Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne spórolni? fórum

Hogyan lehetne spórolni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
28. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 16:12
Max. annyit tudsz tenni, hogy a számlák kifizetése után fennmaradó összeget elosztod annyi nappal ahány nap van a hónapban és ha kijön mondjuk napi 8.000 Ft akkor azt mondod ha törik ha szakad napi 5.000-nél többet nem költesz. Persze ez is olyan ha jön valami váratlan dolog akkor borul az elképzelés. Egy biztos, a kevésből nehéz spórolni.
2023. jan. 13. 16:12
Igen,köszönöm szépen :)
26. Channa* (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. jan. 13. 16:11
Én pont ennek hiányába jelenthetem ki, hogy nincs napi több ezres költésünk.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. jan. 13. 16:10
Köszönöm szépen :) Igen a rezsi az nincs benne,az mindennel együtt 50.000 Ft ebbe az internet és a telefonok is benne vannak,kibírható.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. jan. 13. 15:56
Értem. Mi szoktunk, ezért az ebéd költsége eleve nem is jelenik meg a heti bevásárlás árában.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2023. jan. 13. 15:43

Sosem rendelünk.

A fiam néha a munkahelyén enni, de azt szépkártyából fizeti.


Én ha eszek a munkahelyemen, akkor szendvicset eszek, amit otthonról fizetek, a férjem mindig itthonról visz.


Szoktunk járni néha étterembe és nagyon ritkán hamburgerezünk, stb., de erre azt sem mondhatom, hogy havonta egyszer mindenképp.

Nyaraláskor szoktunk étterembe enni, de az más.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. jan. 13. 15:27
Mindig azt eszitek, amit főztök, vagy szoktatok ebédet venni?
21. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 15:02

Egyébként gondolkodok azon, hogy hetente vásárolok csak és nem lesz nagyobb bevásárlás.

Majd meglátjuk, de gondolom akkor is hasonló összeget fogok költeni.


Az biztos, hogy 1 tejért nem megyek boltba, hanem legalább 5 litert veszek, hogy 1 hétre elég legyen. Tojást kb 2 hetente veszek 30 db-ot.

De nem tartok itthon nagy mennyiségű lisztet, cukrot, rizst és semmit. Mindenből 1 max. 2 csomag van itthon. 2 kiló lisztem karácsony előtt volt, mert készültem a sütésre;)


Krumplit 5 kg-ot szoktam venni és csak akkor veszek, ha elfogyott, hagyma is csak 1 kiló van itthon és addig fogyasztjuk, amíg van és én mindennel így csinálok, egyedül a hús az, ami kicsit több van a mélyhűtőben, de pont azért gondolkodok a heti bevásárláson, mert nem nagyon szeretjük a mélyhűtőből elővett húst.


Sok sikert!

2023. jan. 13. 14:59
Szerintem étellel, gyógyszerekkel, tankolással, ruhával, tisztálkodó és takarítószerekkel együtt nem sok a napi 8000. Csak furcsán hangzik, mert szerintem a többség inkább a heti vagy havi átlagot tartja számon. Valamint sokan nem vesznek bele sokmindent. Pl. ha azért a piacon, kisboltban, ruhára, könyvre, ajándékra, stb. elmegy még párezer itt-ott. Vagy mi pl. a mosószerekből éves mennyiséget szoktunk vásárolni black fridayen vagy hasonló nagyobb akciókor. Így ez nem jelenik meg a heti összesítésben. Ezért is nagyon nehéz összehasonlítani, hogy ki mennyit költ.
19. ssueB
2023. jan. 13. 14:56

Mi szintén egyszer vásárolunk egy hónapban, ez attól függően első vagy második hét, hogy az előző hogyan fogyott ki, vagy az újságokból mi tetszik meg.

Hétközben leginkább csak kenyeret, felvágottat, esetleg zöldséget veszünk,2-3 naponta.

Pizzát, kalácsot magunknak sütöm, egyebet rendelni ritkán szoktunk.

Évszakonként vannak nagyobb vásárlások ruhából, 3 gyerek, 15-5,5-2,5 éves, a kicsinek most sokkal több minden kellett, óvodát kezd, teljes ruhatár szinte.

Igazából a kaja az, amin nem variálunk, ha kell, akkor kell. A gyerekek nagyon szeretik a tejterméket, gyümölcsöt, megvesszük. Egy óriási kígyóuborkát hárman megesznek egyszerre. Rajtuk, vagyis azon amit megesznek, nem spórolunk.

Én itthon vagyok még a kicsivel, van néhány szett kimenős ruhám, magamra nem igazán kell költeni e téren. Férjem szintén elvan a meglévő ruhatárral, ha valami elhasználódik, azt pótoljuk. Ráadásul a nagy cipőméretben már túlnőtte, szóval az 1 telet hordott bakancsot volt aki megörökölje :D :D

Tisztálkodó, tisztító szereket többet meg szoktunk venni egyszerre, amikor jó áron vannak, szerencsére van hol tárolni.

18. Channa* (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 14:55

De a rezsi gondolom nem lett beleszámolva a napi költésbe, ugye?

Mert akkor ha beleszámoljuk, akkor én se jövök ki kevesebből, sőt! háromszor ennyiből sem...

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. jan. 13. 14:50
Köszönöm,ez jól hangzik,megpróbálom én is így :)
2023. jan. 13. 14:47
A napi 8000-et átlagban számoltam egy hónapra lebontva,tankolás,gyógyszerek,rezsi persze ezen kívül 10-én a kötelező csekkek egyben az 35000 Ft.
15. Channa* (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2023. jan. 13. 14:25

Hát nem tudom...

Én hónap elején megszoktam venni:

x mennyiségű húst úgy 15-20 ezer Ft-ért.

Tojást, liszt, cukor, tej, só, stb. 15-20 ezer.


Hetente:

Ami kell és nincs otthon vagy nem elég (rizs, krumpli, gyümölcs, vagy másmilyen hús) ezek jellemzően 10- max. 15 ezer


Naponta:

nagyon minimális vásárlás van, jellemzően fél kg kenyér, de van, hogy két naponta vesszük.


Tehát mi, hétközben nem nagyon vásárolunk, csak akkor ha teljesen eltérünk mindentől és mindent meg kell venni, vagy akkor, ha véletlenül kifogyott és nem vettük meg előre.

Nagyon sokat számolok már akkor is, ha azt mondom hogy 4 hétvégén elköltök 80 ezret+80 ezret egy nagyobb bevásárlással.

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 14:11

Jellemzően Pesten belül, de napi szinten.

Egy telitank + időnként még valami ha kell.

13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2023. jan. 13. 14:11
Napi vásárlások: 10-15 ezer
12. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jan. 13. 14:10

Hasonló a családi felállásunk, de én ennyiből nem tudom megoldani az igényeinknek megfelelő vásárlást.

Heti egy nagyobb vásárlás (Lidl) kb. 25 ezer.

Kéthetente Spar (amiket a Lidlben nem tudok megvenni) 15-20 ezer.

Havonta egyszer a megszokott "baromfis" kb. 20-25 ezer. (csirke, pulyka, tojás, stb.)

Napi vásárlások (kenyér, gyümi, ez-az, amit elfelejtettünk) hetente kb. 10-5 ezer.

Tisztító szerek, piperecuccok 2-3 havonta, Müllerben vásárolva, amikor a 15 %-os kupon van, sok-sok.

11. Bluemoon55 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jan. 13. 14:01
Tankolas havi egyszer? Akkor nem nagyon hasznaljatok az autot?
10. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 13:58
Főzök rendszeresen, étterembe csak ritkán járunk ( van szép kártyánk). Mosószert, mosogatószert, vécépapírt nagy tételben vettünk, amikor olcsóbb. Akciós cuccokkal van tele a hűtő. Ha nagyobb adagot főzök az is megy a fagyasztóba.
9. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 13:53
Szerintem sok a napi 7-8000 vásárlásra. Mi négyen élünk két keresetből, hetente egyszer megyünk vásárolni max. 15-20 ezer. Kenyeret én sütöm, péksüteményeket szintén, amit a gyerekek visznek suliba. Süteményeket szintén, és nem a legolcsóbb termékeket vesszük középkategóriás, jó minőségű dolgokat, de figyelem az akciókat. Gyerekeknek megvesszük a jó ruhákat, páromnak ritkán kell ruha. Én is sokszor vásárolok turiból.
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. jan. 13. 13:49
Igazad van, arra nem gondoltam..-))
2023. jan. 13. 13:48

Minden nap 7-8 ezer? Mire?

Én szombatonként szoktam vásárolni. Persze, ilyenkor elmegy 10-25 ezer, attól függ, hogy mit kell vennem, de hétközben csak kenyeret veszek és ritkán felvágottat.

Én nem költök egy hónapban 240 ezret a vásárlásokra.


Ebből tényleg kellene faragni valamit.


Vannak dolgok, amin tudok spórolni, de van amin nem. Mi annyit teszünk, hogy kevesebb sajtot veszünk és igyekszem főként húsos ételeket főzni, mert most az az olcsóbb. Remélem nem olvassa senki a hozzászólásomat, mert a végén felemelik a hús árát mégjobban.


De tényleg azt figyeltem meg, hogy mostanság inkább hőst célszerű venni, mert olcsóbban kijövünk, mintha vennék tejterméket (túró, tejföl, sajt), vagy zöldséget főzelékhez. A tésztás ételek is borzasztó drágák lettek, így ritkábban van tészta köret is, azaz nem is ritkábban van, hanem próbálok észszerűbb mennyiséget főzni, hogy ne kelljen semmit kidobnom.


Én tisztítószereket és kozmetikumokat sem veszek ilyen gyakran.

Akkor veszek, ha elfogy, így 1,5-2 havonta veszek egy nagyobb adag mosóport és öblítőt, folyékony mosószert ritkábban, mert azzal csak a teljesen fekete ruhákat mosom és a dzsekiket.

Egyéb pl. mosogatószert, mosogatógép tablettát, fertőtlenítőket is max. havonta egyszer kell vennem, ahogy a wc papírt is, stb.


Kozmetikumok is akkor, amikor elfogyóban vannak, épp tegnap vettem a fogkrémet, dezodorokat, stb., így majd ha minden a megszokott módon megy, akkor legközelebb márciusban kell ilyeneket vásárolnom és az sem biztos, hogy mindent.


Gyógyszert is csak azt váltom ki, ami elfogyott vagy ki fog fogyni. Nem tárolok 3-4 havit, sőt 2 havit sem.


Tankolás havonta egyszer, ha kevés akkor még egyszer.


Ruhát, cipőt csak akkor veszek, ha szükséges, csak azért nem veszek, hogy több legyen, így is sok ruhánk van, inkább selejteznem kellene.


Nézd át, hogy min tudsz változtatni, mert ennyit költeni kajára/tisztítószereket havi szinten, rengeteg!

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 13. 13:46

Először is erősen oda kell figyelni a rezsire: fűtés, világítás, mert azok a költségek ugrottak meg kegyetlenül. Utiköltség, telefon, hasonlók.

Kajánál már nem úgy vásárolok, hogy kigondolom, mit akarok főzni, enni, hanem hogy mi van a fagyóban, és az alapján döntök. A fagyóba pedig az kerül, amit akciósat találok.


Maradék kaját nem dobunk ki, vagy megy be a fagyóba, mert jó lesz máskor is. Vagy ha kevés maradt, megnézzük, milyen másfajta kajához lehet felhasználni.

Édes-habos sütemények, cola, mekis kaja és társai nálam nincsenek, de lehet visszafogni.

És az éttermi kajáknál is olcsóbb, amit magunk készítünk el.


Hogy ki mennyit költ ruhára, hasonlókra, nagyon sok mindenen múlik, korosztály, milyen körökben forog, milyen összetételű társaságokba jár... sok mindentől függ.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 13. 13:35
És arra nem gondoltál, hogy az sem mindegy, hol van az a templom? :))
4. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - Icuska538)
2023. jan. 13. 13:27
Csak öregebb vagyok, de szegény is mint a templom egere..-)
3. Icuska538 (válaszként erre: 2. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 13. 13:18
Biztos több pénzed van. Sajnos itthon meg kell gondolni mire költünk.
2023. jan. 13. 13:06

Más korosztály lehetünk, de én nem spórolok.

Ami kell, megveszem.

Mindig is így volt.

2023. jan. 13. 12:34
Heti szinten egyre nehezebb a megélhetés ilyen árak mellett. Én a tisztítószereken meg a ruhanemű vásárláson spórolok,turizok és az olcsóbb kategóriájú termékeket veszem. De így is napi 7-8000 Ft megy el hárman élünk 2 keresettel. Célzottan vásárolok,ahol a legolcsóbb egy termék abban a boltban veszem meg. Nem tudok félre tenni,esetleg valami tanács? Ti min spóroltok?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook