Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy építsd fel magad, ha a szüleid nem jól szerettek? fórum

Hogy építsd fel magad, ha a szüleid nem jól szerettek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
82. Mazsinka (válaszként erre: 80. - Füleslánya)
2016. okt. 17. 14:10
Ismerek olyan szülőket, akik nem tudnak jól szeretni. Felnőtt fejjel látom, hogy minden, amit tettek, a gyerek érdekében történt, de a gyerek nem felnőtt. Nem felnőttként kell egy embernek rájönnie, hogy á, ez is azért volt, mert szerettek, meg az is, hanem az első perctől kezdve éreztetni kellett volna olyan módon, amit a gyerek felfog a kis agyával. Hogy megdicsérik, hogy megölelik, megpuszilják, megsimogatják, olvasnak neki mesét, becézgetik akár, meghallgatják, játszanak vele... szerintem egy gyerek ilyen közegben érzi jól magát. Nem attól, hogy karót nyelt anyuka hűvösen és távolságtartóan puffogtatja a bölcsességeit az életről.
81. Füleslánya (válaszként erre: 78. - Mazsinka)
2016. okt. 17. 13:31
Nehéz ügy, igazad van, de emellett a szeretet nem idő kérdése, bőven belefért volna nekik, csak valami miatt nem jött össze :) mármint az, hogy éreztessék is.
80. Füleslánya (válaszként erre: 77. - Ina87)
2016. okt. 17. 13:29

Ölelések, puszik, dicséret pl. ha kitűnő tanuló valaki, szerintem ez nem idő és pénz kérdése.

Vagy csak a milliomosok szokták ezeket csinálni? Nem is értem...

79. Füleslánya (válaszként erre: 78. - Mazsinka)
2016. okt. 17. 13:27
Áh, szerintem nem csak nekem van szükségem önvizsgálatra.
78. Mazsinka (válaszként erre: 77. - Ina87)
2016. okt. 17. 12:47
Szerintem meg az ne szüljön gyereket, pláne nem kettőt, aki reggeltől estig csak dolgozik, és két perce nincs a saját gyerekére.
77. ina87
2016. okt. 17. 12:45
szerintem azt ne számítsd bele h mert magadnak készíttettél reggelit magad mentél haza vagy nem kaptál esti mesét,gondolom ezeket nem azért kellett meg élned mert milliomososak voltak a szüleid hanem azért mert ha nem dolgoztak volna és csak lesték volna a kívánságaidat akk szerinted h éltetek volna,ezt el kell fogadni valakinek van aki segítsen a gyermek nevelésben valaki maga marad és neki kell megoldani minden kérdést és dolgot,azt pedig szerintem egy szülő sem kaphatja szemrehányásként a saját gyerekétől h mert ez nem volt az nem volt míg gyermek voltam a szülő csak jót akarhat a gyerekének de vannak dolgok amikor nem a szülőn múlik.
2016. okt. 17. 12:44
Kissé túlmisztifikáljuk a pszichológusok szerepét. Semmit nem oldanak meg, max. ha szerencséd van, az ő jelenlétükben te magadtól vezeted rá saját magadat a megoldásra :) Biztos vannak jó szakemberek, de inkább alternatív vonalakról. Egy barátom pl. nem a hagyományos területen dolgozik, de ő is azt mondja, van páciens, aki már 10 éve jár hozzá és még mindig nem oldódott meg a problémája. Én tudom is hogy miért nem. :)
75. Füleslánya (válaszként erre: 71. - Mazsinka)
2016. okt. 17. 12:42
Ez pontosan így van, kiegészítem azzal, hogy aki "profi", tehát nem körzeti vagy ahogy hívják, az még egy vödör pénzt is elkér. Ráadásul inkább meghallgat, mint tanácsokat ad. Az idő nagy része abból áll, hogy ő hallgat, te beszélsz, és aztán adsz 10 ezer forintot :) :) ezt szakember nélkül is meg lehet oldani :) pl. itt :)
74. Füleslánya (válaszként erre: 72. - Mazsinka)
2016. okt. 17. 12:41
Egyetértek!
73. Füleslánya (válaszként erre: 70. - Zsanci79)
2016. okt. 17. 12:40

Nem unatkozom, két munkám van és vezetem a háztartást a maradék kb. két órámban, férjem is sokat dolgozik, így szinte minden rám marad. Mellette sportolok és folyamatosan tanulok már 20 éve...szerintem ebbe ne menjünk bele, szó sem volt mártírkodásról. Van egy seb, ami gyógyulásért kiált. A pszichológus hidd el, nem segítene, mert ez egy mezei lelki probléma. Tudjuk, mire képesek, ha elolvasod amit eddig írtam, láthatod, van több pszichológus ismerősöm és tudom, látom, mi a munkájuk, hogyan beszélnek róla és mennyire maguk sem hisznek benne. Jókat szoktunk kávé mellett beszélgetni arról, mit gondolnak a betegeikről és a terápiáról. Többen közülük érzelmi roncsok...Most kihagynám ezt a kört...Azt is leírtam, hogy nincs kedvem, érthető okokból a kis szabadidőmben "szakembereket" próbálgatni, hátha a 12-ik majd jó lesz :)

Igen, magamon segítek, például az hogy itt megbeszélem veletek, máris sokat segített.

72. Mazsinka (válaszként erre: 57. - Channa*)
2016. okt. 17. 12:28
Szerintem egy gyerek sokszor az ölelésből, a pusziból és a bújásból érzi azt, hogy szeretik, valamint abból, hogy elmondják azt neki, éreztetik vele. Nem abból, hogy hűvös kézfogással közlik, hogy gratulálok a bizonyítványodhoz jobb esetben, vagy csak egy félmosollyal nyugtázzák, hogy hopp, megint színkitűnő lett a csemete, nagy ügy. Felnőtt fejjel lehet, hogy belátjuk, hogy létezik sokféle szeretet, de véleményem szerint a ki nem mutatott szeretet majdnem olyan, mintha nem is lenne.
71. Mazsinka (válaszként erre: 1. - Füleslánya)
2016. okt. 17. 12:13
Nagyon is megértem a helyzetedet. A legtöbb pszichológus azt mondaná, hogy ezt felejtsd el, nem szabad senkit okolni, csak magadat, olyan legyél, amilyen lenni szeretnél, bla-bla-bla. Igazából ez tök szép és jó, csak éppen a valóságban hatalmas lelki erő kell ehhez, és cseppet sem ilyen egyszerű.
2016. okt. 17. 12:09

Ha harmonikus kapcsolatod van, nem értem miért nem vállaltál gyereket? Nekem fura, hogy azért nem vállalok gyereket, mert szerintem engem nem szerettek eléggé. Mindezt egy szerető, megértő társ mellett. Neki beleszólása sem volt ebbe? Vagy ő sem akart?

Én is úgy gondoltam felnőtt fejjel, hogy több szeretetet kaphattam volna. Vagyis nem több szeretetet kaphattam volna, hanem jobban kimutathatta volna anyukám, hogy engem szeret, bízik bennem. Ez nem egészen így történt, de nagyon nehéz dolgokon ment, mentünk keresztül, most már tudom, így felnőtt fejjel.

Az a gyanúm, hogy a Te esetedben is inkább erről volt szó, hogy nem tudták kimutatni az érzéseiket. Sajnos ilyen is van.

Igen, az én önbizalmam is csorbult emiatt, olyan kapcsolatba is keveredtem....de aztán minden megoldódott, mert találtam egy nagyszerű embert én is, és teljesen más megvilágításba kerültek a dolgok.

De visszatérve az elejéhez, ha vállaltál volna gyereket, akkor egyrészt a szeretet bödön oda-vissza telhetett volna, másrészt megtapasztalhattad volna a szürke hétköznapokat, családosan te is.

Sajnos ilyenkor sokszor szembesül vele az ember, hogy bakker, azért a gyereknevelés, fizikai, anyai, lelki jólét megteremtése azért nem olyan egyszerű, rózsaszín feladat, úgy, hogy mindenkinek jó legyen (gondolok itt az anya-feleség, stb, "szerepekre")

Az meg, hogy neked egy pszichológus sem tud segíteni, az ne haragudj, de egy vicc.

Elég józan, normális gondolkodású embernek tűnsz, tehát nem egy "pszichiátriai eset", akire már csak kényszerzubbonyt kell aggatni....

Bizony, könnyű sajnáltatni magunkat, mártírkodni (nem lehet, hogy édesanyád is ilyen mártír típus volt?) és azt mondani, hogy rajtam senki sem tud segíteni.

Akkor mi marad? Segíts magadon.

Szerintem túl sok a szabadidőd, le kéne foglalnod magad valami értelmes hobbival vagy sporttal.

Vagy menj el pl. egy családállításra.

69. Füleslánya (válaszként erre: 63. - Channa*)
2016. okt. 17. 08:54
Szerintem mindkét oldalról érdemes megvizsgálni a dolgokat. Szülőként megértem, hogy elfogult vagy, bár nem csak arról beszéltem, hogy mennyit dolgoztak stb. Hidd el, nekem sem volt könnyű ez a bizonyos odadörgölés, ők mindig egy külön csapat voltak, és ketten egy ellen ment, mint mindig...egész életemben. Egyébként végiggondolva kellett, mert ha bennem marad, biztos hogy megbetegít. Azt hiszem, hogy egyszer kibírhatták, ha már évtizedekig ment a kritizálás egy irányba, ez bele kellett hogy férjen, nem haltak bele, ahogy én sem, hogy sosem voltam elég jó nekik. Valahol belül érezték azért, hogy mi van, ezt láttam rajtuk...Mindegy, nem ragozom, hisz lehetetlen átadni a lényeget egy pár mondatban. Ráadásul oldódik a blokk, köszönhetően itt sok nagyon értékes gondolatnak :) úgyhogy volt értelme.
68. Füleslánya (válaszként erre: 65. - Vacsa)
2016. okt. 17. 08:45
Ez nem egy verseny, de elhiszem, hogy neked még rosszabb volt.
67. Füleslánya (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2016. okt. 17. 08:44

Azért telik a szeretettank :) és én is megtanultam közben kimutatni a szeretetemet, igaz, ebben sok meló volt. Mert egy nagyon erős mintát kellett felülírnom, sikerült, bár van még hova fejlődni. Örülök, hogy erről itt beszéltünk, sokat tanultam belőle.

Arra jutottam, hogy ez egy fontos lecke, amit a fejlődéshez fel kell használni. Ha most végiggondolom ezt az egészet, már ennyitől is változott a hozzáállásom. Összefoglalva, kellett, hogy különböző nézőpontokat vegyek fel általatok. Kizökkentett egy betokosodott látásmódból...Köszönöm :)

66. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Füleslánya)
2016. okt. 17. 08:11

Az ember hajlamos elutasítani, ha valaki olyat mond/ír, ami nem egyezik a saját meglátásával.


A lelki problémák egytől-egyig abból adódnak, hogy az egyén bizonyos helyzeteket problémának titulál.


Ezért van az, hogy két gyermek ugyanabban a családban is ítélheti meg az életét két teljesen különböző módon: egyiknek kevés ugyanaz a szülői szeretet, a másiknak már egyenesen fojtogató. Ezért is nem érdemes a szülőket hibáztatni, már csak azért sem, mert attól, hogy hibást keresünk nem oldódik meg a helyzet.


Igen, jól látod: a szeretet igényedet máshonnan kell kielégítened, én azt mondom, hogy először saját magadban: te nem szereted elégé magad, ahhoz, hogy elfogadd saját magad úgy ahogy vagy. Ezért bárki bármennyi szeretetet ad neked, soha nem lesz tele a szeretettankod...

65. vacsa (válaszként erre: 19. - Füleslánya)
2016. okt. 17. 05:50
Nálam ittak, veszekedtek, verekedtek... Nem tudod miről beszélsz.
64. vacsa (válaszként erre: 2. - Füleslánya)
2016. okt. 17. 05:45
Hát nem egyszerű. Nagyon sok meló és olyan sosem leszel mint akinek nem kellett megküzdenie ezzel.
63. Channa* (válaszként erre: 60. - Füleslánya)
2016. okt. 17. 05:12

Tehát, szeretnek, csak valamiért neked nem elég, amiről nem a szüleid tehetnek. Nem gondolnám, hogy ők elrontottak volna valamit, ahogy ők sem gondolják, ezét van a dráma, ha ezt megemlíted. Nem csoda, hogy rosszul esik nekik, amiket az orruk alá dörgölsz. Szegényeknek milyen rossz lehet ez! Szeretnek, meg adtak neked mindent és ezt kapják.

Mikor jöttek ezek az érzéseid?

Persze nem tudok segíteni, de azért érdekes a helyzet...


Mindenkinek lenne min keseregnie, de mi értelme van? Ha egy gyerek lennél, akkor értenélek, mert akkor még nem tudjuk felfogni, de felnőttként...


És, hogy tudd nem csak te vagy ilyen helyzetben.

Régen a legtöbb gyerek, köztük mi is így éltünk. A szüleink reggel korán elmentek dolgozni és mi a bátyámmal ketten mentünk már oviba is. 1 év van köztünk. A szüleink elmondták, hogy be kell zárni az ajtót, el kell tenni a kulcsot, és fogni kell egymás kezét végig az úton. Délután jöttek értünk, ha sikerült nekik, ha nem akkor este is kettesbe mentünk haza. A nyár és a szünetek sem arról szóltak, hogy együtt vagyunk. Szinte egész nyáron máshol voltunk. Nagymamánál, nagynéninél, stb.

Mi is kesereghetnénk, de mi értelme lenne? Nem lehetett máshogy megoldani. Abban az időben ez volt.

62. Magdalénia (válaszként erre: 61. - Füleslánya)
2016. okt. 16. 23:57

Szegény ember abból főz finomat, amije van és nem abból, amije lehetett volna. :)

Egy kicsit mintha hasonlítanál a szüleidre. Hajtós vagy, eredmény orientált.

A "szeretetet szívtad magadba", de Te tudtál-e adni is? Ha mi szeretünk másokat, nem is alakul ki a szeretethiány.

61. Füleslánya (válaszként erre: 59. - Magdalénia)
2016. okt. 16. 22:23
Lehet. De a máshonnan jövő szeretetet szívtam magamba, mint a szivacsot, és ez a mai napig így van. Tehát a személyiségemről már megtudtam, hogy szeretetigényes, és érzékeny alkat vagyok. Amikor csesztettek, sokszor sírtam, az volt a válasz, túl érzékeny vagyok. Talán abba kellett volna hagyni a cseszegetést, mert egy kisgyerek ki van szolgáltatva a szülei hangulatának, és a frusztrációinak...Egyébként még tinikoromban sem lázadtam, mint mindenki más, megfeleltem a "követelményeknek", de így is csak kritika kritika hátán. Sosem adtam okot pl. az aggódásra, a szavamon mindig el lehetett menni. Jó tanuló voltam és tisztelettudó. Így azon rugóztak, miért nincs rend, stb. De sosem beszéltek arról, hogy bármiért is büszkék lennének rám. Pedig én tanultam egyedül tovább az egész családban, és szereztem diplomát. Akkor meg az volt a baj, hogy miért nincs 8 órás állásom mellette, csak 4. Hát azért, mert éjjel-nappal tanultam, sokan nem is dolgoznak egyetem mellett. Erről ennyit :) Részben igazat adok neked, csak túl töményen történtek dolgok, amik miatt azt érzem, nem úgy haladok az életben, ahogy akkor haladtam volna, ha éreztették volna, kihúzhatom magam, mert büszke lehetek magamra. Ez elkísér, de dolgozom rajta és sokat segít, hogy itt erről beszélgetünk :)
60. Füleslánya (válaszként erre: 57. - Channa*)
2016. okt. 16. 22:17
Szinte sosem ölelgettek...apám pár éve ölelt meg először úgy igazán...nagyanyám nevelt kiskoromban, szüleim elfoglaltak voltak. Soha nem olvastak mesét, mindig egyedül aludtam el, később egyedül készítettem reggelit, délután egyedül mentem haza kulccsal a zsebemben, már 10 éves koromtól. Egyedül voltam estig, mert dolgoztak. Szerettek, sosem mondtam, hogy nem, csak az én szeretetnyelvem egészen más, mint amit kaptam. Itt inkább erről van szó.
59. Magdalénia (válaszként erre: 2. - Füleslánya)
2016. okt. 16. 22:05

Szerintem az önbizalmat a felnőtt korunkban szerezzük meg, leküzdve a gyermekkorból hozott esetleges hátrányokat.


Nincs olyan gyermek, aki a szüleit valamiben nem kritizálja és nincs olyan szülő, aki a gyermekével mindenben egyetért.

Minden szülőnek vannak vágyai, elvárásai a gyerekével szemben és viszont.


A szeretethiányodat talán a konfliktusok okozzák, melyet folyamatosan élsz meg, ill. alkalmat adsz rá.

Felnőtt fejjel és már nem is annyira fiatalon nem kellene, hogy a múltban élj.

Ha boldog vagy a magánéletedben, a szüleid felé is ezt sugározd és ne őket akard megváltoztatni, vagy hibáztatni.


Lehetséges, hogy az egyéniséged, a személyiséged az általad hiányolt szülői szeretettel együtt is ilyen lenne. Nem tudhatod.

58. ina87
2016. okt. 16. 21:13
ez végig fog kísérni egész életeden,mit tudsz tenni annyit h te nem ilyen szülővé válsz majd,ami gyermekkorban kaptál azt egy részét végig viszed magaddal életed során,a másik dolog mindég azt viszik az emberek magukkal amit otthon kaptak.próbálj boldog életet élni egy szerető párt aki szeret és viszont szeret.
2016. okt. 16. 20:42

Milyenek voltak veled? Hogy nem kaptál olyan szeretet, amilyen járt volna?

Mit szerettél volna? Azt, hogy folyton ölelgessenek, puszilgassanak, dicsérjenek, ajnározzanak? Miért gondolod, hogy ez nagyobb szeretet?

Miért akarod azt érezni, hogy nem szerettek, holott biztos szerettek/szeretnek, csak nem nyálasan, állandóan ölelgetve, stb.

Én elhiszem, amit írsz, de szerintem mindent rosszul gondolsz, épp ezért volt dráma abból, amiket a szüleid fejéhez vágtál. Vajon honnan szedted ezeket?


Van gyerekem, és amikor kicsi volt állandóan ölelgettem, puszilgattam, dögönyöztem aztán, ahogy nőtt ritkultak ezek és többet kritizáltam, nem értek egyet sok döntésével, és őt zavarja, de nem gondolja azt, hogy nem szeretem, mert ha bármi van anyatigrissé válok. Ha baja van, legyen annyi, hogy elvágja az ujját, én rohanok és kísérgetem a dokihoz. Ha nem veszi fel a telefont, akkor aggódok, amit ő nem ért, mert nincs semmi baja, ne aggódjak. Tehát, nem hiszi azt, hogy nem szeretem már, mert már nem dögönyözöm állandóan, csak máshogy viselkedek már vele, a korának megfelelően.


Lehet, hogy veled is ilyesmi történik, és ezért azt gondolod, hogy nem szeretnek?

56. Füleslánya (válaszként erre: 55. - Csikil4ny)
2016. okt. 16. 20:40

Köszönöm!

Jól esett ez a beszélgetés, mintha egy nagyon jó barátnőmmel történt volna :)

55. csikil4ny (válaszként erre: 54. - Füleslánya)
2016. okt. 16. 20:32

Köszönöm!


Neked meg kitartást és kívánom találd meg a lelki békéd!

54. Füleslánya (válaszként erre: 53. - Csikil4ny)
2016. okt. 16. 20:27
Gratulálok hozzá! Mennyiféle sors...
53. csikil4ny (válaszként erre: 50. - Füleslánya)
2016. okt. 16. 20:20

Konzultáció szükségességét csak egyetlen dolog miatt éreztem: egy adott szituációban, amikor elvártam a szüleim maximális támogatását, ők szembefordultak velem. Egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy tehet egy szülő ilyet, ezért fordultam szakemberhez. (Már többször leírtam, így leírom ide is: a férjemről kiderült, hogy skizofrén, életveszélybe kerültem én és a kisgyermekem, a szüleim bármi áron meg akartak győzni, hogy ne váljak el.)


A szakmai életem mindeközben rendben volt, így mindig volt egy kapaszkodom, a lelki életem is rendeződött. Igen, a helyemen vagyok és minden úgy halad, ahogyan én szeretném. :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook