Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1433. bárányka (válaszként erre: 1432. - Szöszi71)
2013. szept. 9. 17:32
:(:(
1432. szöszi71
2013. szept. 9. 15:24

Sziasztok!


A párom szombaton nagyon messzire ment az italozásal. A szüleimhez mentünk délután, de már kész volt, tántorogva mentünk odáig (nem is értem miért vittem magammal). Ott nagyon csúnyán viselkedett a kiskutyával, szinte úgy játszott vele, hogy az már bántásnak számított. Szegényt be is kellett zárni a párom viselkedése miatt. Azt hittem szétvet az ideg, legszívesebben megvertem volna olyan düh lett urrá rajtam. Apukám is azt mondta, hogy ilyen állapotban soha ne menjen hozzájuk. Én is így vagyok, hogy ennyire piásan soha nem megyek vele ezentúl. Én szégyelltem magam a viselkedése miatt. Ilyen még nem volt. Sajnos úgy tűnik egyre inkább belemerül az italozásba. Úgy érzem hamarosan tényleg változás lesz.

1431. szöszi71
2013. szept. 4. 15:24
Köszönöm szépen! Az kell, az erő! :(
1430. bárányka (válaszként erre: 1429. - Szöszi71)
2013. szept. 4. 09:41
Erőt, sokat....
1429. szöszi71
2013. szept. 4. 09:24

Köszönöm, aranyosak vagytok!

Tényleg nagyon fáj! :(

1428. bárányka (válaszként erre: 1426. - Szöszi71)
2013. szept. 4. 08:04
Szomoru........hm.......
1427. Cila1978
2013. szept. 3. 16:22

Ezek nagyon fájdalmas dolgok...

Gondolunk rád.

1426. szöszi71
2013. szept. 3. 15:26

Sziasztok!


Nem tartott sokáig a párom próbálkozása. Most a 2 hét szabi és a nyaralás alatt belehomorított az ivászatba rendesen. Sőt, már ott tartunk, hogy szavakkal is bánt olyankor ami nagyon rosszul esik. Napi 10 üveg sör volt alsó hangon, persze a nyaralás végére totál kikészítette a gyomrát, még enni se nagyon tudott egész nap. Úgy tűnik a leszokás nagyon nagyon távol áll tőle. :(

1425. bárányka (válaszként erre: 1424. - Cila1978)
2013. aug. 31. 14:42

Szia!

Örülök, h jöttél:):)

1424. Cila1978
2013. aug. 30. 10:51

Sziasztok,

bár jó régi a kérdés, de én köszönöm, jól vagyok.

A kedvesemmel lassanként alakulnak a dolgok.

Nagyon örülök, hogy kiléptem az alkoholistás dologból, hiába nem ivott, mert a gondolkodása nem változott.

Most durcást játszik, de inkább szánalmas, mint hogy hasson rám... Inkább kínosan gyerekesnek érzem.

Viszont, ami jó, az az, hogy nem haragszom rá... Tudom, hogy a viselkedése nem a személyemnek szól. Ez óriási dolog nálam, hogy nem veszem magamra.


A kedvesemmel néha beszélgetünk ilyen dolgokról, mert ugye, ő is ott hagyott egy alkoholistát.


De ami a legfontosabb, szerintem, az az, hogy folyamatosan résen kell lennem, hogy ne hagyjam magam senkitől kihasználni, mert olyan fajta vagyok, akit könnyű. És ezt az alkoholisták meg szokták érezni :) Valahogy vonzom őket... Persze, most már nem annyira, mint régen :)

1423. judith.budapest (válaszként erre: 1422. - Szöszi71)
2013. aug. 6. 21:54

Novemberig adtam határidőt a férjemnek, hogy szedje össze magát, mert nem szeretném eltartani, és nem is fogom. Az albérletről még nem beszéltem neki, korai lenne. Szerintem balhézni fog, ahogy ismerem, vagy lelki zsarolással próbálkozik. Nem hiszem, hogy békében elengedne, nem vall az alkoholistára az ilyesmi. Kifejtette, hogy ő már semmilyen munkára nem alkalmas, a fizikait nem bírja, a többihez vagy kedve nincs, vagy végzettsége, és ő most már nem tanul 56 évesen semmit. Leszázalékolással nem próbálkozik, nincs semmi baja.

Ma volt a szülinapom. Finom ebédet főztünk együtt, szépen megterített a kérésemre, rájött, hogy születésnapom van. Ebéd előtt megkérdezte, hogy tényleg nem hoztam semmi italt, amivel koccinthatnánk? Nem hoztam. Bár jólesett volna nekem is egy pohár pezsgő, de nem akartam ingerelni vele. Tőle nem vártam semmit, nem is kaptam, pedig egy kis kreativitással összehozhatott volna egy kis meglepetést. De nem erőlködött rajta.

Köszönöm a jókívánságodat! Remélem jó irányba alakul majd az életem! Eddig nem volt szépnek, jónak mondható. Biztos jönnek majd más problémák, de ezt a terhet már nem szeretném tovább cipelni.

Puszi Neked és mindenkinek!

Hogy vagytok?

1422. szöszi71 (válaszként erre: 1421. - Judith.budapest)
2013. aug. 5. 11:53

Hát...nem vagy könnyű helyzetben.

Ezt már 100%-osan eldöntötted, hogy albérletbe mégy? A férjed mit fog szólni hozzá? Említetted már neki?


Kívánom, hogy alakuljon jó irányba az életed! :)

1421. judith.budapest (válaszként erre: 1419. - Szöszi71)
2013. aug. 5. 11:07

Már nézegettem albérletet. Én mennék a saját érdi lakásomba, de a fiam velem akar jönni, és oda nem szeretne, mert az élete az oda-vissza útból állna.

Kért egy év türelmi időt, hogy gyűjtsön pénzt az albira. A mama is Érden lakik, nehéz természetű asszony, csak az ő elképzelése valósulhat meg, Kareszt rendesen befogná a fizikai munkára, akkor ugrana a bulizás, amit én nem bánnék, mert felesleges pénzkidobás, egy normális barátnőt nem szedett ott össze, csak pénzéhes Macák várják a palimadarat. Jelenleg azonban ide menekül az itthoni gondok elől. Ő szeretne albérletbe menni.

1420. judith.budapest (válaszként erre: 1419. - Szöszi71)
2013. aug. 5. 10:57

Szia Szöszi!

Nálunk itthon van klíma, de nem megy egész nap, tegnap be se kapcsoltuk. Ma viszont, hogy tudjak tanulni, bekapcsoltam. A legrosszabb a főzés. Állni a tűzhely mellett a dög meleg konyhában. Ha ott hagyom, biztos leég, mint tegnap a lecsó (szerencsére kicsit). Holnap lesz a szülinapom, valami fincsit szoktam főzni, már körvonalazódik.

Az angollal jól haladok, úgy , mint a többiek. Sokat tudok már, de legtöbbször a meleg miatt, mert ott aztán se sötétítő, se semmi, tényleg 40 fok, rosszul alkalmazom a tudást. Más is így van, majd beérik.

Az alkoholizmus nem győzhető le, csak ha valaki maga akarja legyőzni, egy életen át tartó betegség.

Sajnálom, ha a párod vérképe rossz lenne, a segítség máj regeneráló gyógyszer és az ital abbahagyása. Gondolom, ettől fél a legjobban, mert az ital feloldja a napi szorongását, amit az ital nélküliség is okoz, beleviszi egy könnyed gyermeteg állapotba, ahol nincs felelősség. Ezért is olyan nehéz megszabadulni tőle.

Kitartás,a nyárnak is vége lesz hamar.

Puszi mindenkinek!

1419. szöszi71 (válaszként erre: 1412. - Judith.budapest)
2013. aug. 5. 08:56

Szia!


Ezt a meleget egyre nehezebben viselem. Jó, hogy itt a munkahelyen megy a klíma, legalább enyhít egy kicsit, viszont otthon nincs klíma, így csak szenvedés van.


Nagyon sajnálom, hogy a párod még mindig költi a pénzt olyan dologra ami nem válik előnyére.

Én azt mondhatom, hogy a párom visszább fogta magát. Igaz, hétközben betér egy-egy sörre még mindig ebben a melegben, de már nem szólok semmit. Szombatonként bepótolja még most is azt amit egész héten nem tudott meginni. :( Már nem idegesítem magam rajta, nem szólok. 2 hete vettek tőle vért és nem meri megkérdezni az eredményt, fél tőle. Ezt nem csodálom. Már a májfunkciója tavaly sem volt jó. Ezt nemrég árulta el. Sztem pedig jó lenne idejében megtudni, ha probléma van és akkor tudnak segíteni.


Tényleg elmégy albérletbe?

1418. judith.budapest (válaszként erre: 1416. - 1fbc7619c9)
2013. aug. 4. 14:09
légy bátor, itt megnyílhatsz!
1417. Cila1978
2013. aug. 3. 21:22
a kis rejtőzködő :)
1416. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1415. - Cila1978)
2013. aug. 3. 20:51
Magam vagyok a történet;)
1415. Cila1978
2013. aug. 3. 20:48

Nem tudom, mert nem találkozom vele :)


És Te ki vagy, Neked mi a történeted?

PuszC

1414. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1413. - Cila1978)
2013. aug. 3. 19:06
Az alkoholistámra? Ez de szép..:)Gondolom Ő egészen jól elvan egyedül...is:)Ugye?
1413. Cila1978
2013. aug. 3. 19:00

Sziasztok,


mi a helyzet? Mi ez a hirtelen lelkesültség az Al-Anon felé? :D

Persze, mindenki egész máshogy hasznosítja, és ez annyira ász! Mindenki úgy, ahogy neki a legjobb :)


Ma nagyon tevékenyre sikerültem: kikölcsönöztem egy kárpit és szőnyegtisztító gépet, reggel az autóülést és padlót, most meg a lakásban a padlószőnyeget tisztítom. Érdekes érzés, még soha nem csináltam ilyet :)


A meleg kibírhatatlan. WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!


Jó érzés, hogy az alkoholistámra már tudok úgy gondolni, hogy mi volt benne a jó... Mert volt! Csak azt dühömben sokszor nem láttam.


De azért örülök, hogy sikerült elengednem. Még biztos kell rajta izmoznom, mert ez egy folyamat, de igyekezni fogok :)

1412. judith.budapest (válaszként erre: 1392. - Szöszi71)
2013. aug. 3. 07:57

Sziasztok!

Szia Szöszi!

Egy kicsit (ebben a melegben) kevesebbet írunk, én is egyre ritkábban, de magamból kiindulva, gondolom, ti is tüöbbször olvassátok, mint írtok.

Aki nem próbálta még, javaslom az Al-Anont, a hozzátartozók számára.

Nagyon sokára jutottam el odáig, hogy tudományosan is megvizsgáljam az alkohollal kapcsolatos dolgokat. Próbáltam én olvasni róla könyveket, de azt mindig a férjem orra alá is dugtam. Rossz megoldás volt. A legjobb ebben a programban, hogy rávilágít a saját hibáinkra, amit kétségbeesésünkben követünk el. Azok csak lejjebb sodorják a párunkat.

A másik jó, hogy nem szentírás, mindenki annyit használjon belőle, amennyit akar, ami neki jó.

Most, hogy elvettem tőle az anyagi forrásokat, megint észrevettem a z új utakat. Internetes játékokat játszik, és átutal a számlájáról összegeket, hogy farmaranyat, egy másik játékban rubinokat vegyen. Közben fél, hogy lebukik, ami meg is történt. helyettesíti az italt egy újabb szenvedéllyel.

Megfogalmazódott bennem a döntés, hogy ez így nem megy tovább, én ebből a játékból kiszállok.

Inkább az albérlet, mint ehhez való örökös asszisztálás életem végéig.

1411. judith.budapest (válaszként erre: 1408. - Jozsi.38)
2013. aug. 2. 09:36
Igen Józsi az, csak én nem akartam kiírni...
1410. bárányka (válaszként erre: 1407. - Krisz38)
2013. aug. 1. 15:12
??:):)
1409. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1407. - Krisz38)
2013. aug. 1. 13:02
?:)Ezt nem értem..bocsi:)
1408. jozsi.38 (válaszként erre: 1406. - Judith.budapest)
2013. aug. 1. 12:47
ez al-anonos vagy milyen?
1407. krisz38
2013. aug. 1. 10:39
meg kell erteni. én egx nspi csaj vagyok. segítségre vágyom
2013. júl. 31. 21:31

köszönöm Bárányka!

Ma éjjel talán kicsit hűvösebb lesz, és jót alszunk.

Ma kaptam először meghívást a sorstársak levelező fórumára. Sok szépet olvastam, ha valakit érdekel, priviben szívesen válaszolok.

JÓ PIHENÉST MINDENKINEK!!!

1405. bárányka (válaszként erre: 1404. - Judith.budapest)
2013. júl. 31. 12:35

Szia!

Örülök, hogy ilyen szépen haladsz, tehát van sikerélményed!

Én is szenvedek a melegtől éjjel alig alszom:(:(

2013. júl. 31. 12:33

Ki mit érez? Hogy vagytok?

Változatlanul a szabadulás örömében fürdök lelkileg.

Az alvással most gondjaim vannak, de kinek nincs?

Nem tudom eldönteni, hogy a lelki bajok, vagy az időjárás miatt alszom rosszul.

Pedig jó alvónak számítottam eddig.

Az angol nagyon feldob, de terhel is ebben az időben, nehezen tanulok, igaz, nagyon gyors ütemben haladunk. 6 alkalom után feladta a birtokos szerkezetet, a rendhagyó ragozású főneveket, és 4 oldal házit hétfőn, szerdára + a szavak tanulása. Ennek ellenére nem bánom, hogy járok, másoknak sem megy könnyebben, és lesz rálátásom az angolra, ami az én szakmámban azért az alapműveltséghez hozzátartozik.

Puszi mindenkinek!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook