Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


121. Jázminka (válaszként erre: 120. - Fbab8271ce)
2009. jan. 15. 20:36

Mi négyen és a férjemék is négyen vannak tesók,ezért mi tudjuk az előnyeit a nagycsaládnak (na jó,gyerekkorban csak a hátrányait voltunk képesek látni).

Persze,milyen "jó" az egykéknek,bármit megkaphatnak többnyire,mert nem kell most a másik vagy harmadik... tesónak ez vagy az.Nem kell elosztani a tábla csokit,vagy azt,amit...

Gyerekkoromban irigyeltem ezért őket.De ma már látom,hogy azok milyen emberré váltak többnyire.Ego,és az első 3 helyen csak ő van.Osztozni képtelen.Mondom,ez többnyire így van.TISZTELET A KIVÉTELNEK!

Egyébként én a harmadikat olyan 30-as éveim elejére terveztem.De ember tervez...

Valahogy mindíg fogta "valaki" a kezem, mindíg jóra fordultak a dolgaim.A harmadik is jókor jött,mert a gyerekosztályon akkor volt leépítés,akkor mentem volna vissza,és én lettem volna a harmadik ember,akinek felmondanak... de! Terhes lettem,így nem mondhattak fel!

Szóval csak van valaki,aki vezeti a sosot...

Vélemény?? :)

2009. jan. 14. 21:16
Mindenhol ez van...Mármint akinek több gyerkőce van megérti, átérzi,tudja, hogy ez egy jó dolog!:) akinek egy vagy kettő az meg csak azt látja, hogy ez olcsóbb, erre támogatás, pedig aztán nem olyan sok az (hárman vagyunk tesók, tudom...:)
2009. jan. 14. 19:56

Ezzel én is így vagyok és mondom mindenkinek ,hogy 3 gyerekkel nem nehezebb mint kettővel.Ha már 1 nincs itthon,pláne 2 ha oviban van,unatkoznék,persze nem teszem,hisz van munka elég,csak furcsa a csend.Sokszor besokallok,hogy mindent nekem kell intézni,csinálni,kapkodok ide-oda,aztán ha van segítségem meg feleslegesnek érzem magam.Furcsa ez!Azért bátran vágjon bele mindenki!Egy percig sem bánom,hogy nagycsaládos lettem!


Ráadásul egyre többen hőbörögnek a nagycsaládosok ellen,ami nagyon mellenvág.Olyan felelőtlenül lesemmizik a nagycsaládokat,akiknek jár ilyen-olyan kedvezmény...Mindenki a pénzt látja mögötte,nem a munkát páne nem azt,hogy amennyi kedvezményt mi kapunk azt sokszorosan ki kell adni betegség,taníttatás,esetleg úszás,vagy valami kis plusz miatt.

Ezért aztán csak ott közlöm büszkén,hogy nagycsaládos vagyok,ahol ezt nem nézik le.

Persze büszke vagyok,de szarul esik,hogy egyesek minősíthetetlenül beszélnek"rólunk".Fogalmuk sincs,hogy mit jelent az.Egyszerre 3 fele figyelni,főzni,mosni,mosogatni,nem beszélve a sok rendrakásról és hogy hosszú évekig semmi ideje nincs az embernek magára és egy jót sem tud aludni.

-lehet,hogy ez most nem ide vág,de megint egy nagycsaládosokat támadó blogot olvastam és nagyon felment a pumpám....

118. bb52f751dd (válaszként erre: 117. - Fbab8271ce)
2009. jan. 14. 19:09
Igen,nálam is így volt,a másodikkal mikor hazajöttünk,azt sem tudtam,mit hogy csináljak,mihez kezdjek,hirtelen olyan sok feladat zúdult ránk,úgy éreztem.De aztán belejöttünk:))
2009. jan. 14. 19:03
Én úgy gondolom(két gyerekkel), hogy az első után nehezebb picit kettővel, de mire 3 lesz, addigra belerázódik az ember...vagy nem?:)
2009. jan. 14. 18:36

Sziasztok!El sem tudtam volna képzelni magam huszonévesen nagycsaládosként...még két gyermekesként sem...

Az első után nem is akartam több gyereket,és most én is nagycsaládos vagyok!És nagyon szuper,nem bántam meg!Nekem nem volt nehezebb a kettő után a három gyerekkel:)

115. fbab8271ce (válaszként erre: 114. - Jázminka)
2009. jan. 13. 22:33

Igen, erre gondoltam olvasva a cikket és naplódat. Mindennek megvan az oka, és én azt érzem-hogy szeretnék még, kell még baba!

Nagyon sokszor álmodom mostanában, hogy ott vagyok a kórházban és már megszületett a (következő)baba és jön be a kis családom meglátogatni, megnézni a kistesót...rengetegszer álmodom erről...annyira jó volt megszülni, és megismerni a fiúkat is...:D:D:D

De még azért várni szeretnék, mert akor még kevesebb időm lesz a fiúkra....

114. Jázminka (válaszként erre: 113. - Fbab8271ce)
2009. jan. 13. 20:48

Ebben tényleg van valami.Sokkal türelmesebb,figyelmesebb anya lettem a harmadikáltal,főleg a harmadikkal szemben.


Sokmindent máshogy látok így már

2009. jan. 13. 16:52
Jázminka Vagy épp a baba kellett, hogy kiegyensúlyozott, és boldog legyél...NEm ok nélkül születnek a világra...:)
112. anyuca66 (válaszként erre: 111. - Jázminka)
2009. jan. 13. 14:58
:-))))))))))))
111. Jázminka (válaszként erre: 110. - Fbab8271ce)
2009. jan. 12. 20:48

Én tudok jobbat!

Az "akció végén" tátva kell tartani a szád,csak a akkor lesz lány! :) Van sok hülyeség...

Én nem tudom hogy estem teherbe a harmadikkal,mert védekezés mellett lett.Szerintem a huzat vitte be...

2009. jan. 12. 19:55

Sziasztok!

Hogy vagytok? Jól telt a hétvége?Remélem senki nem betegszik le, mi már kifelé megyünk belőle, 2-3 nap...

Jázminka! Majd tőled kérek tanácsokat, hogy legyen két fiú után kislány...:)Tudom rengeteg ilyen fórum van...beleolvasgattam, és hát vannak érdekesek!

de a legjobb....::::: egy javasasszony szerint a férfi és a nő életkorát el kell osztani 7-tel, és akinél több a maradék, olyan nemű lesz a gyermek!

109. Zojci (válaszként erre: 108. - Fbab8271ce)
2009. jan. 10. 23:01
1.5hónap múlva. Most intézgetem a papírokat,picit körülményesek a britek.
2009. jan. 10. 22:39
Zojci!Mikor indulsz ki?
107. Zojci (válaszként erre: 102. - Jázminka)
2009. jan. 10. 22:36
Aranyos vagy, köszi!!!:))))
106. fbab8271ce (válaszként erre: 101. - Katácskák)
2009. jan. 10. 22:36

Az az igazság, hogy most még nem kerül annyiba egy gyermek, mint szerintem azok gondolják, akiknek még nincs...

Ha elkezdődik az iskola, és nőnek, akkor lesz nehezebb...de addigra meg ki tudja mi lesz, szóval csak azért nem szülni, mert nehéz világban élünk...sose gondolkodtam ezen...nem akarok felelőtlennek tűnni...de mire pl fősuli lesz és/vagy elkezdik a saját életüket, arra nincs lakástörlesztés, remélhetőleg stabil lesz az anyagi háttér, és tudja a szülő támogatni a gyermekét...

És kell a tesó!:)Jobb, mint egykén felnőni!szerintem...

remélem a lényeget ki tudjátok hámozni...:)

2009. jan. 10. 22:26

Ohhh, 5 órát aludni...:)Az elmúlt 3 évben talán 5ször, ha sikerült...de inkább keljek fel 2szer etetni, csak ne legyenek betegek!


3éve pont ilyenkor, (10én fél 11kor) jelezte Dominik, hogy itt az idő...és ő jönni akar:)

De akkor még nem tudtuk, hogy csak másnap este 20:35kor derül ki, hogy kisfiúnk lesz:)

2009. jan. 10. 21:26

Hali!

Ha ez megnyugtat,elmondom: én is kezdek legatyásodni.Fáj a torkom,nagyon...,és köhögök.+A lányom hetek óta 2x kel éjjel,plusz 1 órán át köhögőrohama van. Vendégek jönnek-mennek,én meg szeretnék néha csak 5 órát egyhúztomban aludni... Ez olyan nagy kérés????????


Én azt mondtam az uramnak,hogy ezt az évet húzzuk ki valahgy,mert tuti ez lesz a legnehezebb!

Ráadásul ő vállalkozó.Semmi nem biztos ...

2009. jan. 9. 12:32

Sziasztok!

Újra itt...:)

Talán még rosszabbul vagyok, mint eddig. Pedig nem szoktam betegeskedni, meg panaszkodni...

Fiúk kezdenek kigyógyulni.Remélem most már én is kifelé megyek ebből a nyavajából, mert vasárnap szülinapozunk!Verdás tortája lesz Dominiknak!:)

Ez a gáz-probléma elég szörnyű, nem tudom mi lesz még itt...:(A Vajdaságban meg már fűtés sincs...:(:(:(

Csajok, nehéz évünk lesz!:(

102. Jázminka (válaszként erre: 100. - Zojci)
2009. jan. 8. 20:07

Zojci! Fel a fejjel.(bár tudom,ez közhelyes,de szívemből mondom!)

Beleolvastam interaktivitásodba és nagyon megdöbbentem.

Nagyon sajnálom,hogy ilyen rosszul alakult az életetek,de biztosan kárpótol még az élet!

Minden jót a "nagyvilághoz"!

101. katácskák (válaszként erre: 98. - Fbab8271ce)
2009. jan. 7. 00:36

Minden elismerésem.. Akik bemernek vállalni 1-nél több Gyermeket.. most és minden "nehéz"

idQben.

Jobbulást Mindenkinek!

100. Zojci
2009. jan. 7. 00:17
Egy álmom volt ...nem jött össze...:( de még mindíg nagy családra vágyom!
2009. jan. 6. 23:27

Olvastam ma rólatok Icu! (Jázminka-aki nem tudná...:)

Megható történet...nem könnyű az élet...:(


Ha lerakom őket, és egyik elalszik, van, hogy a mocorgással, szövegeléssel felébreszti a másik! Lesz ezzel még gondom...de valahogy meg kell oldani!

Talán, ha elkezdjük az ovit, Dominik jobban elfárad, és este könnyeben elalszik!Majd kiderül...

Megyek is aludni, mert elég sz..ul vagyok, ez a torokfájás és nátha, a fejem meg majd leesik úgy fáj!...de hát muszáj volt megnéznem hoxát:)

2009. jan. 6. 22:35
Sikerült a fúknak megfertőzni...( 25fokban fázom...:(
2009. jan. 6. 22:02

Hú,mióta nem néztem erre,jól elhaladt a téma!

Csak úgy hozzászólok... de már olyan beleszólásnak érzem,azért elmondom.

A két fiam 6 illetve 8 hetes koruktól 10-12 órát képesek voltak aludni. Nagyon jó volt!

És most a lányom... 15 hónapos és még 2x felkel szopni. Ez nagyon fárasztó.De olyan édesen kéri,hogy nem tudok nemet mondani.

Együtt fekszenek le,fél 9kor mese és imátkozás után villanyoltás és szigorúan fekvés.

Viszonylag gyorsan elalszanak.Első perctől mindíg külön szobában voltak (légzésfigyelővel).


Betegség... nos az itt is van. Jázmin és Tomi betegek (Tomi sok hete már,nem jön ki belőle,pedig 6 napig vénásan kapta az antibiotikumot) és most hallom,hogy Máté is köhög..

Sosem lesz tavasz?!!!

96. kry84 (válaszként erre: 78. - Fbab8271ce)
2009. jan. 6. 20:42
Nem igazán,de remekül boldogul egyedül,néha azért besegít a férje.Én nagyon csodálom,milyen jól elbír azzal a sok gyerekkel:)
95. maly
2009. jan. 6. 16:42

zsu!

Jobbulást a fiúknak!

Remélem nem lesz belőle nagy betegség!

2009. jan. 5. 20:51

Egyre náthásabbak a fiúk, szörcsögnek, köhögnek, rossz hallgatni:(

Még hőemelkedés is volt délu...

2009. jan. 5. 15:28
Látom az alvás sokaknál problémás.Nálunk most már rendeződött,mert a lányaim nagyobbacskák.Azért elő-elő fordul,hogy felébrednek éjjel.Sokáig szenvedtünk mi is,hogy egy olyan éjszakánk legyen,amit átalhatunk.Remélem én is,hogy az érkező pocakmanónk jó alvó lesz:)
2009. jan. 4. 22:25

nekem az altatás nem megy, elég fárasztó, mert éjjel is ébred Bálint 2szer még mindig

és nem hagyhatom sírni, megyek hozzá, mert akkor Dominik se tud aludni...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook