Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám fórum

Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan lett "hátrányos helyzetű" a babám

1 2 3 4 5
2012. júl. 21. 23:04

Nagyon jó a cikk! Két lányom van: a nagyobb 1 korty anyatejet nem kapott - mégis úgy jártuk ki az ovit, hogy 1 év alatt 2-szer volt beteg.

A kicsi lányom szopizott (6 hónapot), mégis állandóan beteg ovi időszak alatt. Azt szoktam mondani, hogy már akkor is taknyos, ha a napsugár nem jó szögben éri. :DDD

Na erre varrjanak gombot a nagyon okos védőnők!

2012. júl. 21. 22:19
Örülök a cikkednek,van ami felkeltette az érdeklődésemet.Igazad van hogy ha már nem ment akkor ne bántson a dolog,nálunk sem ment a szoptatás.Igen nem igaz hogy betegebb lesz mint az anyatejes gyerekek,vagy nehezebben tanul meg beszélni.Mert mi sem járunk gyakrabban orvoshoz mint a többi anyatejes gyerek,de itthon a lányom sem volt beteg,miután bekerült a bölcsi onnantól volt ez az,de hangsúlyozom HA KÖZÖSSÉGBE KERÜL EGY GYEREK GYAKRABBAN LESZ BETEG,ÍGY ALAKUL AZ IMMUNRENDSZERE(gondozónő vagyok,tudom),idővel kialakul az immunitás és ritkábban betegszenek meg.És a lányom már jó ideje folyékonyan mondatokban beszél,még a tőle 1-2nappal fiatalabb 1.5évig szoptatott társa még csak szavakat is alig mond.A szoptatás jó és természetes,de nem hátrányosabb egy tápszeres gyermek sem.
2012. júl. 21. 21:59

Jól tetted, hogy megírtad a cikket én is unom már a túlzó kiselőadásokat ennek fontosságáról! Lehet, hogy 20 év múlva meg rájönnek mekkora baromságot hordanak most össze... mindegy!


Egyetértek veled, nyilván legjobb az anyatej, de ha nincs, nem tragédia!!!

Jó egészséget kívánok továbbra is :-)

80. kingi7 (válaszként erre: 75. - Kacsa118)
2012. júl. 21. 21:57
Detto így voltam :) nekem a lányom most 3 éves, hihetetlenül csinos és magas lány akkora mint egy 4-5 éves. a fiam lassan 1 éves csinos, nem puffancs, jó étvágya van,mindent eszik, súlya teljesen optimális, energikus... Jó egészséget nektek :)
79. kisfazakas (válaszként erre: 75. - Kacsa118)
2012. júl. 21. 21:53

18 éves korában már úgysem kérdezik meg hogy anyatejes e?

Tőlem kérdezte a nőgyógyász(férfi), szopizik e baba.

Mondom nem... Azt mondja olyan nincs:-) Ő már csak tudja

78. kingi7
2012. júl. 21. 21:48
És akkor mi van, ha nem szopik? Nekem tele van a hócipőm az állandóan favorizált " szoptatással" folyamatosan csinálják a fusztrációt...A sok idióta műsor, újságcikk, védőnő... nekem mind a kettő tápszeres volt-ketteske még most is-, köszönik,(kop-kop) jól vannak...jó pár anyatejes babát ismerek, szinte mindegyik olyan mint egy zsírgolyó... A lényeg, egészséges! ennek kell örülni :) Nézd az előnyét :) nem vagy zombi, mert apuci is meg tudja néha etetni a babát :)
77. kisfazakas (válaszként erre: 74. - Juttino)
2012. júl. 21. 21:42

nem baj kibírjuk, azt mondják ami nem öl meg megerősít.

De azért azt bírom, hogy egyébként hangoztatják, hogy az anya mindenre magától ráérez, mert ezért anyaság, Azért mit gondolnak, aki nem tud szoptatni, mint pl én sem nem akartuk? Vagy a sok dicsekvő anyával szemben nem éreztük magunkat így is rosszul hogy nem megy?

Ha most kezdeném, le... mindent, mert a legfontosabb a velük töltött idő, Sokkal fontosabb, mint a kínlódás.

DE ne értsetek félre, aki tud szoptatni, nehogy kihagyja, nem ellene vagyunk

2012. júl. 21. 21:42

túl dRámai a cím, azt hittem valami baromi nagy baj lett a babóval, erre semmi gond vele szerencsére, szal minden jó ha jó a vége


menj el újságírónak ott szoktak ilyen sokkoló cimeket adni:(

2012. júl. 21. 21:41

Valóban azt gondolom, hogy ez a szoptatás dolog túl van sokszor lihegve!

Tök jól megfogalmaztad, vannak az ősanyák, akik szerint szoptatni mindenki tud! Hát nem!

A fiam gyakorlatilag az első perctől tápszeres. Én egy egész napig nem láttam őt, császárral született. Már a kórházban is kapott cumisüveget, a cicit nem fogadta el. Ezen itthon is szenvedtünk. Ha végül nem ordított cicin, akkor szívott kicsit, de mivel nem volt mit, megint ordítani kezdett. Jött a tápszer. Az első perctől nyugodt, kiegyensúlyozott, nagyon szépen fejlődő baba. :) Most 5 hónapos, de 7-8-nak nézik. Nem, nem duci! :)

Én is kaptam, főleg virtuálisan hideget-meleget emiatt. A való életben bíztattak, hogy nem az én fiam lesz az első és az utolsó, aki tápszeren nő fel. És valóban. Bár azt gondolom, sajnos ez nagyon rá tudja nyomni a bélyegét az anyaság érzésére!

2012. júl. 21. 21:33

Oké, azért ne legyünk anyatigrisek állandó készenlétben. Sokszor totál jó szándékkal kérdezgetnek. Ellenben a néni tuti csak a saját palántát akarta fényezni, na ilyenkor jöhet egy adag gúnyos riposzt! :-D

(eredeti cikk védőnőjének pl. ha lóg a melle akkor erre egy kis utalás stb.)

73. kisfazakas (válaszként erre: 72. - Juttino)
2012. júl. 21. 21:18

:-)

ez nagyon jó.

A kislányom danka, az egyik agyalágyult vén banya, biztos fogta a dolgot, mert megkérdezte jajj miket csinál, van foga? mondom van 6 , 1 évesen, az azért nem olyan rossz, amikor azt jósolják, 1 éves korukig egy fog sem jön ki.

Azt mondja jajj még az is nagyon kevés... Hát mondom a doki szerint igencsak jó.

Hát az ő unokájának tele van már a szája foggal. Sajnos az ilyen beszólásokra még nem tanultam meg reagálni.

Itthon eszembe jutott hogy megkérdezzem, és önnek mennyi eredeti? Csak annyi?, az én nagyanyám saját foggal halt meg 80 évesen hiánytalan fogsorral.

2012. júl. 21. 21:08

Ezt mindenkinek:

Ha vki megkérdezi, hogy szopis vagy tápis egy baba, jól eszik -e, kakil-e stb. és neked nem tetszik, mert tolakodónak érzed, akkor nyugodtan kérdezz vissza, hogy ő mit evett aznap. Ő főzte -e? Jól evett -e? Bukott-e, hányt -e esetleg? Hány óránként eszik, de őszintén ám! Hány kakija van, van -e naponta? ;-)

2012. júl. 21. 20:47

Sajnálom, hogy ilyen fajta támogatást kapt

ál a védőnénitektől. Nem ez a feladata de mindegy, ne menjünk bele.

Mi úgy jöttünk haza a kórházból, jogy a fiam tápszeres lesz, bent szinte csak azt kapott. Akaratomon kivül tápszert adtak a fiamnak. Sajnos nagyon besárgult és 2 etetés között kékfény alatt volt. Szegénykém ugye nem birta ki a 3 órát evés nélkül és sirt, és ahelyett, hogy odahozták volna Nekem, jól megetették tápszerrel, persze pár percel később meg kihozták mert jött az etetési idő. Természetesen fel sem birtam ébreszteni annyira jólakatták tápszerrel. Örjöngtem, dühöngtem és alig vártam, hogy leteljen az a pár nap. Itthon egyből anyatejet kapott és szerencsére elfogadta a cicit is.

Szóval borzasztóan szerencsés vagyok, hogy 4 nap tápszer és cumisüveg után elfogadta a cicit.

Semmi bajom a tápszerrel de az biztos, hogy óriási biznisz és sok orvos borzasztóan erőlteti.

Bocsi a kitérő miatt, csak gondoltam ezt is leirom mert ez a magyar valóság

szerintem ne bánkódj, az Én fiam is kap tápit most, hogy 7 hós lesz mert annak ellenére, hogy azt mondják, hogy a menszi nem befolyásolja a tej mennyiségét, Nekem menszi előtt 2 nappal drasztikusan lecsökken a tejem és muszáj pótolnom tápival

egyébkén pár nap múlva visszaáll

Én is kaptam emiatt már hideget de nem érdekel, a kisfiam fejlődése a legfontosabb

6 hós koráig nem kellett tápi, most kell, ennyi

70. Juttino (válaszként erre: 43. - Eva215)
2012. júl. 21. 20:43
azt hiszem a mumpsz a leggázabb! nem vagyok eü-s, de hallottam róla, ugyani spárom is hasonló mint a Tiéd, kihagyott pár "kötelező" gyerekbetegséget.
2012. júl. 21. 20:29

Csókoltatom a nagyeszű védőnőt...

25 hónapig szopott a fiam, 2,5 évesen nem volt hajlandó beszélni, logopédushoz járunk...

És 1 éve fülészetre, állandó középfül gyulladás miatt. 3 hete tubust tettek a jobb fülébe! tényleg rohadt okosat mondott. Elmegy a fenébe. Ne törődj vele, nálatok így alakult! Látod nálunk másképp, mégis "szívunk".

68. 2a4f521b34 (válaszként erre: 58. - Newlife101)
2012. júl. 21. 20:08

LLL nekem is sokat segített, ugyanabban, mint neked:

igény szerint szoptatni, stb...

2012. júl. 21. 20:04

Hát ez a védőnő nagyon hülye volt, mert bár tényleg jó dolog a szoptatás, tényleg segíti a szájizmok fejlődését, tényleg véd, de ha tápszeres lesz valaki, abból nem lesz kis fogytékos, sőt.... Elmondanám, hogy én szoptattam, mégis kéthavonta taknyos volt egy hétig a gyerekem, a tápszeres unokatesója meg egyszer sem volt beteg az első életévében...

Ilyen kezdet után ne csodáld, hogy nem jött össze a szoptatás. Legközelebb biztos minden rendben lesz, és még a terhesség alatt használj bimbókiemelőt!!!

2012. júl. 21. 18:49

Én mindent kipróbáltam, első gyereknél a védőnő nagyon aranyos volt, mert arra bíztatott 2 hónap után végre engedjem el a dolgot, mert nem mehet ezen el a kedvem, örömem a babában.

Éna nagyon nagyon akartam.

Másodiknál a védőnő azt mondta olyan nincs hogy nincs tej, ő ennyit és ennyit szoptatott, csak higyjek, ne méregessem mennyit eszik tegyem mellre ahányszor akarja.

Hát én tettem, 40 percig is rajta vákumolt.

Aztán kiderült, már rég nincs ereje szívni.

Akkor gyorsan fejés stb. Tápi.

Utána örültem hogy eszik valamit.

Ilyenkor jön az önmarcangolás, mert bármi van magunkat okoljuk.

Amúgy a mi helyzetünkben a kicsinél, előre jósolhatóan sokat lenne beteg.

Antibiot én még soha nem kellett adjak neki.

Amúgy valóban egyik másik védőnő, csak azért hogy okosabbnak tűnjön poff.

Kipróbáltam egyik alkalommal ezt mondtam neki másik alkalommal azt nem emlékezzett, de mindig az ellenkezjét ajánlotta, a végén a saját véleményét is áthúzta.

65. newlife101 (válaszként erre: 63. - KHajni79)
2012. júl. 21. 18:43

Hála Istennek.

Igen, ez olyan dolog, hogy a számok nagy törvényére igaz, mint az is, hogy nem minden dohányzó fog meghalni tüdőrákban, van aki eléldegél úgyis 100 évig....de össz-vissz azért káros. Tehát nyilván jó az anyatej meg egészséges, de ugye nem jelenti, hogy attól még nem lehet beteg sajnos, meg azt se jelenti, hogy aki tápszeres, az biztosan beteg lesz.

Gondolom itt összességében számolja a tudomány....

64. newlife101 (válaszként erre: 61. - Cel)
2012. júl. 21. 18:40

Persze, elhiszem neked.

Én önbizalom terén az olyat értettem, hogy pl. kimarad egy szopás (annál aki az órát nézi) és bepánikol és nem jön ki a napi adag számolgat és megpótolja....holott a baba majd jobban tudja mikor kér enni, csak ehhez be kell csukni a fülünket, hogy ki mit mond, és fel kell vértezni magunkat bizalommal......

63. KHajni79 (válaszként erre: 59. - Newlife101)
2012. júl. 21. 18:32
Ezt én nem tudom de valószínű nem rontotam el semmit, mert a fiam 11 éves a lányom 3,5 éves az irvost csak kötelező vizsgálaton látjuk :-))és ha most is így lesz akkor sem teszek mást mint az előztő kettőnél :-))
62. c1be9e6e0c (válaszként erre: 55. - KHajni79)
2012. júl. 21. 18:29
A védőnők néha borzasztó rosszindulatúak tudnak lenni pedig az lenne a dolguk hogy segítsenek legalábbis szerintem.
61. cel (válaszként erre: 59. - Newlife101)
2012. júl. 21. 18:13
Menstruáció alatt nem a tej mennyiségi változásával volt gondom (kevés volt így is úgy is), hanem az íze változott meg. Mellre sem tudtam olyankor tenni a gyerekeket.
60. cel (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. júl. 21. 18:10

Üzenem az okoskodóknak, hogy igen is van olyan, hogy nincs tej és az, hogy ez nem csak nyafka anyukák kifogása, bizonyítja az is, hogy az állatvilágban is előfordul, hogy nem tudja kölykeit etetni az anya állat, márpedig nem valószínű, hogy a mellének szépségét óvja.

Biztos az a legjobb ha szopik a baba, de ha egyszer nincs mit, éhen még sem halhat, én sem hagytam az enyéimet. Ma már felnőtt mid a két gyerekem, tápszeresek voltak, de egészségesek.

Legyen sok örömöd a kicsiben!

59. newlife101 (válaszként erre: 57. - KHajni79)
2012. júl. 21. 18:05

Nem feltétlenül jelenti ám, hogyha visszaáll, akkor nem tudod folytatni, persze előfordul de ez nem törvényszerű, itt van erre is egy segítő írás:

kismamablogon olvastam

"A menstruáció tejtermelésre gyakorolt hatása tévhit, ami azon alapul, hogy a menses első napjaiban valóban lecsökkenhet kis mértékben a tej mennyisége, de ezt gyakrabbi mellretétellel pótolni lehet. Az is előfordulhat, hogy az első 1-2 napon a babának nem ízlik a tej íze és rövidebb ideig szopik emiatt, de ettől még nem lesz semmi baja, ha kitartunk a szoptatás mellett, a 3.-4. napon ismét szívesen szopizik majd. A gondot az szokta okozni, hogy amikor a kicsi elfordul az anyamelltől, 1-2 napig nem szívesen szopizik, az anyukák kétségbeesnek és elkezdik mással etetni a babát, nehogy éhenhaljon. Pedig a kicsik pontosan tudják, hogy mennyi az a kevés, amennyit meg kell enniük ahhoz, hogy ne legyenek éhesek. Gondoljunk bele, ha mi kerülnénk egy lakatlan szigetre és csak egyféle étel lenne, amit egyébként utálunk, azért valamennyit biztosan megennénk belőle. Nos, ezzel a baba is pont ugyanígy van."

58. newlife101 (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. júl. 21. 18:03

Sajnálom a történeted, de ne törődj vele, lényeg az egészség...

Ha lesz legközelebb, akkor talán már máshogy alakul, úgy ahogy te szeretnéd.

Sajnos nincs megfelelő segítség, akinek van hatékony annak szerencséje van, az eleje nekem is nehezen indult sok problémám volt.

Bár ezen oldalon sokan szidják, nekem LLL segített, az első nehéz hetekben rátaláltam a neten, és az ottani írások alapján csináltam mindent, bejött.


Ami nagyon fontos még, az az önbizalom, a babára és magunkra kell hallgatni másokra nem, és hinni benne hogy sikerül.

Nem 3 óránként szoptatok hanem ahogy a baba kéri, persze védőnő doki beszabályozna, de nem érdekel.

Elhatároztam azt is nem számolgatok, nem mérlegelek...az is fontos, hogy éjjel is szoptasson az, aki szeretne sokáig szoptatni, persze végül úgyis a baba dönti el, hogy kell-e még neki...


A hozzászólások elején írta valaki hogy túl van lihegve, valóban...de ez azért van, mert nagyon sok a félinformáció, ill. téves infó, és vannak ősrégi tévhitek még a nagyanyáktól...ezért nem sikerül sokaknak, no meg elég nagy a tápszermarketing, a segítség meg nulla, ahogy itt is látjuk, mint írtad, a védőnő a saját fényezésével volt elfoglalva nem pedig a segítséggel.

Holott azt kellene forszírozni, a hatékony segítséget, mert igenis több mindenki tudna szoptatni, mint ahány anyukának nem sikerül....

2012. júl. 21. 17:34
Ja amúgy a 3 ik gyermekem várom és az első 2 sem szopizot 6 hétnél tovább nekem ugyanis vissza állt a menszesz és ez van nem csináltam belőle ügyet adtam neki tápszert meg 2 hónapos kortól ,,ettünk " kanállal és érdeked módón okos, egészéséges mindkettő :-)
56. somnat
2012. júl. 21. 17:19

Szia! Én sajnos nem kerültem el a vákumot, csak annak a segítségével lett meg a babám, aki szinte az első perctől tápszeres. Mikor a kórházban hozták szopni, már bukta vissza a megőrzőben kapott tápszert :(! A csecsemős meg azt mondta, hogy biztos anyatej: kérdeztem, hogy hogyan lehetne, ha még a cicimre se tettem. Erre meghúzta a vállát, hogy ez van. A szoptatáshoz segítséget nem kaptam, egyik csecsemős ezt mondta, a másik totál az ellenkezőjét. Férjem két doboz bimbóvédőt vett, azzal se ment. Otthon fejtem, azt mind kibukta a kicsi fiam.

A védőnő tanácsára el kezdtem szedni egy homeós bogyót, csak sajnos a szerencsétlen nem a tejfakasztót, hanem az elapasztót javasolta, így a még meg nem jött tejem már el is ment. Így lettünk a kezdetektől tápszeresek.

55. KHajni79 (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. júl. 21. 17:05
Szia Én magamar ismerve mosolyogva küldtem volna el a hűvösebbik oldalra a védőnőt. Nálam hál istennek szuper bár most majd ahova költözünk vannak fenntartásaim mivel finoman szólva is idős védőnő vn de majd legfeljebb mem engedem be csak 1x :-)) a párom 40 es és neki volt a védőnénije :-))Kitartás és mindig a megérzéseidre hallgass vagy olvasd a netet sok okosság van rajta normális anyákkal.
54. Dina68
2012. júl. 21. 17:03
ja és még nem volt beteg!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook