Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne spórolni? fórum

Hogyan lehetne spórolni? (beszélgetős fórum)


118. 55Judit (válaszként erre: 106. - Krisztikrisz)
2023. jan. 15. 08:50
Nagyon ügyes vagy! Így kell!😀
117. 55Judit (válaszként erre: 105. - Levarosbukta)
2023. jan. 15. 08:49

Megöregedni a legrohadékabb dolog a világon.

Tudtok róla hogy lépcsőjáró banya tank is van? Azzal valamivel könnyebb feljutni mint a 2 kerekűvel.

116. 55Judit (válaszként erre: 101. - Ildike2)
2023. jan. 15. 08:46
Jólesik az együttérzésed. Azt osztjuk be ami van. Fiamnak az új vállalkozás indítására kell most minden cent, esélytelen hogy most engem segítsen. Eddig segített amiben tudott, sőt az internetemet még mindig ő fizeti. De nem azért fog bele új vállakozásba külföldön mert sok pénze van ami kettőnkre is elég, hanem azért mert nincs. Itt élete sincs, csak munkája. De az nagyon sok. Ezért kell változtatnia. Nagyon bízom benne hogy sikeres lesz.😀
115. 55Judit (válaszként erre: 97. - ,zumba)
2023. jan. 15. 08:40

Köszönöm! Be kell jönnie, mert fiam szívvel-lélekkel és ezerrel készül az új munkájára.

Nekem elég pozitív az élethez való hozzáállásom. Sokszor e miatt vannak a nagy pofára esések is. Képes vagyok annak is hinni aki megígér valamit, de aztán tojik a fejemre. Vannak rohadék emberek, de hamar túllendülök ezen.😀

Büszke vagyok arra, hogy olyan vagyok mint a keljfeljancsi. lenyomni se lehet.

114. Napsugár8 (válaszként erre: 105. - Levarosbukta)
2023. jan. 15. 08:36
Ezért nem veszek én sem. A házbeliek közül is akik azzal próbálkoztak, gyorsan talonba rakták.
113. 55Judit (válaszként erre: 96. - Channa*)
2023. jan. 15. 08:34

Nálam is lenne 500 ezer, vagy több a kialakítás. Mint a cikk is írja, befolyásolja az árat az is ha új helyet kell kalakítani, új szabvány doboz a régi fa szekrény helyett, stb. Plusz írja, a2023-as drágulást még nem is tudjuk. Ami a fő akadály lenne szerintem, hogy bár klímaszerelő szerelte be fiammal együtt, nincs papírom róla. Baráti alapon segítség-segítségért ment.


Mindegy is, előre kell nézni nem hátra, mert újra tervezést csak így lehet csinálni. beérem a 15 négyzetméter fűtésével, a konyhában és a tusoló alatt úgysem töltök sok időt.😀 Ahogy kalkulálok a te számlád alapján, ha nagyon spórolok bele tudok férni az átlagfogyasztásba. Ősszel meg ha tényleg mehetek dolgozni az 2 havi fizetést jelentene, tehát kisegít. Megleszek. Most 17-18 fok van, biztos nem sokat jelent majd ha mondjuk 2 fokkal kevesebb lesz, de rezsiben jelentős lehet.

112. Napsugár8 (válaszként erre: 104. - PöttyösPanka)
2023. jan. 15. 08:34
A mi házunk előtt is vannak padok, és képzeld, mindig tele van olyan korombeli idős hölgyekkel, akik arra várnak, hogy majd jön a megváltó sereg! Ott szoktuk megbeszélni a "napi híreket". :))
111. Napsugár8 (válaszként erre: 103. - Levarosbukta)
2023. jan. 15. 08:30

Én is így vagyok vele! Ha nem esik, nem csúszik, akkor általában a korábban hét eleji vásárlást most megosztom hétfő-keddre, akkor szerda pihi, majd a hét végére szükségeseket csütörtök-péntek. Szombat-vasárnap a sütés-főzés, mosás-takarítás, egyebek...

Egyébként is az ilyen panelban mozogni sem lehet igazán, kell az izmoknak, és kell a friss levegő is, teljesen más ez így, mintha csak kiállok az erkélyre.

Ha adódik segítség a felcuccolásnál megköszönöm, ha nem, útközben egy-egy lépcsőfordulóban lerakom és pihenek egy sort.

110. Channa* (válaszként erre: 109. - Ildike2)
2023. jan. 15. 08:05

Akkor hány KW-ot fogyasztanak a klímáitok?

Hány klímátok van?

Hány fokon mennek?


Azt nem hiszem el, hogy belefértek havi 214 Kw-ba!

Az biztos, hogy nem fűtesz ki 220 nm-t 7900 Ft-ból még H tarifával sem!

109. Ildike2 (válaszként erre: 96. - Channa*)
2023. jan. 15. 07:47

Így van, csak MVM által regisztrált szerelő végezheti.

Mi épphogy beleférünk az átlagfogyasztásba, a klímák H-tarifán mennek, tehát az egy külön tétel. A lakótér 220 nm2, de az általad említett összegeknek a közelében sem vagyunk.

108. semleges (válaszként erre: 105. - Levarosbukta)
2023. jan. 15. 06:34
Van "lépcsőnjáró" banyatank, ismerősömnek van.
107. globus (válaszként erre: 102. - Levarosbukta)
2023. jan. 14. 23:50

Két hónappal kitolták a fűtési szezont. Régen április 15-ig tartott, és október 15-én kezdődött. Most fűtésből megyünk strandra, miközben olyan enyhe telek vannak, még pocsolya sem fagy be.

Fűtő cégnek meg kell élnie valamiből.

2023. jan. 14. 23:12

Bárhogy. Kérj tőlem tanácsot! 🙂

77-szer meggondolom, hogy mire adom ki a pénzt.

Mindig a leges-leges-legszükségesebb dolgot veszem meg az adott pillanatban.

Nem hagyom, hogy mások hassanak rám!

Ennyi a titok! 🙂

105. levarosbukta (válaszként erre: 56. - Globus)
2023. jan. 14. 22:07
A banyatankot is fel kell cigelni a másodikra. Szomszéd néni azzal jár bevásárolni, ha szerencséje van jön másik szomszéd azt segiti felvinni. Ha nincs szerencséje félóra mig felér a harmadikra vele.
104. PöttyösPanka (válaszként erre: 79. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 22:04
Nagymamám mindig úgy csinálta, hogy hazafelé leült pihenni a ház előtt lévő padra. Közben előbb-utóbb úgyis jött egy szomszéd, aki menet közben felvitte neki a szatyrait, és letette az ajtó elé. Amikor elunta magát, ő is felbattyogott az első emeletre. Vidéki megyeszékhely.
103. levarosbukta (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 22:03
Nekem a harmadikra kell felcigelnem a cuccot, inkább megyek kétnaponta de hogy én nem cipelem a többkilós szatyrokat fel az hétszentség.
102. levarosbukta (válaszként erre: 44. - Soufflet)
2023. jan. 14. 22:01
Nem lopunk. Bármilyen hihetetlen ennyi. Mutassak számlát? Egyedi hőmennyiségmérő van felszerelve, egyedi szabályozhatósággal. Szigetelt falak, műanyag ablakok. Októberben kezdődik a fűtés szezon, de csak fűtünk be ha itt a kisunoka. Fűtés nélkül is 22-23 fok van a lakásban. Az egyedi gázos lakások, és a családi házak vannak bajban akik gázzal fűtenek. Mi még nem vagyunk.
101. Ildike2 (válaszként erre: 95. - 55Judit)
2023. jan. 14. 20:42

Sajnálattal olvasom.

A te helyzetedben esetleg még egy infrapanelt tartok reálisnak, ami 30000 ft körül van.

Ezt az összeget talán meg tudnád finanszírozni, vagy a fiad támogatna ezzel.

Szomorú, hogy egy ledolgozott élet után egy nyugdíjas nem tudhat egy meleg otthont magáénak.

100. Channa* (válaszként erre: 98. - ,zumba)
2023. jan. 14. 19:51

Tudod, hogy mennyi?

Pont mostanság fogom intézni....

2023. jan. 14. 19:15
Azzal is lehet spórolni, ha az olyan tusfürdőt vagy sampont ami nem válik be, kèzmosáshoz mèg jó lehet. Pl. ha nem tetszik az illata, vagy a testem viszket zőle, samponnál olyat amitől már másnap zsíros a hajam. A sampont a konyhai kèzmosóba töltöm, a tusfürdőt a fürdőszobaiba.
98. ,zumba (válaszként erre: 95. - 55Judit)
2023. jan. 14. 19:00

Jó ára van az Amper bővítésnek is!

Maradunk az eddigi fűtési módnál.

97. ,zumba (válaszként erre: 93. - 55Judit)
2023. jan. 14. 18:49
Bejön a terv, csak pozitívan!
96. Channa* (válaszként erre: 94. - Ildike2)
2023. jan. 14. 18:39

És mennyit fizetsz így? Mekkora a lakásod? Hány klíma megy?


Mi 4 db klímával fűtünk (2 db 2,5 Kw-os és 2 db 3,5 Kw-os) és nincs H tarifánk.

A ház 120 nm-es és 2 lakás. Minden áramról megy, azaz van 1 220 literes bojlerünk is, 2 indukciós lapunk, 2 mosógép, az egyik szárítós, 2 mosogatógép (csak az egyiket használjuk), 4 TV, 4 laptop, stb.


Szeptember 20-án szerelték fel a klímákat, de igazán októbertől használjuk teljes kapacitásban.

22-23 fokon megy éjjel-nappal, csak a szellőztetések idejére kapcsoljuk ki, illetve a hálónkba le szoktuk venni 21 fokra.

Októberben 77 ezer Ft volt a villanyszámlám

Novemberben 85 ezer

Decemberben 120 ezer


Nem olcsó! Ugye van 2 villanyóránk, az egyikről nagyon kevés dolog megy, azzal bőven beleférünk az átlagba, de a másik óráról megy az összes klíma, bojler, indukcióslapok, stb. Itt sajnos közel 1800 Kw a fogyasztás.


Nekem a H tarifára, kb. fél milliót mondtak, az már nem fért bele és arra gondoltam, hogy úgy is megszüntetik, ahogy az éjszakai árammal és a napelemes visszatöltéssel tették. Szerint idén ezt is felemelik 60 Ft-ra, mint az éjszakaival tették...


Ja, és piszok dolognak tartom, hogy a tesóm nem végezheti el a szerelését, mert ez esetben csak a kötelező anyagárat kellene fizetnem...

95. 55Judit (válaszként erre: 94. - Ildike2)
2023. jan. 14. 16:42

Minden esetre frissek: [link]

Neked közel 200 ezer volt. Ha megmondanám mikorra tudnék ennyi pénzt összerakni, elnevetnéd magad.

94. Ildike2 (válaszként erre: 91. - 55Judit)
2023. jan. 14. 16:34

Rosszak az információid. Tavaly júliusban indítottam el a folyamatot. 123000 ft volt a csatlakozási díj és 60000 ft a villanyszerelő díja.

4 hónap alatt, mióta H-tarifával mennek a klímák, ennek a sokszorosát spóroltam meg, úgy, hogy kellemes, kényelmes 23 fok van a ház minden helyiségében.

93. 55Judit (válaszként erre: 92. - ,zumba)
2023. jan. 14. 16:32

Így igaz. S ki tudja, megvárom-e itt hogy megtérüljön a bekerülési költség, és utána valóban olcsóbban fűthetek. Mert ugye amíg meg nem térül, mindennél drágább lenne a fűtésem. Ha bejön fiam üzleti terve amiért márciusban útra kél, akkor kivisz engem is magához. De addig csak álom- álom de szép álom, aztán meglátjuk mi lesz.😀 Én már nem bővítek semmit. Ezért is, azért is mert pénzem sincs rá.😀

Ha minden igaz, szeptemberben el tudok menni dolgozni bi-bííí!

92. ,zumba (válaszként erre: 91. - 55Judit)
2023. jan. 14. 16:18
S ki tudja, meddig marad a kedvezményes H tarifa, mert tudjuk, csak egy "éjjeli műszak" kell és volt nincs.
91. 55Judit (válaszként erre: 75. - Ildike2)
2023. jan. 14. 16:14

Sajnos a H tarifával való fűtés megvalósításához nem elég csak kérni. Több 100 ezres bekerülési költsége van. Most olvastam a részletekről. A költség megtérülése több évre tehető. Nem beszélve arról, hogy egy huncut petákom sincsen amivel belevághatnék mert ha lenne, egyszerűbb lenne kicseréltetni a konvektoromat.

Marad az, hogy bármi áron benne kell maradnom az áram átlagfogyasztásba.

90. 55Judit (válaszként erre: 89. - 55Judit)
2023. jan. 14. 16:02
Találtam infót, már olvasok róla köszi.
89. 55Judit (válaszként erre: 75. - Ildike2)
2023. jan. 14. 15:58
Ne beszélj! Erről nem is hallottam. na de a klímát külön nem tudom mérni. Ugyanaz az óra méri mint a hálózatot. Akkor hogy van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook