Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


23. agnesss0129 (válaszként erre: 22. - 7084e2e161)
2008. aug. 22. 19:58
én már ebben az egészben nem érzem magam rosszul,mert már a belefásuláson is tul vagyok.uj életet szeretnék kezdeni,mert még hiszem,hogy nem késő.csak azt bánom,hogy 14 évet elvesztegettem az életemből értelmetlenül szinte.de nem hátra,ha nem előre nézek!a jó az egészben,hogy nincs közös gyerekünk, aki mind ezt kénytelen lett volna végig nézni.hidd el én is rájöttem,még ha későn is,hogy aki nem akar változtatni azzal akár mit csinálsz nem érsz célt!
22. 7084e2e161 (válaszként erre: 17. - Agnesss0129)
2008. aug. 22. 19:50

Ebben pont az az elkeserítő hogy te próbálkozol értelmetlenül, miközben ő képtelen magának parancsolni. Ráadásul a családodat is próbálod összetartani, megmenteni egy akár jól is működhető közösséget, míg ő csak a napi adagjára gondol.

Én is végigjátszottam ezt vele. Szépen, okosan, durván. És attól, hogy ő "csak" barátnőm (volt) nem a társam, még nem éreztem magam jobban a kudarctól. Én érzem szarul magam, mint az aki csak "borbarát", de már nem bajbarát...

2008. aug. 22. 19:39

Jó volna nagyon ha volna megoldás, de igazatok van abban hogy önmagát kellene meggyógyítania, mert okot találni könnyű. Mindig van valaki aki csúnyán néz rád, aki lehet akaratlanul is-de megbánt.-amit túl soknak, túl nehéznek érzel, vagy hogy feje tetejére áll a világ. De azért még nem kezdek el inni.

Hogy Ő miért kezdte el? Ebben látta a megoldást? Okos nő, élhetne szebb életet. Akkor mégis miért?


Évekig azt hittem barátnők vagyunk, aztán a segítő kisérleteimmel ott tartunk hogy már hónapok óta nem is beszéltünk, elkerül.

Szomorú vagyok, de már nem biztos hogy jó ötlet volt Teréz anyát játszani

2008. aug. 22. 18:55

Ha az nem akarja abbahagyni, aki iszik, akkor hiába szeretné a fél világ, nem fog sikerülni. Vannak józanabb időszakok, de utána újabb s még nagyobb hanyatlás következik. Környezetemben volt rá példa. Szomorú.

Egyik régi barátom enyhén ittasan, tényleg csak picit ivott, halálra gázolt valakit. Leülte, s 5 éve idült alkoholista. Nem fog megváltozni.

19. agnesss0129 (válaszként erre: 20. - Fiatalember35)
2008. aug. 22. 18:48
ok!sajnos ezt fölösleges tolmácsolnom!
18. agnesss0129 (válaszként erre: 17. - Fiatalember35)
2008. aug. 22. 18:27
ez ilyen egyszerű?akkor tolmácsolom az illetékesnek!
17. agnesss0129 (válaszként erre: 16. - 55cf32c334)
2008. aug. 22. 18:26
ez mind szép és példás,hogy saját magad talpra tudtál állni!de nem mindenki ilyen mint te,rengeteg gyenge akaratu ember van,aki tőbbre becsülegy pohár akármilyen itokát mint a nyugodt családias életet.a pia gözben könnyebb "megoldani a problémákat"én nagyon sokféle képpen probáltam megoldani a "problémákat"szépszóval,kedvesen,durván,drasztikusan.de nálunk semmi nem jött be!már nem probálkozom,véget vetek neki és lesz a férjemmel az ami lesz!nem tudom már sajnálni sem,mert az ilyen ember a lesülyedésnél tovább nem lát!de igy is mi vagyunk a hibások akik egy idő után leveszük róluk a kezünket,és hagyjuk had sodrodjanak a "mocsokba"!nem azt mondom,hogy én egy antialkoholista vagyok-vagy voltam.én is vendégségben,buliban megittam ami jól esett.de már olyan társaságba sem szeretek járni ahol isznak.nem gondoltam,hogy ennyire meggyülölöm ezt az egészet ami körülöttem zajlik!és ezt mind egy"kellemes,aranyos férj"hozza ki belőlem.
16. 55cf32c334 (válaszként erre: 12. - Agnesss0129)
2008. aug. 22. 17:03
Saját példámat szeretném negírni.Higyétek el még most is szégyelem.1981-től 1984-ig szinte egyfolytában ittam.Mihelyt vége volt a munkának a megyeszékhelyen keresztül átszállással mentem haza. Szolnokon megittam négy üveg sört majd mikor hazaértem első a kocsma természetesen ott is időztem és vettem négy -öt üveg sört de 11-re elfogyott.Elmentem egy későig nyitvatartó szórakozóhelyre és vettem sört meg kimért konyakot.Igy ment ez öt kerek esztendeig.1984 -ben elmentem a kétéves kislányommal az egyik rokonhoz ahol megybort ittam .még tudtam menni a kétéves kislányom mutatta az utat.Másnap nagyon szégyeltem magam és elhatároztam hogy nem iszom soha.De másnap nem tudtam megállni és elindultam itóka beszerzési utamra.féluton a kislányomra gondoltam milyen élete lesz neki ez kel nekem ezt vállaltam hogy tönkretegyem a gyereket és feleségemet. Szégyelem de féluton sírtam és visszafordultam haza .Ennek már 24 éve. Kislányom orvos-biológusnak tanúl az egyetemen most negyed éves én a kocsma helyet a templomban megyek.A gyógymód higyétek el az akarat, és családommal vállalt kötelességem ,ivászatommal nem csak magam hanem az egés családot tönkre lehet tenni. Nen kell semmi elvonó ez mind csak kisérleti hüjeség.Csak ember kell hozzá,ennyi.
15. 7084e2e161 (válaszként erre: 14. - 852308703c)
2008. aug. 22. 15:38
Lehet hogy igazad van, de akkor is meg kell próbálni. Aztán ki tudja? Lehet hogy egyszercsak sikerül.
14. 852308703c (válaszként erre: 1. - 7084e2e161)
2008. aug. 20. 20:18
ha a szemly nem akarja legyozni akkor nem is tudja...nehez elhinni de nekuk az a kenyelemes....akkor nem kell gondolkodjanak, nem faj semmi masnap meg szegyelik mit tettek akkor meg ujra isznak..es ujra jobb minden..kulso szemlelonek nincs ertelme ennek de kb igy van...nem vedem oket SOT.....!!!! :(...DE OK NEM AKARNAK MEGVALTOZNI...tudatalatt nem akarnak...esetleg ha tortenik valami nagyon rossz az italossaguk miatt..balesetet, halalt okoznak esetleg megvaltzonak..de lehet meg inkabb inni fognak a buntudat miatt....es a szakorvos sem tud segiteni annak aki nem akarja...csak sajat magan tud segiteni..magat tudja leallitani...ha akarja...de ezek nem is akarjak magukat leallitani...ez a tapasztalatom....
13. agnesss0129 (válaszként erre: 12. - Agnesss0129)
2008. aug. 15. 16:29
elnézést,ha irásommal az illetőt megbántottam,nem volt szándékos,de még tegnapig a Hoxáról kilépett,ma meg ujrabelépett személy lett.csak a düh beszélt belőlem,egyik kezével segitséget akart nyujtani,a másikat meg "visszahuzta".
2008. aug. 14. 18:19
Sz Ádi már egy nem létező köddé vállt személy már a Hoxán!csak azt nem értem ,iddáig 4 hasonló irásba "botlottam" bele és mindenütt ott volt ,szinte egy időben ugyan azzal a szöveggel!elég rossz tréfát üz valaki,ha ezzel a komoly témával szorakozik!sokunk várja a külső megoldást,hát ha van még olyan amit még nem probáltunk meg a "siker"eléréséért(köztük én is!)és akkor jön egy ilyen "Ádi"!
2008. aug. 13. 09:42

Üdv mindenkinek.

Ha szeretnéd, hogy alkoholista családtagod letegye az alkoholt én szakember segítségével tudok rajta segíteni, teljesen ingyen. Keressetek meg és elmondom mi a teendő. Ha úgy érzed nem fordulna szakemberhez, akkor is keress meg van megoldás!!!

10. Sylvee12 (válaszként erre: 9. - Csaszidora)
2008. ápr. 11. 11:11

Szia!

Én egy másik topicban beszélgettem erről a témáról arabave-val, de itt vagyok, ha meg szeretnéd osztani a gondolataidat.

2008. ápr. 11. 10:45

Nem tudom, van-e itt valaki,de Én vagyok "az"akiről

"arabeva"-val beszélgettetek!

Várok mindet....

8. 7084e2e161 (válaszként erre: 7. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 29. 18:35
Félek igazad lesz.
7. fe6fe7671f (válaszként erre: 6. - 7084e2e161)
2008. márc. 29. 08:08

Gondolj bele, Te lemondanál olyan valamiről, ami kikapcsolja az agyad, nem kell a sok gondot elviselned, érdektelen leszel, mindenki azt csinál felőled - amit akar, nem érdekel, nyugodtnak érzed magad ebben a bódult állapotban. Azt is akarod, hogy ez soha ne is múljon el, mert nem bírod a sok gyötrődést, kilátástalannak látod a helyzeted...

Te meg akarnád ezt szüntetni? Mert ő ilyen állapotba (vagy hasonlóba) kerül, amikor iszik. Úgy érzi, hogy egyedül van, és nem tud megbírkózni a feladatokkal - menekül a piához (vagy a droghoz).

Csakis a családdal összefogva lehet kilábalni a szenvedély betegségből, az orvos segítségével. Mert hiába viszed Te el, és kezelik, ha hazamegy, akkor mi változik? SEMMI. Tehát, folytatja ott, ahol abbahagyta.

2008. márc. 28. 23:23

Én még igaz, sosem voltam szenvedélybeteg, de nem akarom elhinni, hogy nincs mód a felépülésre. Ha ez betegség, akkor gyógyítható kell hogy legyen.

Nem hagyhatom mert mivel szomszédok vagyunk, nap mint nap látom.

Nem engedhetem hogy ne akarja abbahagyni.

De itt a szép szó kevés.

Az is baj, amit ti is mondtatok.

Hogy nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ő is akarja e egyáltalán komolyan.

Mert mondani mindent lehet, mert azt várják el tőled.

De mit akar ő?

Ez számomra is nyitott még.

2008. márc. 28. 20:17

Az alkoholista mindíg is az marad. Legfeljebb "pillanatnyilag tünetmentes" állapotot képesek a kezelésekkel nála produkálni. Szegény, azért sajnálom, mert már nem képes egyedül kilábalni belőle. Kicsit lehet, hogy előbb kellett volna törődni vele a CSALÁDJÁNAK elsősorban! Hogy ne fajuljon idáig a dolog.

Csakis az orvosi segítséget javaslom.

4. 9778ca1817 (válaszként erre: 3. - 7084e2e161)
2008. márc. 28. 19:56
Hagyd a fenébe. Egy vérbeli, kőkemény alkoholistát a jóisten sem tud eltéríteni. Inkább azzal kellene foglakozni, hogy mi lesz a kislányával.
2008. márc. 27. 13:53

Remélem hogy nem akar ott maradni.

Nála voltak már kőkemény helyzetek-detoxikáló például.

Az a baj, hogy én nem bírom megérteni, hogy képes rá egyáltalán, hogy ilyet tegyen.

És ezt most például a gyerekeinek is végig kellett néznie.

A kislánya- 12 éves már nyiltan az anyja ellen fordult, és azt gondolom ez is főként az ő hibája.

Olyanokkal védekezik hogy mert annyi meg annyi teher ül a vállán*- de ez nem mentség. MIndenkinek vannak gondjai.

jÓ állása van, de ki fogják rúgni, ha így folytatja, és akkor majd tényleg lesznek gondjai.

Neki kőkemény akarat kellene, és egy teljes szemléletváltás, amire úgy látom nem képes.

Tegnap is csak nézett maga elé üveges szemmel, amikor felvázoltam neki hogy mifelé tart.

2008. márc. 27. 13:22
Mint mnden szenvedélybetegségből, ebből is hatalmas akaraterővel lehet kilábalni. Biztos, hogy akarja? Nem lehet, hogy csak a külső tényezők hatására engedelmeskedik, s nem a saját akarata vezényli?
2008. márc. 27. 12:45

Egyik barátnőm évek óta küzd az alkohollal.

Hosszabb-rövidebb időre sikerült ugyan abbahagynia, de most egy éven belül másodszor került a gödör mélyére.

Már elveszítette egyszer a gyerekeit emiatt, és bár most (alig 3 hónapja) visszakapta ugyan a

fiát, félő hogy újra elveszítheti, ha nem áll talpra.

Túl van már a beültetésen, terápiákon is részt vett, mégsem hozta meg a várt eredményt.

Aki tud ezzel kapcsolatban segíteni, vagy van tapasztalata valamilyen formában, kérem segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook