Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne spórolni? fórum

Hogyan lehetne spórolni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
208. PöttyösPanka (válaszként erre: 207. - Channa*)
2023. jan. 17. 09:07

Nincs mit.

Én nem vagyok annyira oda a fenyőkért, de szeretem az örökzöldeket. A fenyőnek az árnyékos hely felel meg a legjobban, és elsavasítja a talajt. Örökzöldből nekem a tiszafa tetszik. Nagyra megnő, de jól bírja a metszést. Nekünk Leylandi ciprusunk van. Azt is szeretem, csak ha nem szellőzik eléggé az alja, könnyen gombásodik.

207. Channa* (válaszként erre: 197. - PöttyösPanka)
2023. jan. 17. 09:02

De szép! Most néztem újra fotókat!

Be írom a jegyzetekbe, nehogy megfeledkezzek róla! Szerintem ilyen lesz!

Köszi!

206. Channa* (válaszként erre: 202. - PöttyösPanka)
2023. jan. 17. 09:01
Húú, cseresznyét még véletlenül sem akarok. Én olyan cseresznyefát láttam, amin már cseresznye nélkül is lógtak a kukacok a pókhálószerű valamiken...
205. Channa* (válaszként erre: 200. - 55Judit)
2023. jan. 17. 08:59

A nénikémnek van egy ezüst fenyője. Mi is azt vettünk.

Ő úgy csinálja, hogy időnként levágja a tetejét és az lesz a karácsonyfája, így nem lesz túl magas. A szélességét pedig metszéssel korlátozza. Már sok éve ültette a kertbe és nagyon jó kis formája van.


Tudom, hogy mire gondolsz, mert néztünk egy házat, ahol a kertben volt vagy 8 db hatalmas fenyőfa, ami legalább 20 méter magas volt és a csupasz törzse a fele volt. Nem voltak túl szépek tényleg!


A kertünkbe, ahol a veteményes rész lesz, oda gondoltam az ültetésüket. Van a kecskerágó, mellé egy fenyő, majd jön az orgona és a csipkebogyós rózsa, majd jönne ismét a fenyő és még egy rózsa, ami ott van. Olyan sövényként funkcionálna.

Persze, az is lehet, hogy nem marad meg a fenyő. Nagyon kezdők vagyunk;)

204. PöttyösPanka (válaszként erre: 201. - 55Judit)
2023. jan. 17. 08:46
Én is szeretem :)
203. 55Judit (válaszként erre: 199. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:45
Valóban gyorsan nő, és szép is. Erre nem gondoltam. Csak a gobozásának kell utána olvasni.
202. PöttyösPanka (válaszként erre: 199. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:45
Tényleg piszok gyorsan nő. A gyümölcsfákkal az a gond, hogy sok vele a gond :D Sok a kártevője, megtámadják a rovarok, gombák. Nem túl hosszú az élettartamuk. A szomszédnak gyönyörű, nagyszemű cseresznyéje van. De már kora tavasszal permetezi, mert az egyik évben ezt kihagyta, és az összes szemben ott ficánkolt a kukac.
201. 55Judit (válaszként erre: 197. - PöttyösPanka)
2023. jan. 17. 08:44
Ez tényleg nagyon jó lehet Channának is. Nagyon szép.
200. 55Judit (válaszként erre: 195. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:41
Valóban nem nagy, a fűzfa esélytelen. Viszont a 2 fenyővel tele lesz a kert. Legalább 4m sugarú körrel kell számolni 1 fenyőnek de van amelyik fajtának 5-6m is kell. Sokan azért szokták alulról megrondítani a fenyőt, mert nem számoltak a méretével amit évek múltán elérhet. Így pedig már ronda, és nem dísze a kertnek.
199. Channa* (válaszként erre: 197. - PöttyösPanka)
2023. jan. 17. 08:39

Na, ezt már nézegettem én is!

Gyorsan nő? Az szuper!

Köszönöm! Ezt is megmutatom a férjemnek hátha:D

198. Channa* (válaszként erre: 194. - 55Judit)
2023. jan. 17. 08:38

Jó ötlet! És szép is! Köszönöm!

A férjemnek kell még, hogy tetszen az ötlet;) Ő ragaszkodik a gyümölcs fához.

A kecskerágótól ezért félek is egy kicsit, mármint azért, mert enyhén mérgező minden része, de azt mondják sokan, hogy a gyerekek nem szokták megkóstolni, ha elmondják neki....

197. PöttyösPanka (válaszként erre: 193. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:38
Mi kínai császárfát ültettünk. Nagyon ellenálló, és nagyon gyorsan nő. Szép a virágja. 10-15 m magasra nő meg. Kellemesebb árnyékot ad, mint a napernyő. Én nagyon szeretem.
196. 55Judit (válaszként erre: 193. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:37
Az én igényeimet se fedezi mindenből a kert, de sok esetben ehetek féktelenül zöldségből, gyümölcsből, mikor jó érzéssel tölt el hogy valóban egészségeset eszek.
195. Channa* (válaszként erre: 191. - 55Judit)
2023. jan. 17. 08:35

Nekünk kicsi a kertünk. Olyan 200 nm van szabadon, de már ebből is foglalt egy része, mert van egy nagy Japán kecskerágónk, amit már megritkítottunk, de ekkorát szeretnék azért már megtartani, van 4 tő rózsánk, 1 orgona bokrunk és vettünk 2 fenyőfát, amit tavasszal ültetünk el.

Ja, és van virágoskertünk, amit rendezni kell, mert az előző tulajdonos nem igen foglalkozott vele, csak nőtt minden, ami tudott. A földünk jó minőségű lehet, mert így sok év gondozás hiányában is már most rengeteg virág növekszik, pl. tulipán, nárcisz, stb. Ezeket, ha úgy alakul áttelepítjük.


És ugye ezen kívül meg kell csinálni a teraszt, a járdákat és medencét is szeretnék, azaz picike, így csak kevés dolgot fogunk ültetni...

194. 55Judit (válaszként erre: 193. - Channa*)
2023. jan. 17. 08:35

Játszótér szempontjából mi a véleményed a fűzfáról? Bár látunk öreg, nagyon magas fűzeket, nem kötelező magasra felengedni. Bizonyos magasság után ha csonkolják csak terebélyesedik, az alatt aztán lehet csúszda, homokozó, hintaágy a nagyoknak.

Gyümölcsfa sokára ad árnyékot, az is szerény. Ha olyat ültetsz amit permetezni is kell, esélyes hogy megeszik a gyerekek mikor pont nem szabad.

193. Channa* (válaszként erre: 190. - 4e1f95216a)
2023. jan. 17. 08:28

Ha van se fedezi azt, ami kialakult. Annyit úgy sem adnak szerintem:(


Én a fát azért szeretném ültetni, mert a kertünk rendezését most fogjuk elkezdeni tavasszal. Hogy hol lesz a paradicsom, paprika, stb. azt már kitaláltuk. Olyan helyet kerestünk, ahol van napsütés néhány órán át, majd egyre kevésbé, hogy azért ne égjen ki minden.


Én a fát azért akarom ültetni, mert van egy nagyobb terület, ahová egész nap tűz a nap és nem lehet megmaradni még napernyő alatt se, de arra gondoltunk, hogy itt alakítjuk ki a leendő unokánknak/unokáinknak a 'játszóteret':D, de kell árnyék is és nem biztos, hogy a napvitorla a legjobb megoldás, így fára gondoltunk, ami növöget, de nem túl magasra és az sem baj, ha van rajta valami termés, bár én a díszfákat jobban szeretem...

192. 55Judit (válaszként erre: 191. - 55Judit)
2023. jan. 17. 08:25

jav: a retek még nem fogyott el...


A veteményesbe több mindent vetek még, uborkát, sárgadinnyét, földicseresznyét, uborkát, zöldséget, salátát stb.

191. 55Judit (válaszként erre: 186. - 4e1f95216a)
2023. jan. 17. 08:21

A kis kert nagy érték, nem szabad parlagon hagyni.

A kiégés és a korom miatt fontolgatom hogy már kisebbet kéne művelni, mert nagy részt csapról hordom a vizet.


Találtam olyan zöldbab fajtát ami bírja a szárazságot. Indexes fórumtársnak már volt tavaly tőle tudom, és nagyon bőtermő. Ilyet most vetek.


Tavasszal-ősszel van annyi retkem majd bele fulladok. jelenleg a kamrából még ben fogyott el, de van a kertben is takarásban.


Céklából tavaly sok kint maradt, ekkor tudtam meg hogy nem fagy ki, még a -10 fokot is bírja. Előző évről 1-et hagytam felmagvazni, szanaszét szóródott, nem is vetettem. Tehát így is jó ha szóródik, és öntözést se kap. Amikor vetettem, sőt palántáztam, akkor nem volt ilyen szép mint gondozatlanúl.


A paradicsom ha mélyre van ültetve, elég csak a nagy szárazságban néha megöntözni.


Rengeteg fokhagymám és több féle vöröshagymám van. Salotta is, amit nagyon szeretek salátákba.


Olyan gyümölcsöket termelek, amik nem igényelnek növényvédelmet és olyan árban vannak ha néha lehet kapni, hogy számomra megfizethetetlen. Ez a több féle fügém és 2 fa datolyaszilva.


Van még piros és fekete málna, nemes, nagy szemű mézalmácska rengeteg, és egyéb apróság.


Ezek sokat jelentenek a kis nyugdíj mellett.

190. 4e1f95216a (válaszként erre: 189. - Channa*)
2023. jan. 17. 07:55

Szívesen 😊

Muszáj valamit kitalálni mert iszonyat ami itt folyik.


Nálunk pl júniusig nincs fizetés emelés sem 😢

189. Channa* (válaszként erre: 188. - 4e1f95216a)
2023. jan. 17. 07:46
Köszi!
188. 4e1f95216a (válaszként erre: 187. - Channa*)
2023. jan. 17. 07:45
Barack fa vagy hasonló nem túl nagy
187. Channa* (válaszként erre: 186. - 4e1f95216a)
2023. jan. 17. 07:08

És milyen fát tervezel?

Én is ezen gondolkodok, hogy lesz, de fogalmam sincs milyet ültessek...

186. 4e1f95216a (válaszként erre: 184. - 55Judit)
2023. jan. 17. 04:39
Remek. Már semmi sem egészséges. Ezért vetek ezt azt a kis kertemben. Tavaly szinte minden kiégett sajnos. Majd ultetek árnyékot adó fát mert egyre melegebbek lesznek a nyarak
185. Ildike2 (válaszként erre: 172. - Aszparagusz)
2023. jan. 16. 20:52
Fél liter egy évre elég. Annyiba kerül, mint 5x20 dkg párizsi.
184. 55Judit (válaszként erre: 179. - Tumbo2)
2023. jan. 16. 16:54
Pontosabban gyomírtózzák. Glialkával, és társaival égetik le a napraforgót. Persze hogy marad benne egy csomó, amit bizonyítottak is, sőt azt is, hogy a talajban is marad, nem bomlik le, és minden vetemény, a gyümölcsfák, és a szőlő is felveszi. A borokból is kimutatták már a glialkát. Még mindig vitáznak azon hogy rákkeltő-e vagy sem, de az bizonyított, hogy miután elkezdték a növények leégetését és a gyümölcsösökben, szőlőben a gyomot is ezzel irtják, megugrott és egyre több az autoimmun betegek száma.
183. ,zumba (válaszként erre: 181. - ,zumba)
2023. jan. 16. 15:47
Talán deszikkálás a neve az eljárásnak.
182. ,zumba (válaszként erre: 180. - Syria)
2023. jan. 16. 15:45
Pontosan.
181. ,zumba (válaszként erre: 179. - Tumbo2)
2023. jan. 16. 15:44
Én meg láttam a helikoptert, ami szórta. Rövid időn belül egy tarlóra megbarnult a szára, a feje a napraforgónak. Egy nagy barna földtábla lett az egész. Hogy mennyi marad a szemekben nem tudom, de nincs bizalmam az annyira reklámozott növényi alapanyagok iránt.
180. syria (válaszként erre: 162. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 16. 14:31
Az „éjszakai”, pontosabban vezérelt áramról: egy fogyasztó köthető fixen rá, ami többnyire bojler, és napi 8 órában kap szakaszosan áramot. Hőtárolós kályhát is lehet róla működtetni, régebben az 16 órán keresztül kapott áramot, nem tudom, hogy most mi a szabály. Lényeg: törvényesen nem lehet úgy használni a vezérelt áramot, hogy egyszer egyik, más alkalommal másik berendezés van rácsatlakoztatva.
179. tumbo2 (válaszként erre: 169. - ,zumba)
2023. jan. 16. 11:35
szóval,én a téeszben dolgoztam,kukoricát,napraforgót,ilyesmit termeltünk.arra szórtak érésgyorsítót, mint a paradicsomra,meg másra is.nyilvánvaló,hogy azt akarják,hogy egyszerre szedjék le,nem apránként,mint a kiskertben.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook