Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol kezdjem a lakásvásárlást? fórum

Hol kezdjem a lakásvásárlást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. missanonim (válaszként erre: 96. - Demeeri)
2010. nov. 18. 10:12

Ha Te is tulajdonos leszel, akkor automatikusan adóstárs is leszel.

Csak annak a nevére tudod iratni, aki bemegy. Tehát ha Te mész be, akkor a foglalót csak Te adod.Ha mindketten bementek, akkor ketten adjátok.Ennek igazából nagy jelentősége nincs. Az adásvételi szerződés úgyis felülír kvázi mindent. Arra vigyázzatok, hogy a jog szerint, ha a Ti hibátokból meghiusúl az adásvétel, akkor elbuktátok a foglalót. A foglaló mértéke ne legyen több, mint a vételár 10 %- a!

97. a0c1361e44 (válaszként erre: 96. - Demeeri)
2010. nov. 18. 09:28

Kettőtök nevére.

Ha mindketten tulajdonosok lesztek, akkor ezt így kell.

96. demeeri (válaszként erre: 95. - Demeeri)
2010. nov. 18. 05:14

A foglalót én fizetem.A lakást fele fele arányban vesszük.Én készpénzben fizetek,párom hitelt vesz fel.Kettőnk nevére írjuk vagy csak az ő nevére?

Nem vagyunk házasok.

2010. nov. 18. 05:06

Párom egyedül venné fel a hitelt,azaz csak az ő nevére.Ma be kell mennem az ingatlan közvetítőhöz letenni a foglalót.Ott közvetítői szerzödést íratnak.Mindettőnk nevére vagy csak a párom nevére írassam?

???

94. moonlight13 (válaszként erre: 92. - Demeeri)
2010. nov. 17. 12:58
:) Örülünk neki!
93. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - Demeeri)
2010. nov. 17. 12:53
:)
2010. nov. 17. 11:12

Megvan a lakás.Ott voltunk tegnap megnézni.˙Alomszép.Teljesen felújított.Nem gondolkodtam rajta egy percig sem.Ez a lakás kell nekünk.

Holnap leteszem a foglalót.

Épp olyan,mint amit évek óta keresek.Egy álomlakás!Kilátással a Dunára és a Bazilikára. Csodaszép!!!

91. moonlight13 (válaszként erre: 90. - Demeeri)
2010. nov. 16. 17:09
Jól hangzik! A kilátás szerintem sokat számít! Azt fogod nézni az ablakból! :)
90. demeeri (válaszként erre: 89. - Moonlight13)
2010. nov. 16. 13:56

2 szobás,balkonos.

Egyforma mindkettő,ugyanaz az ára is:

38 000 Euró.

A különbség a hely,az utóbbi kilátással az esztergomi Bazilikára,a Duna partján.

Az előbbi a nagyvárosban,ami egyrészt előny,másrészt nem szép város,sőt.

2010. nov. 15. 21:45
Mkkora ez a lakás?
2010. nov. 15. 17:45

Holnap este megyünk megnézni az álomlakást.Ha valami miatt mégsem jóakkor marad az előző.Írok mindenképp.

Köszi a segítséget mindenkinek.

:)

87. missanonim (válaszként erre: 86. - Moonlight13)
2010. nov. 15. 17:33
Igy van! Drukkolok, hogy sikerüljön jó lakást venni!majd ird meg melyik mellett döntöttél.
86. moonlight13 (válaszként erre: 85. - Demeeri)
2010. nov. 15. 16:11
Ha megtaláltad álmaid lakását, és árban is jó, meg a háttere is tiszta, akkor meg kell venni!
2010. nov. 15. 14:22

Igen,ez Szlovákiában is így van.A válság miatt októberig szinte megállt az ingatlan piac.Szlovákiában januártól drágulnak a lakásárak egy bizonyos adó miatt,ezért lenne jó még ebben az évben lakást venni,mert januártól megugranak az árak.Párkányban találtam egy álomlakást,kilátással a Bazilikára.Ezt kár lenne kihagyni.Ez egy álomlakás!Ezt még megnézzük,aztán döntünk.Párkány amúgy is túl van drágítva,ami a lakásokat illeti,mivel túl kevés a lakás, és igencsak kedvező a fekvése.Igen,az Esztergom melletti Párkány egyik legszebb és leghangulatosabb kisváros az országban.Alakások árai megegyeznek egy nagyváros áraival.

Holnap döntenünk kell.

Párkány vagy Újvár.

????????????????

2010. nov. 14. 10:23
Igen, sajnos a válság mindenhol keresztbetett!
2010. nov. 14. 09:56
Igen, és sajnos ez már nagyon hosszú hullámvölgy. 1995 óta van ingatlanirodám, de ilyen hosszú, és ilyen mély hullámvölgy még nem volt:-(
2010. nov. 14. 09:37
Szerintem sajnos az egész országra ez jellemző.
2010. nov. 13. 23:18
Azt hiszem a válság okán vannak olyan lakások most, amiket potom áron meg lehet szerezni. (Sajnos) Ismétlem, Pestet e tekintetben nem ismerem, de a kollégák mondanak azért hasonlót.
2010. nov. 13. 22:32
Persze! De jelen esetben nem ezt érzem! Bár lehet, h. csak én gondolom így!
2010. nov. 13. 22:22
Igen, én is sokból választottam, és az ügyfeleimet is mindig erre bíztatom. De vannak kivételek, amikor annyira bomba jó a lakás, vagy annyira jó az ára, hogy nem szabad tovább menni.
2010. nov. 13. 19:31

Akkor mi már egyetértünk! :)

Azért arra is kíváncsi lennék, hány lakásból lett kiválasztva ez a bizonyos. Én annó legalább 30 lakást megnéztem, és összehasonlítgattam az árakat és az állapotukat.

2010. nov. 13. 19:05
Ezt mondom már mióta.
2010. nov. 13. 18:39
Szerintem viszont azt nem nagyon lehet bizonyítani, hogy valaki telefonban azt mondta, hogy az a lakás elkelt, és akkor lehet, h. mégis az első közvetítő kéri a díjat! Szóval...meg kellene velük beszélni, és akkor nincs vita!
2010. nov. 13. 18:29
Minden attól függ, hogy mit írt alá, és hogy kivel mit beszélt. Ennyi leírásból ezt nehéz lenne kihámozni. Én ingatlanközvetőként egyre törekszem, s ezt javaslom vevőnek, eladónak egyaránt: Korrekten álljuk a dolgokhoz. Én ezt teszem, mivel én 1 év múlva is, 5 év múlva is, meg 10 év múlva is ebből szeretnék élni.Márpedig az ember rossz híre gyorsabban terjed mint a futótűz.
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Missanonim)
2010. nov. 13. 17:29

Félre értés ne essék! Nem tanácsot akartam adni. Én a tapasztalataimat irom le általában.

Igen vannak jogvitára lehetőségek nem kizárólagos szerződés esetén is.

És mi van akkor ha ugyanazt a lakást 10 közvetitő mutatja meg? Akkor mind a 10 tartja a markát?

Ennél a lakásnál azt mondta az első közvetitő, hogy elkelt, innentől sok köze nincs az ügylethez! A másodiknál megveszik, akkor annak jár a jutalék, amit az eladó fizet. Te nem igy gondolod? Ha ez nem igy van, akkor én is elmegyek ingatlanközvetitőnek, mert ez aztán egy egyszerű pénzszerződési lehetőség...

2010. nov. 13. 17:23
Most már kíváncsi lennék, milyen lakást szeretnél venni? Új v. használt? Felújított v.felújítandó? Vagy bármikor és bárhol találsz olyan lakást, ami megfelel Neked? Akkor nézz körül, ne vedd meg az elsőt, amit láttál! Most nagyon sok eladó lakás van a piacon, és alkudni is jól lehet!
2010. nov. 13. 17:21
Szerintem is vedd meg a lakást, ha tetszik! Csak tisztázni kell, melyik ingatlanosnak jár a jutalék!
2010. nov. 13. 11:31

Vannak ingatlanirodák, akik az ingatlan bemutatásakor a vevővel nem csak azt iratják alá, hogy megtekintette az ingatlant, hanem azt is, hogy vásárlás esetén bejelentési kötelezettsége van az iroda felé, s vállalja, hogy elősegíti, de legalábbis nem hátráltatja, hogy az iroda a pénzéhez jusson az eladótól. Ellenkező esetben pedig szankciókat köt ki.( anyagiakat természetesen) Nos, ilyen esetben neki is vannak kötelezettségei, ezért mondtam, hogy körültekintően kell eljárni, hogy mit írt alá.Sajnos voltak már ilyenből gondok.

Nem ijesztgetem, felhívom minden lehetséges bibire a figyelmét, amire ő maga nem is gondolna. Ha semmi ilyet nem vállalt abban amit aláírt, akkor valóban csak az eladónak van kötelezettsége. Elvileg abból a papírból amit aláírt neki is kellett kapni, olvassa át, és máris tudni fogja, hogy neki van-e felelőssége.

Attól, hogy nem kizárólagos a szerződés még akadnak jogviták. De Te nyilván jobban tudod nálam, úgyhogy adj tanácsokat neki Te!

70. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Missanonim)
2010. nov. 13. 09:47

De ehhez a vevőven sok köze nincs, nem? Miért ijesztgeted? Mire talál ismét jó lakást egy ilyen miatt! Nem értem mire jó ez!

Tudod nagyon jól, hogy az eladó szerződik az ingatlanossal és nem a vevő, akkor miért kell a vevőt a szőnyeg szélére állitani? Valószinű, hogy nem kizárólagos a szerződés, igy meg mindegy, hogy melyiket keresztül veszi meg. A vevő megnézte és megveszi, az eladó eladja és intézi az ebből eredő költségeket, úgy ahogy megállapodott, illetve szerződött!!!!!!

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Demeeri)
2010. nov. 13. 09:44

Nehogy már visszalépj!

Ez nem a te dolgod! Majd az eladó elintézi az ingatlanossal! Neked semmi kötelezettséged nincs!

Ha jó a lakás, tetszik, akkor vedd meg! Az eladó pedig majd megvivja a dolgait!!!!!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook