Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tartsam magamtól távol addig míg elválunk? fórum

Hogyan tartsam magamtól távol addig míg elválunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
167. Leo. (válaszként erre: 166. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 12:04

Minden jót kívánok.

Remélem hamar megszabadulsz attól a mocsoktól!

2020. szept. 29. 08:38

Köszönöm a hozzászólásokat/tanácsot.

Elköltöztem az előző lakóhelyemről, a volt párom pedig azóta megtalált.

Nem akar válni de ez engem nem érdekel én akkor is elválok.

Találtam egy nagyon segítőkész, jó ügyvédet remélem mihamarabb eltudunk válni.

165. Lávli* (válaszként erre: 164. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 14. 06:47

Hú, ez nem egy kellemes hajnali történet ...

Két gondolatom lett hirtelen.

Három utcával odébb tőlünk lett egy sarki nemzeti dohánybolt, előtte állandó üvöltözőkkel-verekedőkkel-kukaborogatókkal. Amikor a kutyám arra akar menni, akkor látom. Megveszik a "jóemberek" a cigit, piát, aztán kitudja mi minden történik még ott ... Elvileg minden este ott strázsálhatna egy rendőr az ajtóban. Meg nagyjából minden hasonló létesítmény előtt. Lehet, nincs is annyi rendőr a világon.

Térfigyelő kamera esetleg hasznos lehetne.

Szerintem ez nem a családon belüli erőszak kategória.

164. VendrinerPiroska (válaszként erre: 155. - Lávli*)
2020. szept. 13. 22:25
Az előttünk lévő épületben van a rendőr őrs, de van a tömbben két kocsma is. Még egyszer nem láttam, hogy bármilyen érdeklődést mutattak volna a hajnali üvöltözés/verekedés, vagy bármilyen közlekedési kihágás iránt, ami a tömb körül történik, még ha a szemük előtt zajlik is a dolog. A múltkor kigyújtotta valaki az egyik kukát, ami szép nagy lánggal éget. Többen is hívtuk a segélyhívót: a tűzoltók megérkeztek, pedig kilóméterekről jönnek, mire ők megjelentek az emeletről. Szerintem, akár fel is koncolhatnának bárkit a szemük láttára.
163. birebora (válaszként erre: 71. - Havanesekutyus)
2020. szept. 13. 16:38
Borzasztó lehet:(
162. Leo. (válaszként erre: 160. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:49

Nem is kell mindíg van de...

A fórum indítója tudja az igazságot meg majd a bíróság aztán ott ez el lesz intézve, remélhetőleg.

161. Leo. (válaszként erre: 159. - Lávli*)
2020. szept. 12. 20:47

Nem vitatkozom én sem még a hozzászólásodat sem vettem annak, "csak" egy véleménynek.

Persze időben kell segítséget kérni ez igaz.

160. vivo44 (válaszként erre: 158. - Leo.)
2020. szept. 12. 20:47

Igaz, nem voltunk ott és sok részletet nem ismerünk.

Ennyi erővel lehet találgatni, hogy 10 évre eladták s csak a fele telt el, apuci pedig meghúzza magát. Nem voltunk ott, sok minden lehet és annak az ellenkezője is.

De....

Nem megyek bele, mert megkapom, hogy ellenséges vagyok:-)))

159. Lávli* (válaszként erre: 157. - Leo.)
2020. szept. 12. 20:45

Én tényleg nem szeretnék ezen vitatkozni, az az álláspontom nekem is, ahogy írtam is, hogy van ilyen eset is meg olyan is, ki mit tapasztal.

De még véletlenül sem szabad ott leragadni senkinek, hogy "nem hívok rendőrt, mert úgysem csinálnak semmit".

Igazából mindig akkor születnek a tragédiák, mikor mindenki kussol.

Szomszéd, családtag, barátnő, haver, védőnő, mindenki.

Aztán mikor megtörténik a baj, keresik a felelőst, aki mulasztott.

158. Leo. (válaszként erre: 156. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:42

Nem voltunk ott amikor a rendőrségre ment, én elhiszem neki anno mikor "gyerek" voltam én is feljelentettem a nevelőm mert rendszeresen vert minket, és csak annyit tettek, hogy megkérdezték a nevelőt majd hagyták a francba az egészet...

Ennek ellenére bízom benne, hogy mégis segít neki a rendőrség és a bíróság is igazságot tesz majd.

Ilyen tettért bűnhődnie kell...

157. Leo. (válaszként erre: 155. - Lávli*)
2020. szept. 12. 20:38

Én láttam amit, te is.

Nagyon sok rendőrt meg lehet venni itthon is...

Vissza tartó ereje lenne a rendőrségnek?

Nem vettem észre.

De mondom ez az én tapasztalatom.

Azért örülök, hogy másnak nem...

Egy jegyző könyv meg semmit sem jelent.

Elvetemült állatnak pedig a fórum indító "drága" párját hívtam.

156. vivo44 (válaszként erre: 151. - Leo.)
2020. szept. 12. 20:37
Azonban a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy egy évekig bezárt, kínzott, megerőszakolt, fogva tartott ember bemegy a rendőrségre, hogy megszöktem Kóreából a fogvatartottamtól, aki 5 évig ezeket tette, akkor nem tesz semmit a hatóság.....ez nekem az életszerűtlen. Nem, nem vagyok elfogult sem a rendőrséggel szemben, sem nem bántani kívánom ezzel FI-t!
155. Lávli* (válaszként erre: 150. - Leo.)
2020. szept. 12. 20:30

Hagyjuk ezt az ejnyebejnyét, mert még tényleg mindenki elhiszi.

Azért mégsem Kolumbiában élünk, ahol a rendvédelemnek semmi szerepe nincs és bárki megvehető.

Van a rendőrségnek visszatartó ereje, azt is láttam, hogy jegyzőkönyvet vettek fel, és gondolom, hogy érthetően elmagyarázták a további lépéseket, ha nem tudnak nyugton maradni.

Nem hiszem, hogy egy rendőri intézkedés során rögtön mindenkit "elvetemült állatnak" kell tekinteni.

Aztán majd úgy lesz az, hogy bárki torkára rá lehet térdelni?

Valahogy úgy kellene szerintem elképzelni, hogy tudják, hogy mi a dolguk és aszerint járnak el.

154. vivo44 (válaszként erre: 152. - Epresturmix)
2020. szept. 12. 20:28

Persze, viszon gyerekeknek megrázó is lehet, nem csak tanulságos:-(

Mindenesetre az enyéimnek inkább szóban elmondom a veszélyeket még, mint sem ID-n nézzék, aztán mindíg a hátuk mögé tekintsenek:-)))

153. vivo44 (válaszként erre: 151. - Leo.)
2020. szept. 12. 20:27

Nam tapasztatból mondom!

De szerintem az ilyen embereknek nincsen egy nyugodt pillanatuk sem a börtönben.....

Persze ez a bántalmazottat már nem vígasztalja, hiszen az elvett 5 év kínszevedést már semmi nem adhatja vissza.

152. Epresturmix (válaszként erre: 148. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:26
Igen. De ez az eset pontosan azt mutatja be, hogy miért ne legyen idióta ha elmegy bulizni.
151. Leo. (válaszként erre: 145. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:22

Van ebben valami, de ha én is éveket szenvednék nem mernék a bántalmazómal leülni nyugodtan beszélni...

Az önbíráskodás nem meg oldás de bevallom én ezt a fickót aki így bántottam a fórum indított, bizony jól elverném...

Kicsit kapjon abból amit anno ő adott

150. Leo. (válaszként erre: 144. - Lávli*)
2020. szept. 12. 20:17
Legalább ott intézkedtek mondjuk egy elvetemült állatnak mint a fórumindító férje nem elég egy rendőrségi ejnye bejnye...
149. Leo. (válaszként erre: 143. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:15
Ez bizony igaz, a sokkoló miatt még őt vonnák felelőségre.
148. vivo44 (válaszként erre: 147. - Epresturmix)
2020. szept. 12. 20:13

Sok olyan van amiből lehet tanulni és még több amiből felesleges félelemkeltést vált ki az ember lányából....

Az igazságszolgáltatásra reagálva minden bizonnyal nem egyforma az eljárás földrajzilag.

147. Epresturmix (válaszként erre: 140. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:07

Akárhogy is, de nagyon "jók" a történetek. Engem legjobban a Rehtaeh Parsons ügy rázott meg. Azt a történetet minden kamasznak le kellene játszani, hogy okuljon belőle! :(


Ja és amiről beszéltek, igazságszolgáltatás ebben az ügyben különösen nincsen. Legalábbis az elején.

146. vivo44 (válaszként erre: 144. - Lávli*)
2020. szept. 12. 20:02
10/10
145. vivo44 (válaszként erre: 143. - Vivo44)
2020. szept. 12. 20:01
Erre és az ilyenekre mondtam, hogy nem ellenséges megnyilvánulás, hanem a józan ész vezérel a megnyilvánulásaimban, mert bár kivégezni kellene az ilyet, de az önbíráskodás nem old meg csak ideig óráig bármit is.
144. Lávli*
2020. szept. 12. 19:59

Úgy látszik, ez a rendőrségi beavatkozás dolog is ember- és helyzetfüggő, mint minden más a világon.

A szembeszomszédtól pár hónapja állandóan üvöltözés hallatszott, női hang volt, szinte megállás nélkül.. (hagyj békén, tünj el innen,megöllek, stb) Éjjel, nappal. Ez ment kb. 2 napig. Aztán megjelentek a rendőrök, 4 fő.

Hogy a szomszéd, a nő, vagy akivel a nő üvöltött, hívta-e őket, fogalmam sincs.

Legalább másfél órát voltak, határozott hangon beszéltek (zengett az utca), határozottan felléptek. Aztán másnap ugyan úgy, üvöltözés, rendőri kivonulás.

Vér egyik napon se folyt, mert mentők nem jöttek.

És azóta csend van.

Szóval, balgaság szükség esetén nem hívni rendőrt, mert úgyis csak akkor mennek, ha vér folyik. Az hülyeség

.

143. vivo44 (válaszként erre: 142. - Leo.)
2020. szept. 12. 19:59

Szomorú példát és történetet hoztál....

De a fórum elején pontosan hasonlót mondtam FI-nek, hogy bár retteg és fél, nem tartom jó ötletnek a sokkoló beszerzését, mert fordítva is elsülhet és jobban megütheti a bokáját....

142. Leo. (válaszként erre: 139. - Vivo44)
2020. szept. 12. 19:53

Mondok egy példát igaz teljesen más mint amiről itt szó van.


Itt ahol élek van egy srác beteg (kissé visssza van maradva).

Állandóan bántották,mindig én és az ismerősem védtük meg,egyébként nagyon rendes senkinek sem árt.

Mivel sokat szekálták, tartott magánál egy bicskát kb akkorát mint egy körömvágó olló. (Nem tudtam, hogy ilyet hord magánál.)

Nemrég felismerhetetlenre verték hárman csak azért mert beteg, persze akik megverték azt mondták azért mert rájuk támadt a késsel.

Az elkövetőket elengedték a srác ellen meg eljárást indítottak mert megtámadta a három szegény ártatlant...

Nem gondolom, hogy ez igazságos...

Ez csak egy példa a sokból persze biztos van, hogy a rendőrség segít de néha későn.

141. VendrinerPiroska (válaszként erre: 118. - Vivo44)
2020. szept. 12. 19:46
Bár számodra ez teljesen hihetetlen lesz, néha szörnyeknek is van épeszű és jó szándékú hozzátartozója, aki, ha nem is tud ellene tenni a szörnyszülöttjének, de legalább tisztába van a helyzettel, és legalább próbál segíteni. Én már láttam ilyet. Őszintén sajnáltam a hozzátartozókat.
140. vivo44 (válaszként erre: 138. - Epresturmix)
2020. szept. 12. 19:35
Majd mindegyikben: Gyilkosság az életem (bemondják) Gyilkosság déli módra (bemondják)
139. vivo44 (válaszként erre: 136. - Leo.)
2020. szept. 12. 19:34
Ezzel nem tudok vitatkozni, csak azt, hogy én fele ennyire hasonló haleyzetben segítettek....no komment.
138. Epresturmix (válaszként erre: 135. - Vivo44)
2020. szept. 12. 19:31
Néha álmodok is vele...annyira beleêlem magam. Szörnyű. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook