Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy építsd fel magad, ha a szüleid nem jól szerettek? fórum

Hogy építsd fel magad, ha a szüleid nem jól szerettek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
172. Füleslánya (válaszként erre: 166. - Zsanci79)
2016. okt. 18. 20:17

Nagyon jól látod és intézed a dolgaid:) örülök, hogy megírtad, nálatok sem volt rózsás a helyzet... az is igaz, mint nálad is, hogy minél messzebb vagyok annál jobban szeretem őket :) És az is, hogy továbbadom a szeretetem, én már nem fojtom el.

Koncentrálunk a családdal egymásra, ez természetes, szerintem ott a félreértés, hogy azért, mert nyit valaki egy ilyen témát, azt gondolják, hogy éjjel-nappal ezen pörög. Pedig nem. Pár napja ástam bele magam picit több időt beletéve, azzal hogy leírtam ide pár dolgot. Napi fél órás beszélgetés, őszinteségroham, válasz a hozzászólásokra. Ha ez a téma, akkor ez lesz kivesézve itt. Attól még dübörög az élet "odakint" és kb ezer más dolog fontos:)

171. Channa* (válaszként erre: 164. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:15

A te történeted...

Legyél boldog vele. Bár azt hiszem ez nem megy neked, mert olyan vagy amilyen vagy. Önző.


Ezt az egy jelző illik rád.

Csak magaddal foglalkozol, csak te vagy a fontos, csak neked fáj minden, csak téged kell sajnálni, és te is csak magadat tudod sajnálni, mindenki mellékes, mindenki rossz, mindenki mindent rosszul csinál, téged senki nem ért meg, bezzeg te... Ezért nincs gyereked sem. Mert osztoznod kellene vele, ami neked nem megy, mert akkor nem lehetnél te mindennek a középpontja...

Ez a középpont csak a te elmédben létezik. Senki nem fog ezekért szeretni, a legtöbben az ilyen embert kerülik, így akárhogy is szeretnél a középpontban lenni, nem fog menni, mert nem lesz minek a közepére állnod. A te korodban már rég kellene lennie legalább egy olyan tulajdonságodnak, amiért szeretnek valakit...

170. Füleslánya (válaszként erre: 168. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:09
Hozzátenném, fiatalok voltak, egy részét teljesen megértem a dolgoknak.
169. Mutáns Jane (válaszként erre: 166. - Zsanci79)
2016. okt. 18. 20:08
Pontosan erről beszélek. Gratulálok, hogy te meg tudtad csinálni, vagyis működött a természetes önvédelmi ösztönöd. Így kell ezt.
168. Füleslánya (válaszként erre: 161. - Magdalénia)
2016. okt. 18. 20:08
Áh, igen kártyázott, volt hogy 3 napig nem jött haza. Persze a fizetése se jött vele együtt. Mert kellett a piára és a cimbikre. Szerintem elég sok minden következik ebből. Pl anyám mindent elnézett neki, mert annnnnyira szerette, azt is elnézte, hogy a lányára napokig rá se nézett apuci :) mert ha hazajött, csak aludni volt energiája a többnapos kártyapartik után. Igen, valóban jó kis hobbi :)
167. Mutáns Jane (válaszként erre: 165. - Channa*)
2016. okt. 18. 20:07
Ötévesen? Eszednél vagy???
166. zsanci79 (válaszként erre: 156. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:07

Nézd, az én anyám se tudott soha bocsánatot kérni tőlem, sosem. Apamrol meg ne is beszéljünk... Na ő akkora genyó volt, hogy irányába még negatív érzelmeket sem tudok produkálni, egyszerűen egy semleges ember nekem és kész .

Én mióta nem azon porgok, hogy jaj anyám így meg úgy, és van egy szerető saját családom, valamint 160 km-re lakunk tőle, én esküszöm hogy jobban szeretem, mint valaha. De ehhez kellett ez a 3tényező, de minimum 2, ami pedig neked is meg van, meg lehet.

Koncentrálj a saját csaladodra, plusz jó érzés lesz, ha a hozott gyerekeid felnőttként úgy fognak rád gondolni, mint ahogy te csak szeretnél gondolni a szuleidre.

165. Channa* (válaszként erre: 160. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:06

Ha kaptál egy pofont, mit tettél?

Én ha csúnyán nézett rám pl. az apukám, akkor az anyukám mögé bújtam, vagy fordítva. És ilyenkor az aktuális szülő, úgy biztonságot nyújtott, hogy közben a másik szülő tekintélye nem ingott meg.

Mondjuk engem sosem vertek meg, így nem tudom milyen reakciója lett volna az épp nem bántó szülőnek, de azt tudom elképzelni, hogy az anyukám tuti neki esett volna az apukámnak, ha megüt, mind ezt úgy, hogy egyébként nem ölelgetett és puszilgatott.

164. Füleslánya (válaszként erre: 162. - Channa*)
2016. okt. 18. 20:06
Megint rólad szól az én történetem? :)
163. Mutáns Jane (válaszként erre: 158. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:04
Ha javasolhatok valamit, ebből az érzelmi gubancból kellene elsődlegesen kiszabadulnod. Nyilvánvalóan föl kell adnod az önhibáztatást. De az önsajnálatot legalább ennyire, mert az megint vissza fog húzni, és megint ott leszel, ahol a part szakad. A lényeg, hogy kikerülj ebből az állapotból, ezért el kell indulnod valamerre, kezdened kell valamit ezekkel a már megtörtént eseményekkel, tényekkel, lezárt múltbeli helyzetekkel, ha úgy tetszik. Saját magadban is le kell zárnod őket. Vedd tudomásul, hogy nem tudod őket meg nem történtté tenni, és saját magadnak is bocsáss meg, mert biztos, hogy azon is agyaltál, hogy miért nem tudtad talpraesettebben lereagálni ezeket. Fogadd el, hogy a szüleid ilyenek voltak, illetve azt, amilyenek most, és kezdj valamit ezzel az információval. Akkor fogsz tudni kiszabadulni ebből az egészből. Végül is ez az elsődleges érdeked, nem? Hogy végre túltedd magadat rajta, és jobban érezd magad.
162. Channa* (válaszként erre: 158. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:02

A hátam közepébe nem kívánom, hogy bárki megölelgessen.

Szegény gyerekem. Ha hazaér megkérdezem, hogy hiányolja e az ölelgetést, nehogy később panasszal éljen...

161. Magdalénia (válaszként erre: 104. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:01

Akkor ők is éppen olyan érzékenyek, mint te. Sosem fogtok megegyezni és egymás iránt elfogadást mutatni. "A mágnesek azonos pólusai taszítják egymást."


Írod, hogy apukád kártyázott. Na és? Ebből még nem következik semmi. Ha igen, akkor anyukádnak éppen elég gondot okozhatott.

Ma az emberek egyéb hobbiknak is élnek, akkor is, ha házasok és gyerekük van.


Már csak az hiányzik, hogy azért hibáztasd a szüleidet, mert nem lett testvéred. :)

160. Füleslánya (válaszként erre: 157. - Channa*)
2016. okt. 18. 20:00

Nem ugorhatsz párévesen a szüleidnek, hogy miért pofoztál meg? Egy ötéves hogy tisztázza le ott rögtön, hogy anya megint elfelejtett reggelit csinálni?? Felnőttkorban megpróbáltuk, olvasd el, nem ment.

Ez nem felnőttkori téma, hanem kisgyermekkorban kezdődő és a felnőttkort meghatározó dolog.

159. Channa* (válaszként erre: 153. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 20:00
Vagy nagyon fél tőle és nem mert más lenni veled.
158. Füleslánya (válaszként erre: 155. - Mutáns Jane)
2016. okt. 18. 19:58
Igen, ez így történt. Annyira élesen emlékszem, zokogva adtam át és kétségbe voltam esve, mert nem értettem, mi történik, miért nem vagyok az ő egyetlen kislánya :) tényleg szar volt. De ahogy telnek az évek és öregszik, lágyul ő is...mondjuk továbbra sem érdekli, mi van velem, vagy ha érdekli is, nagyon magában tartja :) de legalább megölel, és ez már óriási dolog.
157. Channa* (válaszként erre: 147. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:57

De, hallottam róla, de nekem teljesen letisztult érzelmeim vannak. Nem szoktam kételkedni, vívódni olyanon ami nem történt meg. Felesleges. Majd ráérek akkor aggódni, ha benne vagyok. Féltékeny sem vagyok.

Ha megbánt valaki, akkor én ott, rögtön letisztázom és nem őrizgetem magamba, majd vágom a fejéhez x idő múlva, amikor már nem is emlékszik arra, hogy mit tett/mondott. Én is ezt várom el másoktól....

156. Füleslánya (válaszként erre: 152. - Zsanci79)
2016. okt. 18. 19:55

Ezeken a beszélgetéseken anyuékkal már túl vagyunk. Ha valamibe nagyon belekérdeztem, ott megállt a levegő :)

Azért újra elmondom, szeretem, becsülöm őket, jó emberek. Csak valamit nagyon benéztek. Nagyon-nagyon.

155. Mutáns Jane (válaszként erre: 149. - Channa*)
2016. okt. 18. 19:54
Akkor ne mondjátok. Én mondom, mert továbbra is ez a véleményem. Ha valaki kap egy levelet egy olyan embertől, aki hosszabb időn át - gyerekként - ki volt neki szolgáltatva, és ez arról szól, hogy az alatt az idő alatt mennyire pocsékul érezte magát miatta, és erre NINCS MONDANIVALÓJA, még annyi sem, hogy "bocs, én most nem vagyok képes erről beszélni", az számomra ismeretlenül is az érzelmi nyomorék kategória nyertese.
154. unom (válaszként erre: 137. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:54

Elrettentő példa: egyik nagynéném 68 éves. Ő az egyetlen a három lánytestvér közt, akivel az egész család úgy van, hogy mégiscsak a rokonunk, fogadjuk el, hogy ő ilyen. Önző, irigykedő, elég nagy adag rosszindulat is van benne.

Tavaly beszélgettünk, és arról siránkozott, hogy az anyja, az én nagyanyám, milyen volt, és ő miatta nem tudott pl. vendégeket szívesen fogadni.

Vagyis leélte az életét úgy, hogy mindenért az anyját hibáztatta, akinek a nyomába sem léphet, semmilyen tekintetben.

Fogadd el, hogy a szüleid ilyenek, építsd a saját életedet másként, ahogy szerinted helyes. Mert ebbe bele lehet keseredni, de a döntés a tied.

153. Füleslánya (válaszként erre: 151. - Channa*)
2016. okt. 18. 19:53
Anyám apámat szerette elvakultan, nem akarta elveszíteni.
152. zsanci79 (válaszként erre: 121. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:50

Szerintem ez az a kérdés amire anyukád biztosan tud válaszolni, hát kérdezd meg, ha már erre nem emlékszel.

Az én nagyanyám is vitte ügyeletre a szomszéd gyerkőcöt, mert éppen dolgozott az anyja. Hálásak v oltak érte.

Lehet a te szüleid is nagyon hálásak voltak, csak erre pont nem emlékszel, és már egy kérdés kipipalva ;-)

151. Channa* (válaszként erre: 148. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:49
Akkor agresszív. Anyukád meg hagyta, hogy bántson, illetve nem mert másmilyen lenni?
150. Mutáns Jane (válaszként erre: 144. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:49
Akkor fogod tudni, hogy célhoz értél, amikor már annyira túl leszel rajta érzelmileg, hogy úgy fog tűnni, mintha nem is veled történt volna.
149. Channa* (válaszként erre: 145. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:48

Azt írta, hogy a fórumindító apja egy érzelmi nyomorék, stb.

Ilyet mi nem mondhatunk, mert ahhoz keveset tudunk, hogy bármit állítsunk a szüleidről, és épp ezért nem mondhatjuk azt sem, hogy szakíts meg minden kapcsolatot velük....

Ebben egyetértünk Magdalénával.

148. Füleslánya (válaszként erre: 146. - Channa*)
2016. okt. 18. 19:48
Ütött meg, igen, bár nem sokszor szerencsére. És prédikált, csak prédikált :)
147. Füleslánya (válaszként erre: 139. - Channa*)
2016. okt. 18. 19:47
Nem hallottál még az ambivalens érzésekről? Amikor szeretsz valakit, aki megbántott? Tényleg ennyire fekete vagy fehér a világ? Nem hiszem.
146. Channa* (válaszként erre: 134. - Füleslánya)
2016. okt. 18. 19:46

Na jó, akkor valami csak volt azon kívül, hogy nem ölelgettek és puszilgattak eleget!

Tehát, az apukád kártyázott, lehet, hogy ivott is? Esetleg agresszív is volt? Mert így teljesen mást gondol az ember....

145. Füleslánya (válaszként erre: 140. - Channa*)
2016. okt. 18. 19:45
Ezt nem nekem írta, ha visszaolvasol, én sosem írnék ilyet...
144. Füleslánya (válaszként erre: 142. - Mutáns Jane)
2016. okt. 18. 19:45

OKÉ :) Köszi.

A "biztos én tehetek róla" bűvköréből kell valahogy kikerülni...

143. Füleslánya (válaszként erre: 138. - Magdalénia)
2016. okt. 18. 19:44
Én a sivár érzelmi világ kifejezést használnám :) a mai napig csak magukról beszélnek, apám még azt sem tudja, mivel foglalkozom (középvezető vagyok), mert kérdezni nem kérdezi, ha meg mesélnék, nem figyel oda. Anyám meg elmondja, hogy ma is nehéz napja volt (közértben volt, meg esetleg a postán, dolgozni nem dolgozik), de az nem érdekli, hogy én napi 10 órát melózom, előtte utána mi minden van, csak magáról mesél :) :) volt egy ijesztő orvosi diagnózisom, meg se hallotta, pontosabban legyintett, hogy biztos nincs semmi gond. Én meg vért pisilek a parától, mi lesz az eredmény. Hát ennyi csak :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook