Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tartsam magamtól távol addig míg elválunk? fórum

Hogyan tartsam magamtól távol addig míg elválunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 07:12

Igen eleinte nekem sem engedte, hogy dolgozzak az utolsó 2 évben viszont már engedékenyebb volt.

Szerintem pont azért, hogy nekem ne legyen beleszólásom semmibe, hisz ő kenyér kereső.

Nem szoktam senkinek rosszat kívánni de neki igen, kapjon vissza mindent, minden olyan dolgot amit nekem okozott...

76. Minnie.3 (válaszként erre: 75. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 07:07

Ázsiai a férjem és náluk valóban a férfi hozza a döntéseket, ő dolgozik tartja el a családot sok nő nem is dolgozhat ha férjhez megy.

Persze nálunk nem így van ő nem hisz az ilyesmiben, nem parancsolgat stb...

Viszont valóban sok a " kényszer házasság" ott.

Mondjuk nem kell messzire menni az ilyenért, annyi szönyűséget hall az ember szinte minden nap.

Én tényleg nagyon sajnállak, csak te tudod min mentél keresztül. Az az embernek nem nevezhető lény meg kapja vissza kamatostól azt amit neked okozott.

Szörnyű lehetett így élned, remélem ezután már soha nem kell.

2020. szept. 12. 06:57

*hasonló

Egyébként az ázsiaiaknál, nincs ahogy te mondod egyenlőség. Pont, hogy sok mindenben a férj dönt, néhányan ott is elég régi módian élnek és be is tartják ezt a dolgot.

De nem szeretnék vitatkozni, máshogy látunk dolgokat, nem vagyunk egyformák és más az életünk is...

74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Vivo44)
2020. szept. 12. 06:53

Ez mind szép és jó amit leírtál, csak ügye te nem tudsz mindent annak ellenére írsz dolgokat.

Hol beszélném az ők nyelvüket ez igaz de nem gondolod, hogy ha a volt "párommal"magyarul beszélek a családjával nem?

Rendszeresen járnak Mo-ra jóhogy félek, nem veled csinálta azt amit (nem is kívánom, hogy átéld)

Apu pedig nem zsarnok, ezt hol olvastad?

Igaz egy nagyon xar döntést hozott, anno ami miatt az élet bünteti is, de megbánta és próbája jóvá tenni.

Tudom, ha valakinek nem tökéletes az élete az már nem igaz én nem fogok bizonygatni semmit senkinek, de soha ne essen senki hasonoó helyzetbe min én.

73. vivo44
2020. szept. 11. 23:17

Na akkor....

Ha igaz volna is a történet újfent, akkor érdekes, hogy FI nem beszéli a nyelvet, de a nagyszülőkkel mindent meg tud értetni, sőt még beszélnek, támogatják is...

Egy Koreainak itt azért még nincsenek jogai, tehát félni csak akkor kell, ha a bűnszervezet közeléből lépett ki FI.

Ez nem a filmvászon, ahol az ID Discovery csatornán is elmondják a filmecskék előtt, hogy a történet dramatizált történet és sok minden részletet megváltoztattak a hatás érdekében. Valahogy így lehet FI is, hiszen az egész hozzászólást elolvasva a zsarnok édesapán keresztül, már Kim Dzsong Un-ra hasonlítva az embert, aki valójában üldözi szerelmével az adott nőt, ami nem bűncselekmény a magyar törvények szerint.

Magyarországon semmi rosszat nem tett az ember, csak próbálja felvenni a kapcsolatot a feleségével.

Ha igaz a történet, akkor a legjobb megoldás az, hogy FI a fiú testvérével felkeresi a Dél-Koreai szörnyeteget és tisztázzak egy nyilvános helyen, hogy mit szeretne FI és mit a Koreai pasi. Lehet csak túl sok filmet látott FI, mert nem kell felfegyverkezve, bujkálva jönni-menni, költözni az országban, meg nem hazamenni....

A Dél-Koreai egyének pedig alapvetően konfliktus kerülők, inkább a békés megoldáson vannak, az Észak-Koreai társaikkal ellentétben.

A Dél-Koreai társadalmi ismeretek is arról ír, hogy az ő társadalmukban az egyenlőség, sőt kissé a női dominancia van jelen családon belül.

Szóval, FI! Keresd meg, tisztázd a sérelmeidet és válj el békével, kezdj új életet és ne adasd el magad legközelebb pár "von"-ért.

Sok sikert!

2020. szept. 11. 22:22
Ez a viselkedés koreai divat vagy ott szedte fel, ahol felnőtt? A koreaiakról nem ez a kép él az átlag emberekben.
2020. szept. 11. 22:12
Hát, remélem, túlleszel valahogy rajta. A legrosszabb az egészben, hogy ha még életed végéig se lesz soha az 50 km-es körzetrdben sem, akkor is mindig benne lesz az agyad legmélyén a gondolat. Ezzel kéne vmit kezdeni. Hogy lehetne végleg lezárni? Nem látsz rá esélyt, hogy békén hagyna?
2020. szept. 11. 21:03

Dél koreai.

Kívűl egyáltalán nem, de belül valóban hasonló mint Kim Dzsong

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Sylvee12)
2020. szept. 11. 20:45
Nagyon sajnálom, hogy ilyen a férjed, valószínű teljesen megváltozni sosem fognak az ilyen emberek sajnos...
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - New(l))
2020. szept. 11. 20:43

Nem önszántamból voltam vele, nagyon bonyolult ez az egész...

Én is jó párszor megszöktem, de eljönni csak pár hónapja tudtam.

Sokszor fordultam ellene de semmi esélyem nem volt nem egy kis darab férfi, elég egy kicsit meglök borulok... ennek ellenére nem hagytam magam, viszont mindig felém kerekedett aztán szó szerint büntetett.

Féltem tőle, most is tartok...

Java részt ott éltünk ahol ő felnőtt.

67. Sylvee12 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 11. 20:43

A tulajdonaként kezel, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Az én férjem is ilyen, de ez nem vígaszatal, engem sem. :(

2020. szept. 11. 20:38
Nem csodálom, hogy egy ideig nem tartottad a kapcsolatot a családoddal. Ez azért durva.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Sylvee12)
2020. szept. 11. 20:37

Biztos, hogy nem a származása miatt lett ilyen, a nagyszülei is koreaiak mégis rendes emberek.

Viszont észre vettem, hogy ő is csak velem volt ilyen, másokkal nagyon normálisan viselkedett, ezért is gyűlölöm annyira...

64. New(l) (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 11. 20:37

Úr isten, ilyen a 21. században Európában még előfordul?? El sem tudom képzelni, hogy engem erre bárki rá tudott volna venni, vagy egy idő után nem rúgtam volna föl a zsarnok férjecskémet.

Ha jól értem, nem Magyarországon éltek, gondolom nem is az ő hazájában.

63. Sylvee12 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 11. 20:31

Ebben nem vagyok otthon.

De nagyon sajnállak, senki nem érdemli, hogy így bánjanak vele, nem vagy a tulajdona.

Úgy látszik ez nemzet független. :(

Sajnos, ahogy mondtam, a rendőrség nem segítség.

2020. szept. 11. 20:26

Az édesapám az ő apjának dolgozott.

Nem jöttünk mi össze, én soha nem szerettem...

Volt egy családi problémánk ők segítettek, közben a fiuk kinézett magának.

Hiába utasítottam vissza, a szüleim a tartozásuk nem tudták megadni így megbeszélték, hogy "össze adnak minket". Röviden.

Ennél azért sokkal bonyolultabb volt.

61. havanesekutyus (válaszként erre: 46. - Garabonciás)
2020. szept. 11. 20:25

Ja, Kim Dzsong Un is milyen cuki🥴


Gondolom azért nem észak-koreai az úriember..

2020. szept. 11. 20:19

Rendezd hivatalosan a viszonyod vele és válj el. Szerintem, akkor könnyebb lesz őt távol tartatni magadtól.

Egyáltalán, hol jöttetek össze?

59. VendrinerPiroska (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 11. 20:17

Ezt nem nekem kell bizonygatnod. 16 évet éltem külföldön, változatos helyeken.

Viszont mikor a barátnőmet fojtogatta Angliában a német állampolgárságú pasija, akkor könnyebb volt lenyomozni a múltját. Mivel, mint kiderült, ott már volt egy távolságtartási végzése az exétől, ez azért több hitelt adott a barinőm panaszának. Bár végül nem utasították ki, és végül még az UK állampolgárságot is megkapta, de attól utána békében hagyta elmenni a barátnőmet és később sem lett próbálkozott újra (volt két közös gyerekük). Ha mondjuk európai lett volna a férj, talán könnyebb lett volna eljárni ellene.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Kisj)
2020. szept. 11. 20:14

Ide is nemrég költöztem, most megint mennem kellene.

Meddig meneküljek még?

Ez sem lesz megoldás egy életen át.

Próbálok talpra állni de ha állandóan költözöm nem fog menni.

Itt neki kellene belátni, hogy ez sosem volt normális dolog, ami köztünk volt és elengedni...

57. kisj
2020. szept. 11. 20:06
Jobb, ha elköltözöl abból a kisvárosból, mert ha nagyon akarja meg fog találni.
2020. szept. 11. 19:21
*megfogtam
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 11. 18:17

Rajta sem látszik, hogy milyen belül...

Mutatja a kedves énjét másoknak, hogy senki ne jöjjön rá.

Egyszer valaki azt mondta "mefogtam vele az Isten lábát" minek válnék...

Gondoltam ha tudnád milyen, elkapott az undor attól, hogy mások milyen jó embernek gondolják.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 11. 18:15
Drukkolok neked! Remélem egyszer egy fórumon azt írod, sikeresen elváltál, kitiltották örökre az országból.
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Birebora)
2020. szept. 11. 18:13

Jó kis izgi film.

Van az ID csatornán, a Kivel házasodtam én össze? Dokumentumfilm sorozat, általában vagy a túlélő, vagy a családja mondja el a történetet. Elképesztő mennyi pszichopata ember van, akiből az ember ki sem nézné felületes ismeretség alapján, hogy milyen ördögi lelket takar a külső.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 11. 18:10

Múlt év karácsonya óta itthon vagyok azóta keresett de mindenhonnan rendszeresen tiltom.

Van ügyvédem nem is rossz, de valószínű neki jobb van...

Azért bízom benne hamar lezárul ez az egész.

51. birebora (válaszként erre: 18. - Sylvee12)
2020. szept. 11. 18:07

És meddig lehet így élni? Rettegésben, félelemben?


Van egy film, Julia Roberts a főszereplő, "egy ágyban az ellenséggel" - a címe. Aki még nem látta, érdemes megnézni. A téma hasonló.

50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 11. 18:06

Ezt csak te tudhatod, mi a jó számodra.

Régen eltudtál szokni tőle?

Egy jó ugyvéded, azért legyen, hogy ő tudja, hogyan tudod kijátszani, hogy ne tudja meg a címed, vagy esetleg, úgy elválasztani, mintha nem is ismernéd a címét.

Kijátszottak már így külföldön dolgozó magyar pasit is, úgy vált el a felesége tőle, hogy nem is tudta válókeresetet adott be, látogatta a nő, a pasi küldte haza a pénzt, a nő meg egy új pasassal jött itthon össze. Tehát ügyvéd kérdése az egész.

49. Sylvee12 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 11. 18:05

Őket nem ismerem.

Vigyázz magadra.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Garabonciás)
2020. szept. 11. 18:04

Dél.

Barátságosak többségük...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook