Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. nov. 20. 05:36

Sziasztok!

Nálam a függőmmel a megvonás jött be. Már ő is említette, hogy nincs ez így jól, hogy iszik, de benn ült a hintában....

ekkor házasságunk sokadik átszenvedett évei után elvettem tőle minden pénzforrási lehetőséget, most nem tud inni, persze nem jött el a kánaán, mert sok mindent gyógyított nála az ital, depit, feszültséget,

én is sokszor válok ám, teljes elhatározással, de aztán elmúlik a dühöm, és maradok....

1582. ef7b486c67 (válaszként erre: 1581. - A0c1361e44)
2013. nov. 17. 15:43
:)))
1581. a0c1361e44 (válaszként erre: 1580. - Ef7b486c67)
2013. nov. 17. 15:29

Értsétek a lehülyézést!

Remélem a hozzászólásomon nem vérig sértődik, mint te, hanem cselekszik esetleg. Én azt szeretném, ha lépne, hogy jobb legyen neki. Ül egy jó pár rendőr sitten, elfér ez az állat is mellettük!

A függők keressenek olyan függést, amivel másokat nem tesznek tönkre. Én cigizek, sok csokit eszek, s ettől nem lesz semmi baja a környezetemnek. Mindent lehet normálisan csinálni, és nem kell senkit tönkre tenni, illetve senkinek nem kell elviselni a barmokat.

1580. ef7b486c67 (válaszként erre: 1579. - A0c1361e44)
2013. nov. 17. 15:19
Na ide figyelj...Én bírtalak..de le ne hülyézzél már valakit aki lelkiismereti problémákkal küzd...Talán mert Ember...jobban mint te...Van neki elég baja..együtt él egy barom függővel..aki tönkre vágja az életét...De még mindig azt látja benne akihez hozzá ment...Vannak emberek akiknek a lelkük tiszta és nagyon mély érzésű..Tiszteld a Többet..ha kevesebb is vagy..köszi:)Mondom ezt én ...egy caros függő...Na,most oszthatsz:))
1579. a0c1361e44 (válaszként erre: 1564. - Nina1006)
2013. nov. 17. 15:07

Te milyen hüle vagy! Már bocs, de semmi más nem jutott az eszembe a történetedről.

Lemondani családiról, gyerektartásról? Ezt mégis, hogy hihetted el, hogy nem jár a kettő a együtt? És most közössé tetted a te házadat? Hány éves voltál ekkor? Nem hiszem el, hogy nem tudtad logikusan végig gondolni.

Rendőr a férjed? Én már csak ezért is feljelenteném. Egy ilyen védi az embereket? Egy ilyen, aki agresszív a családjával? Menjen haza a szüleihez vagy bárhová.


Annyira sajnálom, hogy így élsz a gyerekeiddel! Valamit ki kell találnod, hogy megszabadulj ettől az állattól!

1578. ef7b486c67 (válaszként erre: 1577. - Judith.budapest)
2013. nov. 17. 07:34
A lányom teljesen meggyógyult és utolérte magát..Sőt ,el is hagyta:))Hatalmas szerencse..Mert sajnos voltak hasonló gyermekek..és egyikből sem lett semmi..Furi az élet:)
1577. judith.budapest (válaszként erre: 1576. - Ef7b486c67)
2013. nov. 16. 22:48

Szia!

Az önzőséggel teljesen egyet értek! Azonban ez szerintem csak a látszat, mert ahogy írod te is, a szer hiánya diktál!

A gyereked életben maradt? Ha igen, milyen problémával kell megküzdenie?

Nem hibáztatlak érte, és te sem tedd ezt magaddal, mert akkor valamiért nem volt elég erőd a tisztasághoz, amihez most szerencsére van!

Csak remélni tudom, ha él, sok szép percet töltötök együtt...

1576. ef7b486c67 (válaszként erre: 1575. - Cila1978)
2013. nov. 16. 20:38
:)
1575. Cila1978
2013. nov. 16. 19:58
Alkoholista hozzátartozó vagyok, aki ezeken, mit írsz, túl van :)))
2013. nov. 16. 19:36
Különben a függőkkel egy a baj...rohadt önzőek..senki sem számít..csak ők szerencsétlenek...csak nekik car..Mindenki más rendelje alá magát nekik..Car gyermekorruk volt...car volt minden..és mindenki más le van tojva..Tudják amúgy így nem jóó,ez nem helyes..de jön az elvonás...a következő adag ...és már semmi ,senki se számít..Hat évig voltam barna függő..harminckilósan...taknyom nyálam összefolyt..ha rágondolok hányni kell...Most gyógyszereken élek..kell...mert memória zavaraim vannak..Lezsibbad a fejem...nem emlékszem dolgokra..Kemény árat fizetek ....huszonév carért...
1573. ef7b486c67 (válaszként erre: 1571. - Cila1978)
2013. nov. 16. 19:19
Az az igazság,hogy Én értelek...segítenél..ezzel..de az alkik hozzátartózóival egy a baj...elfogadják ezt az állapotot..És magukat kiáltják ki bűnösnek..Mindent megmagyaráznak...sőt sajnálják azt az embert aki maga teremt elfogadhatatlan helyzetet..Én drogfüggő vagyok, ismerem a poklot...De soha egyetlen percre se sajnáltam a hozzátartózóimat...gyerekeimet..Akkor sem volt lelkiismereti problémám..mikor 28 hétre szültem egy beteg gyereket...közben...előtte, utána is csak nyomtam a drogot..és rohadtul sajnáltam magam a car életem miatt..Ennyi:)
1572. Cila1978 (válaszként erre: 1559. - Pista55)
2013. nov. 16. 19:10

Azért, mert a pasik nem szólalnak meg, azért ott vannak, és figyelnek :)))


Tudom, hogy itt vagy, kíváncsi voltam, mi van veled.

1571. Cila1978
2013. nov. 16. 19:08

Az Al-Anon nemzetközi önsegítőcsoport 60 éve létezik, a világ minden táján összegyűlnek az alkoholisták hozzátartozói, hogy egymást segítsék. 60 év orvosi, emberi és spirituális tapasztalatai segítik a tagokat, hogy megbirkózzanak az alkoholizmus által keltett reménytelennek tűnő helyzettel.


Az Al-Anon ezt írja saját magunkról:



Megértjük önmagunkat


A családokon és a barátokon is nyomot hagy az alkoholizmus

A kényszeres ivás kihat az alkoholistára, és annak összes kapcsolatára. A barátok, munkahelyi kapcsolatok, az alkoholista gyermekei, szülei,

partnerkapcsolatai, házastársa mind szenvednek az alkoholizmus következményeitől. Azokra a sajátságos kapcsolatokra hat legmélyebben e betegség, melyekben egy személy valóban szoros közelségbe kerül egy alkoholistával, és mi, akik törődünk velük, kerülünk leginkább a másik személy viselkedésének hatása alá.


Elkezdünk reagálni az alkoholista viselkedésére. Látjuk az ivászat kezelhetetlenségét, és mi magunk próbáljuk meg irányítani azt. Szégyelljük a nyilvános jeleneteket, de megpróbáljuk azokat magunk között elrendezni. Hamarosan egyre többet

hibáztatjuk magunkat, és magunkra vállaljuk az alkoholista sérelmeit, rettegését és bűntudatát. Magunk is megbetegedhetünk.


Még gyanútlan emberek is gyakran elkezdik számolni a másik ember által elfogyasztott italokat. Mi pedig talán ki is öntjük a drága likőröket a lefolyóba, felkutatjuk a házban elrejtett palackokat, fülelünk a kinyíló sörösdobozok hangjára. Minden gondolatunk elkezd akörül forogni, hogy mit csinál, vagy mit nem csinál az alkoholista és hogy miképp lehetne őt az ivásban megállítani.

Ez a mi rögeszménk.


Fájdalmas dolog végignézni, ahogy embertársunk az alkohol segítségével önmagát pusztítja. Míg az alkoholista nem látszik aggódni a számlák, a munka, a gyermeke vagy saját testi épsége miatt, a körülöttük élő emberek általában elkezdenek aggódni.

Mi gyakran a takargatás hibájába esünk. Mindent megpróbálunk helyrehozni, kifogásokat keresünk, kis hazugságokat eszelünk ki a sérült kapcsolatok helyrehozására, és egyre jobban gyötrődünk.

Ez a mi szorongásunk.


Az alkoholista viselkedésével előbb vagy utóbb magára haragítja az embereket. Amikor felfedezzük, hogy az alkoholista hazudik, kihasznál minket, nem vesz tudomást kötelezettségeiről, talán elkezdjük úgy érezni, hogy az alkoholista nem is szeret minket. Gyakran vissza akarunk ütni, büntetni akarunk, meg akarjuk fizettetni az alkoholistával sérelmeinket és csalódottságunkat, amelyeket az a kontroll nélküli ivással okozott.


Ez a mi dühünk.


Az alkoholistához közelálló emberek időnként elkezdenek színlelni. Elfogadjuk az ígéreteket, bízunk az alkoholistában. Minden józan periódus alkalmával, bármily rövid is legyen az, el akarjuk hinni, hogy örökre így marad. Bár minden józan eszünk azt súgja, hogy valami baj van az alkoholista ivás és gondolkodásmódjával, mégis leplezzük érzéseinket és valódi gondolatainkat.


Ez a tagadásunk.


Bennünk, akik életük valamely szakaszát egy alkoholistával együtt töltöttük, talán az a kínzó érzés okozza legsúlyosabb kárt, hogy mi vagyunk a hibásak. Úgy érezhetjük, minden azért van, mert valamit megtettünk vagy nem tettünk meg: nem hoztunk elég áldozatot, nem voltunk elég csinosak, vagy elég okosak, hogy szerettünk problémáját meg tudjuk oldani.


Bűntudatot érzünk.



Segítségnyújtás és remény


Sokan kétségbeesetten fordultunk az Al-Anonhoz, mert már nem tudtunk hinni a változás lehetőségében, és képtelenek voltunk úgy folytatni az életünket, mint azelőtt. Úgy éreztük, a szerető társ becsapott minket, kiégtünk a túlzott felelősségvállalástól, terhesek vagyunk mások számára, nem szeretnek, és magányosak vagyunk. Köztünk is akad olyan, aki gőgös, öntelt, képmutató és zsarnok. Mégis eljárunk az Al-Anonba, mert akarjuk a segítséget, és szükségünk van rá.


Mialatt bennünket, házastársat, gyereket, fivért, nővért vagy szülőt, akit egy alkoholista viselkedése kényszerített rá, hogy eljöjjünk az Al-Anonba, hamarosan rájövünk, hogy ahhoz, hogy új, sikeres életvitelt tudjunk kialakítani, gondolkodásmódunknak meg kell változnia. Az Al-Anon megtanít, hogyan kezeljük rögeszméinket, szorongásainkat, dühünket, tagadásunkat és bűntudatunkat. A közösség segít, hogy érzelmi terheinket csökkentsük, azáltal, hogy megosztjuk

egymással tapasztalatainkat, erőnket és

reményeinket (TER). Összejöveteleink alkalmával apránként észrevettük, hogy szorongásaink nagy része hozzáállásunkból fakad. Elkezdjük megváltoztatni hozzáállásunkat és megtanuljuk az önmagunk iránti felelősséget. Felfedezzük az önbecsülés és szeretet érzését, spirituális fejlődésnek indulunk. A hangsúly lassan lekerül az

alkoholistáról, és áthelyeződik oda, ahol valóban rendelkezünk némi befolyással:


a saját életünkre.

1570. ef7b486c67 (válaszként erre: 1569. - Judith.budapest)
2013. nov. 16. 16:14
Nagyon megértelek én téged..Az eszeddel tudod ..de ...Viszont arra gondoltál e,hogy sok függő embert bír tisztaságra ..ha olyan sokkk éri a szerettei részéről..amit soha nem hitt volna..Az aktív függő sajnálja magát..folyamatosan ..és elvárja ,hogy mások is sajnálják..Ha viszont hirtelen kibillen ebből az egész jó állapotból..akkor az változásra bírja..Jó esetben..Mert ugye vannak..akiken sajnos már a jó isten se segíthet..én nagyon drukkolok neked...,hogy legyen egy boldog élhető..életed..
1569. judith.budapest (válaszként erre: 1567. - Ef7b486c67)
2013. nov. 16. 16:02

Nagy igazságokat írtál, de az ember ha képes lenne mindig jól dönteni, akkor alkoholista se lenne a földön,,,,stb. Szóval nem olyan egyszerű ez, mert az ember, vagyis én is sok mindent tudok az eszemmel, de nem visz rá a lélek, hogy meg is tegyem az alkoholistámmal szemben. Bedarál a történet. Sok pár él hasonlóan, hogy az egyik el van nyomva, alkoholistával, vagy anélkül.

Sok erőt kívánok mindenkinek! Magamnak is! Meg al-anont!

1568. 0c08cb3084 (válaszként erre: 1564. - Nina1006)
2013. nov. 15. 18:14
Nem semmi, végig alkutad az életedet, pedig olyan szépen el lettél volna nélküle, mert hagytad, hogy meg félemlítsenek. A rossz döntéseiért is vállalja az ember a felelősséget, ezért meghajlok előtted! Kívánom a gyors végét ha lehet ez morbid elnézést, de remélem érted!:-) Minden jót neked!
1567. ef7b486c67 (válaszként erre: 1564. - Nina1006)
2013. nov. 15. 17:58
Őszintén?Mennyire fontos a vagyon...vagy ami közös ha így kell élni?Semennyire..mert az elcseszett éveket semmi sem pótolja..milliók sem..Hát card már le mid van...mert tulajdonképpen semmid sincs..csak a kín:(Pár év múlva csak egy megkeseredett idős asszony leszel aki nem is biztos,hogy özvegy lesz..Ja és kesereghetsz a házadban..az elbaszott életeden..Elnézést...csak a nyomaték miatt írtam így..De ebbe gondolj bele..
2013. nov. 15. 17:14
életed
1565. judith.budapest (válaszként erre: 1564. - Nina1006)
2013. nov. 15. 17:14

Szia!

Teljesen megértelek és átérzem a helyzeted!

Az életedet már rendesen megkeserítette, legalább az anyagiakat ne vigye magával!

Egy ismerősömnél is ez volt, a férj/apa meghalt, most végre nyugodt lehet a család. A gyerekeken nyomot hagyott a sok feszültség, de tanultak is belőle.

Azt kívánom, hogy mielőbb rendeződjön a te lketed is!

1564. nina1006 (válaszként erre: 1563. - Ef7b486c67)
2013. nov. 15. 09:39
Nem tudom elhagyni... Három gyerekes családból származik, ő volt a középső. A bátyja hallássérült, a huga pedig kislány, kicsi, tehát mindig háttérben volt. Ehhez jött még hozzá, hogy nem tervezett, várt gyerek volt, hanem "besikerült". Ezt állandóan a fejéhez vágták a szülei, előttem is. Ezek után - mivel én még akkor nem találkoztam alkoholistával - érthető volt, hogy állandóan haveroknál, vagy kocsmában volt. Meg hihető volt, hogy alig várja, hogy összeházasodjunk... Lakva ismerni meg: akkor derült ki, hogy baj van vele, amikor összeköltöztünk. Én hiába nem szemétkedtem vele, mint a szülei, mégsem jött haza melóból sosem időben és mindig részeg volt. Nem változtak az addigi szokásai. Aztán ütött-vágott, ha szóvá tettem. Ezt látta otthon, csak hát akkor még az anyja mellett kiállt az apjával szemben. Aztán terhes lettem. Sokszor éjszaka menekültem át a szüleimhez, hogy ne bántson részegen. Másfél évi szenvedés után elváltam. Nem írtam, hogy a szüleim és én vakartuk ki a mocsokból, mert egy nagyon igénytelen családvolt. Nem cigányok, hanem vidékről betelepült igénytelen emberek. Tehát egy nejlon szatyorral költözött be hozzám, a nagyimtól örökölt lakásomba... Amit másfél év alatt szépen leamortizát, bútort tört, részegen a szemetesbe pisilt, a szomszédok előtt lejáratott a viselkedésével, stb. Szóval másfél év után mennie kellett, nyilván ugyaúgy, ahogy jött, hiszen semmit nem tett bele a közösbe... Ezt nem bírta megemészteni, és nem volt hajlandó kiköltözni. Akkor már rendőrként dolgozott (amikor megismerkedtünk festő volt), és megfenyegetett, hogy ha a bíróságon bejelentem, hogy nem költözik ki, akkor végem, mert ugye akkor a rendőrséget megkeresik, hogy milyen az életvitele, és kirúgják. Hát megijedtem. Aztán egy pár nap múlva feljöttek hozzám a szülei, hogy ha a fiukat miattam kirúgják, agyon vernek... Ismerve az apját, ezt el is hittem (bokszoló volt). Így befogtam a szám, és kb. 10 évig éltünk így, elváltan, az én saját lakásomban. Persze neki mindig voltak különböző nőügyei, az egyik egészen hosszú ideig, 7 évig tartott. Az a csaj ráadásul állandóan zaklatott, hívogatott, hogy húzzak már el végre a lakásból, mer össze akarnak házasodni... Aztán egyszer kaptam egy telefont a rendőrségről, egy gazdasági ügyintéző telefonált, hogy jelenteni fogja, hogy én jogosulatlanul veszem fel a családi pótlékot, mert mivel egy címen lakunk, és kapom a gyerektartást, valamelyik a kettő közül nem kéne hogy járjon... Válasszak, vagy lemondok a családiról (amiről uyge nem mondhatok le, mert a gyerek kapja), vagy lemondok a tartásdíjról(erről se mondhatok le, mert a bíróság a gyereknek ítélte, nem nekem), vagy feljelent. Erre nem tudom, honnan jött olyan hülye ötletem, hogy házasodjunk újra össze... 10 évvel a válásunk után újra összeházasodtunk. Azóta a vagyonom közös lett, tehát osztoznom kellene... És itt érek el oda, hogy miért nem válok: ebben a lakásban, a telkemen, az autóban, az életünkben ő csak rongált. Egy szöget sem vagyok hajlandó adni neki. Úgyhogy kivárom, hogy vége legyen.
1563. ef7b486c67 (válaszként erre: 1562. - Nina1006)
2013. nov. 15. 09:16
Húú..Amit most írok azt komolyan gondolom..Én is függő vagyok bár nem alkohol..De az enyém sem szép amikor aktív..Hagyd el..tényleg..Hosszú ideje kínlódsz..és nincs már az az ember akit szerettél..eltűnt, elveszett..Kezdj új életet...Ne hagyd ,hogy a nyomora téged is nyomorba döntsön..Légyszíves..
1562. nina1006 (válaszként erre: 1561. - Ef7b486c67)
2013. nov. 15. 09:10
Igen, csak hát azért tudod, rossz látni, hogy mi lett abból a férfiból, akit megismertem, akit annyira szerettem, és azért a lelkem mélyén nagyon sajnálom. Mert nagy szerelem volt a miénk. És nem tudok/tudtam segíteni neki. Ma éjszaka is azon járt az agyam, hogy holtaláljak neki valami intézményt, ahol foglalkoznának vele. Dehát kényszer elvonó már nincs, így ha ő nem akar orvoshoz menni, én nem mehetek helyette. Csak hát rossz hallgatni, mikor üvöltözik éjszaka, hogy ilyen szemét vagyok, meg olyan k..rva, meg egy senki... Ugye ő nem dolgozik már 2006-tól. 11-re ért haza tegnap este, de szó szerint nem állt a lábán, kapaszkodva jött be az ajtón. Leüllt a konyhában, motyogott valamit, aztán rádőlt és elaludt. Erre én is lefeküdtem, gondoltam, ajd ha felébred, ledől ő is... Egy fél óra múlva szó szerint felrázott, hogy hol a mobilja. Hát, mondom mit tudom én. Szó szót követett, a lényeg, hogy én vagyok a hibás, hogy az övtáskája moboltartóján elromlott a tépőzár és ezért kiesett belőle a telefon. Hát megint elhordott mindennek. Aztán ledöglött. De csak mondta a magáét, és akkor már nagyon elegem lett, felöltöztem, lementem az utcára, vittem elemlámpát, meg a saját mobilomat. De előtte végignéztem a ruháját, nincs-e benne a mobil. Láttam, hogy a kabátja fél oldala egymerő sár. tehát valahol elesett, és nyilván akkor csúszott ki a telo a táskából. Szóval lementem, hogy sáros helyeket keresek. Éjfél volt épp. Fogalmam sincs, hogy merre szokott járni, keresztül-kasul jártam a lakótelepet, és folyamatosan küldtem a visszahívósokat, h. hátha meghallom. Végül feladtam, és visszamentem a házunkhoz. És akkor még egy utolsó smst küldtem, és láss csodát, a lépcsőház ajtó mellett megszólalt a telefon... Hazamentem, egy köszönöm nem hagyta el a száját, csak üvöltött tovább, hogy miattam romlott el a tépőzár... Mondtam neki, hogy már egy óra van és én fél 5-kor kelek, aludnék... Erre megint üvöltözött, hogy semmivel sem foglalkozom, csak magammal, én meg a fejemre húztam a párnám... Fél 5-kor csengett az ébresztőm, alig aludtam 3,5 órát...
1561. ef7b486c67 (válaszként erre: 1560. - Nina1006)
2013. nov. 15. 08:25
Sokszor mondtam már..tehát csak ismételni tudom magam..Nem kell mindenkinek segíteni...semmiképpen..Sok erőt neked..:)
1560. nina1006
2013. nov. 15. 08:21

Sziasztok. Én megint egy borzalmasan hosszú éjszaka után vagyok.

Olvasva az előző hsz-eket, BűbájBabyvel értek egyet. Kizárt, hogy én bármiben is akarjak segíteni a férjemnek. 25 éve élek vele, többször próbáltam, mindig elhajtott, hogy hagyjam békén, neki semmi baja... Az összes bajunk, problémánk, ami a családomban történt, mind az ő ivása miatt volt. Tönkre tette az életünket. Valamilyen szinten biztosan én is kellettem hozzá, hogy ilyen legyen, bár, mint később kiderült, ő már a megismerkedésünk előtt is ugyanennyit ivott... Tehát nem én, vagy a velem együttélés, a problémáink alakították ezt így nála. Azt pedig, hogy én akartam még régebben segíteni neki, ő utasította el, azzal, hogy ő nem alkoholista, csak lenézem őt... Az azóta előállt problémáinkban sosem akart, és most sem akar segíteni (anyagi problémák), pedig tudott/tudna... Nincs az az isten, hogy én valamikor is segítsek neki bármiben is. Én bizony, ha Isten erőt ad, végig fogom nézni a haláltusáját. Egy célom van: a túlélés.

1559. pista55 (válaszként erre: 1558. - Cila1978)
2013. nov. 13. 13:32

Én vajon, hogy jutottam eszedbe?:)

Köszönöm megvagyok!

1558. Cila1978
2013. nov. 12. 08:16

Na, és veletek mi van?


Pista?

És mindenki más?

1557. Cila1978
2013. nov. 6. 06:56

Sziasztok,


köszi a kérdést.

Én egész jól vagyok, élvezem, hogy meglehetősen ügyesen osztogatom be az időimet, sok a munka, de egész ügyesen mondok nemeket is. Nekem most ez a nagy eseményem :), mert alapjáraton egy magamat széthajtó típus vónék :D


Tök jó, hogy segít az Al-Anon! Levelezőlista?


Pusz: Cila

2013. nov. 2. 06:34

Sziasztok!

Hogy telnek a napjaitok!

Egy újabb 3 napos megpróbáltatás?

Nálunk tegnap családi összejövetel volt. 6 férfi és 2 nő. Sör, bor, pálinka, mindenki hozott valamit, ja és pezsgő.

A programnak köszönhetően teljesen nyugodtan jöttem ki a dologból. Annyira hálás vagyok az al-anonnak, hogy megtanított higgadtnak maradni és kívülállóként szemlélni a dolgokat. Régen ez nekem egy szorongással teli nap lett volna, most még jól is éreztem magam, mulattatott a dolog, a pasi rokonaim eltompulásának látványa, szerencsére csak a férjem alkoholista a csapatból, de most nem gyűlöltem a többi ivóst sem. Én magam megmaradtam a kormánynál, én vezettem, egyébként is ritkán iszom, ezért akkor is keveset, nekem az ital nem jön be, szerencsére, pedig vörösbort jó lenne inni, az egészséges, de nem vagyok az a típus...

Nálatok?

1555. ef7b486c67 (válaszként erre: 1551. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 31. 13:06
Húha..tudod nem lehet segíteni senkin..Mindenki csak magán tud..Nyilván fontos a megfelelő háttér..De ..nem feltétlen motivál..Aki tagadásban él..azon senki sem segíthet...Sajnos...
1554. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 1553. - Cila1978)
2013. okt. 31. 12:45
Köszönöm szépen!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook