Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne spórolni? fórum

Hogyan lehetne spórolni? (beszélgetős fórum)


88. l.luiselotte (válaszként erre: 74. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 14. 15:57
De én is csak akkor, ha egyik oldalon sincs csomagom.
2023. jan. 14. 15:48
Én sem veszek már ruhaféléket, van elég, és cipő meg táska is.
86. Napsugár8 (válaszként erre: 84. - ,zumba)
2023. jan. 14. 15:42

Majd' 15 évig volt egy munkahelyem. A lakás a város egyik végében, a munkahely a másikban 3,5 km-rel kerékpárral, motorral. Oda-vissza az már szép teljesítmény volt. De amíg nem csúszott az út, addig én is kerékpárral jöttem-mentem.

Akkoriban megfigyeltük, ha Angliában vasárnap esett az eső, akkor az kb. szerda-csütörtökre ért ide, akkor mindig elkapott bennünket egy nyári zápor. Olyankor rendeztünk egymás közötti kerékpár versenyt, ki tud gyorsabban tekerni. :))

85. Napsugár8 (válaszként erre: 82. - Globus)
2023. jan. 14. 15:37
Kicsi ez a város, és kis boltokba járok, nem multikba. Ha bemegyek, már ott a pénztáros körül lerakom, amit más üzletben vásároltam. Másrészt az utóbbi, u.n. inflációs években :)) rászoktam, hogy a nyugtát a pénztárnál vagy zsebre dugom, vagy bele a pénztárcámba és otthon szörnyülködök, mennyivel mentek felfelé az árak. És persze "könyvelem", hogy hova is ment el a pénzem.
84. ,zumba (válaszként erre: 76. - Globus)
2023. jan. 14. 15:25
Vannak emlékeim nekem is...csípte a por a sebet...mégis itt vagyok. Szeretek kerékpározni minden évszakban.
83. Icuska538 (válaszként erre: 81. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 14. 15:23
Kikapsz! Te! 🤭
82. globus (válaszként erre: 77. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 15:18
Ezt én is utálom, mert nem kocsival járok: bevinni más üzlet terméleit a boltba, még ha van is blokkom, azt magyarázgassam...
81. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 79. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 15:10
Görkori a megoldás, nem a banyatank..-))
80. unom (válaszként erre: 79. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 15:06

Hátizsákra nem gondoltál?

Évek óta azzal megyek vásárolni, többet bírok, mint szatyrokkal, és szabad a kezem.

79. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Globus)
2023. jan. 14. 14:59

Figyeltek? Itt lakok a kis városkánk központjában. Itt van szinte minden bolt, ha a csomag nehéz, menet közben lerakom, akár egy padra, akár egy kirakat ablak-párkányára... a lábaim, a térdkalácsok vannak kikopva, nyáron még csak leülök itt-ott, időmből kitelik... De a csomagokat a második emeletre (összesen 36 lépcső!) kell felcipelni, azt még szatyorral is könnyebb (mert le tudom tenni) mint banyatankkal.


Hogy azért vegyek egy kerékpárt, hogy a szatyrokat ráakasszam:

A házban 100 lakás van: lezárt! tárolóból viszik a kerékpárt, mint a cukrot! Azt nem lopják el, amelyiket a tulaj a bevisz a saját lakásába!!! (Második emelet + szatyrok!!) Sokféle ember lakik itt, de a közös tárolóba minden lakónak van kulcsa.

Másrészt úgy vagyok vele, ha nem mennék le szinte naponként, akkor hol marad a napi mozgás, a napi friss levegő, az emberekkel való érintkezés... Jó ez így nekem, hogy naponta-kétnaponta kimozdulok. A szalagház végén vannak a kukák, a szemetet úgyis le kell vinni, akkor már teszek egy-egy sétát is. :))

78. birebora (válaszként erre: 50. - Globus)
2023. jan. 14. 14:58
Esetleg az új épitésű, okos társasházak/lakások, de azok meg nagyon drágák.
77. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Tumbo2)
2023. jan. 14. 14:46

Ja! Komoly hiba! De ha kész a lista, akkor vagy már eleve a kabátom zsebébe teszem, vagy a pénztárcába, vagy a kis táskába a telefon mellé.


Nálam a lista úgy készül, hogy amikor eszembe jut valami, hogy venni kell, akkor írom a "közös" listára. Amikor eldöntöm, hogy azon a napon melyik üzletbe, melyik irányba megyek, akkor a nagy listából készítek egy rövidebb, célirányosat, amit abban az irányban levő üzletekben lehet kapni. Először elsétálok a legmesszebb levőbe, ahogy jövök visszafelé, úgy szaporodnak a csomagok. :))

76. globus (válaszként erre: 70. - Soufflet)
2023. jan. 14. 14:45

Azt hittem, biciklizni mindenki tud.

Egyetlen embert ismerek, aki elmondása szerint egyszer elesett bringával, azóta nem mer ráülni.

Megszámolni sem tudnám, hányszor ledöglöttünk róla, de azonnal felpattantunk.

75. Ildike2 (válaszként erre: 59. - 55Judit)
2023. jan. 14. 13:45
A klímára tudsz kérni H-tarifát, és akkor bármennyit fűtesz, plafon nélkül 23 ft/KW. Ez csak fűtés funkcióra érvényes, okt. 15-ápr. 15-ig, hűtésre nem.
74. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 69. - Tumbo2)
2023. jan. 14. 13:25

na, de kényelmes?

lehet rajta jókat ugrálni?..-)

73. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 71. - L.luiselotte)
2023. jan. 14. 13:23

Pici koromtól mindig tudtam bringázni, de zsebre csak akkor teszem a kezeimet ha állok.

nagyon bátor vagy, én meg beszari..-))

72. Channa* (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 13:08

Ha jól emlékszem, akkor az egyik nénikémmel egyidős vagy.

Ő bicajjal jár vásárolni, de már nem ül fel rá, mert az egyensúly érzéke sokat romlott és neki is fáj itt is ott is, ezért tolja. A szatyrokat nem kell cipelnie, mert ráakasztja, csomagtartóra rakja és még tud is támaszkodni a bicajon.


Lehet, hogy rosszul teszem, de én mindig azt mondom neki, hogy a botot csak akkor használja, ha nagyon fontos, mert hozzászokik és nem tud meglenni nélküle. És igazam van, mert bár már sokszor csak totyog, de akkor is egyen háttal bot néköl képes menni.

71. l.luiselotte (válaszként erre: 70. - Soufflet)
2023. jan. 14. 12:50
Én még most is 5o+-san néha úgy biciklizek, hogy nem fogom a kormányt, zsebre tett kézzel. ( De én 2 éves korom óta tudok bringázni )
70. Soufflet (válaszként erre: 56. - Globus)
2023. jan. 14. 11:46

Banyatank, es mindig kirohogtek ezert 18-20 evesen. Most meg mar minden fancy szinben, mintaval aruljak.

En regen csak akkor nem bicajoztam, ha minden tukorjeg volt. Magassarkuban, fel kezzel is.

Nem hiszem, hogy egy ilyen oregasszonynak valo keszseg megtanulni.

69. tumbo2 (válaszként erre: 68. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 14. 11:39
azt karácsonyi ajándéknak kaptam,csak most ért ide.
68. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 67. - Tumbo2)
2023. jan. 14. 11:25

na, meg új matracot..-))


így mulat egy magyar úr..-))

67. tumbo2 (válaszként erre: 60. - ,zumba)
2023. jan. 14. 11:00
én már nem veszek semmit.annyi ruhám,kabátom van,ami halálomig kibírja.csak bugyit,zoknit,papucsot,cipőt,csizmát,ha kell.
66. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 10:55
én is,csak a cetlit felejtem otthon.
65. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Bichi)
2023. jan. 14. 10:54
bizony,a húgomnál is 13 fok van a szobában.
64. ,zumba
2023. jan. 14. 10:34
Elfejtem, mert nem veszünk: nem dohányzunk, nem iszunk, nincs energia ital fogyasztás sem. Üdítő: ünnepeken. Kávé van itthon, mert rajtunk kívül 1-2 családtag fogyaszt, ha itthon vannak. Ezek is sok pénzt elvisznek egy hónapban.
63. ,zumba (válaszként erre: 45. - Gyöngy:))
2023. jan. 14. 10:28
És nincs is téli hőmérséklet. Mi lesz ha nem tavaszi idő lesz télen?
62. 55Judit (válaszként erre: 60. - ,zumba)
2023. jan. 14. 10:17

Ügyes vagy!

Én mosószódával mosok, ez a legolcsóbb. Régen ecettel öblítettem, de mióta ki kellett a mosógépet cserélni, nem tudok az öblítős fakkba semmit önteni mert rögtön elengedi. Így nem öblítek. A mosó szóda a kerti játszós ruháimat is tisztára mossa.

61. 55Judit (válaszként erre: 59. - 55Judit)
2023. jan. 14. 10:14
Ez a "mindennek van fele" nekem nagyon tetszik. Amikor arra vetemedek hogy elkezdem magam sajnálgatni, erre gondolok és mindjárt tudom hogy még az aljánál feljebb vagyok.🤣
60. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 10:11
Életkor, munkahely, jövedelem, egészségi állapot, családi ház vagy lakás mind befolyásolja melyikünk hogyan tud spórolni. Termelünk, sütök-főzök itthon, tésztát gyúrok. Befőtt, savanyúság, lekvárok, savanyú káposzta: itthon készül. Fagyasztó teli. Tisztítószer ami kell. Pl:öblítőt nem használok.(újabb vegyszer a kimosott ruhára, törülközőre) Fűtés: 30 éve sem fűtöttünk 25 fokra, 21 elég, azt most is tartjuk. Ha boltba megyek lista, ahogy a fórumtársak is írják. Sosem volt az impulzus vásárlás jellemző rám(ránk). Ruha: csak ami szükséges, sosem vásároltam divatmárkák ruháit. Idén is hordom a tavalyelőtti blúzokat, dzsekit, kabátot, csizmát. Egy csinos bokacsizmát nem egy évre vettem.
59. 55Judit (válaszként erre: 58. - Bichi)
2023. jan. 14. 10:10

Nem 15 fokot írtam, 15 négyzetmétert. De nincs sokkal több 15 foknál. Jól felöltőzve ki lehet bírni, nem panaszkodok.

Egy jó tükk: Szellőztetés eőtt megyek el gyalogolni. Megyek 1-1.5 órát intenzív gyaloglással. Mire hazaérek kimelegszek. Ilyenkor szoktam szellőztetni, és nem fázok.😀


Újratervezés:

Következő télen már klímával kell fűtenem, mert más lehetőség nem lesz. (Rossz a konvektor, cserére érett meg.) A klímát még annak idején fiam szereltette be mikor itthon lakott. Én csak nyáron nagyon ritkán kapcsoltam be.

Ha fűtök majd, nem tudom hogy alakul a fogyasztás. Mindenképpen az átlag alatti fogyasztásban kell maradnom. Ezt úgy kezdem, hogy rendkívüli módon spórolok az árammal, hogy legalább napi 5 órát fűthessek klímával jövő télen. Ha nem jön ki, majd emlékeztetem magamat hogy mindennek van fele. 😀

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook