Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tartsam magamtól távol addig míg elválunk? fórum

Hogyan tartsam magamtól távol addig míg elválunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
107. vivo44 (válaszként erre: 104. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 18:36

Magyarországon!

Amikor az országba szöktél, akkor kellett volna azonnal a hatóságokhoz fordulni.

Persze utólag könnyű okosnak lenni....

Most kaptál nagyon sok pozitív tanácsot, szemezgess, hátha megtalálod a magadnak legszimpatikusabbat.

106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Pteri)
2020. szept. 12. 18:27
Biztos jobban félek mint kellene, de a félelmem nem alaptalan. 45kg vagyok, alacsony 156cm a volt párom pedig egy magas nagydarabb férfi, sokszor elbánt már velem nem akarom, hogy mégegyszer megtegye.
105. pteri (válaszként erre: 101. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 18:04
Lehet, hogy másnak mondvacsinált és ő nem is félne ilyen helyzetben. Amikor fiatalon az első férjem évekig zaklatott, tettlegesség nem volt, de pontosan tudta, mivel csak együtt voltunk pár évet, hogy szorongós, beszari fajta vagyok, tehát engem érdemes zaklatni. Azóta változtam, mai eszemmel nem is értem, hogy miért féltem? Amikor üzent, hogy kinyomozta hol lakom, hónapokig nem nyitottam ajtót senkinek. Aki fél, nem tud hideg fejjel gondolkodni.
2020. szept. 12. 18:00

Amikor azt írja valaki miért félek a saját otthonomban igazából nincs okom persze...

Állítólag tudja a várost ahol élek és igen félek!

Vagy, hogy nem tett semmit?

Nem tett persze...

A rendszeres verés, fogvatartás, vagy hogy minden nap megerőszakolnak valakit az semmi.

Még a végén kiderül milyen jó is volt, undorodva arra gondolni mikor lesz vége, küzdeni azért, hogy ne bántson.

Tudom lesz olyan aki engem hibásztat, igen hibás vagyok abban, hogy amikor el akartam dobni az életem nem sikerült

A családom nagyot hibázott és már a házasság elején haza akartak hozni, de azután szinte teljesen megszakadt velük a kapcsolatom a férjem miatt...

Nem fogom elfelejteni ezt nekik, de szeretnék már normális életet!

103. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Vivo44)
2020. szept. 12. 17:56

Ha egyedül vagyok és félek, én sem mernék a sajátlakásomban sem egyedül, védtelenül lenni.

Ha nincs velem senki, hiába az én lakásom, ki véd meg egy őrülttől?

Megesett nem egyszer, hogy segítséget kért fenyegetett nő, annak a családja, hogy a rendőrség tegyen valamit és sajnos, nem tettek semmit, hiába voltak a bejelentések. Rárúgja, rágyújtja a lakást, mit tud tenni egymagában?


Mondjuk én valahol más országban keresnék magamnak menedéket, nem érdekelne a családom se ezekután. Új életet kezdenék valahol. De , tényleg nem ismerve a történteket, csak a magamesze szerint írom le a véleményem.

Ha már kért segítséget, hogy potenciálisan veszélyben van, ügyvédnél elindított egy válókeresetet, én szereznék fegyvert és, ha veszélyben érezném magam, lelőném simán a lakásomban.

Jeleztem, hogy életveszélyes a fickó.

102. Sylvee12 (válaszként erre: 100. - Vivo44)
2020. szept. 12. 17:55

De, sajnos vérnek kell folynia.


Addig ki nem mennek.Átéltem, nem kívánom senkinek.

Rendőr barát mondta, h nem mennek ki addig, amíg vér nem folyik. Rendezzék le egymás között.


Vetettem látleletet. 8 napon gyógyuló sérülés, nem oka a távolságtartásra. (Úgy néztem ki, mint egy boxoló, 6 kg smink volt rajtam, h munkába menjek.)

101. Minnie.3 (válaszként erre: 96. - Vivo44)
2020. szept. 12. 17:51

Nem csak mondvacsinált és kreált lehet ahogy írod, lehet teljesen igaz is.

Nem tett semmi rosszat? Dehogynem, mindegy hogy hol de tett.

Én pl anyósom miatt nem mertem haza menni mert embereket küldött rám...

Pedig a saját otthonában kéne az embernek biztonságban éreznie magát.

Képei vannak azt írta az már jó, kint máshogy mennek a dolgok. Minden verésnél bántalmazásnál valószínű nem tudott orvoshoz menni, hisz a nyakában lihegett a férj.

Nem ír le mindent én teljesen megértem, fordított esetben én sem akarnám, hogy mindenki tudja a részleteket...

100. vivo44 (válaszként erre: 99. - Vivo44)
2020. szept. 12. 17:49

Nem rúgtam bele, de azért nem egyoldalú és sarkos a helyzet sem!

Amiket FI megosztott, az az amire most te is kiélezted, hogy olyan emberrel kapcsolatot építeni, aki eladott pénzért, mint egy darab....

Az hogy a szülők belementek és nem tettek semmit a lányukért akit bántalmaztak....

Az hogy rettegni kellene bárkitől is... Sok az ID...

Ezek tények és nem bántások, nem szabad csak egyoldalúan tekinteni, egy síkon mindent.

Megértettem, hogy félne ilyen esetben FI, de mitől is????

Ha alapos a félelem, azért van módja a védelemnek ebben az országban és nem kell hozzá vérnek folynia.

99. vivo44 (válaszként erre: 97. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 12. 17:45

Azt nem, hogy a saját házamba ne merjek hazamenni.

Ez nem egészen ugyanaz....

98. Minnie.3 (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 12. 17:44

Én sem tudnám oda adni a gyermekem bár nekem sajnos még nincs, de feláldozni nem tudnám én sem.

Nem tudjuk ahogy írtad, pontosan mi történt de borzasztó, hogy valaki a gyermekét adja egy tartozás miatt...

97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Vivo44)
2020. szept. 12. 17:43

Szerencsés vagy, ha nem tudod elképzelni, hogy mennyi örült van.

Külföldön volt, hogy vetethetett volna látleletet, ha nem is beszélte a nyelvet?

Lehet be volt zárva.

Volt egy fórumtársunk, amikor még nem lehetett névtelenül írni. Franciaországból próbált hazakeveredni, a férje bezárta, bántalmazta. Félelmetes volt, amit megosztott.

Itt azért óvatosan kellene szólni a FI-hoz, hiszen bántalmazottba, ne rúgjunk bele, amíg nm derül ki az ellenkeuője.

96. vivo44 (válaszként erre: 90. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 17:37

Már miért ne szólhatnál?

Tiszteletben tartom a véleményedet és bárki másét is, hiszen erről szól a fórumozás.

Elfogadom amit mondasz.

Csakhogy ez estben egyfajta rettegésről van szó állítólag....

Ha én rettegnék a férjemtől és annak családjától, akkor nemhogy beszélnék vele, hanem megszakítanék minden kapcsolatot.

Jelen pillanatban magyarországon a leírtak alapján senki nem tett semmi rosszat! Van egy félelem, ami vagy mondvacsinált, vagy kreált, de hogy olyan nincsen, hogy nem mernék a saját lakásomba hazamenni "Most sem merek hazamenni", olyan egyszerűen életszerűtlen. S csak abból amiket megosztott a nagyérdeművel FI.

Látlelet és bántalmazás természetesen nincsen, hiszen ha volna, akkor a helyzetet valós alapokra lehetne helyezni. (távolságtartási, bántalmazotti feljelentés, stb) Szó sincsen erről. Meg lehet vezetni sok mindenkit, de....

Persze, ahogyan FI is írja, nem vagyunk egyformák!

Kapott számtalan tanácsot, jót és rosszat is. Szerintem pedig legjobb út az egyenes út....

95. Sylvee12 (válaszként erre: 92. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 17:35

Teljesen megértelek, és drukkolok neked nagyon.


Szerintem itt amit tehetsz, véded az inkognitódat.


Ahogy már leírtam, a rendőrség nem véd meg, sőt távolságtartási végzést sem kapsz. :( Sajnos ilyenek a magyar törvények (politikamentes portál, erről ennyit).

94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 17:34

A teljes történet ismerete nélkül én sem tudnám elképzelni, hogy valaha is szóba álljak velük.

Annyira elkésztő számomra, hogy valaki a saját gyerekét áldozza be egy adósság miatt, nem tudom mivel fenyítették be a családot, lehet börtön, lehet tényleg az életével fenyegették meg. Anya vagyok, én biztos nem áldoznám fel a gyerekem, hacsak nem azzal fenyegettek volna meg, hogy mindenkit kinyiffantanak, de elnézik, ha egyet feláldozok az ügy érdekében.

Sajnos volt ilyenre is példa. De akkor is tuti felkötöttem volna magam, nem tudnék úgy élni, hogy a gyerekem az ára.

93. Leo. (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 17:32

Férfiként mondom, hogy mélységesen felháborít az amit ez a mocsok tett veled, én nem is mondanám férfinak ez egy féreg!

A nőket tisztelni kell már csak azért is mert mindenkit nő hozott a világra.

És ha vele tennék mindazt amit ő tett veled?

Bár az is elkeserítő, hogy van aki azt gondolja ez egy kamu...

Sajnos olyan sok undormány ember él a földön, hogy én ezt elhiszem. Nem egy két cifra dolog történik itthon is...

Erőt és kitartást neked ha van pár nagydarab férfi ismerősöd aki meg tudna védeni az lenne a legjobb.

De addig is "önvédelmi eszköz legyen nálad!

Vagy ha kell letekerem én neki a micsodáját!

92. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 17:21

Nem tökéletes a kapcsolatom a szüleimmel, nem is fog az lenni soha.

Meg bocsájtok de nem felejtek nekik, a testvéreimmel viszont próbáljuk teljesen normalizálni a kapcsolatunk.

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 90. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 17:19

Hagyd, mindjárt még az anyagiakban is turkálni fognak...

Ők ilyenek el kell fogadni.

Nagypapája hosszú ideig itt élt a családjával, "apósom" is, elég sok családtagja itt is tanult, ahogy a volt "párom" is. Elég jól beszélnek igen ők is magyarul, de minek bizonygatni bármit is. Hagyjuk...

90. Minnie.3 (válaszként erre: 88. - Vivo44)
2020. szept. 12. 17:13

Nem akarok beleszólni de lentebb valami olyasmit írt, hogy rendszeresen járnak haza, szóval szerintem biztos beszélnek magyarul. Ezért is fél tőlük...

Az én páromnak a családja sem itt nőtt fel mégis nagyon szépen érthetően beszélik a magyart, ők is sokszor jártak itt, valamint itt tanultak.

89. Minnie.3 (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 17:08

Te tudod, mi az amit meg szeretnél osztani másokkal.

Nem tudom milyen a kapcsolatod a szüleiddel remélem most már segítenek és melletted állnak ezek után.

Bevallom én nem biztos, hogy meg tudtam volna bocsátani nekik...

88. vivo44 (válaszként erre: 87. - Vivo44)
2020. szept. 12. 16:51
egy dél-koreai nagymama biztosan perfekt beszél magyarul:D:D
87. vivo44 (válaszként erre: 86. - Df1e1c376c)
2020. szept. 12. 16:49

Jól látod!

De inkább bele sem megyek már a részletekbe, mert.....

Te és a régiek, úgy is tudod.

86. df1e1c376c (válaszként erre: 73. - Vivo44)
2020. szept. 12. 16:47
Pár hónapja karácsonykor jött haza, a családjához, aki eladta, és most a saját házában el. Hja...
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Minnie.3)
2020. szept. 12. 15:13

Nem baj el fogadom ezt is...

Elmondtam nekik amit úgy éreztem elmondhatok, de mindent azért nem.

Nekik és nekem is jobb ez így.

84. Minnie.3 (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 14:21

Nyugi, van akit az ilyen dolgok hidegen hagynak, vagy egyből az ártatlan félt kezdik el hibáztatni, számon kérni.

Nem kell leírnod ha nem szeretnéd!

Egyébként van akivel tudsz erről beszélni a családban?

Ők tudják teljesen min mentél keresztül?

83. vivo44 (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 14:16

Akkor vállald a hiányos véleményeket is:-)))

További kellemes nyűglődést!

82. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - Vivo44)
2020. szept. 12. 14:04

Gondolj amit szeretnél.

Dehogy írom le, nem tartozom vele senkinek.

Nehogy már itt részletezzem mit tett velem!

Igen tanácsot kértem és voltak valóban normális emberek aki segíteni próbáltak.

81. vivo44 (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 12. 13:43

Mint általában....

Segítsetek, adjatok tanácsot! Arról tudunk véleményt formálni, amit tudunk. Hogy nem tudok mindent, az magadnak köszönhető, mert ha nem tetsző számodra egy tanács, egy vélemény, akkor jön a "nem tudsz mindent, de írsz"

Hát írd le, hogy a vélemény más legyen, nagyobb rálátása legyen az embereknek, ne csak morzsákat szórj. Lehet 180 fokban megváltozna a vélemény.

Igazad van, hogy nem írtad, hogy zsarnok az apuci, de azért fórum, hogy véleményt is formálhassunk. Felőlem nevezhetjük apucit mintaapának is, aki eladta a lányát egy ismeretlennek, aki nem segített a saját lányának, mikor kiderült, hogy a pénzért eladott lánya verve van fizikailag, lelkileg. Nekem pedig más a véleményem az ilyen apucikról. Bocsi.

Nekem sem tökéletes az életem.

Leírtuk sokan, hogy mit és hogyan tegyél.

-fegyverkezz fel, gázspray, sokkoló, vipera, kés, kard, tank.

-kérj távolságtartási végzést

-bujkálj, míg véget nem ér a válás (bár azzal nem szűnne meg automatikusan a probléma, s nem is fog)

-üljetek le megbeszélni állig felfegyverkezve.

Dehát mivel nem tudunk semmit és az ember semmi rosszat nem tett az országban, így igen nehéz feltételezéseken alapuló fórumra teljes körű véleményt írni...

2020. szept. 12. 12:19

Amikor elmondtam, nem megyek haza furcsa volt mert elfogadta, de aztán mégis azt mondta ő biztos nem válik. Olyan mintha két énje lenne, amikor bántott is mindig bocsánatot kért utána...

Nem normális, így biztos nehéz lesz majd elválni, azért bízom benne idővel békén hagy.

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 12. 09:18

Nem is értem miért hazudozna valaki ilyen dologról, nem egy pofonról van itt szó hanem komolyabb dolgokról. Nem kell nekem hinni, de remélem a bíróság majd másképp àll hozzám és igazságot tesz.

Nem "nemzet", hova tartozás kérdése, hogy valaki nem normális...

Egyszerűen vele komoly problémák vannak és ez nem szarmazása miatt van.

78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - Vivo44)
2020. szept. 12. 08:28

Attól, hogy nem hiszed el a történetet, sajnos minden szava lehet igaz is.

Az, hogy mi jellemző egy nemzetre, az statisztika, néha szándékosan el is ferdített, de nem mondhatjuk el minden egyes állampolgárról, hogy az szent, vagy éppen maga a sátán, mert rájuk ez a jellemző. Mindenki ember, más-más habitussal.

Az, hogy ennyire egyszerű megbeszélni a dolgot egyes egyénekkel szépen hangzik. Egy kávé mellett megbeszéljük, aztán pá, nem működik mindenkinél . Ha valakire szégyent hoztak netán, az ő agyával átélve , akkor nem a szerelmét üldözi, hanem azt, aki őt szégyenben hagyta, megsértette, vagy éppen elvette a "játékszerét".

És nem kell ehhez más ország fia sem, előkerül a sav,

machete, nagykés, lőfegyver, ököl itthon is. És remélem, mert ilyen itthon is előfordul, nem az a hírünk, hogy hazánkban minden hímnemű kétlábonjáró állat.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook