Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan vágjunk bele? Hogy essünk túl a nehezén, az első napokon és heteken? fórum

Hogyan vágjunk bele? Hogy essünk túl a nehezén, az első napokon és heteken? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4925. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4924. - De7b7302d3)
2009. nov. 10. 13:50

pont ezért nem is feladásnak nevezném

egészséges életösztön...

szerencsédre

az erő akkor tud veled lenni, ha jólesően együttműködik veled a tested

szerintem szigorú szabályok között élsz, és még mindig állítom, hogy erre azárt vagy képes (én pedig most még nem), mert ott volt az az 1600 kcalás féléved...

annyira biztos vagyok benne!

de neked ez már nem fontos

reméljük nem lesz de ja vu-d sosem, ha mégis, akkor majd ezzel a tapasztalással tudsz esetleg kombinálni

szóval volt ideje a szervezetednek némi aklimatizációra

előbb 1600 kcal

utána egy durvaság 20 CH, de kalória korlát nélkül

és után CH +kcal.korlát

szerintem logikus ábrát mutat.....

2009. nov. 10. 13:39

Anika - hat az emesztesem meg mindig vacakol ha oszinte akarok lenni, talan javul lassan. De rajottem, hogy mivel, nagyreszt zoldseget eszek - ami ugye kell a szervezetnek, felszivodik, igy nem produkalhatok ugy, mint korabban, mikor egyreszt tobbet ettem, masreszt volt ott teszta, rizs, barna kenyer, zabpehely is. Majd kb 1,5 -2 honap mulva leszek kivancsi, mikor mar feltornaztam magam ugy 80-100 grammra. Az mar eleg sok, meglatom, meg mindig fogyok-e majd. Ha nem, vissza surgosen ide 45-50 korul, ez mar emberi es lassan de biztosan megy ez le.


49,5 - Vszinu igazad van, az ehezesnel koran feladtam. Ingerult voltam, kedvtelen, tortek a kormeim hullott a hajam a vitamin hianytol... Nem akartam tonkretenni magam.

Meg mindig ugy erzem, nincs az az ero, ami most meg tudna allitani a 69 kilo (38-40 es ruhameret) elereseben :)

2009. nov. 10. 13:16

szerintem a koplalással le lehet fogyni csontra

nem lassúl le ott semmi, ha nem eszik valaki, szépen elfogy.... nézd meg az anorexiásokat,

túlesnek a holtpontokon, és kész...

de az élettől is elmegy közben a kedvük, nem mondok ciklust, hajhullást, nemi vágyat, szülést, stb. példának, sem mást, mert olvastunk, hallottunk róla épp eleget,

szerintem, amikor te annyira éheztetted magad, akkor lement volna szépen,csak az éhséggel arányos eévárásaid voltak, 2-3 hét alatt ha akár 2 kg lement összesen már jó, csak nyilván te napi 1 kg-ot vártál volna el jogosan-mert annyira lemondtál mindenről

szerencsére a túlélő ösztönöd fellázadt, szerintem nem a te vagy a diétád kudarca, hanem a túlélő ösztön sikere- ennyi.

thames biztos, hogy lefogy, mert az 1600-as időszakban megszállta egy dacos türelem, ez őt már végigviszi....

igaz-e? :-D

4922. ani001 (válaszként erre: 4921. - De7b7302d3)
2009. nov. 10. 12:37
Gondolom az emésztőrendszered is helyreállt valamennyire, h ehetsz gyümölcsöt:) És, h érzed jó ez a mennyiség ch-ban vagy jobb volt a kevesebb? Mert a még a jó múltkor írtad, h kíváncsi leszel fogyni fogsz-e az emelés után:)
2009. nov. 10. 12:30

Hat az ehezes az szar... En regebben azt is kiprobaltam (mit nem? :)) es a kezdeti fogyas utan az anyagcsere nagyon lelassult, fogyas megallt. 2-3 het utan feladtam, es minden visszajott kamatostul :(


Igen, mar szinte minden zoldseg belefer, sot kis gyumolcs is. A gyomrom nagyon szereti :)

4920. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4917. - De7b7302d3)
2009. nov. 10. 11:23

ez a változatosság, egyoldalúság kérdés nekem nem tűnik annyira fontosnak....

legalább is nálam egyik sem okoz problémát


én igazából az "alultápláltság"ot figyeltem meg, ami kiéhezéshez vezethet

illetve, szerintem aki bukik, az ezért bukik,

azoknak fokozatosan lehet szigorítani...


az, hogy mennyire variálsz, az ízlés dolga....

én csak éhezni nem tudok, főleg nem egyik napról a másikra


én jól tolerálom a hasonló napokat is, és tudom élvezni a változatosságot is....


ha egyik jobban segítene a szabályok tartásában, akkor nyilván én is azt preferálnám...

szerintem ez nem is lehet vitatéma...

4919. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4916. - Ani001)
2009. nov. 10. 11:19

lehet akár jojonak is hívni, sajnos,

pedig, elhihetitek

nem koplalás-kajás rohamok váltották egymást

nem csináltam se nullkalórás napot, se wlcd

(alacsony kcal-ásat sem), szóval a sima 1200-1300 is most úgy látszik kevés...volt


egyetértek, a CH csökkentős, a 90 napos, és még sok más diétában vannak jó elemek, ki kell szedegetni.....nekem ez élhető

4918. ani001 (válaszként erre: 4917. - De7b7302d3)
2009. nov. 10. 11:11
Nem eszel egyoldalúan szerintem:) Már nem kötözködésből írom:D De azért ehetsz mindent, csak ch-t nem igazán:) Végül is a húsokat, zöldségeket, módjával gyümölcsöt is ehetsz:) Ami nem rossz azért:)
4917. de7b7302d3 (válaszként erre: 4915. - A22d4e01f3)
2009. nov. 10. 10:39

Ezt mondom, kinek a pap kinek a papne. Kinek a valtozatos, kinek az egyoldalu. Minden szervezet mas, mindenkinek azt kell kovetni, ami neki jo, ami hosszutavon mukodik.

En elegge egyoldaluan etkezem, amig el nem erem a celom, onnantol kezdve majd a mertekletessegen lesz a fo hangsuly :)

4916. ani001
2009. nov. 10. 10:25

Sziasztok csajok:)

Közben főztem is most látom, h termeltek:D Üdv mazsinak:)

Igen, sajnos 49-nél fellépett a jojo diéta, ugye a hét első felében kiéheztette a szervezetét(szerintem túl drasztikus volt, mert azért nem keveset futsz is mellette), és a hétvégére nem volt energiája kiéhezett a szervezete teljesen:) De nem baj, én pl. a múlthéten súlyt tartottam, oda figyeltem, h mikor eszek, de ettem én mindenből amiből a család is:) Néha kellenek ilyen hetek is sztem vagy napok. Nem jó az sem, ha mindent megvon az ember magától, mert a tiltott gyümölcs a legédesebb:D

Én azt vallom, lehet pl. egy szelet tortát is enni, de nekem itt a szeleten van a hangsúly, h az a maximum. Nem mindig csinálok salit sem, és nem főzök magamnak külön. Eszek a családdal, csak pl. tudom, h ha pörit csinálok nokival akkor én csak húsból eszek. Inkább nevezném a diétám szétválasztónak:) És a ch-ra nagyon odafigyelek:) Persze minden ember más, mindenkinél más jön be. Én tudom, h ha nem készíti ki a sok gyümölcs a bélrendszerem ment volna a 90 napos is. Az is egy nagyon jó életmód:) Nagyon sok ismerősöm azzal fogyott le, és nem kevés kilót:)

4915. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4913. - De7b7302d3)
2009. nov. 10. 10:00

várj, thames, egy kis összekeverés van

az biztos, hogy nem jó, ha nem reggelizem ,oké

de nekem nem a kilókkal volt bajom, nem a fogyással,

hanem nem bírtam tartani!

nagy különbség!

összességében volt kevés, szerintem...

a változatosságról nem akarnék vitatkozni, gyerekkoromban csak rántott húst ettem :-))

egyfélét, és ezen mindegy gyerek átmegy, ha engedik neki:-))

szóval, az szerintem úgy jó, ahogy az ember kívánja, én is inkább a változatosra szavazok, ha életmódról beszélünk....

2009. nov. 10. 09:28
Ja, es en az egyoldalu taplalkozast talan jobban birom, mint a valtozatosat. valahogy nalam ugy van, hogy minel tobb felet eszek, annal tobb felet akarok, ami nem mindig jo - nalam, de ugye mindenki mas es mas :)
2009. nov. 10. 09:25

Sztem meg mindenkinek igaza van, mert valahol ugyanazt mondjuk :)

Amugy en azt hiszem, 49-nel az volt a gond, hogy ha jol emlekszem, O a nap masodik feleben vitte be a kaloria es ch nagy reszet, ami nem olyan jo :( Reggelire meg tizorai szinte mindig cappuccinozott este meg talan 2 zsemle volt - dietas ugyan, de a zsomi az zsomi :)))De a lenyeg az, hogy uton van 49 is, mi is es szep lassan lemennek ezek a franya kilok!

4912. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4910. - De7b7302d3)
2009. nov. 10. 09:24

nahh, örülök, hogy így látod te is!

a helyzet az, hogy én ezt csinálom: kísérletezgetek, magamon próbálgatok, de amikor 1 hét után kisiklik, akkor nem azt mondom, hogy de hülye-hülye, hanem tudom, valamivel úgy tettem próbára magam, amit nem tudok életmódommá tenni, vagy! és ez fontos! még nem most, nem egy ugrással!

ahogy rajtad gondolkodtam, még egy dolog beugrott!

szerintem a te sikered záloga az is volt!, hogy tartottad azt a félévet 1600-on, óriási mák! és nem idővesztés, felkészült, előkészült a szervezeted egy nagyobb szorításra, ill.ami nekem most szorítás lenne (pl.1200) neked azért nem az, mert ott volt az 1600! ezt gondold végig! előtte mentek a próbálkozásaid? gyenge voltál? fenét! egyből nem ugrunk fejest, vagy akkor imádkozhatunk, hogy a következő nap is meglegyen.

nos, ez az egyik, amit kiokoskodtam, de ahogy írtam: rendületlenül próbálkozom....tehát nem agyalok, hanem teszek, csak azért nem írom, mert az még nem írható, max. csak tapasztalatszerzés címszó alatt.

Anika!szia, igen, tudom, egyoldalú volt, de mivel én elég elvakult tudok lenni, simán bírom, ha benne vannak a kedvenceim! de ettől függetlenül igaz, de szerintem kevés is volt, kriszcsike sok hibát felfedez másoknál, ő szembesített: ha 1 hét után minidg feladom, ráadásul mennyiségben nagyot dobok, akkor egy kiéhezés történik 1 hét alatt, addigra éhezem ki. Persze, kell levinni a kcal-t, vagy a mennyiésget, de úgy látszik egy ugrással nem megy- nekem.

Nem keresek motivációt, mert nem mindig lesz nagyobb motivációm, mint éhségem, inkább életmódot keresek szoktatással!

mit szóltok....

jahh, igen, itt van mazsi, bemutatom, jófej, nagy akaratereje van, és kihagyta a fokozatosságot:-))

4911. ani001
2009. nov. 10. 08:33

Jó reggelt csajok!:)

Látom volt itt tegnap este minden féléről szó:) 49,5 mi szívesen látunk, érdekes amiket mondasz, és igaz is. Mert az ember teste bejelez, h mi jó neki és mi nem:) Ahogy visszagondolok a naplódra a kajáiddal az volt a baj, h nagyon egyoldalúan táplálkoztál:) És sztem ezért volt az, h a szervezeted igényelte a csokit meg az ilyeneket:) Fontos, h az ember egyensúlyt tudjon tartani:) Persze amíg szerintem az ember nem ismeri fel igazán, h változtatni kell az életén addig csak feleslegesen próbálkozik:) Kíváncsi leszek én is, h kinek, h alakul az életmód változtatása:)

Őzike nem baj, majd lemegy:) Ne keseredj el:)

2009. nov. 10. 07:14
Egyaltalan nem banto szandekkal irtam, sajnalom ha ugy jott at. Igaz,nekem is beletellett jo idobe mire megtalaltam,hogyan erhetem el a celom,de en gyakorlatban kerestem,tobb modszert is kiprobalva. A rizsrol meg az altalam csak 'rossz ch-nak' nevezett etelekrol meg nem kell lemondani egy eletre, hanem nagyon ovatosan banni veluk, mertekkel szinte mindent lehet. Ez az en elvem, sztem kovetheto,nem erzem ugy,h megeroszakolnam magam :)
4909. afb21f7623 (válaszként erre: 4908. - A22d4e01f3)
2009. nov. 9. 23:40
kis huncut:)))))
2009. nov. 9. 22:55
és jó éjt, kedves visszalátogatók:-)
2009. nov. 9. 22:44
sajnálom...
2009. nov. 9. 22:44

és még egy, amiben biztos vagyok:

mindenkinek más az igénye, ízlése, tolerancia szintje

1:1 tanácsok nem működnek


na befejezem, mert itt csak fárasztottam a népet

sorry thames

bocsánat többiek

4905. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4900. - De7b7302d3)
2009. nov. 9. 22:43

nincs is min elmélkedned, ha megy, megy, nincs teendő


én ugyanebben a helyzetben talán még a jelszavamat is elfelejtem...:-D


(azért te is agyaltál, amíg meg nem találtad a neked valót, ezt ne felejts, emiatt nem kell engem túlbonyolultnak címkézned, ha nem volt bántó szándékod, akkor én kérek elnézést)

4904. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4901. - 8fec55f974)
2009. nov. 9. 22:38

leírtam

ez az eredmény

a fogyás csak következmény


kivéncsi vagyok mindenki eredményére, évek múlva ugyanitt összevethetjük

addigra eldől, engem érdekelne

2009. nov. 9. 22:36

vettem

még annyit, addig érdekel valami, amíg meg nem oldom, addig nagyon

nem kenyerem az internet, csak dolgom van

én inkább a való világban, élőben élek, ha tehetem

én csevegős vagyok,azzal nincs baj, de nekem az csak élőben megy, ez virtuális, itt én a névtelenséget választottam, ez egy döntés volt.

1200 és CH szabály, háát, valami miatt sok a hullám, nem nálam, hanem általában, vagyis szerintem mindig van új a nap alatt

talán rossz szó az elmélkedés, ne elmélkedjünk, oké

amiben viszont nem értek egyet: hogy rossz CH, nem lehet egy életen át kerülni a rizst, a burgonyát, a cukrot, a csokit

olvastam, nem saját:

nincs rossz étel, csak rossz mérték

én hagyományos ízlésemnek, ami nem egészségtelen, megfeleően próbálok és fogok visszaváltozni, és a sok erőszakot, amit elkövettem magam ellen, ma még nagyobb hülyeségnek tartom

de ez rám vonatkozik

én egy kiéhezett, megerőszakolt állapotban nagyon sokat tudok enni, normálisan viszont nem

sajnos az utóbbi időkben sok volt az erőszak

csak nem tudtam, mostanában jöttem rá

vagyis nekem ennyi volt az elmélkedés eredménye


thames, a te eseted más, emiatt nem mernék veled vitába szállni

és azóta is elismerésem az akaraterődért

2009. nov. 9. 22:28
Jo ejt.
4901. 8fec55f974 (válaszként erre: 4899. - A22d4e01f3)
2009. nov. 9. 22:17

Dehogy haragszunk, én legalábbis biztosan nem!

De néha nehezen értelek, kicsit rejtélyes vagy számomra...

De az jó, ha találtál hasonlókat, ez a lényeg...

Én nagyon sokat kell, hogy elemezgessek a munkám során, itt már nem akarok, fárasztó...

Én sem vagyok igazán csevegős, inkább másokat szeretek olvasni.

Majd szólj, ha lesz eredmény! :-)

4900. de7b7302d3 (válaszként erre: 4899. - A22d4e01f3)
2009. nov. 9. 22:16

Ah, dietak nem mukodnek. Eletmod valtas kell. Sok sok zoldseg, sok feherje, nem tul sok gyumolcs es majdnem semmi "rossz szenhidrat" - feher liszt, rizs, burgonya stb, SEMMI hozza adott cukor. En ebben hiszek. Meg persze a mozgas is kell.


Lehet, tul gyakorlatias vagyok, de en nem hiszek dolgok hetekig, honapokig torteno atgondolasaban. Ott az alapotlet, tudjuk 1200 kcal plusz minel kevesebb ch = fogyas. En ezen nem tudok heteken at elmelkedni :) Szaz felol meg lehet kozeleiteni, el lehet mondani, akkor is ez a lenyeg. Aztan lehet, tul ecceru' lyany vagyok :D

4899. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4895. - 8fec55f974)
2009. nov. 9. 22:08

a való világban én is csacsogok,

de a hoxa nekem mást jelent

emiatt ne haragudjatok meg,

érdekelnek az emberek, de

legelsősorban ez a fene életmód, amit nem találtam jó sokáig, mert a hülye divatvilág és diétaőrületek elhomályosítottak engem is.

4898. a22d4e01f3 (válaszként erre: 4892. - 8fec55f974)
2009. nov. 9. 22:06

nem, akkor majd megírom!

még dolgozom rajta :D

nem a kilük az eredmények, azok a következmények lesznek

nekem elegem van a diétákból, a jó diéták sem jók, elég, stop. életmód kell nekem!

alakulnak az elvek, és sokat beszélgetünk,agyalunk, többen is vannak ilyen elemzők,

én csak itt, és csak ebben a témában.

de itt nagyon :-D

muszáj

4897. 8fec55f974 (válaszként erre: 4896. - De7b7302d3)
2009. nov. 9. 21:58
Érdekes, a mhelyemen nekem se jön be Roxa - ha őt érted a másik alatt. Azonnal lefagy tőle a benti gépem...:-)
4896. de7b7302d3 (válaszként erre: 4895. - 8fec55f974)
2009. nov. 9. 21:56
en ha nagyon oszinte akarok lenni foleg azert, mert munkahelyrol a masik nem elerheto, ez igen. Meg ezt mar megszoktam. Sajnalom, hogy a jo kis csapat mar nincs itt :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook