Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni? fórum

Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni? (beszélgetős fórum)


45. Venes (válaszként erre: 44. - Ancsibaba)
2006. dec. 20. 08:43

Nagyon is megértelek. Én is nasizok. Vagyis főlegmogyorózok meg bio édességekkel tömöm magam. Mondjuk nem nagyon vagyok édesszájú.:/

Rendesen reggelizek, mézezem a teám. Bögrénkánt 2 tk-nyit használok el és vagy 2 litert megiszok. Szóval szénhidrát mennyiségem is meg van.

Mostmár nem vagyok 50kg és én is 170cm magas vagyok. Igazából nem bánt a dolog, csak féltem a nőiességemet és, hogy ez a kapcsolatom kárára megy majd. De kedvesem mindig megnyugtat.

Csak nem olyan kellemes mindig a régi izmos hátam helyett egy kilógó bordásat nézegetni.:/


Evés terén is vagy eszek, vagy nem. Ha eszek sokat, ha nem akkor meg azért kicsit eröltetek némit magamba, mert tudom, hogy csak fogynék, ha nem menne.

Húst nem fogyasztok és cukrot sem. Én sem szeretek sózni és kevés olajat használok, mert a gyomrom nem bírja ahogy elég sok mindent nem. Pl. nagyon a tojást és a tejet sem szívleli. Lisztnek meg teljes kiőrlésűt használok.

Én nem fogyózok (tésztákat is eszek, meg kedvencem a rizs) csak egészségesen élek. Anno is ezzel a gondolattal kezdtem neki az egésznek. De szerintem nem is ennek köszönhető a fogyásom.


Hozzáteszem, hogy igazából annyira nem bánt a dolog, mert találok magamra ruhát és nem szólnak be, csak a családtagok.

Csak a kapcsolatom miatt aggódom kicsit.

2006. dec. 19. 23:13
Ma:reg:mint ált.zsemle v.kifli tejjel.Ebéd:Tyúkhus leves,rizses hus. vacsora mindig saláta,vagy joghurt félék kekszel vagy piskotával.Talán ropi gyűmőlcsel.Olajjal nem főzők,a zsiros ételt ki nem álhatom.So és fűszerbevitel minimális.Voltam 60-70kilo is de a sikeres fogyokúrám nem akar leálni ugy látszik.Ja és sokat nassolok.Sűtizek,Lehet ez a baj.Őssze-vissza eszek mindent.Valamikor a megmaradt ebédet eszem vacsorára. Valamikor nincs étvágyam,akkor a mn-nál kevesebbet eszek.
2006. dec. 19. 17:15
leírnád egy napi kajádat?
2006. dec. 19. 15:45
170 magas kőrűli vagyok.Szoknyát nem tudok felvenni olyan sovány a lábam.Nem akarok kővér lenni,de soványnak sem jo.
41. cskata (válaszként erre: 38. - Ancsibaba)
2006. dec. 19. 14:54

szia!

keress rá és olvasgass a köv. tudásbázisban is szerintem - ott is már sokan leírták (-tuk) a véleményü(n)ket a témáról:


Tudásbázis - Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni?

40. 7130b15964 (válaszként erre: 38. - Ancsibaba)
2006. dec. 19. 14:42
Feltételezem, hogy nem kövér szeretnél lenni. A jó múltkoriban olvastam egy jógi könyvét. Ott volt egy példa egy sovány tanítványáról, aki azért nem sportolt, mert félt, hogy még jobban le fog fogyni. Mindenféle jóga gyakorlatokkal sikerült szépen felerősíteni és izmos, kisportolt alkatú, normális testsúlyú lett. Sajnos sehogysem jut eszembe a könyv neve, de végülis mindegy, mert ha valamennyi kedvet érzel a jógához, akkor érdemes próbálkoznod vele.
39. Venes (válaszként erre: 38. - Ancsibaba)
2006. dec. 19. 14:40
Milyen magas vagyol?
2006. dec. 19. 14:36
Nekem hizo-kurás recept kellene.Sajnos hiába eszek sokat, mégsem hizom.Szűlés után visszafogytam ujra 45 kg-ra napok alatt.Tud valaki ilyet?
37. cskata
2006. nov. 18. 00:36

a multivitamin tablettáktól (ill. a hatásuktól) is lehet hízni, mert a mindenféle vitamin meghozza / fokozza az étvágyat..

ezt nem tudom biztosan, nem szoktam szedi, de hallottam már erről.

36. stb
2006. nov. 17. 23:35
Béres csepp, napi 2x20 csepp. Én híztam tőle rendesen. Abba is hagytam.
35. daroki
2006. okt. 17. 19:54

Sziasztok!


Én is a gebék osztályába sorolom magam:)Nekem csak a terhességeim alatt sikerült híznom és az utsó terhességem után mentek le nehezebben a plusz kilók,sőt a szoptatás alatt híztam sokat.Mivel azt akartam,hogy sok tejem legyen,ezért rengeteget ittam.Napi 3-4 lityó gyümölcslevet.Jó cukrosakat.Kb.2-3 hét múlva azt vettem észre,hogy húsosabb a combom,a karom,a fejem,szóval mindenem ducibb lett.De aztán amikor másfél éves volt a kislányom és abba hagytam a szoptatást alig vártam,hogy visszamenjek gebébe.Szóval vagy ettől tud hízni az ember,vagy tényleg a sok kajától,de szerintem azt sem eccerre sokat,hanem többször közepes adagokat.Sok édesség,nassok,zsíros kenyerek este:)

2006. okt. 16. 19:17
hát jo neked ha hizni szeretnél!!!Szerintem ha ste is eszel vacsorát utána már csak alszol és kb nem mozogsz sokmindent akkor talán sikerrel jársz és hizol egy kicsit ,de ha gondolod akkor adok át pár kilot:)
33. zena01
2006. szept. 19. 14:35
Tudod hányan írigyelnek téged? Szerintem semmit sem tudsz csinálni, mert gyors az anyagcseréd.
2006. szept. 19. 10:06
Igazad van Cskata, az összevissza falás vége az lesz, hogy rákattan az evésre és a végén mielőtt észbe kapna sikerül a soványból egy kényszeresevő túlsúlyosba átváltoznia.
31. cskata
2006. szept. 19. 09:17

az, ha össze-vissza falsz mindent és este lefekvés előtt is jól bekajálsz mindenféle szénhidrátdús ételből, attól biztosan lehet hízni, csak éppen iszonyatosan egészségtelen lesz a szervezetednek hosszú távon... szóval ezt sztem semmiképpen se tedd!

Sztem a sport/mozgás lenne a járható út és mellette az egészséges táplálkozás. pl. lehet, hogy érdemes lenne elmenned egy kondi terembe, ahol edző irányításával (és étrend-tanácsaival!!!) tudnál tornázni, súlyzózni - ezáltal izom tömeget növelni!

Azért nem mindegy, hogy a felszedett plusz kilók izom vagy zsír formájában halmozódnak az emberen...

2006. szept. 15. 21:08

Egy jógi könyvét olvastam, amiben egy sovány ember kért tőle tanácsot. Ő azt mondta, hogy kezdjen edzeni naponta. Mire a sovány ember tiltakozni kezdett, hogy azt nem lehet, mert attól csak még jobban le fog fogyni. Ugye mondanom sem kell, hogy az edzések eredményeképpen egy csinos, izmos ember lett belőle (persze minőségi táplálkozás mellett).


Annak nem sok értelmét látom, hogy a cukorhoz és lisztes dolgokhoz szoktasd magad, mert az csak az inzulintermelésedet borítja fel, illetve gyengíti az immunrendszeredet.

2006. szept. 15. 20:18

Csak azt tudom írni, amit monee1.

Sokat kell enni, de azért meg kell nézni,h mit.

De azért mozogj is.

28. monee1
2006. szept. 15. 14:50
Kevés mozgás, sok szénhidrát:D
2006. aug. 24. 15:27

Bocsi! Most látom, hogy már bejelentkeztél a mérlegelőbe! Majd figyellek és drukkolok neked!

Szia! :)

2006. aug. 24. 15:21

Kedves Nefis!


Semmivel ne foglalkozz! Legyél mindig vidám és jó kedvű és gondolj mindig arra, hogy ha egyszer kismama leszel, neked bezzeg nem fogja azt mondani az orvos:-Súlya?

- X kg.

-Mennyiii??? Diéta!

És amikor majd megszülsz, mindenki téged fog irigyelni, hogy megasszonyosodtál (kicsit biztosan kigömbölyödsz!)és milyen ragyogóan nézel ki!

Azzal én is tisztában vagyok, hogy mindkét tábor "lakójának" lenni nehézséget jelent, (Habár a másik oldalt adottságaimból kifolyólag sohasem próbáltam!) Drukkolok neked! Játsszuk azt, hogy ami rólam lemegy súlyfölösleg, az mind a tiéd (persze csak amennyire igényt tartasz)!

Próbálgasd ezt a még éjszaka is eszek egy-két harapást stílust, meg a turmixotis amit itt lentebb írtak! Jelentkezz be a mérlegelőbe és magad is látod ahogy szaporodnak a dekáid!

25. nefis (válaszként erre: 17. - 363d535da9)
2006. aug. 24. 08:52

Kedves Gyöngyös!


Először is szívesen átvennék tőled 10-12 kilót, csak tényleg ennyire egyszerű lenne, hogy rámrakd...:))

A fejben rendbe van téve úgy nagyjából minden, ezrt, ha kínkeservesen is, de sikerül egy picit mindig fentebb tornáznom a súlyom...

Az unokahúgodnak sok boldogságot kívánok a házaséletben! És hidd el neki sem olyan egyszerű, hiszen, amíg neked a Barbie baba jut róla az eszedbe, addig más le anorexiásozhatja, és egyéb kedves szavakkal illetheti, vagy a saját füle hallatára, vagy mögötte...

Ugyan annyi baja van mind a két csoportnak, csak eddig kevesebb volt az ilyen feltünően vékony lány, ezért szinte tudomást sem akartak "rólunk" venni:(((

A dietetikusnak írtam, és sajnos csak általánosságokat tudott válaszolni, és Ő is csak találgatott...

2006. aug. 23. 19:13
... szeretett volna...
2006. aug. 23. 19:12

Kicsit fenntartásaim vannak a Norbi fogyókúrával kapcsolatban, de valahol olvastam (és őszintén szólva elég logikusnak tűnik) , hogy azt javasolta annak aki hízni szeretet volna, hogy 1-2 hétig diétázzon, majd amikor abbahagyja kezdjen el sok fehérjét és szénhidrátot tartalmazó ételt enni és ez garantáltan hízáshoz vezet. Ha a fogyókúrázóknál működő jo-jo effektust nézzük, akkor tulajdonképpen ott is erről van szó. Vagyis a szervezet a megszokottól kevesebb táplálékot kap, észleli , hogy "veszély" van, így amikor normális mennyiséget vagy attól többet kap, elkezd tartalékolni a következő vészes időszakra.

De mindenkinek javaslom, hogy a cikkben írt oldalon, ha leírod a dietetikusnak a problémádat, akkor személyre szóló választ, illetve tanácsot kapsz!

22. Linde (válaszként erre: 21. - 575e11e2d1)
2006. aug. 23. 17:17

Köszi!

Akkor én megpróbálom!

2006. aug. 23. 17:16
különben nem írtam volna...
20. Linde (válaszként erre: 19. - 575e11e2d1)
2006. aug. 23. 17:13

Komolyan? Ez érdekes :)

Tuti siker? Szerinted érdemes kpróbálni?

2006. aug. 23. 17:09

Ilyenre is léteznek ám táplálékkiegészítők...

Olyan néven kell keresni őket, hogy "tömegnövelők"



Házilag, viszonylag olcsó tömegnövelő turmix:

-2 adag fehérjepor (akármilyen)

-200g ledarált zabpehely

-fél liter tej vagy víz.

Ezt összeturmixolni. Esetleg pár szem gyümölcs a "keverékbe". Egy ilyen koktél közel 1000 kalória.

A normál kaják mellé napi 2 ilyen, és tuti a siker...

18. Linde
2006. aug. 23. 16:54

Szia Gyöngyös!


Én is ezzel a problémával küzdöm. Orvosok szervi elváltozást nem találtak. Hiába próbáltam ki minden csodaétrendet, vitaminkúrát, minden egyes grammért meg kell küzdenem. Bár már nagy nehezen felhoztam magam 38 kg-ra, ez sem az orvosoknak köszönhető. Szóval elég problémás eset ez kérem szépen, de nem szeretnék deszka maradni.

Orvoshoz meg nem megyek, mert legutóbb az a gyökér tűpárnának nézett :)))

Mindenesetre köszi, hogy ránk, hízni vágyókra is gondoltál :)

17. 363d535da9 (válaszként erre: 16. - Nefis)
2006. aug. 23. 15:43

Kedves nefis!


Köszönöm szépen a jó tanácsot, de sajnos (?) nekem ellenkező előjelű (fogynom kell és nem is keveset)problémáim vannak. A cikket azért tettem fel, mert itt olvastam, hogy valaki elkeseredetten segítséget kér, mert hízni szeretne, én meg ráakadtam a welnesscafé-n. Mindenesetre ezúton hívom fel az orvostudomány figyelmét, hogy nagyon szívesen átadok 10-12 kg-ot neked a saját súlyomból (további jelentkezőket is várok!), ha van rá lehetőség!? :)))

Egy dolog egyre biztosabb számomra,(erről már többször is beszéltünk), hogy a fejben kell rendbe tenni a dolgokat és akkor semmi sem lehetetlen!

Egyébkén egy hónappal ezelőtt volt az unokahúgom esküvője, aki hasonló problémákkal küzd, mint te, csak ő mind e mellett még nagyon magas is. Olyan gyönyörű volt, hogy mindig egy Barbie baba jutott róla az eszembe. Úgyhogy arra gondolj, hogy sok húsos lányka meg éppen téged irigyel!

16. nefis
2006. aug. 23. 15:15

Szia Gyöngyös!


Én pont ezzel a problémával küzdök, és nálam hiába próbáltak vitaminkúrás inekciókat, más diétákat, orvosi kezeléseket, gyomortükrözést, egyszerűen semmit nem használt.

Erre nincs kimondott gyógyszer, sajnos, a tapasztalataim szerint!

Nekem egy teljes életmód váltás segített, és saját magamnak kellett rájönnöm, hogy pontosan hogyan is tudok akár 10 dekát (!!!-, mert nálam már ez is sok!!!) felszedni, és nem két nap alatt 1,5 kilót leadni!


A "legviccesebb" az, hogy semmilyen rendellenességet nem találtak nálam szervi szinten, hanem a génállományomban van egy olyan kód, ami az emésztő nedvek termelését szabályozza, és ez nekem úgymond magasra van gyárilag állítva!

És ezen még az orvos sem tud segíteni, így vagy megtanultam a saját káromon, hogy mit igen, és mit nem, vagy maradok a 162 cm-emhez 38-40 kiló!

Az elsőt választttam, bár még mindig nagyon sokat kell kísérleteznem azzal, hogy pontosan mikor, mit, mennyit, és hogyan!

Ezen sajnos még a dietetikusok sem tudtak segíteni, mert egy speciális étrend miatt, amit elvileg nekem találtak ki, majdnem az immunrendszerem ment tönkre!

Tudja a szervezetünk, hogy mikor mit és főleg, hogy mennyit kíván, és nem szabad belenyúlni külső személyeknek!

Szóval inkább figyeljünk oda, hogy mit, mikor, hogyan és hányszor eszünk, mint kifizessünk egy csomó pénzt arra, hogy egy "szakember" ugyanezt elmondja, esetleg valami bajt csinál, bár ettől isten ment' mindenkit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook