Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne spórolni? fórum

Hogyan lehetne spórolni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
58. Bichi (válaszként erre: 51. - 55Judit)
2023. jan. 14. 09:53

Jesszus, 15 fok? És a többi szoba, konyha?

Én is úgy élek, hogy az utolsó, amit kérek, az a szivesség, de ha ennyire kevés a beosztható pénzed, lehet mégis kéne. Szerencsére nem kell spórolnom, és nagyimat is tudom támogatni, de még így is azt mondom neki, hogy mindent igényeljünk meg az államtól, ami jár, ha már végigdolgozta az életét...

2023. jan. 14. 09:20

- Havonta előre megszabott keretet költhetek minden kategóriára (borítékos módszer)

- A hűtőn van egy mágneses tépős tömb, oda írom fel, ami hét közben eszembe jut, hogy venni kell

- Heti egyszer megyek vásárolni, listával

- Figyelem az akciókat

- Ha valami miatt két vásárlás között mégis be kell szaladnom a boltba, akkor nem viszek be magammal kosarat, így esélyem sincs elcsábulni, mert csak azt az 1-2 dolgot vehetem meg, ami elfér a kezemben

56. globus (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 09:19
Nem tudnál biciklivel menni? Mégis könnyebb felakadztani és eltolni. Vagy kerekes bőrönd, amit banyakamionnak neveznek? 🙂
55. 55Judit (válaszként erre: 52. - Globus)
2023. jan. 14. 09:12

Nekem is elég hetente vásárolni. Cetlit írok hét közben a kifogyott és fontos dolgokról. Így megfontoltan tudok költeni.😀

A kis kertemből sok zöldségféléhez és gyümölcshöz hozzájutok. A kertben végzett munka mozgásban tart, jót tesz a lelkemnek. Az anyagi ráfordítás évente 4-500ft, + kb. 2köbméter víz, mert csak kevés esővíz gyűjtésre van lehetőség. De sokszorosan megtérül. Egy kis kert igazi boldogság. Már egy pici kerti tavam is van. Az adatlapomon meg is nézheti akit érdekel. Ez ingyen lett.😀

54. Napsugár8 (válaszként erre: 52. - Globus)
2023. jan. 14. 09:07
Hiába megyek én több szatyorral, és hiába vásárolnám össze egy nagy üzletben az összes mindent, ami kell, egy kézben hazahozni, mert a másikban a sétapálcát (botot!) fogom... valamikor 3 teleszatyrot is felhoztam az emeltre úgy, hogy kettesével szedtem a lépcsőket. Ma már hálás vagyok, amikor valaki kiveszi azt a keveset is a kezemből, és lerakja az ajtóm előtt. Ez van, ezt kell, ha nem is szeretni, de elfogadni.
53. Napsugár8 (válaszként erre: 52. - Globus)
2023. jan. 14. 09:03
Lentebb már írtam: én is listával megyek, és szigorúan azt veszem (+ ha akciós valamit találok), ami azon van. Nem ődöngök órákat. Viszont ahogy írtam is, már nem tudom, (nem bírom!) egyszerre hazacipelni, és fel a másodikra, ami kell. Hát ezért osztom meg több napra.
52. globus (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 08:57

Sosem jártam naponta vásárolni. Egyik legutálatosabb feladat, evekkel ezelőtt is írtam egy fórumba. Gyűlölöm a bolti ődöngést, beleértve az üzletek összes fajtáját.

Menet közben összeírom, mi van fogytán. Ha teljesen kiapad a kenyérkészlet, akkor 2 textilszütyővel, listával megyek legközelebbi boltba. Semmilyen szórólapot nem nézek, mert más boltokba menni is idő. Veszek 2-3 kenyeret, darabolva csomagolva fagyasztom, minden mást, ami a listán szerepel. Tejföl, tej, vaj, cukor, tisztítószer. Most nasi sem kell, karácsonyról maradt. Nekem a 3:1 kávé is desszert...ilyenkor 7-8, max. 10 ezer ft egy napra atlagolva nem olyan rossz.

Mondjuk sokat számít, ha nyáron, ősszel szezonálisan vett, esetleg megtermelt, kapott, olcsón beszerzett élelmiszerek vannak a fagyasztóban.

51. 55Judit (válaszként erre: 40. - Channa*)
2023. jan. 14. 08:41

Az én rezsim se több. A házam lényesen nagyobb, de csak egy 15nm-es szobát fűtök és tusoláskor egy kicsit a fürdőszoba fele kinyitom az ajtót. Beismerem ha nem öltöznék fel nagyon éjszakára is, nagyon fáznék. Ha az ember bajban van, 10x annyit tudja járatni az agyát mint egyébként, olyanon is tud spórolni, amiről nem is gondolná. Mindennek van fele.😀


Pár éve kértem az önkormányzattól segítséget, választhattam, melyik számlámat fizetik ki. Ledöbbentek, hogy csak annyi. Mondtam, annyit használok mindenből amennyit ki tudok fizetni.

Nagyon megalázó volt kérni, és a rám szegeződő kekintetetket látni. Akkor megfogadtam, soha többé nem kérek segítséget.

Szóval a spórolóknak hajrá! 😀

50. globus (válaszként erre: 44. - Soufflet)
2023. jan. 14. 08:25

Nálunk a fűtés 10110, benne van a meleg víz. Sosem fázunk.

Közös költség 17010, hideg vízzel.

Gáz negyedévente 5600,villany 3900. 56 m2. Panelnél olcsóbb lakhatás nincs...

49. birebora (válaszként erre: 43. - Soufflet)
2023. jan. 14. 07:59

Szerintem azok "nyignak" akik öreg korszerűtlen, méretében nagy, nem felújitott (nem volt szigetelés, ablak-ajtócsere, kazáncsere, fűtés korszerűsités, stb).


Egy szigetelt, korszerű, panel, újépitésű társasházban, ahol normális rezsiárak maradtak nem "nyignak".


Bár véleményem szerint tehetné mindenki mert a bérek, nyugdijak nem emelkedtek 2-3 szeresére mint minden. Tehát jogos lenne "nyigni".

48. birebora (válaszként erre: 44. - Soufflet)
2023. jan. 14. 07:51
Nem lop senki sehonnan. És nyugodtan elhiheted.
47. Napsugár8 (válaszként erre: 42. - Levarosbukta)
2023. jan. 14. 07:42
Az utóbbi 1-2 évben már én is átálltam a többnapos vásárlásra. Amit korábban egy nekifutásból megvettem, felcűgöltem a másodikra, azt most részletekben teszem meg. (A kor és a kór!) :)) De a pénzügyi keret marad. Már amikor sikerül.
46. Soufflet (válaszként erre: 45. - Gyöngy:))
2023. jan. 14. 00:08

Az meg a kodbol jol, nem? Ha az egyik ara felmegy, fel fogjak azt is nyomni, ha eleve nem azzal taplaltak.

A nagyim panelja gaz/tav futesesvolt. Ezert nem hiszem el a havi 8000 forint 2023-ban.

45. gyöngy:) (válaszként erre: 43. - Soufflet)
2023. jan. 13. 23:49
A gázra meg az élelmiszerre nyígnak leginkább az emberek, nem egy távfűtéses panel rezsire.
44. Soufflet (válaszként erre: 43. - Soufflet)
2023. jan. 13. 22:53
Nekem ez az osszeg hihetetlen. 8000 futes+melegviz? Honnan lopnak, hogyan?
43. Soufflet (válaszként erre: 41. - Levarosbukta)
2023. jan. 13. 22:51
Akkor mi a frasz karikat nyignak az emberek csoportosan, hogy draga?
42. levarosbukta (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2023. jan. 13. 21:27
Én naponta beugrom a boltba, ha másért nem friss kenyérért, zsemléért. De ha már ott vagyok mindig veszek valami felvágottat, sajtot, gyümölcsöt. Nagybevásárlást soha nem csinálok. Hétközben be vagyunk fizetve, reggeli - vacsora hideg kaja. Hétvégén ha van kedvem összecsapok valamit kettőnknek ha nincs akkor hétvégén is menüt eszünk.
41. levarosbukta (válaszként erre: 38. - Soufflet)
2023. jan. 13. 21:23
49 m2-es panel, fűtés-melegvízzel havi 8.000.- télen, nyáron. Hidegviz havonta kb. 2500.- Ft. Közös költség 11.000 Ft, villany 8.000.- havonta. Gáz csak főzésre havonta 2.000.- Ft. Ez pontosan 31.500.- Ft. A tv, telefon, internet ezek szabadon választottak, ez nem számít bele e rezsibe. Ugy, hogy reális a 35 eFt.
40. Channa* (válaszként erre: 38. - Soufflet)
2023. jan. 13. 20:20

Egy pici távfűtéses lakásnál lehet ennyi.

A barátnőm egy 47 nm-es lakásban él és kb. 45 ezerből megvan a közösköltség+villany+gáz+fűtés+víz.

A tesóm egy 66 nm-esben és neki is belefér 65 ezerbe.


Persze, fűtés esetében átalány fizetnek (távfűtés), de remélem nem lesz sokkal több nekik...

39. Channa* (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2023. jan. 13. 20:18

Ezen teljesen átsiklottam. Biztos pici a lakásuk vagy otthon élnek.

Én örülnék, ha nem 150 ezer lenne havonta + egyéb luxus (internet, TV, telefon) és persze a hitelem, autó fenntartás, stb...

38. Soufflet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 19:39
Ez meg itt sem jol ki, pedig mi nem az oroszokkal koketalumk. Vagy hazudsz, vagy fagyoskodsz, ami a szived joga.
37. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 19:11
A rezsi 35000? Az nem sok. Fűtés, áram, víz, tv, telefon, mi van még?
36. Icuska538 (válaszként erre: 4. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 13. 17:39
Tőlem csak öregebb lehetsz! De gondodolom szegényebb nem.
35. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 17:38
Nem csodálom. Ők azok, akiken nem szokás spórolni. Ami őnekik kell, akár kaja, akár gyógyszer, stb. az kell. :))
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - L.luiselotte)
2023. jan. 13. 17:32
Nálunk is van kutyus és cica is,azt el is felejtettem :)
2023. jan. 13. 17:12

Én alapból nagyon spórolós vagyok. Egészségtelen élelmiszert már nem fogyasztok csak elvétve, azért hogy több jusson az egészségemet védőkre.

Meg kell tennem mindent a legjobb tudásom szerint hogy egészséges maradjak, mert számomra a betegség luxus. Költségeit nem a nyugdíjamhoz árazták.

Szoktam keresni a youtube-on viszonylag és többnyire olcsó, de egészséges alapanyagokból hamar elkészíthető ételeket, amivel az energián is spórolok. Szerencsére újabban egyre több ilyen van.

2023. jan. 13. 16:49

Én havi 240-260 e ft-t költök kettőnkre, ebben szinte minden benne van. Tudom, lehetne karcsúsitanmi ezt az összeget, de a fiam átlagon felül jól keres, és többszöri felszólitásomra is úgy nyilatkozott, hogy bizonyos dolgokhoz ragaszkodik, a sok és felelősségteljes melóért szeretne kényelmesen és jól élni . Ezek az általam feleslegesnek vélt kiadások ( havi szinten cca 1oo e ft ) naponta friss péksütik,lángosok, hambik; 4-6 energia ital, 5-6oo ft-ért csoki, ha egyedül vagy mással élne is megvenné- A havi 260-ban benne van a napi ebédünk, 1200 ft/nap, vegyszerek, illatszerek, ujságok, edények, ágyneműk, ruhák, informatikai cuccok, hősugárzók, ventillátorok, és a macskánk fenntartása 30-35e ft-ba kerül havonta.

szerencse hogy nem vagyunk kajásak, vagy nagyétkűek és én beosztóan és jól főzök, ezzel sok mindent ki lehet védeni

31. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Levarosbukta)
2023. jan. 13. 16:32

Kb. én is így számolok magamnak heti keretet. Régebben hetente 2x mentem vásárolni.

Hét elején pótoltam azt, ami kifogyott, és alapvető: kenyér, tej, só, bors, hagyma stb.

A hét végére kitaláltam, hogy mi lesz hét végén a menü, megnéztem, ahhoz mit kell még venni, és persze, a heti keretösszegbe férjek bele. :))

30. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 16:27

Én listával + készpénzzel megyek bevásárolni. Itthon megsaccolom, hogy korábbi árak mellett kb. mennyit fogok fizetni, ahhoz hozzáteszek még 15-20 %. Egyrészt az infláció miatt, másrészt ha valami olyan akciósba futok bele. De csak kizárólag az akciósat veszem meg terven felül.

Jó visszatartó erő a lista és az éppen akkor nálad levő készpénz. :))

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Levarosbukta)
2023. jan. 13. 16:27
Igen,így szeretném,de mindig jön valami. Múlt hónapban az akksi halt meg a kocsiban,januárban a bojler adta meg magát,így mindjárt borult is minden. És nagyon igaz,a keveset nehéz beosztani :(
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook