Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mire figyelnétek lakásvásárláskor, mik a buktatók? (a hirdetést olvasva, illetve megnézéskor) fórum

Ti mire figyelnétek lakásvásárláskor, mik a buktatók? (a hirdetést olvasva, illetve megnézéskor) (tudásbázis kérdés)


1 2
55. michelle.r (válaszként erre: 54. - CsillagTM)
2011. nov. 15. 16:31
Pusztán :))) azt próbáltam érzékeltetni, hogy senki nem veri le rajtad azokat a terheket amiket ő nem fizetett ki.
54. CsillagTM (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2011. nov. 15. 16:25
"pusztán"? hát azért az elég nagy para, nem?!
53. michelle.r (válaszként erre: 49. - CsillagTM)
2011. nov. 15. 15:54

Senki nem veri le rajtad, pusztán nem írathatod a lakást a nevedre.


Ez az ügyvéded dolga. Érdemes olyan ügyvéddel dolgozni ilyenkor, akinek az ingatlan a szakterülete, mert ő pontosan tudni fogja.

Az adásvétel reggelén lekéri a pontos tartozást a tulajdonos, érdemes úgy írni a szerződést, hogy már a foglaló is a banknak menjen. Ha nem így tesztek, a szerződésben akkor is mindenképpen legyen benne, hogy a foglalóval mit tehet az eladó.

52. michelle.r (válaszként erre: 26. - Godgoda)
2011. nov. 15. 15:40
Teljesen mindegy, hogy kinek az ügyvédje. Jogszabály kötelezi arra, hogy mindkét fél érdekeit védje. Ma már ügyvéd nélkül egyébként sem lehet élni :), de ha nincs egy régi családi, baráti ügyvédkapcsolat, tök mindegy, hogy ki ajánlja. Egy dolgot érdemes ellenőrizni, tagja-e a kamarának?
51. Kanalasorvosság (válaszként erre: 49. - CsillagTM)
2011. nov. 15. 15:38

Ilyenkor jó ha hagyod a pasidat dönteni:)

Egyébként megértelek mert nekem is az egyik barátnőm ilyen volt és aztán rengeteg döntésénél, amit úgy hozott meg hogy "jaj, ne szembesüljünk semmi fájdalommal", valójában pont az ellenkezőjét érte el.


A te esetedben inkább megvennél egy sima, tehermentes lakást azoktól akiknek ez mindengy hisz csak a nagyobba költözés vagy a pénzszerzés az okuk és így drágábban adják(tehát arányában is drágább) mint azoktól akik nap mint nap nyögik a frankhitelt és bár szerették a lakásukat de két kezüket összetennék ha végre valaki megvenné és tehermentesen élhetnének.

Mert aki a hitel miatt árulja a házát azt vagy tisztességes(bár némileg olcsóbb) áron veszi meg egy vevő és így a hitele is jobb esetben eltünik(valoszínű még marad is pénze)vagy elárverezik töredék áron és még rengeteg hitel marad a nyakában úgy hogy a háza sincs meg!

50. michelle.r (válaszként erre: 23. - Amália78)
2011. nov. 15. 15:37

Érdemes?????? Kötelező! Mármint a tulajdoni lapot megnézni.

Nem gyanús, ha a tulajdonos nem megy veled, nem az ő dolga és nem az ő költsége. Bárki, bármilyen ingatlan tulajdoni lapját kikérheti a Földhivatalból.

49. CsillagTM (válaszként erre: 48. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 15. 13:57

igen. pl. ha a tulajnak utalom a teljes összeget, és ő ne utalja a terhet el, akkor rajtam verik le később. (de nyilván nem tennék ilyet)


amúgy érzelmi döntés is ez nálam...nem szívesen költöznék olyan lakásba, amit az előző lakónak el kellett hagynia...ez annyira szomorú...

tudom, hülyeség, és nem tudhatom máshol sem, h mi a szitu, de így érzek.

48. Kanalasorvosság (válaszként erre: 46. - CsillagTM)
2011. nov. 15. 08:48

Szerintem érthető volt az összehasonlítás hogy ahol nincs értékesítési kényszer ott az ár magasabban marad(ha így fogalmazva jobban érthető...) míg ahol van ott erősen lefelé nyomható.


A terhelt ingítlannál meg igazán mi lehetne a rizikó? Ha megveszed akkor a bankhoz vándorol a pénz jó része és annyi.

A földhivatalhoz be kell jelenteni és az átírja!

Ha meg a rendszerbe porszem kerül az ellen nem sokat lehet tenni. Egy sima adásvételnél is lehet hogy a földhivatal elrontja.

Vagy van konkrét rizikó amire gondolsz?

47. Kanalasorvosság (válaszként erre: 45. - Pista55)
2011. nov. 15. 08:41

Szerintem ha végiggondolod akkor belátod hogy természetesen ha nincs teher a lakáson attól még engedhet akár sokat is az árból csak sokkal-sokkal kevésbé valószínű mint annál akinél mondjuk frankhitel van a lakáson amit nehezen tud kifizetni. Vagy a végtörlesztést akarja kihasználni és akkor gyorsan kell eladnia hogy 180-on fizethessen stb

Vagyis nem abszolút igazság hogy nem enged csak a nagy többségben ez a valószínűbb!

46. CsillagTM (válaszként erre: 44. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 14. 21:03

miért mennének felfelé az árak? nem arrafelé halad a világ sztem...



és h kell intézni egy terhelt ingatlan vételét? nem rizikós nagyon?

45. pista55 (válaszként erre: 44. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 14. 20:45
Nem biztos, hogy nem enged az árból ha tehermentes. Attól függ mennyire sürgősen szeretné eladni. Mifelénk szinte minden utcában van eladó ház és csak azok kelnek el amit áron alul adnak.
44. Kanalasorvosság (válaszként erre: 43. - CsillagTM)
2011. nov. 14. 20:36

Ha tehermentes házat vásárolsz akkor felejtsd el a jó vételt és inkább felfelé fog menni az ár. Alku meg nem sok...

Hisz ha nincs az eladónak hitele akkor tuti nem fogja olcsóbban eladni hisz nincs semmi plusz költsége!

nem mellesleg az eladó lakások vagy 70%-án van valamilyen teher.

Tehát akkor kiesett a lakások minimum 70%-a és az ár is felfelé fog menni. Ha vannak fölös milliók... :DD


De most komolyan:) Semmi baj nincs ha hiteles csak itt is igaz hogy alaposan nézess utána.

2011. nov. 14. 20:00
akkor a nem tehermentes lakások alapból kiesnek, ugye?
2011. nov. 14. 18:18
a hitel szó ne legyen benne..akkor sinen vagy
2011. nov. 13. 15:37

Szóval a topikra a válasz:

Ha megtaláltad a megfelelő házat,lakást amit szeretnél megvenni hívj egy megbízható építészt, villanyszerelőt stb. Nézesd át és ha szerintük rendben lévőnek tűnik akkor szerződj de ha más nem küldd el az ügyvédednek is a szerződést hogy nézze át és ellenőrizze le!


Ja és a lakásba több alkalommal menj. Délelőtt hogy lásd mennyien nem dolgoznak a házban és később este amikor már mindenki hazaért a mnkából és tévét néz mert akkor hallod hogy mekkora zaj hallatszikát.

Meg akár hétvégén is lehet valamelyik hogy mekkora a buli vagy a kopácsolás...

2011. nov. 13. 15:32

Az emberek nagy része olyan hogy ő aztán lát mindent és őt nem lehet átverni! Klasszikus anyós feeling!

Szerencsére már egyre többen kérnek szakit pár tízezerért hogy a kocsit amit venni akar nézze meg és semmi perc alatt kiderülhogy volt-e törve és igaz-e a kilométeróra!

De még mindig rengeteg az "okos" ember...


A lakáspiac 90%-án meg a vevők mind ilyenek!

megvesznek egy házat 10-20-30 milláért de nem hajlandó 20-30ezret fizetni egy hozzáértőnek aki megnézi és elmondja hogy mi az átverés!

ma már vizesedést, vezetékek fajtáit, részben a szerkezetet meg lehet nézni. A jogi hátterének utána lehet nézni.

Aki meg ezekre nem hajlandó arra mitmondjon az ember....

39. Miramira77 (válaszként erre: 38. - Pista55)
2011. nov. 13. 12:02

Segítségért van. Ganajozás, takarítás, kishúg felvigyázás, fahasogatás, erdőzés.

Továbbá ez a karácsonyi ajándék. Szerencsére nem csap ki a füst, persze csak akkor, ha az ember figyel a huzatolásra.

Viszont megújuló energiaforrás. Aki megteheti, az ültessen a telekre akácot (10ft/csemete). Ez elég gyorsan nő, nedvesen is ég, nem kormol nagyon. 5-10 év alatt tüzelhető, csak arra kell ügyelni, hogy folyamatosan ültetve legyen az utánpótlás.

Egy 10X10 méteres területen meg lehet termelni majdnem egy havi tüzelőt!

38. pista55 (válaszként erre: 37. - Miramira77)
2011. nov. 13. 11:44

Ti már biztosan nem fagytok meg. Nem bízzátok a véletlenre lesz-e fűtés.

Így olcsóbb csak a fatüzelés, vagy ha valaki ingyen vagy nagyon olcsón hozzájut tüzelőhöz, hulladék fához. Ha a tüzépen kell megvenni az összeset, szerintem a fatüzelés nem olcsóbb mint a gáz. Nem beszélve arról, hogy a fát szenet, tárolni kell és néhány esetben, mondjuk ha kandallóval vagy kályhával fűt, sűrűbben kell festeni is.

37. Miramira77 (válaszként erre: 8. - Pista55)
2011. nov. 13. 11:29

Nálunk van mindkettő (gázkazán központi, és egy lemezes fatüzelésű kandalló)

Hát ja, a fa sem olcsó, bár a szüleimnek erdeje van, így istenigazából nem tudom a költségeket. Viszont jó kis paraszt-fitnesz. Lefogytam két kilót!

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2011. nov. 13. 11:03
Az alkoholisták csak azért zavarnak, mert közvetlen mellettünk laknak és a fiam szobájában egész éjjel hallani lehet, hogy verekednek és kiabálnak.
35. bnedora (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2011. nov. 13. 10:22
Én is később tudtam meg, hogy az egyik szomszédom papírral rendelkező bolond, aki feljelent mindenkit, a másik meg később lett alkoholista, nő létére.
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2011. nov. 13. 10:20

Persze, ez is igaz.

A nevetséges az volt, hogy én hallgatom őket, szinte egy szó nélkül, de amikor a vasaló deszkámat megszögeltem, szóltak, hogy ne zörögjek...

És persze télen vettük a lakás, így amikor megnéztük bent voltak, de amikor április végén költöztünk már kint.

33. bnedora (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2011. nov. 13. 09:50
Sajnos, ehhez nem lehetsz eléggé körültekintő. Lehet akkor jók a szomszédok, de később változás miatt már kaphatsz rosszat is.
32. bnedora (válaszként erre: 15. - Pista55)
2011. nov. 13. 09:47
Anno, ha én nem hívok szakembert, akkor egy olyan házat vettem volna meg, amelynek tiszta víz volt 1 méterig az alsó része. Hallottam már olyanról is, hogy a régi ablakra tettek újat (nem tudom hogyan csinálták), amit csak szakember vett észre. Néha olcsóbb egy kisebb kiadás, mint a ráfizetés.
2011. nov. 13. 09:32
Nem tudom, hogy írták-e, de soha ne vegyél frissen felújított/újrafestett lakást. Inkább te csináltasd, de lásd, mi van a máz alatt...
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Megryan)
2011. nov. 13. 09:14

Haha...

Én elég körültekintő voltam, de úgy jártam, ahogy az utolsó pontban írtad.

11 lakásos társasházból 3 lakásban nem lakik kisebbség. Az egyikben mi lakunk, a másikban egy idős néni a harmadikban pedig egy alkoholista férfi a fiával. Ha nincs hideg hallgatom őket, mert kint ülnek az udvaron és ott főznek, buliznak, stb. és nem csak az itt lakók, hanem az egész család...

2011. nov. 13. 07:26
mindenképp nézesd meg a tetőszerkezetet is!és a szomszédokat iskérdezgesd meg hátha tudnak valamiről tudnak amit az eladó nem árul el...pl beázás valahol, salétromosság... ami könnyen eltüntethető egy rövid időre ...ha van pincéje alaposan nézzétek meg, mert lehet hogy ha jön egy nagyobb eső úszik...
2011. nov. 13. 07:19

-szakemben aki műszerrel megméri a falaknak a víztartalmát kb 10.e ft/megéri, mert a vizesedés nem mindig látszik

-közvetlen szomszédok /mi már vettünk úgy házat, hogy a szomszéd nívós, rendezett házban egy romacsalád lakott ,a kik utána reggeltől estig vinnyogtak/ mivel télen vettük, sosem voltak kint.alig tudtuk eladni

-bolt, tömegközlekedés

-penész, dohszag

-saját ügyvéd mindenképpen, hiába van a másiknak. Ma már az ügyvédekben sem lehet megbízni és csak futhat az ember a pénze után :(((

27. Studio64 (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. nov. 13. 07:17

Minket is sikerült átvágni, egy egész lakótelepet húzott fel a vállalkozó, csak épp fizetni felejtett el a telektulajnak. Benne volt a csalásban az ügyvéd is..nem hazudott, csak épp hallgatott, mára eltűnt. Több 100 milliós csalásról van szó, aminek sosem lesz vége és a pénzünk után futhatunk. A szomszédok is halálra dícsérték a vállalkozót, mert azzal, hogy mi képbe kerültünk őket kiváltottuk...

Úgyhogy nagyon kell figyelni, mi nagyon körültekintőnek gondoltuk magunkat.

26. godgoda (válaszként erre: 23. - Amália78)
2011. nov. 13. 06:12
Fontos még az is, hogy mindig a vevő által választott ügyvédnél kell megkötni az adás-vételit. Nem kell bedölni az eladó jópofizgatásának, hogy ő tud egy nagyon olcsó jó ügyvédet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook