Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek Müller Pétertől :) fórum

Idézetek Müller Pétertől :) (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2013. márc. 29. 21:12
Ne aggodalmaskodj a holnap felől. Bármi jön, légy nyugodt és szilárd. Ne menj elé. Aki rosszul várakozik, nem tud örülni annak, ami van. Álmai csak annak teljesednek, aki a jelenben is megtalálja magát.
2013. márc. 27. 18:04
Az ember értékét nem az esze, a műveltsége, nem a hatalma vagy a tehetsége, hanem a lényéből áradó melegség minősíti. Vagyis a szeretetnek behunyt szemmel is érezhető jelenléte.
2013. márc. 24. 20:58

"Ha jól élsz, tudnod kell változnod. Nincs 'végre elértem!' - mert tovább kell menned. Új életszerepben, új felfogással. Félünk átváltozni, öregedni, veszteni, elfeledni a régit. Félünk váltani. Félünk búcsúzni, továbbmenni, elengedni. Félünk az újtól. Mégis ajánlom, te is tanuld meg az átváltozás művészetét. Könnyebb lesz az életed, és lényegesen vidámabb."


(Müller Péter)

2013. márc. 23. 16:39

Off!


Müller Péter a bizonyíték arra, hogy létezik a világban/országban alázat, szeretet, bölcsesség, őszinteség. Ezt csak azért írom, mert találkoztam vele, beszéltem vele. Ő valóban sugárzik. És aki nem érti őt, annak van kitől tanulnia. Köszönöm tanítvány! Köszönöm tanító!

2013. márc. 23. 16:08
Nem baj, ha leesel. Az se számít, ha elbuksz, vesztesz, vagy vétkezel. A gond az, ha nem tudod, miért.
2013. márc. 22. 20:29

"Hős az, aki hadat üzen kígyó-énjének, s valódi lényét kiszabadítja annak fogságából. Ez nem azt jelenti, hogy nem kerül összetűzésbe a világgal, amelyben él. Éppen ellenkezőleg: a hős körül az egész élet drámaivá változik, mert a világ érzi, hogy a felébredt ember fenyegeti a sötétségét."


/Müller Péter/

2013. márc. 22. 05:11
Másoktól várni a boldogságunkat éppoly ostobaság, mintha másoktól várnánk, hogy helyettünk nőjenek fel, helyettünk tanuljanak, helyettünk szenvedjenek, örüljenek és éljenek.
2013. márc. 21. 23:12

"Valójában én csakis abban hihetek, hogy olyan író leszek, amilyen egy Müller Péter bír lenni, s ez számomra nemhogy kevés, de minden."


/Müller Péter/

2013. márc. 20. 05:42
Lakik bennünk egy bölcsebb, tapasztaltabb valaki, akihez képest mi gyakran önfejű gyerekek vagyunk.
2013. márc. 19. 23:39

"...bizony azt mondanám, hogy inkább legyen a kisfiából ládagyári segédmunkás, ha éppenséggel ez a sorsa, s megtalálja valódi, boldog önmagát, mint különféle plecsnikkel kitüntetett, karrierista komputergyáros. Ha nem ez a sorsa, éppolyan boldogtalan lesz, mint az apja."


/Müller Péter/

2013. márc. 18. 23:22

"Jó beszélgetni! Csevegni, jókedvűen, mélyen, őszintén, hogy kibukjon belőlünk végre az, amiről magunk se tudtuk, hogy bennünk van!... Akkor jövünk rá, amikor kimondjuk! (...) Életünk legnagyobb pillanata, amikor megnyílunk egymás számára."


/Müller Péter/

2013. márc. 18. 22:17

"...az önismeret nem szelíd, békés folyamat, nem lelkizés, nem mentálhigéniás önterápia, hanem a legnagyobb háborúság, melyet ember csak vívhat a Földön."


/Müller Péter/

2013. márc. 17. 15:06
Ha hinnél, tudnád, a Nap nem csak lenyugszik, de másnap újra fölkel.
2013. márc. 16. 14:50

"Ha valaki egy ősi kínai családból érkezne a mai világba, s látná, mi folyik nálunk „családi élet" címen, hogy itt mindenki összevissza beszél, rohan, egymás arcába üvölt, ráadásul szüntelenül bömböl a televízió, három telefon csörömpöl egyszerre, és bárki, bármikor belekiabálhat a család intim életébe - joggal feltételezné, hogy itt őrültek laknak."


/Müller Péter/

2013. márc. 16. 14:48

"Nem szívesen találkozunk önmagunkkal. Az individuális személyiség - a kis „én" - önvédelme kifelé fordítja a figyelmünket, és elménket örökös aktivitásban tartja. Mindig „rezgünk". Az „én" csendben félni kezd. A nyugalomtól nyugtalan lesz. Az „én" önfenntartó ösztöne néha olyan erős, hogy inkább megőrül, mint hogy életét az isteni sorserők sodrására bízza."


/Müller Péter/

2013. márc. 16. 13:10
Magányos énünk börtönéből menekülünk a kapcsolatokba - és a kapcsolatokból menekülünk a magányos énünkhöz.
329. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 328. - 9f98008a3b)
2013. márc. 16. 12:11

Nem. :)


Lehet játszani olyanokat hogy csukott szemmel kiválasztasz egy könyvet (vagy egy tudatosan választottat), belepörgetsz a lapjaiba és ráböksz egy pontra. Na, az a passzus komoly üzenetet hordozhat. Úgy működik mint a kártya. Mivel minden üzenet ugye. A tudatalattid nyilván tudja mire van szükséged. Ezek a módszerek ilyen rejtett tanítók.

328. 9f98008a3b (válaszként erre: 325. - D7ba7bf7ff)
2013. márc. 16. 08:32
Szóval nem a levegőbe beszélek.
2013. márc. 16. 08:32
Aki sokáig él a gyűlölet légkörében, előbb-utóbb s tán csak alig észrevehetően, de tényleg gyűlöletre méltóvá válhat.
2013. márc. 16. 01:13

"A hazugság az igazság meggyilkolására tett reménytelen kísérlet. Reménytelen azért, mert az igazság úgy üt vissza, hogy a hazug embert először beteggé teszi, aztán megnyomorítja, s ha még ebből sem tanul, megsemmisíti."


/Müller Péter/

325. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 324. - 9f98008a3b)
2013. márc. 16. 01:11

Véletlenszerűen belepörgettem a könyvbe, kijelöltem egy részt, és pont ez volt az...


:)))

2013. márc. 15. 07:07
Aki nem emelkedik, az zuhan.
2013. márc. 13. 18:14

Csak annak nem fáj semmi,aki nem szeret.

A közönynek nincsenek idegvégződései.

2013. márc. 12. 22:06

"A lelki gyakorlat első lépése: a koncentráció megszerzése. Itt tanulja meg a harcos a figyelmét úgy összpontosítani, hogy ezt semmiféle külső-belső hang ne zavarja meg. Ez roppant hosszú s nagy munkát igénylő feladat, mert egész lényét a rebbenetlen figyelem állapotába kell hoznia."


/Müller Péter/

2013. márc. 10. 16:15

"A baj csak jelmezt vált, maszkot cserél, jön vele, egyre inkább összegződik, a fejére tornyosul, végül ráomlik. Ezt a pillanatot hívjuk KATASZTRÓFÁNAK. A katasztrófa nem egyéb, mint a fölhalmozott tévedések, hazugságok, önáltatások, szenvedélyek, mániák önrobbanása. Ha elérik a kritikus tömeget, bekövetkezik a NINCS TOVÁBB."


/Müller Péter/

2013. márc. 9. 22:35
A képzelet világa halhatatlan - a valóságé halandó.
2013. márc. 9. 22:33
Megszületünk, s gyerekfejjel még azt hisszük, hogy itt valami mese vár, csodavilág - aztán rájövünk, hogy az egész csak pocsék, fárasztó realitás.
2013. márc. 8. 20:28
Ha hinnél, tudnád, a Nap nem csak lenyugszik, de másnap újra fölkel.
317. **sue**
2013. márc. 6. 14:36
"Ahogy egy élő sebünkbe sem engedünk bárkit belenyúlni - csakis azt, aki gyógyítani tud -, lelkünk sebeit is csak annak szabad föltárni, akinek a tartós (tehát maradandó) szeretete bizonyossá vált előttünk."
2013. márc. 6. 06:19
Mi a különbség a szeretet és a szerelem között? Nem tudsz olyan közel lenni hozzám, hogy ne hiányoznál szüntelenül. Ez csak a szerelemben van.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook