Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


682. martini64 (válaszként erre: 668. - Nikletty)
2009. okt. 20. 18:03
nekem a legjobban bevált a Well Done hideg zsíroldó. nem is drága, és nagyon hatásos. ha van kedvetek, próbáljátok ki. van sprickolós flakonban és utántöltő is. egy utántöltő több hónapra elég.
2009. okt. 20. 14:37
Ami ma készül: rakott zsemle. Másnapos zsemléből a legjobb, és olcsóbb is. 6-8 zsemlét felszeletelek, kimargarinozott tepsibe elkezdem lerakni: 1 sor zsemle, megkenni bármilyen lekvárral, meglocsolni egy kevés cukros tejjel. Lekvárral zárom, morzsolok rá egy kevés margarint, betolni a sütőbe, és pirosra sütni. Persze lehet turbózni darált dióval, vanilincukorral, darált citromhéjjal stb.
680. Szilvamama (válaszként erre: 565. - Barracuda59)
2009. okt. 20. 14:16
Ebből lesz a 10 tojásos tészta! Ha spórolósabban akarjuk elkészíteni, akkor lehet 8,6 vagy akár 4 tojással is elkészíteni, persze akkor több víz kell hozzá ...
679. Borsa (válaszként erre: 678. - 99279bb06f)
2009. okt. 20. 10:45
Abba nem tesznek szóját ... van annál olcsóbb adalékanyag.
678. 99279bb06f (válaszként erre: 677. - Borsa)
2009. okt. 20. 10:34
Annyira sok a szója pld. a párizsiban, meg a virsliben, hogy csak mi esszük, az állatgyerekeim nem. :(
677. Borsa (válaszként erre: 676. - 99279bb06f)
2009. okt. 20. 10:33

Nem véletlenül van rajta az élelmiszereken nagy betűvel, ha szóját tartalmaz. Kötelező jelölni.


Nem tudom, hogy olcsóbb - e, még nem használtam semmiféle szóját ... na jó, szójaszószt.

676. 99279bb06f (válaszként erre: 675. - Borsa)
2009. okt. 20. 10:31

...és valami olyasmit is olvastam valahol, hogy nem egészséges... de akkor most mi a jobb, éhenhalni, vagy belehalni az evésbe? :)) (hülye vicc, de valamit tényleg enni kell)


Szójából készítem: a pörköltet, a lecsós szeletet, a fasírtot és a szójakrémet.

Mi emberek megesszük, de a cica, kutya nem. Életem párjának azt szoktam mondani, hogy azért nem eszik meg, mert "idegen a fűszerezése". :)

675. Borsa (válaszként erre: 672. - C1e9612cd3)
2009. okt. 20. 08:05
(Nem beléd kötni szeretnék, de tényleg!) - vigyázz a szójával, mert nagyon allergén.
2009. okt. 20. 02:35

ja, és ha milánói, vagy bolognai kerül az asztalra, akkor én a sajátomat mindig úgy eszem, hogy fele annyi ragut teszek a tésztára, mint amennyivel egyébként enném, és kipótolom tejföllel. Aki szereti a pörköltet tejfölösen, annak ez is ízleni fog biztosan. Nekem sokkal selymesebb, krémesebb így az íze, az meg egy mellékes dolog, hogy vagy kevesebb ragut kell főznöm, vagy több emberkének jut belőle így.

A karfiolt nem kirántom, hanem karfiol fasírtot csinálok belőle. Kiadósabb, és laktatóbb is, mint a rántott verzió.

2009. okt. 20. 02:05
disznócsülök helyett disznókörmöt akartam írni a székelykáposztához...
2009. okt. 20. 02:01

:) Tényleg leleményesnek kell lennünk, ha nem akarunk éhezni, sajna. Nálam a téli hónapok a balhésabbak. Nyáron másodállásba is többet tudok járni, így olyankor mindig futja husira is, meg mindenre. Sőt! Olyankor szoktam bespájzolni, amiből csak lehet. Pld.: modószer, tisztítószer, tusfürdő, meg hasonlók, hogy télen az a kevés pénz, ami albidíj, és rezsi fizetés után marad, elég legyen kajára és a szükséges dolgokra.

Sajna nálam is sokszor már hónap közepén beindul a kaján való spórolás.

Ilyenkor nálam is krumpli az, ami mindig van othon. Paprikáskrumplinak, krumlis tarhonyának, parasztreggelinek, krumpligombóc levesnek, krumlispoginak, krumlistésztának, stb.

A másik ilyen a tészta. Ha csak 1 doboz tejföl van itthon, akkor már készül a tejfölös tészta.

A fasírtot azt mindig úgy csinálom, hogy 1/2 kg darált husihoz, 1 csomag szójagranulátumot adok, amit előre beáztatok vegetás vízbe. Olyan mértékbe megnöveli a mennyiségét, hogy simán elég lesz így 1 3-4 fős családnak a fasírt adag! Annyit szoktam csupán csinálni, hogy 1 nappal a sütés előtt összeállítom a fasírtot úgy, ahogy egyébként is szokás, csak min. 1 éjszakára beteszem a hűtőbe pihenni a masszát, hogy összeérjen. Így egy kicsit se érződik a szója kissé takarmányos íze! Sőt! Még majdhogynem finomabb is így! :)

Exem keresztanyja pedig nem szójával, hanem konzerv darálthússal dúsította. (sztem a szójás verzió olcsóbb)

Ami nekem olcsó kaja még, az a székelykáposzta, ha disznó csölükkel, farokkal, stb. van csinálva.

Frankfurti leves is tuti kaja ilyenkor.

Melegszendvics reggelire: szikkadt kenyér megkenve tejföllel, arra 1 szelet felvágott (párizsi, olasz, vagy hasonló) kevés reszeltsajttal megszórva. Nagyon fincsi! Másik: májkrém + margarin+ mustár+ só+ bors. Szintén szikkadt kenyérre rákenni, kevés sajttal megszórva ropogósra sütni! Ez a másik kedvenc melegszendvics receptem! :)

671. 99279bb06f (válaszként erre: 636. - Smudlaagi54)
2009. okt. 20. 00:02
A gazdaboltban kaptam kapor magot. :) Köszi
670. Pné Veronika (válaszként erre: 667. - Smudlaagi54)
2009. okt. 19. 22:01
Anyósom is csinált ilyet, de ő a maradék Gölödin-leves gombócaiból. Aztán kevés zsíron hagymát pirított és azon átforgatta, átpirította. Nagyon fincsi.
2009. okt. 19. 21:50
nikletty, ez a sütőből kihozta Neked az odaégett zsirpöttyöket? Én eddig a DM-essel próbáltam, de most már kipróbálnék mást is.
2009. okt. 19. 21:24

sziasztok

csak hadd dicsekedjek el!

Vettünk Ultra Aktiv, sütő és griltisztítót

Úgy örülök, szép lett a sütőm üvege is újra!

MErt ráfröcsögött az olaj oda is és a sima ablakmosó nem ért semmit...


Igen, éljen az ecet! :)

2009. okt. 19. 21:11

Nem tudom ismeri-e valaki azt a kaját amit anno az anyu szokott csinálni!Üres krumplis gombócokat

(főtt)felszeletelte,kb fél centiméteres szeletekre,és kevés zsíron megpirította,

ropogósra,és ittuk hozzá a hideg tejet!Azt hiszem megcsinálom valamelyik nap!

2009. okt. 19. 19:48

Az ecetet amúgy "imádom", rengeteg mindenre lehet használni! A vizforralóból percek alatt vadiújat csinál, de a fürdőszobai és a konyhai csapokat is újjá varázsolja. A fürdőszobában a fali csempét is áttörlöm időnként ecettel, utána vizes ruhával áttörlöm és régi, száraz textilpelussal törlöm végül. Hihetetlen, hogy leszedi a vizcseppek után maradó vizkövet!

De a fogmosópohártól kezdve mindenre jó az ecet (a szokásos: ablakpucoláshoz a vizbe kell tenni, stb.) Férjem szokta mondani: "Tudom, ecet...:))"

2009. okt. 19. 19:42
trimama, amikor először csináltam, szinte végig ott álltam a gép mellett és motyogtam, hogy remélem, lesz még két óra múlva is mosógépem... de tényleg nagyon szép lett és ugye az se mindegy, hogy igy kevesebb áramot fogyaszt a vizmelegitésre.
664. barracuda59 (válaszként erre: 663. - Lúdanyó)
2009. okt. 19. 19:41
Én is nagyon szeretem, e-mailben küldhetnél egy kicsit :))) uborkagyalun szoktam lereszelni a krumplit, tényleg olyan, mintha chips lenne!
2009. okt. 19. 19:37
Csipszet csináltam a fiamnak nagyon boldog :) Nem tudom mit szeret rajta annyira! DE ha én csinálom azért olcsobb és had örüljön!! :)
2009. okt. 19. 19:10
Megkívántam az én gépemben is ott az ecet.
661. lúdanyó (válaszként erre: 659. - Barracuda59)
2009. okt. 19. 18:08
Aranyosak vagytok!!:DDDDDDDD
660. Borsa (válaszként erre: 659. - Barracuda59)
2009. okt. 19. 14:40

Köszönöm Juliskám nevében, de szerintem Lajos nevében is megáll ez a nyilatkozat.


Ha meg tényleg ennyit segít, akkor megéri, mert ugye egy egész mosógépet lehet megspórolni.

2009. okt. 19. 14:33
Lúdanyó, közösen imádkozunk Lajosodért :)) Borsa Juliskájáról sem feledkezünk meg:)) olyanok lesznek a végén, mintha ráncfelvarráson estek volna át:))
658. Borsa
2009. okt. 19. 13:02
Látom lelki szemeim előtt, amint Lajosod, és Juliskám rettegnek a sarokban ;)
657. lúdanyó (válaszként erre: 656. - Borsa)
2009. okt. 19. 13:00
na megyek ecetért!!!! :) Lajos jövök!! :)
656. Borsa (válaszként erre: 655. - 9bbaa658f2)
2009. okt. 19. 12:53
Oksa, most már aztán minden világos, köszönöm!!!
655. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 654. - Borsa)
2009. okt. 19. 12:50
én 90 fokra állítom előtte bele a két l ecet avval végig megy és kész.Utána csinálok üresen egy fél adag mosást 30 fokon.
654. Borsa (válaszként erre: 653. - 9bbaa658f2)
2009. okt. 19. 12:44

És utána üresen egy forró vizes félprogram, ha jól értelmezem.


Reszkess Juliska!

653. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 652. - Borsa)
2009. okt. 19. 12:39
Igen zutty bele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook