Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet spórolni az étellel úgy, hogy egészségesek legyünk, mégis jól lakjunk? fórum

Hogyan lehet spórolni az étellel úgy, hogy egészségesek legyünk, mégis jól lakjunk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
65. Guruljka (válaszként erre: 54. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:56

No azért a tengervízben is sok mindenféle van, és a hering mit eszik?

Harcsááát? Nagyon ritkán látok, a mi hentesünknél biztosan nem!

64. Guruljka (válaszként erre: 63. - 800b726b6d)
2012. nov. 9. 14:52

Hajjaj! Hát ha még pörit éreznek...

Az előző komondorom nem nálam volt aprócska, hét hónaposan kaptam. De bármit megevett, ha egy kevés pörkölttel volt leöntve a teteje akár.

Egyébként hihetetlen az anyagcseréjük. Keveset esznek, és nem híznak, ráadásul hihetetlenül robbanékony, gyors a mozgásuk. A komondor anyagcseréjét kellene egyszer kivizsgálni! És ha lehet, az emberre adaptálni!

63. 800b726b6d (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2012. nov. 9. 14:49
Én is valami hasonlóra gondolotam, ez azt jelenti, hogy magyar kutya,( ha jól tudom,) akkor meg természetes, hogy szereti a zsíros kenyeret! :DD
2012. nov. 9. 14:47

Hát olyan a "haja"....:D


Az egyik komondor, a másik puli-pumi keverék. Rojtos, illetve szakszóval mondva zsinóros a szőrük.

Ketten kétfelől ültek mellettem, és sepregettek a farkukkal, amíg a kenyerüket kentem. Mert látták, hogy nem csak egy szeletet vettem magam elé a pulton.

61. 800b726b6d (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2012. nov. 9. 14:43
A raszta kutya az milyen? :)
60. Guruljka (válaszként erre: 57. - 800b726b6d)
2012. nov. 9. 14:40

Tudom, de most az nincs itthon éppen. Általában szoktam akár vöröshagymát is enni hozzá, de mire a kutyákét is megkentem, már megettem úgy, ahogy volt. :D

A raszták ösztönösen imádják a zsíroskenyeret szerintem, ha láttad volna...:D

59. bowie
2012. nov. 9. 14:39
Ja és a hekk is szagtalan, azt mondta a párom annak idején legalábbis, hogy azért szerette a hekket gyerekkorában, mert annak nem volt pocsolyaszaga.:))))
58. bowie (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2012. nov. 9. 14:39

Igen, de élve eszi meg őket, míg a panga állítólag magát az elhullott állatokat eszi...amik akár betegség miatt is elhullhattak.

Minden tele van, igen, ezért igyekszem amit lehet itthon megcsinálni.

Amíg itt írtunk, én meg egy nagy szelet tökipompost zabáltam meg, csak úgy, ebéd után, nasinak.:DD

57. 800b726b6d (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2012. nov. 9. 14:37
Remélem ettél hozzá lila hagymát, az egészséges! :D
2012. nov. 9. 14:35

Rákerestem, mert tényleg nem tudtam. Szóval rajhalakat, elsősorban heringet.

Oké, ha kapok hekketm, azt veszek. Bár a Pangasius szagtalan is.

Egyébként nyilván tudjátok, az élelmiszereink elég sok akármit is tartalmaznak. Egyik elzt, a máskik azt. Csak a kevésbé rosszat tudjuk talám választani, ha sikerül.

Addig beszélünk itt róla, megettem egy zsíroskenyeret, a csudába! Most szobabringázhatok! :D

55. 800b726b6d (válaszként erre: 54. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:35
Igen, a pangasiusról sajnos én is csak rosszat hallottam, amiről meg nem tudunk az nem fáj :)
54. bowie
2012. nov. 9. 14:33
Azt nem tudom, de azt legalább Magyarországon is tenyésztik, ellenőrzött gazdaságokban, és pisihormont bizti nem kap.:) Vagy igen? Tényleg nem tudom, mi harcsát szoktunk venni.
53. 800b726b6d (válaszként erre: 51. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:33
:DDDD
52. Guruljka (válaszként erre: 47. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:27
És a hek mit eszik?
51. bowie (válaszként erre: 46. - 9d7907a17a)
2012. nov. 9. 14:25
Ja az én fiam meg büszkélkedni szokott vele, hogy én mindent itthon készítek, a fűszerektől kezdve a mosószerig, a parfümöt, a kenyeret, mindent..és erre azt mondta a párom fia, hogy ez olyan ősemberes.:D Mire az én 6 évesem mit mondott neki? Neked van a szobádban külön led tv-d?:DDDD (mert nálunk a gyereknek is az van, csak kisebb, mint a mi szobánkban). És a nagy 13 éves gyerek erre nem tudott mit mondani.:))
2012. nov. 9. 14:25
Azért a frissfölt meg a krémfölt ne propagáljuk, soha, semmiképpen.
49. 9d7907a17a (válaszként erre: 47. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:20
A Pangasiusról valóban szörnyű dolgokat lehet hallani.
48. bowie (válaszként erre: 46. - 9d7907a17a)
2012. nov. 9. 14:20
Próbáltam, és nem evett. Felhívta másnap az anyját, hogy jöjjön érte, vagy hozzon neki kaját.:D
47. bowie (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2012. nov. 9. 14:19
Jajj, ne! Pangasiust ne egyél! Női vizeletből dehidratált terhes hormonokkal oltják őket Vietnamban, hogy gyorsabban nőjjenek..és engedéllyel...ráadásul ilyen dögevő halak azok. Mondjuk nem tudom ide honnan kerülnek be, de inkább vegyél hekket, az ára ugyanott van kb.:))
46. 9d7907a17a (válaszként erre: 40. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:16
Nevelőapám unokája volt ilyen. Szinte semmit nem akart megenni, amikor jött. Az édesanyám viszont nem volt hajlandó külön főzni neki. Másnap már nem volt gond, mert éhes volt, de azért minden alkalommal bepróbálkozott. Otthon meg büszkén mesélte, hogy bezzeg a Laci papáéknál ezt is azt is megettem. De otthon ennek ellenére nem volt hajlandó pl. főzeléket enni. Sokszor emlegett, hogy édesanyám milyen szigorú volt vele, de mindig hozzá tette, hogy tudom ám, hogy a Kati is szeret.
45. bowie (válaszként erre: 44. - Biológus)
2012. nov. 9. 14:16

Hát, csak szünetekben jön, mert messze laknak.:) Bírom szegényt amúgy, de ezekkel az idegeimre megy.

Az apjától csak a tejberizst fogadja el..jah, neki még a sütik is csak azok kellenének, amiket porból lehet venni..vagy amit por alapban meg lehet venni a boltban, nah..és csak nem tudom mi kell hozzá.:))

44. biológus (válaszként erre: 40. - Bowie)
2012. nov. 9. 14:08

Ó te szegény. :(

Nálunk is nagyok, 10 és 16 évesek, de örülnek, hogy normális ételt ehetnek. Nálunk ritkán apa is szokott főzni, azt is szeretik nagyon, csak az kicsit fűszeres nekik.

2012. nov. 9. 14:06

Én a Pangasiust kiolvasztva (citromlével megcsepegtetve) ráraktam a múltkor a tepsibe tett vegyes zöldségre, amin egy kevés vizet öntögettem szét...és úgy bevágtam a sütőbe. A halat megfordítottam sütés közben.

Van egy vegyes zöldségkeverék, ami eleve fűszerezett vajjal készült. Ha nem ilyen lett volna, akkor a zöldséget egy kis étolajjal előpároltam volna.

Nem mintha nem szeretném a panírozottat, de fogyizom egy kicsit. Szóval a halat lehet natúr is párolni...

42. biológus (válaszként erre: 33. - C6973617d3)
2012. nov. 9. 14:04

Köszönöm szépen! :)

Az, bár néha nem könnyű, mert több diétásunk is van. De megvan a középút és így könnyű összehangolni. (Pl. párom paleózik, nevelt fiamnak szigorú cukordiétája van évek óta, de ez a kettő nem üti egymást nagyon és a kislány is megeszik mindent majdnem, nagyon szereti a zöldséges ételeket.)

2012. nov. 9. 14:04

Ja igen, a tejfölt már régen frissfölre cseréltem, nekünk bejött. A cukrot szinte mindenből száműztem, így kb. 4-5 hónapig elég egy kiló, kivéve a befőzéses szezont.

Ha van rá lehetőséged, érdemes eltenni lekvárt, savanyúságot, befőttet.


Érdemes kísérletezni saját márkás termékekkel, mert van ami jó belőle és sokkal olcsóbb mint a márkás.

40. bowie (válaszként erre: 22. - Biológus)
2012. nov. 9. 14:00

Hát akkor szerencsés vagy. Az én gyerekem is szerencsére mindent megeszik, viszont a párom fia, ha jön hozzánk, már előre ver a víz..semmi ami egészséges, semmi ami házi, csak a műanyag cuccok...ő 13 éves már, el van hízva..stb....borzasztó..olyankor, amikor itt van, nem győzöm a saját gyerekem elől dugdosni a kólát, és csinálni házilag a csipszet, mert az enyém még 6 éves, és nem túl boldog, hogy nem adom neki azt, amit a másiknak...persze volt, hogy megsajnáltam, adtam neki is..egész éjjel fájt a hasa...

Aztán volt, hogy megbeszéltük a párom fiával, hogy ő ezektől beteg is lehet (náluk otthon az az elősütött sajttal töltött pulykamell a menő...a szagától is hányingerem van, de hiába mondtam neki, hogy ez baromfibőr, meg zsírszövet..nem érdekli)..szóval próbáltuk, hogy legalább egy két napig egye, amit mi..de sztem akkor alig várta, hogy hazamenjen..

2012. nov. 9. 13:59

Kb. 40.000Ft-ot költünk mi is, de ebben minden vásárlásunk benne van. Azaz ha turkálok, annak is bele kell férnie a heti 10.000Ft-ba. Ketten vagyunk mi is. Igaz, hogy hetente legalább egyszer édesanyámnál eszünk. Persze ha olyat főzök, akkor meg én adok neki.


Keveset sütök, mert nem a sütiért vagyunk oda, hanem a csokiért.


Hetente egyszer biztosan van főzelék és tészta is. Szeretjük a rakott zöldséget, akár húsmentesen is. Sok levest főzünk, imádjuk a krémleveseket. Én szinte semmibe nem teszek rántást, habarást, így nem kerül plusz szénhidrát például a főzelékbe.


A héten húsleves és karfiolkrém levest van/volt.

Hétvégéről maradt sülthús velesült zellerrel és almával, fagyasztóból vettem ki lecsót, készült rizs, túrós tészta és sárgaborsófőzelék.


A főzelékeket szeretjük feltét nélkül, ráadásul én a kenyeret sem igazán igénylem hozzá.


Mostanában főztem és van befagyasztva: bableves, húsleves, körömpörkölt, tökfőzelék, szárnyasmájragu. Mindig van a fagyasztóban halrudacska, mert a férjem imádja és mindig többet panírozok húsból, hogy legyen a fagyasztóban amikor a férjemnek halat sütök.

38. Guruljka (válaszként erre: 35. - 34c48a3825)
2012. nov. 9. 13:57

Kettőnknek én is készítettem nyolc tojással, és az időnként kapható olcsó kolbásszal. Egymagamnak már nem.

De akkor sem hetente, úgy azért drága. Én nem tudok multikat elérni, csak a két nagyobb falubeli boltban vásárolok. Szerencsére a hentesünk jó árakkal működik.

2012. nov. 9. 13:57
A legjobb, amit tehetsz, ha írsz egy heti menüt előre. Legyen benne heti egy főzelék, azt sokféle feltéttel lehet enni, heti egy tésztaétel, heti egy húsétel, ezekkel már 5-6 napra meg van oldva a dolog . Meg egy tartalmasabb levesnap, valamivel.
36. c6973617d3 (válaszként erre: 25. - 49f4a726e5)
2012. nov. 9. 13:56
Vegyél teljes kiörlésű kenyeret, abból kevesebb kell és később éheztek meg tőle, a zsír nem éppen a legegészségesebb. Olajos magvak is segítenek a falási roham leküzdésében, és egészséges is! Mértékkel.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook