Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol kezdjem a lakásvásárlást? fórum

Hol kezdjem a lakásvásárlást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Demeeri)
2010. nov. 8. 08:10

Szerintem első körben menj be egy bankba. Érdeklődd meg a feltételeket. Nem tudom mennyi az önerőd, mennyi kp-d van és mennyi hitel kell. Milyen papírokat tudsz bemutatni. Ha egy teljesen egyszerű eset vagy, akkor nincs szükséged pénzügyi tanácsadóra.

Ingatlan ügynökre meg végképp nincs szükséged. Ügyvédre igen.

Tehát: a tulajdonos kérje ki a tulajdonlapot (hiteles, teljes legyen. Nézd át és az ügyvéded is. Ha minden rendben, akkor szerződés kötés, ahol előleget adhatsz a tulajdonosnak, hogy másnak ne árulja a lakást. Ezekután jöhet a bank. OTP, Raiffeisen, Erse, Be kell adni a papírokat (tulajdonlap 30 napnál nem régebbi, adásvételi szerződés, munkáltatói igazolás az adósoknak kezeseknek is, folyószámla kivonat), ezután küldik az értékbecslőt, amely után kiderül, hogy az értékbecslést, a fedezetet és a jövedelmi viszonyokat figyelembe véve mennyi hitelt kaphatsz.

2010. nov. 8. 08:08
Felhívom az első hozzászóló figyelmét csak olyan megbízható céget, v. ingatlanügynököt keressen akire még nem volt panasz. Ma már a tévében is foglalkoztak ezzel mekkora becsapások és átvágások vannak. Főleg akik ilyenbe belevágnak sokszor az ügyfeleket rengeteg pénzzel megkárosítják. Meg kellene szüntetni ezt a bizonytalanságot, mert régen az állam ilyesmiben rengeteg segítséget nyújtott, most meg teljes bizonytalanná vált. Vissza kellene állítani a régi rendszert, mert az olyan nagyon bevált. Ma már maszek vállalkozók kínálnak, de sokszor az emberek pórul járnak. Üdv.Ágnes
2010. nov. 8. 08:07

Először is a bankoknál, megérdeklődöd hol mennyi kamatért mennyi pénzt adnak mekkora összegű ingatlanra! Kérj papírokat ahol kedvezőnek találod! Nézelődj amelyik megtetszik foglald le és intézzétek a hitelt! Ennyi! Én már 3 ingatlant vettem egyedül és soha nem volt gond .

Attól is sok minden függ használt vagy új lakás! Új lakásnál nincs illeték és jóval kedvezőbb a hitel!

2010. nov. 8. 08:07

Szia!Szerintem is kezd a nézelődéssel. Ha bemész egy ingatlan irodába ott segítenek abban, hogy milyen ingatlanokat tudsz megvenni, illetve mutatnak neked olyan lakásokat, házakat amik téged érdekelhetnek.

Ha irodát választasz akkor több lakást látsz mintha te indulsz neki egyedül. Egy-egy iroda adatbázisába 1000 -nél több ingatlan van.

2010. nov. 8. 08:00
Elég nehéz kérdés, mert, ha van esetleg egy kis megtakarított pénzed, akkor talán valami megoldás lehetséges. Nem tudom a bank miféle tanácsot adni számodra, de a feltételeknek meg kell felelni és időbe telik mire elbírálják a otthonteremtéshez szükséges beadványt. Legyél óvatos nehogy átvágjanak ezért tanácsolom neked olyat válassz ki magadnak, ami megbízhatő, ha lehetne ezt manapság mondani. Nem az ötröl a hatra, mint ahogy hirdetik. Kívánok sok szerencsét Üdv.Ágnes
3. demeeri (válaszként erre: 1. - Demeeri)
2010. nov. 8. 07:59
Szeretnénk lakást venni.Hol kell kezdeni az ,ha lakáshitelre szeretnénk venni?Ingatlanügynökség nélkül árulja a tulajdonos.Pénzügyi tanácsadóhoz forduljak,vagy egyedül is el tudom intézni?Esetleg keressek fel ingatlan ügynököt?
2010. nov. 8. 07:59
nézelődéssel
2010. nov. 8. 07:55
Hol kezdjem a lakásvásárlást?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook