Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol kezdjem a lakásvásárlást? fórum

Hol kezdjem a lakásvásárlást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. missanonim (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. nov. 9. 10:35

Sajnos ez itt egy joghézag. Bizony , hogy kell a folyósításhoz, hogy be legyen jegyezve a hitel, (legalábbis a bankok zöménél) De ez úgy működik, hogy a vevő megköti a szerződést a bankkal és a közjegyzői okirat is elkészül, majd ennek birtokában a bank kiadja a hiteligérvény, azaz azt az iratot, melyben már ő vállal felelősséget azért, hogy a hitel ki lesz folyósítva.A hiteligérvénnyel a vevő elmegy az ügyvédhez, ahol az ügyvéd azt megnézi, megmutatja az eladónak is, és ügyvéd előtt az eladó a hiteligérvény fejében kvázi lemond a tulajdonjogról.

Több száz hitel lebonyolítása után bizton állíthatom, hogy bár a vevők zöme ilyenkor kicsit rosszul érzi magát, de még SOHA nem volt semmi gond. Amelyik vevő nem megy bele ebbe a szituációba, ő ne adja el a lakását hiteles vevőnek, csak készpénzesnek. De a tapasztalat az, hogy az eladók örülnek ha végre vevő jön, és nem fognak csak emiatt elállni egy hiteles vevőtől. Egyébiránt pedig ott az ügyvéd, aki képviseli egy adásvételnél mindkét fél érdekeit,nyilván nem fogja veszélyeztetni a praxisát egy kétes ügylet miatt.

2010. nov. 9. 06:47

30-as hozzászólásodban ezt irtad:

"Ez minden nagyobb banknál így van, hogy széljegyen kell lenni. Hiszen érkzetett eleve érkeztett tul lap kell az igénybeadásnál. És tuti, hogy nem csak nálunk van így, mert én másik banknál vettem fel hitelt az egyik ingatlanra és ott is ugyanígy volt."


Lehet, hogy nálatok ezek kellenek, de a többi bankban nem igy van.

A hiteligényléshez kell:

- Tulajdonlap

- Adás-vételi (földhivatal által érkeztetve)

- munkáltatói (adós, adóstárs, kezes, dologi adós, stb) akik benne vannak a hitel igénylésben)

- Folyószámla kivonat, amire a munkabér érkezik

- Az ingatlan alaprajza

- a bank küld értékbecslőt

Ezek alapján hitelbirálat.

Hitel birálat után, ha elfogadja az adós a hitel összeget, ekkor van a hitelszerződés és közjegyzői okirat aláirása.

- Tulajdonlap, amin már széljegyen szerepel a tulajdonjog bejegyzése (fenntartással, vagy simán)

- Önerő meglétének igazolása (ügyvédi letét)

- A szerződéseket (hitel, közjegyzői okirat) földhivatal által érkeztetve,

- Jelzálog bejegyzési kérelem (földhivatal által érkeztetve,

- esetleg újabb munkáltatói, folyószámla kivonat, ha sokáig húzódott a hitel elintézése

- biztositás meglétének igazolás (engedményezése a bankra)

- Önerő kifizetésének igazolása.

Amikor ezeket beadjuk kb. 5 nap múlva van a folyósitás.

Ekkor a bank lekéri magának azt a tulajdonlapot, amin már minden bejegyzés széljegyen van vagy már bejegyezve és utalják a pénzt az eladónak.

Nincs olyan hülye eladó, aki enged bejegyezni idő előtt, és én sem mennék bele mint vevő, hogy dobáljam ki a pénzt feleslegesen. És ha azt mondják, hogy még sem kapok hitelt? Akkor aztán bukok még többet.

36. Bcicus (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2010. nov. 9. 00:34
Én nem írtam ilyet. Én azt mondtm, hogy olyan tullap kell amin a tuljdonjogfentartással történt eladás ténye széljegyen van és ez biztos, hogy így is van. A folyósítához a jelzálognak is széljegyen kell már lennie.
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Missanonim)
2010. nov. 8. 20:34

AZ érkeztetett tulajdonlapot Bcicus irta, aki szerinted jobban tudja, mint én.

Nem szivesen bántom, de ha már valaki ezzel a szakmával foglalkozik, akkor a fogalmakat is kellene ismernie, meg azzal is tisztában kellene lennie, hogy a bankok, pénzügyi közvetitő cégek, stb. különböző feltételekkel dolgoznak.

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Bcicus)
2010. nov. 8. 20:32
Bcicus, ne haragudj, de jó lenne, ha még tanulgatnál egy kicsit a szakmádról.
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Missanonim)
2010. nov. 8. 20:30

Most olvastam, neked igazad van! Te tisztában vagy a fogalmakkal, nem úgy mint Bcicus.


Az AXA, Aegon és még jó pár "bank" készit előbirálatot szándék nyilatkozat alapján. Ezt jó ha tudod, mint hitelügyintéző:)

2010. nov. 8. 20:28

Ezek szerint én dolgozok rosszul ezer éve.

Hát ahogy gondoljátok, de ha csak logikusan belegondoltok, akkor rájöttök már, hogy nincs igazatok!

Amikor beadjuk/ják a hiteligénylést, akkor még nem kell széljegyes tulajdonlap! Adás-vételi kell, de van néhány bank, akik anélkül elvégzik a hitelbirálatot. Az adás-vételinek kell érkeztetettnek lennie. A tulajdonlapnak nem kell még széljegyesnek lennie!!!!! Az ügyvéd intézi a földhivatalos cuccot, ez természetesen rákerül széljegyre, de ilyen tulajdonlap már csak akkor kell, amikor azt mondják, hogy megkapod a x ft hitelt. Ekkor a folyósitás feltétele, hogy hozzunk egy tulajdonlapot, amin széljegyen már ott szereplünk, mint új tulajdonos, valamint érkeztetve van földhivatal által a jelzálog bejegyzési kérelem.

2010. nov. 8. 17:17

Kék irisz! Sajnos Te vezeted itt félre a kérdezőt. Nyilván van és létezik olyan, hogy előzetes hitelbírálat, amihez nem kellenek a fenti dokumentumok. Azonban itt már a konkrétumról beszélünk, amikor megvan a lakás, és körbe van járva a hitel lehetőség.Ahhoz, hogy a hitelkérelem folyamata elinduljon, ahhoz szükséges a Bcicus által tökéletesen megfogalmazott tulajdoni lap, amelyen maga az adásvétel ténye széljegyen szerepel.Különben mi alapján kérhetne hitelt a vevő? És nem azt mondtam, hogy érkeztetett tulajdoni lap kell, olyan ugyanis nincs, hanem érkeztetett adásvételi szerződés kell, amely igazolja a bank felé, hogy az adásvétel megköttetett és be lett nyújtva a Földhivatalba bejegyzésre.

13 éve vezetek ingatlanközvetítő és hitelirodát. Higgy nekem, és Bcicusnak is!

30. Bcicus (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2010. nov. 8. 15:08
Ez minden nagyobb banknál így van, hogy széljegyen kell lenni. Hiszen érkzetett eleve érkeztett tul lap kell az igénybeadásnál. És tuti, hogy nem csak nálunk van így, mert én másik banknál vettem fel hitelt az egyik ingatlanra és ott is ugyanígy volt.
29. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Demeeri)
2010. nov. 8. 09:56
Ez csak plussz költség lenne. A vételár 4-6%-a, ami nem kevés.
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2010. nov. 8. 09:55

A hiteligényléshez nem kell!!!!!!!!!!!

Szép lenne! Akkor az ügyfél nem csak az előleget, értékbecslést, tulajdonlapot, hanem a földhivatali bejegyzés összegét is elbukná. Igaz, hogy már a többihez képest minimális, de akkor is.

Írd meg melyik bankba dolgozol, mert senkinek nem fogom ajánlani. Ez csak akkor fordulhat elő, ha az ügyintéző nem ért a szakmájához! Gondolkodhatnál logikusan. Nektek az az érdeketek, hogy minél többet bukjon az ügyfél?


Az Axa bank, és ez nem reklám, hiteligérvényt tesz egy vevő-eladó közötti megállapodásra. Ez pedig mint tudjuk ingyenes, mert nem kell ügyvéd hozzá. Csak 1 db tulajdonlap, megállapodás, értékbecslés. Ebben az esetben az ügyfél kb 40 eFt bukhat max.

2010. nov. 8. 09:53
Először is (bankkal kapcsolatban nem tudok neked felvilágosítást adni), de ha megtaláltad a számodra megfelelő lakást, akkor nézesd meg szakemberrel. Nagyon sok buktató lehet egy még felújított lakásnál is. Fontos minden dologban a megfelelő körültekintés.
26. Bcicus (válaszként erre: 25. - Demeeri)
2010. nov. 8. 09:45
Tök felesleges. Simán eltudod magadnak intézni.
2010. nov. 8. 09:41
Na ettől féltem.Ez annyira bonyolult.Ezért szerettem volna ingatlanügynökségen keresztül vásárolni.
24. Bcicus (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2010. nov. 8. 09:37

Igen ott dolgozom.

Az eladó a tulajdonos, de a tulajdonjog fentartással történt eladás tényének már legalább széljegyen kell lennie.

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2010. nov. 8. 09:34

Ezt mégis, hogy gondolod?

Bankban dolgozól? Tisztában vagy egy bejegyzés hatásával?

1.) Be kell adni a papírokat, köztük a tulajdonlapot (hiteles, teljes) az eladó a tulajdonos, stb.

2.) eldöntik mennyit kaphat hitelt,

3.) ha az elbírált hitel összeget elfogadja a kérelmező, akkor indul az egész.

4.) A tulajdonjog fenntartásos bejegyzést nem szokták kérni sokkal előbb. Ezt csak akkor kérik, ha már a hitel folymatban van. A folyósítás feltétele lesz, hogy kérnek egy új tulajdonlapot, amelyen a tulajdonjog bejegyzése és a hitel jelzálog bejegyzése folyamatban van.

Hiteligényléshez nem szoktunk széljegyes tulajdonlapot kérni/adni!

22. Bcicus (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2010. nov. 8. 09:14
Nem a hitelkérelemelbíráláshoz is kell, hogy széljegyen legyen za új tulaj tulajdonjogfentatrtásssal.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Missanonim)
2010. nov. 8. 09:03

Ne vezesd félre!!!!!

A földhivatal által érkeztetett tulajdon lap a folyósítás feltétele és nem a hiteligénylésé!!!!!!

2010. nov. 8. 09:00
Az a tulajdoni lap, ami az adásvételhez kell, nem a Te feladatod, hanem minden esetben az eladóé, annak beszerzéséről vagy ő gondoskodik, vagy ha az ügyvéd, a költsége akkor is a vevőt terheli. Neked a bank felé beadandó tulajdonilapot kell majd rendezned.
2010. nov. 8. 08:58

Ha megvan a kiszemelt lakás, térképezd fel a banki lehetőséget, hogy tudd, elég lesz-e a pénzed. Arra vigyázz, hogy a bank nem a vételár x százalékát adja, hanem a hitelbiztosítéki érték x %-át. A hitel biztosítéki érték pedig a forgalmi érték 85-90 %-a, ezt bankja válogatja.

Ha a bank zöld utat ad, de csak akkor köss adásvételi szerződést. Ehhez kell az ügyvéd. A tulajdoni lapot a legtöbb eseteben már ők kérik le, ezt beszéljétek meg előre. Ha megvan a szerződés, azt az ügyvéd még aznap , de legkésőbb másnap elviszi a földhivatalba, ott érkeztetik, vagyis lepecsételik, hogy megkapták. Nos a banknak egy ilyen érkeztetett példány fog kelleni, és egy olyan tulajdoni lap, amin már Te m int vevő széljegyen szerepelsz. Ezt az ügyvédi beadás másnapján tudod megkérni a földhivatalba 6500 forintért. Ezen felül szükséges még a lakásról egy akármilyen egyszerűen megrajzolt alaprajz, illetve a kitöltött nyomtatványok. Ha hitel közvetítöhöz fordulsz ezt mind elintézi helyetted ( egy jobb legalábbis)és megspórolsz egy csomó utánajárást, őket valóban a bank fizeti, tehát neked az díj mentes.Érdemes megnézi melyik ügyvédhez fordulsz, elég szórt áron dolgoznak, ahogy már előttem leírták.

18. demeeri (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2010. nov. 8. 08:46
Oké.Köszi.
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Demeeri)
2010. nov. 8. 08:35

Ügyvéd vételi ár 0,5-4%.

Én 1%-ot fizettem.

A pénzügyi tanácsadónak meg ne adj pénzt ha mégis keresel egyet. Őket a bank fizeti a sikeres hitelnyújtás után!!! Aki előre pénzt kér az csaló!

16. krinya5 (válaszként erre: 13. - Demeeri)
2010. nov. 8. 08:35
Első az ügyvéd, a bankban adásvételi nélkül nem intéznek semmit. Persze azért tudj igazolni mindent amit a bankban kérnek, nehogy elbukd a foglalót.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Demeeri)
2010. nov. 8. 08:34

Igen, ez a menete:)

De a szerződés kötés előtt mindenképp beszélj bankkal!

A bankok között nincs sok különbség. Mindenhol kb. annyi a törlesztés. Egyik banknál alacsonyabb a kamat magasabb a költség, a másiknál fordítva.

Forint alapon több hitelt kaphatsz. Figyelj oda a bankba, mert sokan azt mondják, hogy vételár 75%-t kapod meg hitelként, de vége általában az, hogy a hitelbiztosítéki érték 75%-t adják.

Ha van lehetőség a banknál, akkor célszerű lenne egy szándéknyilatkozat alapján indítani a hitelt. ehhez nem kell még ügyvéd. Bele kell írni az adatokat azt, hogy meg akarod venni, mennyirét, alárírások. Ez alapján lehetne értékbecslést csináltatni, így csak az értékbecslést és tulajdonlap árát bukod.

14. demeeri (válaszként erre: 12. - Pemete)
2010. nov. 8. 08:33
Foglaló egyenlöre nem teszünk le.De ha sokáig gondolkodunk,elhalásszák előlünk a lakást.
13. demeeri (válaszként erre: 11. - Pemete)
2010. nov. 8. 08:30

Ezen már túl vagyunk.Kb.egyforma hitelekt adnak a bankok.Azt hallottam,hogy mostanában már csak a kért összeg 80 százalékát kapjuk meg.

A kérdésem inkább az,mi az első lépés.A bank,vagy az ügyvéd?

Megérdeklödjük a bankokban,remélem tudnak felvilágosítást adni.Gondolom egy pénzügyi tanácsadó vagy ügyvéd nem kevés összegért dolgozik.

12. pemete
2010. nov. 8. 08:26
Először, ha hitelre akarsz lakást, akkor nézesd meg a hitelképességedet, mert ha nem kapsz hitelt, vagy nem akkora összergűt, mint kéne, akár elbukhatod a foglalót!
11. pemete
2010. nov. 8. 08:25
Bemész pár bankba, megkérdezed, hogy hol mennyi a kamat, kiszámoltatod a törlesztőt, hogy a kívánt összegre hol, mennyi lenne a törlesztőd. Aztán a neked szimpatikusba bemész, és megmondod, hogy lakásvásárláshoz szeretnál tőlük hitelt felvenni. Segíteni fognak, ez a dolguk:)
10. demeeri (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2010. nov. 8. 08:22
Köszönöm.Kezd összeállni a kép.Szóval elöször ügyvédek keressek.Kössünk elövételi szerződést és kell a tulajdonlap.
9. demeeri (válaszként erre: 5. - Slavi)
2010. nov. 8. 08:18
A lakás már megvan.A tulaj sajnos nem ingatlanügynökségen keresztül árulja,hanem egyedül.Hol,mivel kezdjem?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook