Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan nevelem majd a gyermekem? fórum

Hogyan nevelem majd a gyermekem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan nevelem majd a gyermekem?

1 2 3
68. sajert
2010. nov. 4. 22:08

Nemrég történt:

Rohanok a gyerekhez a bölcsibe, már mondom neki a bölcsibe, valószínű lekéssük a sárga (távolsági) buszt, és csak kékkel (BKV) tudunk hazamenni. Válasz: okéééé Anya.


A sárga busz hátulját látjuk, ahogy kifordul, lekéstük... Erre az addig nyugodt, jókedvű fiam a járda közepén nekiáll hisztizni, hogy ő sárga busszal AKAR hazamenni. Hiszti: lefeküdt a földre, úgy toporzékolt (állva elesne, rafkós a gyerek :-))), és közben sírt, üvöltött... Én röhögőgörcsöt kaptam, mert ilyet még nem csinált. Mondhattam én neki bármit, semmivel se hatottam meg, közben gyűlt a tömeg körülöttünk... Kaptam a jótanácsokat meg a beszólásokat (megfázik, jujjj de hisztis, meg egy Anyuka "oktatta" a gyerekét, hogy TE milyen ügyes, okos vagy, hogy nem hisztizel :-)) stb...), de nem igazán érdekelt csak az, hogy ezen legyünk túl. Végül három táskával, szatyorral a kezemben a vállamra kaptam (mivel mint egy rongybábu, úgy viselkedett), ott folytatta a rúgást, ütést, üvöltést, közben csitítotam, meg hogy elment a busz, megyünk kékkel, még ha a feje tetejére áll is... Cirka 2 perc után eljutott a tudatáig a vállamon üvöltve, hogy ez nem jött be, így egyik pillanatról a másikra abbahagyta, és a kék buszra egy nyugodt gyerekkel szálltam fel :-).


A földön fetrengés cirka 5 percig tartott, a cipelés meg 2 percig :-).


Egyébként nem hisztis, de neki is vannak rossz napjai :-)). Szerintem nem kell/lehet elítélni valakit - akár Anyát, akár gyereket - mert valaki lát az életükből egy-öt percet.


A DM-es történethez:

Nekem a Schleckerbe zsongott be már nem tudom miért. Én is úgy viselkedtem, mint az Anyuka, akit leírtál. Hamar abbahagyta. Én nyugodtan vásároltam, beszéltem hozzá, hogy gyere, keressük meg a popsitörlőt, stb... Közben üvöltött valamiért. A pénztáros meg a biztonsági őr rám mosolygott, én meg mondtam, hogy bocsi, de kicsit hangos a gyerek, de már megyünk :-)).


Szerintem az egész tolerancia kérdése. Én is látok hisztis gyereket, nem is egyet, de lehet hogy tíz perc múlva egy nyugodt gyerekkel találkoznék. A fiam ha hisztizik, akkor mindent bevet, de nem jut vele messzire, engem nem hat meg. Én is mindent megbeszélek vele, már petesejt-érlelés közben is meséltem neki a történéseket, hogy mit csinálunk és mi történik :-).


Hosszú lett, bocsi, de hallgattassék meg a másik fél is :-)))).

67. bry083
2010. nov. 1. 10:25

Szívemből szól a cikked.Mennyi-mennyi elhatározás volt..... és hol vannak azok ma már...:D


De sokat tanultam a kis Macimtól és még mindig tanulok

2010. okt. 13. 13:55

Nekem nagyon tetszett a cikk. Az ember az első babájával terhesen annyi mindent eltervez, hogy mit hogy fog majd csinálni. Aztán nem biztos, hogy ez így is lesz. De szerintem a gyerekneveléshez kell a nagyfokú rugalmasság is.


Én ragaszkodtam az anyatejhez. Megküzdöttünk érte rendesen végig, de sikerült!


Azt mondtam, cumi az aztán egyáltalán nem. Mikor hasfájósan üvöltött, és a cumitól megnyugodott 10 percre, kapott cumit. Mikor nem lehetett rá télen kesztyűt adni, mert szopizta az ujját, kapott cumit. És mégsem szokott rá.


Azt gondoltam, az én gyerekem nem fog a földön fetrengeni a hisztitől, mert szép szóval le tudom beszélni róla. Hát - egyelőre - nem tudom, de próbálkozom. 1 évesen teljes hisztit bírt produkálni. Felveszem, magamhoz szorítom, és próbálom megbeszélni vele, hogy ha hisztizik, nem tud közben sétálni vagy pl. falevelet gyűjteni vagy hintázni. Általában egy idő után megérti. De legközelebb megint hisztizik, ha nem rögtön és azonnal az van, amit ő akar. Remélem idővel megérti, nem ez a jó módszer a problémákra.


Úgyhogy lehetnek az embernek elvei, és megpróbálhatja betartani is őket, de ez nagyon függ a gyerektől is szerintem. Egy "angyalkát" azért össze sem lehet hasonlítani egy kis "zsarnokkal". De attól még a szülei mindkettőt ugyanúgy szeretik, és ez a lényeg!

2010. okt. 8. 07:25
Nekem nem voltak elveim örültem h nagy nehezen összejött, De 1 dologra rájöttem h sokszor ő nevel engem 20 hós kislány. Álltala lettem elfogadóbb türelmesebb kreatívabb . A cikk nagyon jó . Azért valljuk be h sok mindenben engedünk nekik de ez nem feltétlenül rossz dolog . Ettől lesznek egyéniségek . Amúgy szerintem minden gyerekfüggő.
64. Tütter (válaszként erre: 63. - Tamianyu)
2010. okt. 7. 15:50
Pici korától kezdve elmagyarázunk neki mindent, és biztos vagyok benne, hogy mindent megért, amit mondunk neki. Persze az is biztos, hogy gyerekfüggő is ez. Már csak abból kiindulva, hogy a tesóm is, én is ugyanazt a nevelést kaptuk, mégis szöges ellentétei vagyunk egymásnak...
63. Tamianyu (válaszként erre: 62. - Tütter)
2010. okt. 7. 10:25

Mi is pont így csináltuk csináljuk,és nekünk is bejött.

Sok szülőt ismerek,akiknek addig tart a határozottsága amíg a gyerek nagyon nem hisztizik.Aztán feladják.Inkább megkapja amit akar,csak hagyja abba.Aztán csodálkoznak,ha kis zsarnok válik belőle,aki nem ért a szép szóból,és mindenhol mindenért hisztizik,nem tud normálisan viselkedni,mindenki agyára megy bármerre mennek vele.

2010. okt. 7. 07:59

Ahogy olvaslak benneteket már biztos vagyok benne, hogy nagyon jó gyereket kaptam az égiektől: Az én kisfiam(2,5 éves) is szokott hisztizni, de mi mindent meg tudunk beszélni. MEgelőzöm azokat a helyzeteket, ami hisztibe csaphat át: pl ha a boltban vagyunk, akkor egy, max két dolgot veszek neki, de csak apróságokat. Ha már több dolgot akarna betennio a kosárba, akkor szólok neki, hogy Te ma már kaptál pl egy rudit, meg egy napraforgómagot. Valamelyiket vissza kell tenni. És ő válogat a kosárnál, hogy melyiket is szeretné megkapni. Az utcán, ha mást akar, mint én, másfelé akar menni, mint én, vagy egyszerűen leragad valahol, és nem akar jönni, akkor csak szólok neki, hogy "köszönj anyának, mert anya megy tovább". Ez baromi hasznos. Az, hogy én köszönök neki, semmilyen hatással nincs rá, de ha már neki kell köszönnie, az tudatosítja benne, hogy tényleg otthagyom. Azonnal indul utánam.

Ha itthon hisztizik valamiért, és már megy az üvöltés, egyszerűen elmondom neki, hogy ebben a szobában- konuyhában, nem hisztizünk. MEnj át a saját szobádba, ott lehet csak. Ez is mindig használ: egyedül semmiértelme, hogy sirjon. Ami még be szokott jönni, az az, hogy "most pont úgy viselkedsz, mint a picibabák. Pici baba vagy?" És ő már természetesen nagyfiú, ha pici babának nevezzük, akkor egyből zokon esik neki, és abbahagyja.

És ami a legfontosabb, hogy minden egyes hisztizés után, vagy rossz dolog után, amit csinál, mindig elmondjuk, hogy miért rossz az, amit csinál, veszélyes, vagy épp más oka van. De mindig megbeszéljük vele. Ez az alapja annak, hogy többet ne forduljon elő, és megértse, miért is nem szabad!

61. Tamianyu (válaszként erre: 60. - 1da9380ac7)
2010. okt. 6. 22:31
Az enyémek nem halkan jegyzik meg ilyenkor,hogy milyen hisztis gyerekek.Mi meg nem győzünk másfelé nézni....:D
60. 1da9380ac7 (válaszként erre: 56. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 6. 21:04
Azért ezeket a jeleneteket ki lehet használni a saját gyermekünknél!Pl:milyen jó,hogy Te nem vagy ilyen hisztis,raplis,rakoncátlan stb....És Ő pedig büszke magára,micsoda rendes,okos gyerek aki nem hisztizik úgy mint más!:)
59. 1da9380ac7 (válaszként erre: 50. - Emesemm)
2010. okt. 6. 20:59
Azt,hogy hiszti NINCS?:)Otthon a hideg víz bevált!Utcán vagy bevásárláskor:"NEM,most ezt nem vesszük meg.Ilyen már van neked..." Valahogy mindig megértette,bár néha többször is megismételtem.Volt amikor megigértem,most nem,de ha legközelebb jövünk...és betartottam az igéretem.Csak olyasmit igérek amit be is tudok tartani.Amúgy ha pl.:elesett,nem ugrottam rögtön felkapni.Általában nem ütötte meg magát,inkább csak megijedt.Én meg nevettem rajta,mert olyan aranyos volt.Mondtam is neki :"kiterültél mint egy nyuszi!" és már Ő is mosolygott!Felkelt,s ment tovább.Ha komoly baj volt természetesen mindig ott voltam és tudom, mindenkinél jobban bízik bennem!
58. jozsi.38 (válaszként erre: 54. - 080243aee5)
2010. okt. 6. 15:31
ezt én is csináltam:) a gyerek először meglepődött, majd elkezdet nevetni és nem hisztizett tovább :)
57. Tamianyu (válaszként erre: 56. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 6. 15:26
Ilyen élményeket nekünk is sikerülsz szereznünk a hétvégén.Emeletes ágyat kerestünk a 2 kicsinknek.Végig jártunk egy csomó bútorost,ugyebár a gyerek részlegeken főleg gyerekekkel voltak.Nézegetünk nyugisan a kis csajainkkal,őrült ordításra leszünk figyelmesek.Két hasonló korú kiskrapek csépeli egymást mint a mi gyerkőceink.Ugrálnak fel le a bútorokon,ordítoznak verekednek.A szülők meg nagy nyugalomba nézelődnek,néha oda szólnak a gyerekeknek,hogy csendben legyenek.Hát most nem ezért vagy azért,de nem lehet egy gyerekkel megértetni,hogy nem mászunk fel egy boltban semmire,nem verekszünk,nem ordítozunk..s.tb.???Ez komolyan annyira lehetetlen feladat egy szülőnek?Hihetetlen, a pofámról lesülne a bőr.Aztán végül is ahol megvettük az ágyakat,ott beszélgettünk az eladóval.Azt mondja,azért nem rakja be az ágyrácsokat,meg a matracokat még mutatóba is csak állítva teszi ki,mert nagyon sok szülő nem bír agyerekére hatni,és úgy viselkednek mint valami idióták.Nem tagadom dagad is a mellem ilyenkor,amikor a miénkeket meg megdicsérik milyen okosak,mindenhol köszönnek,szépen viselkednek,nézelődnek,és csak 1x 2x kell mondani nekik,hogy nem fogunk meg semmit,csak megnézzük.És értenek a szép szóból is.Mert ezt szokták meg,így vannak nevelve.
2010. okt. 6. 15:13
Éppen ma volt élményem brutál hisztis gyerekkel kapcsolatban: A DM-be tartottam, és már a bejárat előtt pár méterrel hallatszott a kemény hiszti hangja. Amíg bennt voltam, alig tudtam a vásárlásra koncentrálni ( mm, pedig milyen jó szaglászni ott.:)), annyira üvöltött a gyerek. Kb. 2 éves lehetett, az anyuka semmit nem csinált, úgy tett, mintha észre sem venné, hogy a gyerek üvölt mint egy fába szorult féreg. Ő persze nyugodtan vásárolt, míg Én a gyerekének a hisztijétől majdnem idegbajt kaptam. Az ott dolgozókat sajnáltam, ugyanis amikor Én jöttem ki, Ők még vásárolgattak az üvöltő gyerekkel. Őszintén szólva......azért ez nagyon zavaró másoknak, gyereknevelési elvek vagy hiszti ellenes stratégiák ide vagy oda.
55. CsillagTM (válaszként erre: 54. - 080243aee5)
2010. okt. 6. 15:07
ezt megnézném :D
2010. okt. 6. 14:54

A hisztire kaptam egy jó tanácsot és be is vállt nálam. Bár nincs gyerekem, elég sokat vagyok az unokaöcséimmel, és az ők is ezt alkalmazzák. A hisztizik akkor én is kezdjek el hisztizni, utánozzam őt. Azon nagyon meglepődik majd és abbahagyja. Ezt alkalmazom én akár hol vagyunk, nem érdekel, hogy mit mondanak az emberek, bár sokszor vicces!

Egyébként nagyon jó a cikk és nagyon igaz.

2010. okt. 5. 14:47
az én fiam az orvosnál csapott le mindig oltári hisztit :) a boltban nem hisztizett, de a rendelőben várni horror volt, mert visított mint akit nyúznak, a vizsgálatot szintén, úgy kellett lefogni. hál' isten kinőtte
2010. okt. 5. 13:53

Örülök, hogy ilyen sokan hozzászóltatok. Ezt a cikket máshova írtam először, de ott semmi visszajelzés nem érkezett (nem olvassák ennyien), már kezdtem feladni és abbahagyni az írást...

De visszakanyarodva a hisztihez: 20 hónapos a lánykám és ezzel együtt járva, rettentő kíváncsi, mindent megfog, megkóstol (jajj ezt már nagyon unom!), és megszagol. Egy bevásárlóközpontban ide-oda szaladgált, minden polcról levett valamit, mindenkinek nekiment. Ha fogjuk a kezét, vonyít, mintha bántanánk, az észérvekkel még nem érünk el semmit. Apukája megelégelte a dolgot és berakta a kocsiba, aminek egy oltári hiszti lett a végeredménye. Tőlünk zengett minden, többen megjegyezték, hogy milyen hisztis, biztos minden megvan engedve neki és most valamit nem kapott meg. Pedig nem engedünk meg mindent, vannak korlátai, amit Ő egyáltalán nem visel el, és hisztivel válaszol rá. Ami persze minket nem befolyásol, ezzel nem ér el semmit. Kb. 2 perc után abbahagyta és ismét egy kis angyalka lett... A lényeg, hogy a többiek csak ezt az egy pillanatát látták, és ebből vonták le a következtetésüket, hogy milyen elkényeztetett gyerek. Annak, akinek még nem csinált hasonlót a gyermeke, vagy szerencséje volt, vagy jobban csinál valamit, vagy más a kicsi egyénisége, vagy mindez együtt...

51. jozsi.38 (válaszként erre: 50. - Emesemm)
2010. okt. 5. 13:33
egy nagyobb gyerekkel könnyebb szót érteni, mint egy hisztiző 1,5évessel szerintem :)
50. Emesemm (válaszként erre: 24. - 1da9380ac7)
2010. okt. 5. 13:10

Azt hogyan tudod elérni?

Adj tanácsot.

2010. okt. 5. 12:31

Szia!


Nekem is tetszik a cikk,akár az én elveimet írtad volna,nálunk van ami megvalósult(mert Réka úgy igényelte) van ami nem.

A legfontosabb dolog a világon,hogy nyugodt szülőként feltétel nélkül szeresd a gyermeked,történjen bármi!

Ez az én tanácsom minden kezdő és gyakorló szülőnek.

2010. okt. 5. 10:42
szerintem kezelhetetlen gyerek nincs, csak mindent ráhagyó szülő. legalább is amit én látok mamgam körül rossz példát, hogyan nem kell csinálni
2010. okt. 5. 10:40
remek kis cikk! én is úgy vagyok hogy idáig elveim voltak, most pedig gyerekeim. a két fiam közt hatalmas eltérés van habitusban, ég és föld a két kölyök. ami a nagynál bevált, az a kicsinél nem, két külön egyéniség
2010. okt. 5. 10:31
Bennem felmerül egy kérdés, miközben a hozzászólásaitokat olvasom: Van kezelhetettlen gyerek? Vagy csak a szülők nem beszélnek a nyelvén? ( mint már korábban írtam, az Én két gyerekemmel soha nem tapasztaltam olyasmit, mint amit a környezetünkben látok pár gyereknél)
45. lola81
2010. okt. 5. 10:24
Nagyon jó a cikk! Nekem cumi témában egyáltalán nem voltak elveim. Nem is értem ezt a jaj az én gyerekem nem fog cumizni meg cumisüvegből inni divatot. Szerintem két fajta gyerek van ebből a szempontból: akinek nem kell kiköpi és nem is hiányolja, ill. aki nagyobb szopásingerrel születik ezért vagy az anyja mellén lóg egész nap vagy cumizik! Én nem vagyok az a mellen lógatós fajta, ezért a fiam cumizik napi kb. 1 órát plusz éjjel ha éppen azzal aludt el (4 és fél hónapos). Nem hiszem, hogy ez bármilyen lelki vagy egyéb problémákat okozna nála, viszont éjszaka alszunk. Mindannyian...:)
44. Tütter (válaszként erre: 43. - 416c7ed97f)
2010. okt. 5. 09:44
Nagyon sok tanácsot fogsz majd kapni akkor is, ha megszületik. Védőnő- orvos, szülők, barátok. MIndenkinek más a tapasztalata, és majd meglátod szöges ellentétekkel is nem egyszer találkozol majd. Mindig a megérzéseidre hallgass. Az anyai ösztönök nem csalnak! Jó egészséget nektek!
2010. okt. 5. 09:38

Nekem is nagyon tetszett a cikk, nagyon aranyos és igaz is lehet, bár nekem még csak pocaklakóm van. De hasonlókat a várandósság alatt én is megtapasztaltam...ha nem is elvek, inkább ugyebár a különböző médiák által közvetített hiper-szuper okosságok, hogy hogyan lehet ideálisan terhesnek lenni: kismamatorna, jóga, relaxáció, légzésgyakorlatok, gátizomtorna, vitaminok szedése, omega3,mert jót tesz a fejlődő kis agynak, beszélgess a magzatoddal, hallgass Mozartot, ringatózz a hintaszékben, gyönyörű tanácsok, de ha mind meg akarnám valósítani (többségüket meg akartam:-)), komplett 24 órás bűvészmutatvány lenne az életem. Elvek kontra okosságok,jó tanácsok én is hallgatok a

szívemre:-)(eszemre) és teszem, amit diktál. Azt hiszem, ha baba kinnt lesz, ahogy a cikkíró is írta, helyzet csak fokozódik:-)

2010. okt. 5. 08:29

Ebben a világban sajnos elég nehéz a gyermeknevelés,de elsősorban a szülő feladat ezt szabályozni, csak a külső hatásoktól kell félteni, mert bizony a sok rossz, ami van az teljes mértékben hatással van a mai generációra és amit látnak az rájuk ragad. Ezen kivül még sok mindentől kell óvni őket, mert hiszen a cél, hogy majd rendes felnőtt ember váljon belőle. A mi időnkben ez különösebb akadályt nem jelentett, mert minket még jobban lehetett kordában tartani és fegyelmezni. Ma már ez másképpen müködik.

Üdv.Ágnes

41. Tamianyu (válaszként erre: 38. - Jollymama)
2010. okt. 5. 08:28

Igen,a genetikai adottságok....

ez biztos,hogy meghatározó a viselkedésben,hiszen mindenki egyedi tulajdonságokkal jön a világra.

De azokon amik nem annyira előnyösek,vagy a gyerek életében a hátrányára válnak,talán lehet alakítani megfelelő hozzáállással.De mindenkinek magának kell ismernie a gyerekét,hogy megtalálja a helyes módszert.És nagyon igaz,hogy már a fogantatáskor hatással vagyunk a gyerekeink életére,nem mindegy,hogy hogyan várjuk Őket,hogy milyen "körülmények"közt tölti el a 9 hónapot az anyja hasában.Szeretettel örömmel várjuk,vagy nem kívánt gyerek és elutasítással.Nálunk van a családban egy örökbe fogadott gyerek,Ő nagyon szélsőséges eset pl.Unokatesómék 10évet vártak rá,most 16 éves,és elváltak miatta.Ő már egészen kicsi korában is kezelhetetlen volt teljesen.De azért talán szeretettel odafigyeléssel,megfelelő bánásmóddal a legtöbbjüknél lehet eredményeket elérni.

40. Tamianyu (válaszként erre: 35. - Tina87)
2010. okt. 5. 08:19

Hát elég baj ez sokaknak,ha csak ilyen sok idő múlva jönnek rá ha valamit elrontottak.Ne vedd magadra,mert nem konkrétan neked írom,csak általánosságban.De a mostanság divatos "nagy szabadelvű nevelésnek"látszik az eredménye.

Körül lehet nézni az iskolákban, a fiatalok között.Elkeserítő a helyzet szerintem.

És maximálisan a hátrányukra válik.

Én azt mondom,azért vagyunk mi szülők,hogy próbáljunk helyes utat mutatni a gyerekeinknek.És a mi hibánk ha pl tanárverő diák lesz belőle,nem tisztelettudó,önző....stb.

2010. okt. 5. 07:22

Sziasztok! Mi is nagyon sok elvet állítottunk fel, még a születése előtt. Aztán próbáljuk is betartani azokat.

Cumival én is igy voltam pont, most már talán leszokunk róla. Csak alváshoz kapta meg eddig, most már másfél hete ahhoz sem kell. - cumi elv elrontva.....

Sírás: én mai napig nem hagyom sirni. HA valami baj van megbeszéljük (2,5 éves). Kiságyban sem hagytam. Inkább elmagyaráztam neki, hogy nemsokára visszajövök, addig szépen ügyesen eljátszott. Érdekes, de mindig megérti amit mondok neki.

Telefon: soha nem fogunk telefonálni, ha mellettünk van: ez 6 hónapos koráig tartottuk: nem telefonáltunk vele egy szobában. simán tartható.

tv: nagyon sokáig elbarikádoztuk előle a tvt, hogy ne lássa. Nálunk napközben egyátalán nem megy, csak este. Nyár óta nézhet mesét, csak olyat, ami nekivaló, pl Ugrifüles, Thomas, Gyerekdalok, mondókák, de azt sem sokat, nem napi szinten!

Cukorka- csoki: ő bizony ilyeneket nem ehet, és nem is fog! De bizony: imádja az étcsokit, kb hetente egyszer kap két kockát. Cukrot nem kap, bolti édességet- kekszet is csak nagyon- nagyon ritkán- 1-2 havonta. Inkább megsütöm.

Sokat leadtunk mi is, de azért nagyvonalakban tartható az, amit elképzeltünk. Persze ez gyerekfüggő is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook