Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi számít alkoholizmusnak? fórum

Mi számít alkoholizmusnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
jan. 25. 07:17

Ha a személyiségednek része a szenvedélybetegségre való hajlam, akkor életed végéig küzdeni fogsz vele, hogy ne "csússz rá" a piára.


Viszont, ha képes vagy határokat szabni önmagad számára és igényed van rá, hogy valamiféle keretet adj az életednek, akkor az italozásban is mértéket tartasz majd.


Egyébként, létezik "kontrollált alkoholizmus" is, amikor ragaszkodsz egy mérsékelt, napi alkohol mennyiséghez, ám arra ügyelsz, hogy ezt a mértéket ne haladd meg.

65. Katuska1982 (válaszként erre: 58. - KGyula)
jan. 24. 23:10
Ez igaz
64. Anyagi
jan. 24. 18:23
Troll!!!!
63. a6e86abb96 (válaszként erre: 61. - VDSz)
jan. 24. 16:02
Vagy esetleg ő is függő volt.😏 De lehet nem.
62. VDSz (válaszként erre: 58. - KGyula)
jan. 24. 16:00
2. nem igazán tesztek különbséget az alkoholisták és az úgynevezett nagyivók között; - ez a distinkció megtörténik az A.A-n belül?
61. VDSz (válaszként erre: 58. - KGyula)
jan. 24. 15:58
Kellett ide egy ilyen hozzászólás, jól összefoglaltad. Csak nem a téma szakértője vagy? Esetleg függőkkel foglalkozol?
60. VDSz (válaszként erre: 59. - La Ciotat)
jan. 24. 15:57
Akkor szerencsésnek mondhatod magadat. Kevesen tudnak utána mértékkel inni, ha rácsúsznak.
jan. 24. 15:56
Stephen King szerint "mindenki szárazon tartott alkoholista." Én éveket ittam át az életemből, ma már tudok egy pohárral inni. Persze néha többel is, de már én döntök nem a pia🍷
58. KGyula
jan. 24. 12:34

Sziasztok!

Hosszú-hosszú évekkel ezelőtt, talán több mint 10 esztendeje, ez a téma már szerepelt a Hoxán.

Akkor egymásnak feszültünk rendesen, dúltak az indulatok. Úgy tűnik, most megint előkerült...

Nos, akkor és most is az volt a véleményem, hogy nem szerencsés egy ilyen fórumon feszegetni ezt a kérdést. Miért nem? Azért, mert

1. a hozzászólók nagyon nagy többsége korántsem autentikus a témában (és akkor nagyon visszafogottan fogalmaztam);

2. nem igazán tesztek különbséget az alkoholisták és az úgynevezett nagyivók között;

3. az alkoholistákon belül nem különböztetitek meg a dipszomániást (pszichés alapú iváskényszer) és a fiziológiai alkoholfüggőt;

4. érzelmi alapon közelítitek meg a kérdést – ez egyébként az egyik legnagyobb gond;

5. összekeveritek az alkoholistát a garázdával és az erőszaktevővel;

6. a hozzászólások hemzsegnek a sztereotípiáktól, a féligazságoktól és tévhitektől.

Bocs', senkit nem áll(t) szándékomban megbántani. Szép napot kívánok mindenkinek!

57. Sirga (válaszként erre: 55. - Attilap)
jan. 24. 09:02

Valamelyest vitatkoznék: nem szükségszerű a napi rendszerességű bevitel. A hangsúly a rendszerességen van - akkor is, ha az nem naponta jelentkezik.

Ami igencsak megtévesztő lehet, hogy eltérően reagálunk azonos mennyiségre. Sajnos láttam a családban olyat, hogy a 2 testvér közül az egyik nagyon bírta a piát, a másik meg - valószínűleg tudat alatt versenyezni akart vele, vagy legalább bebizonyítani, hogy ő is bírja úgy - töredékétől is asztal alá került.

56. tien (válaszként erre: 50. - A6e86abb96)
jan. 24. 07:42

Mindjárt itt a tavasz ,vele a jó idő és nem leszel lehangolt.


Télen én is ilyen vagyok,de nem tehetem meg ,hogy piával enyhítsek a téli f@sságokon.


Van egy férjem és egy kutyusunk,róluk gondoskodnom kell.Enyhén másnaposan (nekem ehhez elég egy -két pohárka is ),nem vagyok a toppon.

jan. 24. 07:31

Abban az esetben beszélhetünk alkoholizmusról, ha fizikai függőség alakul ki az alkohol által. Ennek két feltétele van és mindkettő megléte szükséges hozzá.


1. Napi rendszerességű alkoholbevitel.

2. A test által hatékonyan lebontható, napi mennyiség rendszeres túllépése.


Ha mindkét feltétel adott, akkor évek alatt kialakul a testi függőség.

Léteznek lelki függők is, ők a "szenvedélybeteg" típusú karakterek, akik az első korty elfogyasztása után már nem tudnak megállni és az asztal alá isszák magukat.


Én személy szerint naponta megiszok egy pohár bort, mert ebéd után jólesik ezt megtennem. Időnként kihagyok néhány napot, de nincsenek tőle elvonási tüneteim. 🙂

54. VDSz (válaszként erre: 53. - Lolita2112)
jan. 24. 06:22
Gépszíjas alkoholista nem iszik naponta, de talán a legveszélyesebb.
jan. 24. 05:23
gondolom aki iszik naponta.
jan. 23. 21:46

Inkább mi nem számít alkoholizmusnak:

Egyedül nincs ivászat, lerészegedésig nincs ivászat, egy héten négy tiszta nap.

51. a6e86abb96 (válaszként erre: 48. - Sylvee12)
jan. 23. 21:45
Küldtem neked csaje egy pohárral. Egészségedre! ;)
50. a6e86abb96 (válaszként erre: 49. - Tien)
jan. 23. 21:43
Nem szorongok semmin. Lehangoltság ellen van inkább. Ne menjek neki a hetes busznak. :)
49. tien (válaszként erre: 47. - A6e86abb96)
jan. 23. 21:29

Maradjon is így.


Figyelj ,hogy ne válljon rendszeressé.

Figyelj ,hogy ne legyen fontosabb a pia ,mint egy társ (barát/kutya/macska stb)

A szorongásra nem a legjobb döntés a pia.



Évente kétszer/háromszor iszom a barátaimmal.

Nem szabad többet ,mert a függő gén bennem van.

48. Sylvee12 (válaszként erre: 47. - A6e86abb96)
jan. 23. 20:37
Bort kérek. :) Én azt szeretem / iszom. :)
jan. 23. 20:06
A lényeg hogy nem vagyok alkesz. Csak szeretem a piát. :)
46. a6e86abb96 (válaszként erre: 45. - VDSz)
jan. 23. 20:05
Szerintem is hagyjuk. Mert itt többen látnak :D
45. VDSz (válaszként erre: 44. - A6e86abb96)
jan. 23. 20:04
Téged látom most ez a téma nagyon érdekel. :D Szavazásba is kiírtad. Na, nem akarom szétoffolni a fórumot.
44. a6e86abb96 (válaszként erre: 43. - VDSz)
jan. 23. 20:03
Én már kitöltöttem az enyém. Most te jössz. Aztan dobd le a textilt. :D
43. VDSz (válaszként erre: 42. - A6e86abb96)
jan. 23. 20:01
Egyedül nem. Te whiskeyt?
42. a6e86abb96 (válaszként erre: 40. - VDSz)
jan. 23. 20:00
Az jó választás. Eggs! ;)
jan. 23. 19:59
Pithagorasz tételét fogjuk nyomatni, angolul-magyarul oda vissza. :D
40. VDSz (válaszként erre: 39. - A6e86abb96)
jan. 23. 19:59
Oké, akkor én vodkát iszok :D
39. a6e86abb96 (válaszként erre: 38. - VDSz)
jan. 23. 19:58
Mi? Berugunk, aztan lefekszünk. Nagy ügy :D
38. VDSz (válaszként erre: 37. - A6e86abb96)
jan. 23. 19:56
Igyunk ketten? Tudod mi lesz abból, ha kettesben iszunk? :D
37. a6e86abb96 (válaszként erre: 36. - VDSz)
jan. 23. 19:56
Ennél jobban mar nem tudod tudatosítani bennem hogy az vagyok. Pihenj már! :D Vagy elakarsz bizonytalanítani? Te nem iszol semmit, amúgy? Igyunk már valamit. Mit szeretsz? :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook