Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1613. Cirmos8 (válaszként erre: 1612. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 16:57
Igen az. Bár odáig még sosem fajult hogy megütött volna minket, akkor már nem hezitálnék rajta. De én akkor is félek tőle ha csak a tárgyakban tesz kárt. Onnan már csak egy lépés hogy minket is bántson. :(
1612. csikil4ny (válaszként erre: 1611. - Cirmos8)
2016. júl. 3. 16:49

Ittasan agresszív?


Én egy éve léptem ki - igaz, nekem sokkot kellett kapjak, hogy tudjak lépni: kiderült, hogy skizofrén, az alkoholizmus csak a betegsége egyik tünete. 3 évig szenvedtem, a végére lebénultam, azóta rendben az életem, jól megvagyok a lányommal és örülök, hogy léptem. Azt hittem, hogy nélkülem éhen hal, közben meg jól megvan: meghízott mert nem stresszelem, minden nap iszik és jól érzi magát...

1611. Cirmos8
2016. júl. 3. 16:45
Meglátjuk. Most is remegek mi lesz ha ha hazaér, egész nap alig láttam, mikor hazajött már elég ramaty állapotban volt, azután szó nélkül lelépett. Nem bírom én ezt már.
1610. csikil4ny (válaszként erre: 1609. - Cirmos8)
2016. júl. 3. 16:41
Azzal, hogy egy percig is tűröd, elviseled csak ártasz mindhármatoknak. Ameddig nem látja, hogy igazán veszít nem fog változni, még akkor is ha változtatna ha rá van kényszerítve.
1609. Cirmos8 (válaszként erre: 1608. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 16:30
Jó hallani, hogy van pozitív példa is. :) De ahogy Őt ismerem...csak elmerül az önsajnálatba. Nem fog észhez térni. Sajnálom Őt tényleg, de már nem sokáig bírom ezt elviselni.
1608. csikil4ny (válaszként erre: 1606. - Cirmos8)
2016. júl. 3. 16:25
Minden létező szakirodalmat elolvastam, kértem szaksegítséget is, de sajnos nincs más lehetőség, csak a kilépés. Egy pozitív példát tudok írni: egy ismerősöm férje azóta absztinens amióta a felesége két gyerekkel elköltözött, sokat beszélgettek, elment a férfi anonim csoportba, majd a visszaköltözés előtt kőkemény szabályokat fektettek le. Azóta megszületett a harmadik gyerek is, egyelőre minden rendben.
1607. Cirmos8
2016. júl. 3. 16:20
Nem hoztam szóba neki az orvosi segítséget, mert ha az én segítségem nem kell neki, akkor hogy kellene egy idegené. Amúgy is úgy gondolom, hogy először neki kell eljutni arra a pontra, hogy ki akarjon mászni ebből a gödörből.
1606. Cirmos8 (válaszként erre: 1605. - Csikil4ny)
2016. júl. 3. 16:17
Biztosítottam neki egy normális életet. Kihúztam a sárból. Azt hittem ha érzi, hogy van aki őszintén szereti, akiben megbízhat, akibe kapaszkodhat, akkor ki akar majd mászni ebből. De azt hiszem mint mindig megint naív voltam. Eleinte visszafogta magát. De azután szépen lassan kifeszítette a határokat. Sokat beszélgettem erről vele. Tudattam vele hogy ez rossz irány. Biztosítottam arról hogy rám számíthat. De nem akar élni a segítségemmel. Attól tartok neki jó ez az állapot. Amikor elbújhat a problémák elől.
1605. csikil4ny (válaszként erre: 1604. - Cirmos8)
2016. júl. 3. 16:10

Mit tettél eddig?


Ha ő nem látja be, hogy beteg akkor neked nincs mit tenni: a fiad életéért vagy elsősorban felelős! Azzal, hogy kilépsz egy ilyen kapcsolatból lehet, hogy őt is változtatásra sarkallod...

1604. Cirmos8
2016. júl. 3. 16:06
Látom kihalt ez a topik. Sajnos én is érintett lettem ebben a témában a párom révén. Fogalmam sincs mit tegyek. Legbelül már megfogalmazódott bennem a szakítás, mert úgy érzem többet már nem tudok tenni érte. Így meg csak lehúz engem is és a fiam is. De valami blokkol abban hogy lépjek. Talán a felelősségtudat. Mert ha szakítok vele, neki vége van. Halálba issza magát és még ki tudja mekkora őrültségekbe keveredik. És hát szeretem is... de csak a józan énjét.
1603. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1602. - 1aeb8c0c59)
2015. okt. 24. 21:35
Szó sincs erről, de...
1602. 1aeb8c0c59 (válaszként erre: 1601. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 24. 16:22
Megiszom egy dobozos sört mert el akarok menekülni az élet nehézségei elöl? Mi mindenre képes a sör!!
1601. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1600. - 1aeb8c0c59)
2015. okt. 24. 16:00
Nem ezt mondtam, de "jó" hogy félreértelmezted...
1600. 1aeb8c0c59 (válaszként erre: 1599. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 24. 15:40
Szóval aki alkoholt fogyaszt az már alkoholista? Ez jó:) Akkor szinte mindenki alkoholista. Gondolom,hogy te egy kortyot sem ittál soha.
2015. okt. 24. 15:35
Az alkoholt fogyasztó ember (durvább formájában az alkoholista), az élet keménysége elől menekül. Az alkohol lágy védelmet nyújt neki, ezáltal függőségbe kerül tőle. Úgy éli meg, hogy csak akkor adhat okot arra, hogy önmaga legyen, ha "iszik". Akiben nincsen elég spiritusz, annak az alkohol lesz a "spiritusz". Az alkoholisták között rengeteg materialista, egoista ember található.
2015. szept. 14. 14:26

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani Budapesten jó orvost, aki alkoholistákat kezel?

Köszönöm

1597. szöszi71
2014. jan. 6. 13:48

Sziasztok!


Boldog új évet kívánok mindenkinek!


Sajnos náőlunk 3 hétig tartott a kevés ivászat, ünnepek alatt ment megint ezerrel és persze ennek fényében aludt is elég sokat. A karácsony totál el lett rontva. :( 2 hétig voltunk otthon szabin, de már most jó, hogy ismét dolgozom. Az ivászat miatt elég sokat éreztem magam egyedül. Az ígéret továbbra is megvan, hogy visszafogja magát, hát....kíváncsi leszek.

1596. newoman
2013. dec. 29. 11:59
Régen jártam erre,már nincs aktualitása a fórumnak az életemben,de olvasom.Elolvastam Máté Gábor A sóvárgás démona c.könyvét,a függőségekről szól.Beszélünk néha az alkeszommal,ráismerek a könyvben leírt alapelvekre.Néha kissé sajnálom,hogy megszakítottam vele a kapcsolatot,mert értékes ember,de egyetlen módja a kapcsolat fenntartásának az lett volna,ha elidegenítem magamtól a viselkedését.Ezt nem tudtam megcsinálni.És azt sem tudta elviselni a hiúságom,hogy örök második maradtam volna az életében,az alkohol után.Mindenkinek boldog új évet kívánok.
1595. pista55
2013. dec. 24. 22:46

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Egy kis humor ehhez a fórumhoz.:))


[link]

2013. dec. 24. 06:30

Kedves Fórumozók!

Nagyon boldog, békés ünnepeket nektek, akik ismét egy nehéz éven, hónapokon vagytok túl, velem együtt......nagy szeretettel

1593. Cila1978
2013. dec. 20. 01:12

:DDDD

Ez az alkoholista nők agyára is vonatkozik :DDDDD


Az alkoholisták ingerküszöbe olyan hihetetlenül magasan van, amit mi, hozzátartozók, el sem tudunk képzelni.

Magyarul, ők akkor veszik észre, hogy gáz van, amikor már majdnem belehalnak, vagy a legeslegfontosabb dolgokat elveszítik (állás, házastárs, egészségük). Olyankor állnak csak le az ivással. Az ivás, mint egy vastag páncél, védi őket a fájdalomtól, amit helyettük mi, a hozzátartozók élünk át. Őnekik NEM FÁJ annyira, hogy alkoholisták, mivel folyamatosan tompítják magukat.


Sok hozzátartozó normális ingerekre (ami az alkeszna icipici, szinte észre sem vehető ingernek számít - például egy számlabefizetés) is már tök ideges. Az alkoholbeteg meg nem érti, mit pattog a másik. Őt ugyanis akkor is tompítja az alkohol, amikor éppen nem ivott, mert az alkohol hosszú távon torzítja a személyiséget is.

Több hónap nem ivás után kezdik csak el AZT érzékelni a világból, amit mi is érzékelünk...


Erre kell egy hozzátartozói csoport, hogy megtanítsa a hozzátartozónak, hogy hogyan viselje el azt az iszonyú frusztrációt, amivel le tudja engedni az alkoholistáját annak mélypontjára. De ez nem könnyű, mert a helyzetet tudatlanul kezelő hozzátartozó rengeteget árthat azzal, ha kimenti az alkoholistát szorult helyzeteiből, kipárnázza neki az életét...



Minek kell mélypont?


Hát azért, hogy az alkoholbeteg ráébredhessen, hogy ő ALKOHOLBETEG. Ugyanis nem tudják!!!

Valamit homályosan sejtenek, de olyan iszonyú szégyent élnek meg miatta, hogy a szervezetük lenyomja a tudattalanba. A szavak mit sem érnek, mi úgysem tudjuk megmagyarázni nekik, hogy alkoholbetegek.


Csak a tettek számítanak, hogy az alkoholistát a hozzátartozónak engednie kell belekerülni abba a slamasztikába, amibe az folyton belekeveri magát.


Hát, nagyon kevés olyan hozzátartozót láttam, aki ezzel a szörnyű nehéz feladattal egyedül megbírkózott volna.


Egyébként olyan is van! Van akinek sikerül.


De ha segítséggel (addiktológiai konzulensek is fogadnak hozzátartozókat, lehet menni önsegítőcsoportba) sokkal gyorsabban megy le ez a folyamat, akkor mi a fenének szenvedjek vele évekkel többet? Valóban, ki szereti bevallani egy másik embernek, hogy alkoholista a családtagja?... Nehéz kifelé fordulni ezzel a problémával! Nekem sem volt könnyű.


De baromira megérte.


Az alkoholbetegség pontosan fordítva működik, mint ahogy a józan ész diktálná...

Nincs az az ember, aki erre magától rájön...


Ha influenzás vagyok, vagy a gyerekem az, akkor elmegyek a dokihoz, és felírja a gyógyszert, amit be kell neki adnom, vagy nekem be kell vennem.


Ha alkoholbeteg családtagom van, és én stresszes vagyok tőle, akkor elmegyek, hogy megtanuljam, hogy működik a betegség, és mit tudok tenni, hogy valami változzon.


Ma a világon húszmillió alkoholbeteg gyógyul önsegítőcsoportban. Köztük sokan olyanok, akiket a megváltozott, tájékozott hozzátartozójuk megváltozott viselkedése és személyisége kényszerített abbahagyni az ivást...


Na, ez hosszú lett, de éppen sikerélményünk van, mert egy csoportbeli társunk alkoholista férje most kezdett nemrég józanodni, a felesége kitartó ön- és betegségismereti munkájának köszönhetően.


Van remény!

1592. judith.budapest (válaszként erre: 1591. - Cila1978)
2013. dec. 19. 06:51

Szia!

Azt gondolom, a férfiak agya, egyébként is másképp működik, és kell nekik valami kihívás, hogy eltérjenek az átlagostól, abba belehalnának, ha egysíkú lenne az életük. Virtuskodnak, a kor adta lehetőségekkel...

szegény nők....

1591. Cila1978
2013. dec. 18. 11:42

Sziasztok,


na, kiderült, aminek ki kellett derülnie :(((


Nem véletlenek a párválasztásaim:

a mostani, akivel vége lett aztán,

munkaholista.


De olyan jó volt... Amíg volt, nagyon élveztem...


Hiába, olyan párt választunk, akivel dolgunk van :)))


Ui: az alkoholista agya éppen ellentétesen működik a hozzátartozóéval: nekem nem sikerült megértenem, pedig óriási energiákat fektettem bele. Csak kikészültem tőle...


Puszi!

2013. dec. 15. 05:38

Szia!

Köszönöm, hol így, hol úgy.... mostanában többet józanul, de így sem tökéletes, idegeskedik, ami zavar, mert értelmetlen, próbálom megérteni, nem könnyű

1589. bárányka (válaszként erre: 1588. - Judith.budapest)
2013. dec. 14. 18:42

Szia!:)

Nálatok mi ujság?

1588. judith.budapest (válaszként erre: 1587. - Leopard78)
2013. dec. 14. 18:24

szia!

teljesen jogos, hogy kiírtad magadból....ezt mindenki átéli, akinek a családjában van alkoholbeteg....

1587. leopard78
2013. dec. 14. 17:47

Sziasztok!

Új vagyok még a forumon de sajnos nekem az alkoholista férjemmel van a probléma.Mikor megismerkedtünk is ivott de fiatal voltam és szerelmes és buliból buliba járva ez fel sem tünt.Aztán megszületett a kislányunk és akkor jöttek a problémák.Az első hónapban teljesen letette a piát .Aztán jött az egyik haver születésnapja és jött a napi szintű ivás.Volt olyan hogy a lázas pár hónapos gyerekkel egyedül voltam mert ő valamelyik kocsmában ült a haverokkal.Többször volt ez miatt veszekedés.Szerinte megjár neki a munka után egy kis kikapcsolódás meg egyébként is megdolgozik érte.Tény hogy nehéz fizikai munkát végez nap mint nap de a napi 7-8 sört kicsit soknak találom ha nincs itthon sör akkor bármi más is megteszi.Voltak tiszta hetei amikor megállta hogy nem ivott és akkor nagyon jó volt vele mintha kicserélték volna de aztán jött egy haver és vége volt a nyugalomnak.Ha hazaér beköszön és már megy is a házunkkal szembe levő kisboltba - ami inkább kocsmaként üzemel- ahol a gyülekezőhely van és 1-2 órát a bolt előtt állva iszik a többiekkel.Ha péntek van akkor még tovább marad mert elvégre hétvége jön.Hiába mondom hogy nekünk is péntek van és a gyereket nem akaszthatom be a szekrénybe Ő akkor is itt van ha péntek is van nem érdekli és csak azért is kinn marad.Mikor szólok hogy az lenne a normális hogy először a gyerekkel kéne foglalkozni akkor én vagyok a rossz és a hárpia.Pedig elengedem horgászni mert ez a hobbija és sokat vagyunk egyedül ez miatt is.Ha a haveroknál buli van soha nem mondom hogy ne menjen.Nem tudom mit csinálok rosszul de kezdem úgy érezni hogy elég volt.Sajnos a családjába és a környezetünkbe szinte csak alkoholista van.És szerinte az a normális ha egy férfi a munka után kikapcsolodik.Én amiota GYES-en vagyon egyszer sem kapcsolodtam ki,nem mentem el bulizni.Illetve egyszer akartam de nem engedett el mert biztos pasizni mennék.Az osztálytalálkozom ami délelőtt volt és délután 6-ra hazaértem szerinte ott is bepasiztam teszem hozzá lány osztály volt és összesen 2 fiu volt az osztályba.Belátja hogy alkoholista mikor megkérdezem miért akkor az a válasz mert szeret inni :-(Szerinte én idegbeteg vagyok mert mindig veszekszek és többet ártok a gyereknek mint ő az ivással.

Bocsánat hogy kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólás de sajnos nem tudom másnak kiönteni a lelkemet :-(

1586. Cila1978
2013. dec. 13. 18:48

Sziasztok,


hogy vagytok így Karácsony előtt? Bokrosodnak nálatok is a teendők?


Úgy döntöttem, megbeszélem a családommal, hogy hagyjuk ki az ajándékozásos dolgot, inkább babráljunk együtt a konyhában, menjünk kirándulni az erdőbe, és beszélgessünk.


Már korábban is próbálkoztam ilyesmivel, nem is működött olyan rosszul... :)))


Ti hogy vagytok, hol tartotok a készülődésben?


PusziCila

1585. szöszi71 (válaszként erre: 1584. - Cila1978)
2013. dec. 2. 15:42

Szia!


Ez mind nagyon jó hír. Örülök, hogy így vagy és jól érzed magad. :)


Nálunk a helyzet ingadozó. A párom sokat próbálkozik. Már 2 hete van úgy, hogy mikor jön hazafele nem iszik egy üveg sört sem, mint előtte. Hétvégén nagyon minimálisat iszik és azt vettem észre, hogy az hamar meg is árt neki. Úgy tűnik már a kevesebb a több nála. Jó lenne, ha letudná tenni. Annyira jó volt az elmúlt hét mikor tiszta volt, jól éreztem magam mellette. Teljesen más olyankor, olyan mint mikor megismertem. :)

1584. Cila1978
2013. dec. 1. 08:35

Sziasztok,


olyan szépen süt a nap...


Az jutott eszembe, hogy a mostani kedvesem (aki régebben sok időt húzott le alkoholbeteg feleséggel) mennyi bizalmatlanság alakult ki benne emiatt a szörnyű betegség miatt...

De olyan jó, ahogy ez oldódik felfelé...

Senkinek se könnyű... Nekem se... Pedig már nem is vagyok együtt az alkoholbetegemmel...


Az alkoholistám egyébként már öt éve nem iszik, és volt bennem félelem, hogy mivel szakítottunk, hogy reméltem, azért nem fog visszaesni... És úgy örülök, mert nem esett vissza.

Szörnyen haragudott rám a szakítás miatt, de most már az is enyhülni látszik: a napokban tudtam vele beszélgetni, barátságos hangnemben. Most csak arra kell vigyáznom, hogy ne engedjem túl közel, nehogy félreértse, hogy visszacsinálunk valamit.


Köszi, hogy meghallgattatok...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook