited vagy hasonló.

Én igazából azt sem értem mért tartozik a bibliához az Ószövetség, az a zsidóké nem?

A zsidóknak meg nem egészen ez a hit vallása.

❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook