Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan vágjunk bele? Hogy essünk túl a nehezén, az első napokon és heteken? fórum

Hogyan vágjunk bele? Hogy essünk túl a nehezén, az első napokon és heteken? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5015. Rodin (válaszként erre: 5014. - De7b7302d3)
2009. nov. 17. 16:41
Szia Drága! Most épp itt vagyok!
2009. nov. 17. 16:32
Sehol senki, lanykak?
5013. MuffinMan
2009. nov. 17. 15:34

Az én diétám nagyon kemény :

Délelött eszek : 1 szendvicset , barna rozs kenyérből

Ebédre : 1 nem nagy tál karfiol leves .

Vacsora : Semmi

Van 1 titkom , hogy birom ki de senkinek nemmondom el pedig nagyon egyszerű ;)

2009. nov. 17. 13:13

En is olyan jot ettem csajok!!! Tegnap este foztem csirkeporkolt jellegu foetelt :) Igazabol hagyma 1 parival, fel csirkemell csikokra vagva, piros paprika. Koretnek spenotot hoztam hozza, annyira finom volt, nagyon jol laktam es 200 kcal volt, meg valami nagyon keves ch :)

Ma nagyon jokat eszek am, a tizoraim is szuper volt :)

5011. kamukero
2009. nov. 17. 12:19
Reggel 5kor fejfájással ébredtem :( mostanra elmúlt. Zöldséglevessel tele ette magam, nagyon fini volt.
2009. nov. 17. 11:53

En nagyon jol vagyok koszonom :)

Ti?

5009. kamukero
2009. nov. 17. 11:30

Sziasztok!


Látom itt még van élet, ma lesz sok időm majd visszaolvasok.

2009. nov. 17. 11:12

sziasztok!!!


Hogy vagytok csajok?

2009. nov. 17. 11:10

Sziasztok. Van meg itt valaki?


49.5: Altalaban az atkinsesek nem szamolnak kaloriat, ez igaz. sztem ugy is mukodik, csak egyreszt lassabban, masreszt ha nem figyelnek tul sok zsirt vihetnek be, ami megintcsak nem jo. Osszetett dolog ez, sok mindenre kell figyelni :)

5006. a22d4e01f3 (válaszként erre: 5005. - De7b7302d3)
2009. nov. 16. 21:46

lehet, hogy megleplek, sőt az még engem is meglepne, pedig nem kizárt, hogy szerintem sokszor hasonló lehet a tányérunk tartalma, én ugyanis párolt vagy nyers zöldséggel lakom jól, csak emellé azt eszem, amit éppen kívánok, akár tésztát, akár húst, akár rizst, de az a kisebb rész, a nagyobbik, az nálam is sok-sok finom és változatos zöld...van kcal.mentes tartármártás rá, vagy másféle öntet, az igaz, hogy én eszem hozzá pirítóst, vagy ha bundázott rántott hús, akkor az is CH nyilván, ez nem szétválasztás, de ahhoz, hogy éhes se legyek, és mindenfélét is egyek, ez a legeslegjobb módszer...

visszatérve:

ugyanilyen következetesen lehet CH önkontrollosan élni, ha felülről mész lefelé.

meg van fingatva a szervezet, sokaknak nem sikerül megcsinálni, akinek sikerül, az baromi elégedett, sikerélmény! de nem baráti a módszer, ma már neked talán....de sokkoltad a szervezetedet.

viszont addig semmi nagy alapom sincs itt okoskodni, amíg el nem értem az álomsúlyomat, bár a közérzetem, energiám és a kiegyensúlyozottságom adott, így igen, így megy.

te tényleg jól vagyok, átsüt, emiatt biztosan nem vitatkozom veled, te megtaláltad a jó közérzeted étlapját, ami ráadásul le is fogyaszt.

én a jó közérzetemét feltétlenül, aztán majd írok egy mérlegelőt is:-D

a véleményem pedig pont az, ami a tiéd volt atkinsozásod előtt, annyi kezd változni, hogy nem zsíros, ha valaki a kcal-t is figyeli, de az nem követelmény, nem mindenki figyeli a kcal-t, ugye??

5005. de7b7302d3 (válaszként erre: 5004. - A22d4e01f3)
2009. nov. 16. 21:21

Te mindig azt mondod, hogy megvonom a ch-t, pedig en mar nem igy latom. Amit "megvonok magamtol az a ckros, lisztes etelek - a rossz szenhidratok. Most 50 grammon vagyok. Lisztes, cukros dolgok nelkul teljesen tarthato, reggel lehet kis gyumolcs is, rengeteg zoldseg es valamennyi hus. Ha erre valaki azt mondja, hogy nem egeszseges, az szerintem gondolja ujra at.


Semmi nem lenne, ha meg tudnalak gyozni, maximum jobban erezned magad, bar lehet, hogy Te jol erzed magad, lehet Neked nincsenek azok a gondjaid ami miatt es sosem mennek vissza oda, ahol 2 honapja voltam.

Sztem - es nem meggyozni akarlak- ha vki belevag barmilyen alacsony ch dietaba, az majdnem a zeron kezdje. Nem fentrol csokkentse lefele, mert elobb utobb ugyis vissza kell menni emberi, elheto szintre. DE! Ha lentrol kezded - 0-20 gramm/nap, az nagyon megtanit onkontrollra. Ott nincs mese, nincs "kis bunozes". Ezert erzem ugy, hogy a korabbi 6 honap ido vesztegetes volt. Tudom, meg kellett jarjam azt az utat is, hogy ma itt lehessek, de hasznosnak semmikepp nem konyvelem el. Szukseges rossz - ennyi volt.


"fogadnék, hogy mozgás után elégedett voltál, stb." - Itt irtam, hogy legtobbszor az ajulas szeleig edzettem magam. Elegedett lenne a szo? Nem, elegedett nem voltam, mert erzetem, hogy vmit rosszul csinalok. Orultem, hogy tuleltem minden egyes edzest. Igy neveznem inkabb. De megintcsak azt mondom, ezt is meg kellett jarni, hogy ma itt lehessek :)


Barcsak hamarabb elkezdtem volna ezt amit most csinalok. Hidd el, aki az atkinsra azt mondja, egeszsegtelen, az nem tudja mit beszel. Jomagam 3 honapja ugyanezt mondtam, hogy ah, az atkins? Ott hust meg zsirt esznek. Aham, mekkora hulyeseg ez! Sokkal tobb zoldseget eszunk mi, mint az atlag ember, mert azt a "keves" ch-t, azt mi zoldsegekbol visszuk be, mig a "normal" dietasoknal belefer a peksuti, rizs, teszta ez-az.


Szaz szonak is egy a vege, ahol most vagyok az teljesen elheto, emberi szint :) Nem erzem ugy, hogy szenvedek attol, hogy nem eszek rossz ch-kat. Igy nem vagyok faradt mert a szervezetem nem veszi el az energiat pld sajtos pogacsa vagy kakaos csiga megemesztesere :) Es nekem igy nagyon jo.


Nah, jo hosszu lettem :)))

2009. nov. 16. 18:22

a közérzeted, az energiád, a kedved a fogyástól van, nem a CH megvonástól!! Ne keverd össze!

Ezt most nem tudom neked bebizonyítani, de biztos, hogy így van.

6 hónapon át kőkeményen önkontroll alatt voltál, és a nem fogyás, az, hogy te hiábavalónak érezted, az az egy dolog okozta az energiahiányt, kedvetlenséget, ha nem fogytál, persze, hogy puffadtnak érezted magad.

De megszoktad, hogy kevesebb is elég, megszoktad a mozgást, edzettebb lettél, ellenállóképességed nőtt, ne viccelj már, 6 hónap edzés, az nem veszik el.....

ez az eredmény megbabonáz, érthető, de előtte jó alapot ástál neki.


azon gondolkodtam veled kapcsolatban, hogy vajon, ha engem meggyőznél a CH minimalizálásáról (meg ne próbáld, engem azzal tönkre vágnál, és úgysem sikerülne...de ha mégis, ha egyszer valami miatt mégis..) akkor mi lenne, ha én úgy érném el, ahogy ma az étkezésről és a változtatásokról gondolkodom: azaz fokozatosan, először csak számolnám, utána 180-150 alá vinném, aztán 120, majd 100 alá, de ezek 3-4 hetes periódusok lennének, akár havi ütemezésben, aztán 100-tól meg 10-esével totyognék.... mi lenne, erre lennék kiváncsi...

:-DD

és hogy utálod és hiábavalónak tartod azt az időszakot, talán, mert 6 hónap, vagyis sokallod...nos emiatt nem is látod reálisan, fogadnék, hogy mozgás után elégedett voltál, stb.


egyébként olvastam atkinsról megint egy a halálát taglaló rövid cikket, azért az sem semmi, a szívnek baromi káros a CH hiányos állapot :-((

5003. de7b7302d3 (válaszként erre: 5002. - A22d4e01f3)
2009. nov. 16. 18:07

Idovesztegetesnek erzem az elso 6 honapot. Mi tortent akkor?? Edzettem mint egy idiota, sokszor mar az ajulas szelen alltam addig, ettem egeszsegesen csupa szenhidratot es nem fogytam semmit, kedvtelen voltam, zero energia szinttel. Ugyanugy fel voltam puffadva mint evek ota, ugyanugy nem ertettem mit csinal a szervezetem - mint evek ota. Mi ebben a siker, vagy mitol fontos ez?


Az utobbi 2 honap, az igen. Es nem csak a fogyas miatt. Hanem a jo kozerzet, az hogy egyre jobban erzem hogyan reagal a szervezetem kulonbozo etelekre, az hogy az atkins elso 2-4 hete megtanitott onkontrollra, hogy igenis le tudok mondani a rossz ch-okrol, hogy energia bomba vagyok. Ez mind mind akkor kezdodott, mikor az atkinsba belevagtam.

2009. nov. 16. 16:05

thames, grat!

de rosszul mondod,!!

6+2 hónapja változtattál

nagyon-nagyon fontos az első 6 hónapod, hogyhogy nem látod..??

2009. nov. 16. 16:05
Igy van :)
2009. nov. 16. 16:03

tudjuk, hogy mi a hiba.........

mi ne is vitatkozzunk, nincs min, egyértelmű

de ő látja -e?

utólag belátja-e?

na majd úgyis mesélsz, erre is kiváncsi leszek...

2009. nov. 16. 15:57
Azt mondja, vegetarianus lesz, azzal majd tartja a sulyat. Szenhidratokkal?! Epp 2 honapja adtam fel a majdnem vegetarianus eletmodom es azota fogytam 13.5 kilot. Hatha ot nem a ch altal bevitt kaloria hizlalja, ezt viszont nemtudom...
2009. nov. 16. 14:38

ez persze, hogy így van..

a világ legtermészetesebb dolga

ne is beszéljünk az utcai fagyiárusokról....

és mit mond arra, hogy mi lesz utána...??

2009. nov. 16. 13:23
Hat... Ahogy irtam, azt mondta a csajszi, h itt nem tud fogyni, mert nem eleg eros, a ferjenek foznie kell, es nem tudja megallni, hogy ne kostolgasson, ne egyen belole. Azt hiszem, ilyen esetre en keves vagyok / leszek orokre. Sztem nala, illetve ilyen esetekben agyban meg nem dolt el. Mert ha eldolt agyban, akkor az van mint nalam. A parom mellettem eszi a jobbnal jobb kekszeket, gyumolcsoket, kulonbozo kajakat, amiket en fozok / talalok neki. En megallom, hogy ne kostolgassak. Akinel agyban nem dolt el, azon a jo Isten sem tud segiteni. Le lehet fogyni Indiaban, de ha visszajon, mi lesz? Lehet csak tul negativ vagyok (amugy nem :) ), de igy latom.
2009. nov. 16. 13:00

ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor meg kell találnod az emberekhez vezető utat, úgy értem meg kell nyitnod őket úgy, ahogy maguk előtt sem tudtak megnyílni, mert nem tudták mit kell kérdezni, mit kell keresni, és talán őszinték sem nagyon tudtak lenni, ehhez kellesz majd te!

a másik meg: csak problémáis és makacs eseteid lesznek, mert azok a nők, akik tudják magukat és a súlyukat kezelni, azok nem biztos, hogy szakemberhez fordulnak...

szokhatod is a gondolatot, hogy ilyen nehéz esetekben kell majd okosan helytállnod :-D

4995. de7b7302d3 (válaszként erre: 4994. - A22d4e01f3)
2009. nov. 16. 12:24

Na, nekem is ez a param, marmint, hogy ha nem tud itt lefogyni, akkor hogyan fogja itt tartani? Remelem, erre a kerdesre is megtalalja a valaszt Indiaban.

Amugy meg pangas van ma itt :(

2009. nov. 16. 10:38

sziasztok, én oké,

szerintem nem a kilók, hanem valahogy az étkezés,

és én is mindig csontsovány voltam, és csak úgy éreztem jól magam, de az a tudás a lényeg, hogy ezt te simán elérd és tartani tudd, ha ehhez el kell utazni, akkor valami ilyen küldső segítségre van szüksége, és ez probléma, nem tudja, és nem akaraterő kérdése, hanem valahol valami hibát ejt.

erre rákérdezhetnél......

ha lefigyni nem tud, akkor megtartani sem fogja tudni= ezt mindnyájan tudjuk itt,

úgy értem, ha ilyen trükkösen fogy majd le, akkor hogy a fenébe akarja megtartani, ahhoz tudni kell a módját, az életmódját ennek az egésznek!!

gondolom látjátok és értitek, miről beszélek...


én is csak csontsoványan érzem jól magam. ennek ellenére, azért nem ezt tűztem ki első célul, mert ezekre a dolgokra rájöttem... és tudom, hogy az csak a következmény lehet, noha alig várom:DD

2009. nov. 16. 09:06
Jo reggelt Lanyok. Ki hogy van? :)
2009. nov. 15. 22:51
jo ejt.
2009. nov. 15. 22:46

Egesz pontosan azt mondta, hogy ha lefogy csontsovanyra minden rendben lesz, boldog lesz. Mert gyermekkora ota harcol a kilokkal. Mondom, nalam husz kiloval konnyebb, de hidd el, en hatszor jobban erzem magam a boromben.

Nemtudom, mi a problema gyokere, de csak nem tudom elhinni, hogy az a plusz 3 kilo ami rajta van. Aztan lehet,hogy csont sovanyan boldog lesz, ezert gondoltam, hogy egyszer mar megallitottam, most mar nincs jogom.

2009. nov. 15. 22:29

szerintem rólam ugyanezt mondanád.........

nem mindig a kilók száma, a súlyfelesleg nagysága ám a baj oka...

hanem az a tény, hogy nem ura a testének

akar fogyni 3-6 kg-ot, de nem megy,van valami akadálya....

én most végiggondoltam és változtattam, és így gyakorlatilag már most tök jól vagyok...

persze azokat a kilókat le kell adni, de már kiegyensúlyoztam magam.... érzem, nem az eltelt idő bizonyítja, hanem az, hogy az első pillanattól kicserélt...

szóval lehet, hogy a barátnőd is így van...

oka van, ha zavarja.... az ember nem pánikol vagy nem keresi a kritikát, ha jól érzi magát a bőrében, ő nem érzi jól magát, csak nem jól fogalmazta meg a problémát, illetve nem pontosan..

2009. nov. 15. 22:02
Az a baj az en barinommel, hogy ez mar nem az elso ilyenje. Tavaly epp ilyen tajban volt egy ugyanilyen probalkozasa. Akkor -tapasztalat es eredmenyek nelkul- le tudtam beszelni. Az iden mar csak akkor szolt, mikor megvette a jegyet, es lefixalt mindent. Innen mar nem tudtam lebeszelni :( Talan nem is probaltam annyira intenziven, mint tavaly, mert ha TENYLEG ezen mulik a boldogsaga, nem akarom ezt elvenni tole. Mas kerdes, hogy szerintem mar most egy boldog fiatal nonek kene legyen, az a plusz 3 kilo ami felesleg rajta (nem 13 a felesleg, amennyit le akar adni), az igazan nem szabadna szamitson. De ha ot az fogja boldogga tenni, hogy szo szerint csont es bor lesz, nincs jogom megallitani.
2009. nov. 15. 21:31

nem elég csak leírni ill. megfogalmazni a dolgokat,pl. egy-egy zökkenő okát, mert ok mindig van

hanem ki kell találni rá az alternatív megoldást

ami nem evés

:D

rodinka

4987. Rodin (válaszként erre: 4985. - A22d4e01f3)
2009. nov. 15. 19:31

Engem valóban a naplóbejegyzéseim lendítettek túl az elején, illetve az annak nyomán kapott támogatás, biztatás, jó szó!

Én mindenkinek javasoltam a naplóírást, aki tanácsot, támaszt keresett...de látom, hogy nem mindenkinek jött-jön be.

Ez a "mindenkinek más a tuti" örökérvényű igazság bizonyítéka.


A cikkek: én is azt akarom, hogy ne érintsen meg a dolog, csak érdekességként tudjak ránézni, ne váltson ki belőlem indulatot. Hisz valószínűleg épp ez az író célja.

Szelektálnom kell, illetve a megfelelő helyén kezelni a dolgokat.

Dolgozom az ügyön!

2009. nov. 15. 19:03

olvastam a két cikket, mindkettő cikkíró nagyon kikapott a fórumban, az egyik már nem is tagja a portálnak, mert ő egy olyan témán lovagolt, amit ő saját maga nem tudott megemészteni, több fórumon is heves vitái volta ezügyben, és végülis nem találta meg, amit keresett, a lelki nyugalmát, és már nem is tag,

szóval én megnéztem a cikkek hátterét is, nem érintettek meg, nem is szóltam hozzá, érdekességként fogtam fel, és teljesen közömbös maradtam-direkt.

Minden témában nem lehetek nyitott és aktív:-))

A jó közérzet (étkezés-sport) viszont aktuális volt, nagy tanítóerővel hatott rám a hoxa, és aktívan tudok érdeklődni- egészen a teljes végkifejletig (=álomsúly és annak megtartásának tudása:-D) hogy utána tudnék-e ezzel foglalkozni??

az elsőbbség mindenképpen thames-é,

viszont, ha igazán elhivatott, akkor most nagyot tudna bizonyítani Indiába készülő barátnőjén!

Az elejét Rodinnak szántam,és megmagyarázom szívesen,

de Thames most ez neked szól!!

Ajánld fel neki a tudásod és tapasztalatod és a figyelmedet is! kiváncsi lennél elfogadja-e és beválnál-e:-DD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook