Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám fórum

Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám

1 2 3 4 5
53. Dina68
2012. júl. 21. 17:02
Én 2 hónapig tudtam szoptatni,a z elsőt is addig és nem éltem meg tragédiának.örültem,hogy addig is sikerült.A kislányom már 8 hónapos,tápszeres,van 2 foga,eszik sokfélét,sok midnent már elég villával elnyomni,9090gramm és semmiben nem kevesebb,mint egy anyatejes baba.
52. gota (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2012. júl. 21. 17:01

Ugye?!

Velem ugyanez volt a tápszeres cumisüveggel!!!

Elképesztő, milyen hülye emberek vannak!

51. gota (válaszként erre: 37. - Gurulyka84)
2012. júl. 21. 16:55
:) Telitalálat! :)
2012. júl. 21. 16:50
Nagyon sajnálom, hogy ebben az országban ilyen szánalmas az eü helyzet. Az anyaságnak tényleg örömnek kellene lennie, a kórházban pedig segíteniük kéne, nem lenézően dirigálni. Egy percig se aggódj a babád miatt, a legeslegfontosabb a szüleitől kapott szeretet, nem az anyatej. Én is tápos baba voltam, mert anyukámnak nem volt teje, de a szeretet kárpótolt mindenért, és semmiféle hátrányos helyzetem nem volt az eddigi 30 év alatt a tápszer miatt. Egészséges vagyok, mint a makk, az immunrendszerem pedig világ életemben jó volt. Ennyit a tápszerről. :) Éljetek szeretetben és boldog családban, ez az, ami fontos, semmi más! ;)
49. Kat1
2012. júl. 21. 16:44

Végig olvastam a hozzászólásokat, és megdöbbentem!

Hihetetlen, hogy a 21-dik században ez még probléma lehet! Hogy anyatej vagy uram bocsá tápszer! Ki nem tojja le??? Az a lényeg, hogy egészséges legyen az a gyerek, és boldog nyugodt anyukája legyen! Nem?

Az első gyerkőcünknél senkitől nem tudtam segítséget kérni, a védőnő és a gyerekorvos automatikusan a tápszert adatta. Amit lehetett elrontottunk mindent a gyerek körül, ezért sajnos másfél hónap után elapadt a tejem. A második gyerekem 2,5 éves koráig szopott, a harmadik 1,5 éves koráig! Esküszöm nincs különbség egészségileg, fejlődésileg a gyerekeim között!

2012. júl. 21. 16:14

Szívemből szól a cikk!!! Most 4.5 éveskislányomat öt hetes korábban fogadtuk örökbe, értelemszerűen nem szoptattam. Nyolc hónapos koráig kaptunk anyatejet gyűjtőből, de természetesen mellé tápszert is kellett adni. Volt olyan aki látva a babakocsi aljában a tápszeres dobozt szabályosan nekem esett az utcán, hogy mit művelek a gyerekkel, és bezzeg az ő lánya tudja hogy három évig kell szoptatni egy gyereket, hogy egészséges legyen... Mindezt egy vadidegen, kéretlenül. A védőnő veszélyeztetettként tartotta nyilván, többek között a szoptatás hiányára hivatkozva, és mert "nem én szültem, így nem tudhatom, mi a jó neki" — ez utóbbit szó szerint így mondta...


Most lassan öt éves, klasz, okos, egészséges gyerek. Légúti betegsége volt ugyan, de a füle pl. sosem fájt még, és nem különösebben beteges, sőt... Nyolc hónapos korábban szavakat mondott, 18 hónaposan mondatokban beszélt. Kanállal sokáig nem evet, főleg mert egy évesen jött az első foga, akkor azzal üldözött a védőnő, hogy nem fog tudni evőeszközzel enni. Három éves kora óta, eszik késel-villával... Semmi értelme a védőnő ijesztgetésének, hacsak nem az, hogy saját magát fényezze...

47. jak27
2012. júl. 21. 16:07

Köszönöm mindenkinek a sok hozzászólást, jelet, privát üzenetet! Nagyon jól esik, aranyosak vagytok. :)

Meg is nyugodtam a sok történetet olvasva, amelyben arról írtatok, hogy mások példája is azt mutatja, hogy a betegségekre való hajlam nem csak attól függ, hogy mit evett a baba.

Azóta elköltöztünk, új védőnőnk van, aki szerencsére ritkán jön. :)

A jókívánságokat is köszönjük, és én viszont kívánom őket.


Még annyit, ami a cikkből kimaradt, hogy kicsit bosszant ez az álszentség amit tapasztalok: csak anyatej anyatejjel, de ha véletlenül valaki nyilvánosan mer szoptatni, hőbörögnek, de hogy este 7 kor a tv, vagy a magazinok meztelen mellekkel van tele, az nem baj. Ha egy baba szopizik, az miért okoz felháborodást (miközben a mellek legfőbb funkciója ugye az)??? Ok, hogy intim dolog, de ha anyukát nem zavarja, akkor miért kell ezért is megszólni?! Amúgy azt veszem észre, hogy akármit csinál az ember szülőként, az nem jó, és mindig lesznek okosok, akik mindent jobban tudnak. Szerencsére már rájöttem, hogy nem kell az ilyenekkel foglalkozni, de eleinte tudtak fájni a dolgok.

2012. júl. 21. 16:00
Két gyereket neveltem fel tápszerrel, két hónapos koruktól. Akkor ment el a tejem. Nemcsak egészségesk, de még csak nem is buták. Időben megtanultak beszélni, járkálni még hamarabb is. A mai tápszerek szerintem kiváló minőségűek. és hát azokból a babákból is egészséges felnőttek lesnek, akiknek sajnos nincs lehetőségük az anyjuk mellett élni születésüktől fogva.
2012. júl. 21. 15:57
az ilyen nem valo vedönönek...en csak sajna 2 illetve 3 honapig tudtam szoptatni öket..egyszerüen elment e tejem.Ma mar 15 es 12 evesek...szinte sohasem betegek :-))))
2012. júl. 21. 15:55

Átérzem a helyzetet, csak a cikket olvastam el, a h.sz. nem. még.

Most 4 éves fiamnál, az volt a legnagyobb bajom hogy az én gyönyörű kisfiamat nem tudtam szoptatni, nagyon nagy fájdalomként éltem ezt meg.

Tápis lett, vagy még az sem, mai napig útálja a tejet, meg mindent ami fehér.

Soha nem beteg. Én is azt mondom, a sok lelkirurka miatt, talán azt is lehetne hangoztassák, hogy azért nem vagyunk szörnyetegek. mert nem tudtunk szoptatni.

2 sz gyermekemnél, örültem volna ha csak ennyi baja lett volna.

Vannak igazi nagy bajok az életben.

Föl a fejjel csajok, a lényeg az egészség.

43. eva215 (válaszként erre: 40. - Juttino)
2012. júl. 21. 15:53
Igen, már mi is gondoltunk rá, bárányhimlő ellen tuti kap majd :) De azért köszi, aranyos vagy, hogy szóltál!
2012. júl. 21. 15:50
Nekem is volt tejem, de a lányom tápszeren nőtt fel. Eddig kétszer volt beteg, megfázva is csak egyszer. Hozzáteszem most 27 hónapos.
2012. júl. 21. 14:31
Nekem volt tejem, de soha nem volt elég. A kórházban csak ordított a lányom, tapasztalatlan voltam, nem értettem miért, de beadtam a derekam, kapott tápszert, mert a fene se akarja éjheztetni. Itthon, szülés után egy héttel lett tejem, hogy a védőnőm szétmasszírozta a mellem. Lett tej, de lassan szaporodott és végig csak stresszeltem.... A reggelem, estém azzal telt, mit egyek, mit vegyek be, hogy több tejem legyen, de semmit nem tudtam tenni... Napi kajájának 80% anyatej volt, a többi tápszer, de tudom, azért nem volt elég, mert a külvilág mást sem nyomott, mint, hogy anyatej, anyatej, anyatej....... Most újra babát várok, de már tudom a dolgom, letojni a külvilágot és csak a szopira koncentrálni, ha nem megy, simán kap tápot.... A lányom még csak 13 hónapos, de él és virul, baromság, hogy betegebb lesz a tápszer miatt.... Anyuka ismerőseim, akik csak szoptattak, többet betegeskednek..... Én utálom a mai világban, hogy megkülönböztetik a szoptató és tápszerező anyákat... Ok, mindenki tud szoptatni, de nagyon sok testi akadálya is lehet: kevés tejmirigy, amit SENKI nem lát kívülről, beragadt tejmirigyek, szűk csatornák.... Ezeket miért nem részletezik?????? Ha valaki belepusztul,akkor is csak annyit tud prezentálni a gyerekének, amennyit......
2012. júl. 21. 14:25

Ááááá... fejben dől el mi?

nekem 3 hónapig rengeteg tejem van, utána drasztikusan apad. Akkor mi van? Olyankor meggondolom magam?

Lányaim 4-5 hónapig szopiztak, nem betegesebbek az átlagnál, a nagy 15 hónaposan szintén mondatokban beszélt, és az oviban hüledeztek, hogy milyen választékosan beszél stb...


Ellenbe Eva215!!

Ha férjed nem volt beteg gyerekkorában, akkor lehet 1-2 dologra be kell oltani, mert 1-2 gyerekbetegség kifejezetten veszélyes felnőtt férfiaknál. (Előbb ellenanyagot kell nézni a vérében, mert lehet hogy átesett a betegségen, csak annyira enyhe volt nála, hogy nem tud róla)

2012. júl. 21. 14:24

Én úgy gondolom, hogy a nők nagy többsége igenis képes szoptatni a gyermekét,de valami porszem kerül a gépezetbe.

A védőnőnek elég car stílusa volt, de lehet ő az ilyen kemény, arculcsapós mondatok erejében hisz. HOgy ezzel tudja anyukát tuningolni. Csak sajnos ez nem mindenki esetében jön be.

Az, hogy milyen lesz az immunrendszere az úgyis csak a bölcsiben/oviban derül ki. Az én fiam sem volt beteges, a bölcsibe kerü,és után pár hónappal pedig doszt taknyos volt és rendre ráhúzódott a szemére (kötőhártya-gyulladás) Pedig 10 hónapos koráig szopott és 5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt.


Egyébként nem kell egymásnak feszülni, a legjobb az anyatej, de ha nincs, akkor ott a tápszer. Én nem hiszem azt, hogy ebbe bele kellene betegedni és el kellene jutni arra a szintre, hogy lecarni, ki mit mond. Ha a baba és az anya kiegyensúlyozott, normális ütemben hízik akkor nem tök mindegy, hogy anyatejes vagy tápszeres?

Istenem jussunk már el erre a szintre!

38. Banyaci (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. júl. 21. 14:19
Akárha az én érzéseimről írtál volna attól függetlenül, hogy a körülményeim teljesen másak voltak. Tizenkét évvel ezelőtt egy bababarát kórházban szültem az első babámat. Ott egyből szülés után mellre teszik a babákat. Nekem csak vakuummal sikerült megszülnöm és igen zavarodott voltam. Kisfiam nem sírt föl, sötét kék volt. Noszogatásra sem volt hajlandó megmukkanni. Elszaladtak vele. Pillanatokkal vagy percekkel később hallottam a sírását bizony azt sem tudom.Azt sem, hogy mit csináltak vele. Aztán később odahozták a csecsemősnővérek szoptatni. Megpróbálták, rátenni a mellemre. A főnővér megjegyezte, hogy ez nem fog menni, mert befelé forduló a mellem. Végig szenvedtük azt az öt napot míg bennt voltunk. Nem írok le mindent, merta lényeg ugyanaz. Ő bőgött, nem tudott szopizni én pedig nem tudtam szoptatni. Pedig nagyon szerettem volna. A szobatársak epés megjegytzéseit én ismegkaptam, igaz tanácsot senki sem adott. A védőnőm nekem rendes volt, átlátta a helyzetet és megkapta kisfiam a tápszert. A tanulságot én is levontam. Második gyermekem születésénél nem kértem a segítségből. Láss csodát, elsőre sikerült szoptatniés hároméves koráig mindig sikerült is.
2012. júl. 21. 14:15

Előszőr is gratulálok a kislányotokhoz :)!

Másodszor: A védőnőd hogy lehet ekkor a bunkó?Tuti elzavartam volna az anyukájába!

Én 17 hónapos korig szoptattam a kisfiamat és 4 hónapos kora óta asztmás mind a két szilveszterünket korházban töltöttük (fertőző osztály).

A sógornőm kisfia is tápszeres és semmi baja a gyereknek! A védőnődnek meg mond meg hogy szopjon ő is hátha megjön az esze!!!!!!!

Elnézést de utálom az iylen embereket!

2012. júl. 21. 14:08

A kisfiam nemsokára 2 éves,de ha itt ilyen cikket olvasok,vagy hasonló sorsú anyukával találkozom mindig felmegy bennem a pumpa.

Rosszul vagyok a szoptatási cirkusztól,a fejben dől el,a bababarát(szerintem baba és anyakínzó)kórházaktól stb.Mi is végigéltük a csecsemősök nemtörődömségét,a beszólásokat,aztán átkerült a fiam is a kora-és újszülött osztályra.Igaz,más miatt,de mondták,hogy a súlyából is többet vesztett,mint szabad lett volna. /Meglepődtem,mennyi baba volt ott a kiszáradás tüneteivel :( /De ott segítettek. Minden evés előtt szoptattam (20-30ml-nél sosem volt több),utána kaptuk a pótlást.Segítettek kézzel fejni,tanácsokat adtak,de azt mondták,ha nem lesz több,akkor sincs baj,felnőtt már sok baba tápszeren.Ezzel megnyugtattak.A védőnő még itthon "belémrúgott",hogy fejben dől el.A védőnődről inkább nem is mondok semmit,az empátia nem az erőssége :(

Jó egészséget nektek,a szeretet a lényeg,s abból nincs hiány :)))

2012. júl. 21. 14:00

Melyen megertelek !


Velem hasonloan viselkedett a vedono a lanyomnal, holott tejem volt, de szopizni nem akart. Fejtem, amig tudtam...


Decemberben szuletik a masodik, Angliaban, a vedono az elso alkalommal azt mondta, ha nem szopizik csak masfel honapig, mint Detti, akkor is jo lesz.

Nemigen volt meg beteg a tapszeres lanyom, az ovibol is talan egyszer hozta haza...


Ugyhogy ne torodj a taploval, elvezd az anyasagot nyugodtan :)))

34. megi04
2012. júl. 21. 13:33

Az anyatej fontos...De sajnos én nem tudtam szoptatni,a tápszert viszont utálták a fiaim!

Szörnyen bűnös módon,szörnyen allergén dolgot cselekedtem,TEJET adtam a fiaimnak! Hogy én ezért mit hallgattam,inkább nem részletezem! Viszont,egyik sem volt beteges,semmire nem allergiásak!

Nem értem a szörnyű felháborodást sem a gyerekorvosok,sem a védőnők részéről!!!!!! FONTOS,az anyatej,de nem lesz semmi baja a babának,amelyik nem kap!Azt ne mondja nekem senki,hogy 200 éve volt tápszer,vagy hogy akkoriban mindenki tudott szoptatni!!!!

2012. júl. 21. 13:28

4 éves a kisfiam.NEM kapott anyatejet,első perctől tápszert. 18 hónaposan volt lázas az oltás miatt először, 2 és fél éves volt a bölcsibe kerülésekor, 3x volt beteg októbertől júniusig.Az óvodában 2x voltam vele táppénzen,szeptembertől mostanáig.Nem volt mandulagyulladása,egyszer sem fájt a füle.Igaz a közösségbe kerülése óta ősszel,télen egy kis homeopátis gyógyszert +C vitamint kap.A csoportjában azon kevesek közé tartózik a 28 gyerekből akinek nincs beszéd hibája,tisztán érthetően beszél,nem kell az óvodai logopédushoz járnia.

Azt a védőnő nem mondta el,hogy a mai tápszerekben olyan immunerősítő anyagok vannak,amik nagyon jók az immunrendszernek később.Az anyatej persze a legjobb,DE nem vettem mástól,mert nem biztonságos,láttam hogyan öntik össze!!Nagyon szívesen szoptattam volna én is,nem ment,így a cumizásnak adtam olyan intim légkört mint a szoptatásnak.

Boldog babázós hónapokat,éveket kívánok!

32. aniju
2012. júl. 21. 13:10

Nekem is ikreim vannak. A kórházban volt, aki egyenesen azt állította, h biztos nem vártam őket, azért nem megy a szoptatás.


Amikor hazajöttünk, egyikükkel szépen összeszoktunk, de a másik kis csajt másfél hónapomba telt rávenni, hogy a tejet ne csak üvegből fogadja el. Ugyanis, ahányszor meglátta a cicim, elsírta magát... :(


A csípőszűrésen a doktornő oda meg vissza volt magától, h ikrei vannak és 1,5 évig szoptatott és igen anyuka fejjen, mint a gép, mert csak az a jó, stbstb.


Nos, tök mindegy, mit csináltam, mennyire fejtem, nálam nem érvényesült a kereslet/kínálat duma. Mindig kellett tápszert is adnom.


Aztán kerek 5 hósan az én önálló lánykáim úgy döntöttek, teljesen leszállnak rólam (szép lassan 3 hós koruktól választották el magukat). Fejtem, amíg volt mit.


Most 7 hósak mindjárt, egy csepp anyatejet nem kapnak már, bármennyire az volt az én álmom is, hogy majd húúúú....


Ez a tápszeres gyerek beteg duma meg annyit ér, hogy van olyan ismerősöm, aki egy cseppet sem kapott anno, mert az anyukája nem tudta szoptatni és nála egészségesebb ember állítom nincs... :D

2012. júl. 21. 13:02

Átérzem a helyzeted.............. ugyan ebben a cipőben járunk annyival másabb, hogy Nekünk nagy nehezen sikerült a szoptatás. DE a megjegyzések amiket amiatt kaptam, hogy szülés után 3 nappal még nincs tej kb olyan volt mintha kést vágtak volna belém és mindezt kórházi dolgozóktól, és még a tápszert is sajnálják no meg a sok okos anyuka.... akiknek pikk-pakk sikerült, DE vegye fel a cipőd az illető aki ítélkezik feletted és akkor mondjon Rólad rosszat.


Jó egészséget :)

2012. júl. 21. 12:57
Mindkét gyermekem tápszeren nevelkedett, de ettől nem volt és nem is lett hátrányos helyzetű egyik sem. Ez butaság. Persze, aki tud szoptasson, akinek, meg valamilyen okból nem megy, nincs teje, akármi, az ne élje meg tragédiaként, hogy tápszert eszik a baba. Manapság annyira jó tápszerek vannak, és anno én is azon nevelkedtem, mert anyukámnak sem volt teje. De én 1971-ben születtem, akkor gondolhatjátok micsoda választék volt a tápszerek között. Semmilyen. Volt egyfajta és kész. De egészséges ember lettem, mint ahogy a gyerekeim is azok. Sőt, én azt mondom, ha nincs teje az anyukának, ha nem szopik a baba rendesen, vagy bármi, ami visszaveti mindkettőjüket ebben a nagyszerű dologban, sokkal rosszabb lesz, ha erőnek erejével csináljuk, bármi áron. Nekem két hétig volt tejem a szülés után, az is kevés mennyiségben, de a szoptatás egy véget nem érő, örökkévalóságnak tűnt, mivel a baba elaludt, nem szopott eleget, utána felsírt, stb., és a három órás szoptatások ideje szinten teljesen egybefolyt. Amikor a cumisüvegből kiszívta a maga kis adagját, utána békésen aludt 4-5 órákat, és én is tudtam pihenni. Így nőttek fel a gyerekeim.
2012. júl. 21. 12:54
Gratulálok a cikkedhez. Átérzem, amit érezhettél, hasonló cipőben jártam én is. Kevés volt a tejem, így anyatejes+ tápszeres volt a babám. 3 hónapig hajlandó volt szopizni,(de így is pótlás kellett) aztán már csak a cumisüveg maradt:-( és két hónapig fejtem és fejtem azt a kevéskét ami volt. A kórházban könyörögnöm kellett hogy segítsenek, mert nincs tejem, nem szopik a babám stb....öt nap bent lét után kisírt szemmel jöttem haza:-( A védőnőnk sem volt a "legsegítőkészebb". De ma már nem bánok semmit, hogy így alakult , fő az egészség, anyatej ide vagy oda. Az a legfontosabb, hogy bele tudtunk nyugodni, engem is nagyon sokáig bántott a dolog, s magamat hibáztattam. De mára már nem. Van egy szép 17 hónapos egészséges kisfiam.:-) A legfontosabb, hogy a kisbabának boldog kiegyensúlyozott anyukája legyen, s nem egy idegroncs. Sok egészséget és boldogságot kívánok Nektek a továbbiakban is:-)
28. eva215
2012. júl. 21. 12:51

Úr Isten! Milyen egy tapló a védőnőd! Ahelyett, hogy neked segített volna,amíg volt tejed, a saját sikesztorijával hencegett, meg ijesztegetett??? Ez durva!! Hogy lehet ilyen ember védőnő???

Szerintem, legyél nagyon büszke magadra, hogy a sok megpróbáltatás ellenére fejtél rendületlenül!! Nekem is nagyon döcögős volt a szoptatás eleje, de szerencsés vagyok, hogy végül sikerült. De nem egy barátnőmnek nem jött össze, és tudom, hogy nekik is nagyon fájt. Nem szabad magad hibáztatni, jó, hogy sikerült túllenned rajta!! Én is cáfolom a védőnőd: egy barátnőm kislánya koraszülött volt, tápszeres lett, mégis egyszer volt csak beteg 16 hó alatt, kb. 3-4 napra. Páromat csak 3 hétig szoptatta az anyja, utána tápszeres volt, és semmilyen, de tényleg semmilyen gyerekbetegséget nem kapott el. Se mumpsz, se bárányhimlő, makk egészséges pasi azóta is. :)

27. Muraja
2012. júl. 21. 12:43

Ket utolso gyermekem kint szultem mas orszagban , hihetettlenul humanus megertesel van az ember kezelve.

Kicsit amikor megszuletet rajtam volt majdnem ket orat utana megkesdezik hogy ki is foglya felöltpsztetni . Altalaban az ujdonsult apukanak jutt ez kedves megtiszteltetes, nem beszelve hogy csak akkor merik a sulyat .

Orvos nincs jelen mert ha normalis szulesröl van szo akkor ez nem az orvos " iroasztala"

Utana egy jo zuhany az ujdonsult mamanak es ha minden rendben van akkor 5-6 ora utan irany haza .

Szoptatast en szemelyesen egyik gyereknel sem tudtam praktizalni több okbol , soha senki sem tett megjegyzest rola az en magany dolgom volt.

Gyerek seregem annak dacara nem volt betegek majdnem soha , ma mar ök is szulök ha tud es van böven teje akkor oki de ha nincs mire az a felhajtas es cirkus ? itten a tapszert szabadon veszem meg es a vedönö beleszolasat teljesen nelkulözöm .

Ideje hogy a jövendö mamak erejesebben lepjenek fel a jogaiert es ne toleraljak ezt a foku vissza elest a poziciojukrol.

Nem csak kötelesegek vannak hanem jogok is , es jog arra hogy egy kismamma elveze az uj szerepet es a kicsit. Legelsö kontaktban a vedönövel mar tudatara kell adni hogy nalatok " nem rug labdaba "

26. jecsim (válaszként erre: 23. - 001269bfc9)
2012. júl. 21. 12:33
válaszarra a részre, hogy "Azt hiszem az embernek több ilyen cikket kéne olvasnia szülés, és legfőképpen szoptatás előtt" én olvastam, és isten bizony, marhára féltem a kórháztól. Teljesen be voltam tojva, és nagyon megkönnyebbültem, amikor mindenki aranyos volt. Na jó, nem volt mindenki mosolygós, meg ilyenek, és jól le lettem tolva, mikor nem szóltam hamarabb, hogy a wc-zés nem megy, de alapjában nem volt rossz élmény.
2012. júl. 21. 12:11

Annyira elkeserítő, hogy milyenek a csecsemősök a legtöbb kórházban. Szüléskor kaptam fájdalomcsillapítót, amitől aluszékonyabb lett a kicsikém és alig akart szopni, jól be is sárgult. Szerencsére nálunk ennyiben maradt a dolog, azóta minden rendben lett, de egy "szakember" sem volt ott, hogy megmutassa, hogyan kell szoptatni.

A védőnőd pedig szégyellje magát, épp az lenne a feladata, hogy segítsen neked és lelkiekben is támogasson. Sajnálom, hogy ilyen emberek vannak.

Ettől még igenis lehet jó kapcsolatod a picikéddel és semmi baja nem lesz a tápszertől.

24. 001269bfc9 (válaszként erre: 23. - 001269bfc9)
2012. júl. 21. 11:47

Folyt.

megpróbálta!

Kívánom, hogy a továbbiakban se származzon semmilyen hátrányotok a szoptatás hiányából, és hogy a "szuper" védőnődnek lógjon térdig a "szuperfejőstehén" cicije!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook