Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszéd háza előtti gyümölcsfa átlógva hozzánk, nálunk piszkol. Mit tehetek, hogy ez megszűnjön? fórum

Szomszéd háza előtti gyümölcsfa átlógva hozzánk, nálunk piszkol. Mit tehetek, hogy ez megszűnjön? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
87. Amaunet (válaszként erre: 82. - PöttyösPanka)
2023. jún. 7. 19:14
Ezt írtam én is.
86. Channa* (válaszként erre: 84. - Semleges)
2023. jún. 7. 18:58

A férjem már készül szólni neki.;)


Igen, ez is a faj, hogy ami tűlevél, doboz, stb. ráhullik a tetőnkre, az mind megy be az ereszcsatornánkba, hiába van rajta háló, a tűlevél átmegy rajta és télen 2x kellett dugulás elhárítót hívni (80 ezer).

85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - Rabankari)
2023. jún. 7. 14:18
Elgondolkoztattál, most már nem vagyok benne biztos. Ma nem érek rá utánajárni ennek, de majd a napokban.
84. semleges (válaszként erre: 60. - Channa*)
2023. jún. 6. 20:10

Igy megmondod, ahogy leírtad. Mi kivágattunk két fenyőt mert viharban szinte elemelkedett a földből a gyökér és féltem, hogy a tetőt beszakítja. A szomszédomnál is van egy hatalmas fenyő de az más milyen. Szóltam neki, hogy én tartok tőle, hogy a viharban beszakítja a tetőnket. Azt mondta az nem olyan, nem fog kidőlni. Mondtam oké, remélem van biztosítása.

Tulajdonképpen én sem tudom, hogy ilyenkor mi van. Na ennek a fenyőnek a hozzánk átlógó ágait vágta le a férjem. Az autóval tudunk mi is máshová állni így nem lesz csupa gyanta, de a tűleveleket söprögetem.

Hallottam olyat, hogy az ereszcsatornáját dugította el és egyéb kárt okoznak a tűlevelek.

83. rabankari (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 6. 19:21

De ők közterületesek?

Mert van egy másik banda is,aki az Eon megbízásából a vezetékekbe lógó fákat metszi,ők nálunk sem végeznek mást és emelőkosárból metszenek.

A közterületesek meg mindent ami a házak előtt van.Mondjuk néha hagy kivetnivalót,nem minden éli túl a hozzáértést:-)

Van aki díszfákat ültetett a ház elé és táblát rak rá,hogy kéri hagyják,majd ő megmetszi-:)

82. PöttyösPanka (válaszként erre: 81. - Amaunet)
2023. jún. 6. 10:41
A visszametszés csak időleges megoldás. Jövőre újra meg kell metszeni. Ahogy minden más növényt is gondozni kell. Ez az ára a természet közelségének. Különben tényleg le lehet betonozni mindent, csak megmozdulni ne kelljen.
81. Amaunet (válaszként erre: 67. - Főnix3)
2023. jún. 6. 10:08

Mert közvetlen utánam jegyezted meg, hogy ültetni kéne és nem kivágni. A #20-ban a kivágást javasoltam.


A visszametszés csak időleges megoldás.


Lakott környezetben úgy kell a fákat telepíteni, hogy azzal ne okozzunk másoknak gondot, bosszúságot. Szerintem.

80. tumbo2 (válaszként erre: 66. - Főnix3)
2023. jún. 6. 08:48
még régen az öreg szomszéd ültetett nálam egy sárga szilvafát.az apám kiásta,messzebbre ültette,nehogy ebből később vita legyen.nemigen lenne,mert azóta kiszáradt.a szomszédhoz átment a fekete szeder,mondta micsoda finom,mondtam egyed nyugodtan,de sajnos az is kiszáradt.
79. Channa* (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2023. jún. 6. 08:22

Hozzánk 2 autó tartozik. A házunk előtt és a kerítésünk előtt lehet parkolni, illetve a kocsi beállónkon is, azaz 3 helyünk van.

Mellettünk van egy autókereskedés, szembe velünk egy gumis, így mindig a házunk elé parkolnak mások is, ami ellen tenni sem tudunk. Sőt! A férjem annyira előzékeny, hogy a szomszédunknak meghagyja mindig a kerítésünk előtti helyet, hogy oda tudjon parkolni. Nem is értem:DDDD


Nem mindig azért nem lehet beállni a kertbe, mert nagyon beépítették. Sok helyen úgy adnak ki engedélyt, hogy telek határra kell építeni a házat, azaz elől és oldalt nincs kerítés, a kertek legtöbbször keskenyek, így nem marad hely arra, hogy beálljanak, mert magát a kertet hátra teszik, hogy az intimitás megmaradjon.

78. Channa* (válaszként erre: 73. - Burrit0)
2023. jún. 6. 08:15

Köszönöm!

Nem szeretnék más helyett fizetni. Egy ilyen fa kivágása, kb. 150 ezer+még az általad ajánlott erdészmérnők...


szerintem beszélünk a fa tulajdonosával, aztán meglátjuk, hogy áll hozzá...

77. Channa* (válaszként erre: 72. - Fokhagyma)
2023. jún. 6. 08:14

Nem mindenhol lehet beállni a kertbe, ez ugye attól függ, hogy milyen építési szabályok szerint építkeztek.


Sok házat néztünk tavaly, és a legtöbb azért nem volt érdekes számunkra, mert a ház mellett, csak annyi terület volt, hogy a kiskapu mellett, kb. 1 méter volt, azaz erre a 2 méterre nem lehet beállni.


Hozzánk be lehet állni, de nem állunk be, csak akkor ha az autókon kell valamit csinálni. Nálunk kb. 6 méter van a házunk mellett, amiből kb. 3 méter szélességben növények vannak, a másik 3 méter az autó beálló. Kicsi a kertünk, és én nem akarom, hogy parkoló legyen az udvarunk;)

76. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Fokhagyma)
2023. jún. 6. 07:43
Én is annak látnám értelmét, ha mindenki beállna az udvarába. Persze nem mindenhol megoldható, mert sok helyen olyan nagy a beépíthetőség, hogy alig pár négyzetméter marad a "kertből". Nálunk szerencsére nem így van. Ennek ellenére úgy megszaporodtak az autók, hogy az utca gyakorlatilag egy nagy parkoló. Egy-egy kertesházhoz 3-4 autó is tartozik. Ezt túlzásnak tartom.
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Fokhagyma)
2023. jún. 6. 04:33
Nem tudom megoldani másképp. Ha lehetne, nem ott parkolnánk, de sajnos ez az egy lehetőség marad.
2023. jún. 6. 02:46

Ezt a forumot olvasva most osszeteszem a kezem, hogy a szuleimnel milyen jofej az egyik kozvetlen szomszed tesoja. O szokta nyirni a toluk atnovo sovegyt, es van olyan jofej, hogy az utcafromton levo bokrot is mindig lezuzta. Sot, a masik oldalrol hozzank atnovo dzsumbujt is.

Szerintem nala a lancfureszezes olyan, mint apamnal a fu nyiras :) mikor hetvegere hazamrnt Svajcbol, ki nem hagyta volna. Egesz nap mindig a kepernyo elott guvad, ot a fu nyiras kikapcsolja.


Mikor Ausztriaban programozott, napi 3 orat ult a vocation, napkozben az irodaban, es egesz eleteben eszmeletlen orakat dolgozott. Egyszer kint citizen a teraszon, kijott a kavejaval, es azt mondta: de jo dolga van az utmunkasoknak, egesz nap a szabad levegon lehetnek, es mozoghatnak. Aztan persze rohogtunk a nagy bolcsessgen, foleg o, mert egyetemistakent dolgozott ezen a terepen.

Nyari, bp-i hose, tortellini a betont a bekaval a haverjaival, egy egy aktataskas alak megallitotta oket, hogy ezert kapnak-e fizetest. Tok fel volt haborodva, hogy igen, mert szerinte a nepunkert ezt ingyen kellene csinalni. Felajanlottak, hogy tegye felre a zakojat, be lehet allni, de nemet mondott XD Annyira megsem volt fontos a haza epitese, hogy maga csinalja.

73. Burrit0 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2023. jún. 6. 02:25

En keresnek egy erdeszmernokot, aki fel tudja merni a fa allapotat, es felajanlanam, hogy allow a felmeres koltseget.


Regen a nagyszuleimnek is volt fenyojuk, nalunk a papa eleg tapasztalt kertesz volt. Mikor rozoganak itelte meg a fat, kivagattak.


A tesom, a parja is az, ex-apos is erdeszmernok volt, ha kell segitseg egy bp-it talalni, megkerdezhetem, tud-e ajanlani valakit, ha erdekel ez a megoldas.

72. fokhagyma (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 23:42
Írtad, hogy nem tudod másképp megoldani a parkolást. Elhiszem, hogy így van, csak azon gondolkodtam, hogy akinek kertes háza van, miért az utcán parkol.Semmiképp se tudsz beállni a ház udvarába vagy kertjébe? Persze, nem ismerem a helyszínt, de valami ilyesmi megoldás lenne jó, akár valami átrendezéssel. Ne haragudj, ha butaságot kérdeztem.
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Rabankari)
2023. jún. 5. 23:30
Nekünk meg azt mondták, nem vághatnak mást, csak a vezetékektől 20 centire lévő tavolságig a belógó ágakat.
70. alinka01 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2023. jún. 5. 23:17
Birtokvédelmi eljárás indítása a jegyzőnél, mivel a fa rongálja és veszélyezteti a tetőszerkezetet.
69. alinka01 (válaszként erre: 68. - Rabankari)
2023. jún. 5. 23:06
Nem minden településen van így. Nálunk az E.on megbízásából végzi valamilyen cég az utcai fák metszését, és csak azt nézik, hogy ne érjenek az ágak a villanyvezetékhez. Egyébként itt utcán lévő fát, még ha a lakó ültette is valamikor, csak az önkormányzat engedélyével vághatunk ki.
68. rabankari (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 22:12

Szerintem ez nem így van.

Közterületesek végzik a tavaszi metszést is,nem csak a vezetékeket elérő fákat metszik,hanem mindent.

Amikor tél végén előttünk metszettek pont találkoztam velük és mondták ha ki szeretném vetetni az előttünk lévő fát,szóljak a vezetőnek és kiveszik.

67. Főnix3 (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2023. jún. 5. 22:05

Miért is címezted te is nekem? Mintha magadra vetted volna...

Majd az örökösöd is vigyázni fog rá remélem...

66. Főnix3 (válaszként erre: 54. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 5. 22:01

Oké! fantasztikus!

Már nem akartam ideírni...

Gondolom, mikor a Fi szomszédja elültette a fát,akkor sem a szomszéd előtt volt! És nem azért ültette ODA , hogy az utód,aki örökli az,a micsodáját veri, nem gondozza.

De nem is értem mi a p*csáérért nekem válaszol pár ember. Elmondtam a véleményem, de nem nekem kell válaszolgatni, engem marhára nem érdekel, hogy sok ember nem tud együtt élni a természettel,vagy a szomszédjával.

65. b9e097a9f6 (válaszként erre: 56. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 5. 19:08

Annyiból össze kéne jönnie valaminek, feltéve, ha nincs sok előrendelésed a termésre. :)

Cseresznyénk is volt régen, de csak egy fa. 2 hétig bőven lehetett róla szedni.

64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - ,zumba)
2023. jún. 5. 19:03
A saját kertjét sem tartja rendben, nem hogy a közterületet a háza előtt. A szomszédok meg sosem érdekelték, ezt tudja itt mindenki.
63. ,zumba
2023. jún. 5. 17:14
Jó szomszédsághoz hozzátartozik: amit nem szeretnék magamnak, másnak sem teszem. Mihelyt az ember szól, kér valamit ilyen ügyben, sok esetben megromlik a jó viszony és még a megkért ember duzzog. Pedig ő nem tudja hova, mit lehet ültetni és bizony metszeni, gallyazni kell a fát. Sokan fel sem mérik, mekkorára nő a fa, és veszélyezteti a szomszéd ingatlan tetőszerkezetét....
62. Amaunet (válaszként erre: 21. - Főnix3)
2023. jún. 5. 17:09

Ültetek is, de a saját kertemben és gondozni is fogom. Nem közterületre mások bosszúságára.

Lakott területen jó, ha megkérdezi az ember.

61. ,zumba (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 17:04
Sok csak ültet, azt sem méri fel, milyen nagyra nő a növény, hová ültetheti, milyen kárt okozhat a szomszédnak. Ha pedig jelzik feléjük, még duzzognak. Gondolkodott volna előbb. Utána már nem tetszik rendben tartani nekik: évenkénti metszés, lomb eltakarítás, stb.
60. Channa* (válaszként erre: 55. - Sirga)
2023. jún. 5. 16:59

Nálam még a szomszéd fenyőfája kérdéses. Egy hatalmas fenyőről van szó, a koronája az én tetőmre lóg, és az én tetőm van tele tűlevéllel és az én udvarom van tele a tobozzal. Mivel a fenyők gyökerei nem mennek mélyre, ezért aggódok is, hogy egy nagyobb viharba rádől a házunkra.


De még nem tudom, hogy hogyan említsük meg neki, hogy vágja ki és ültessen máshová fenyőt magának...


Erre esetleg van valakinek ötlete?

59. Channa* (válaszként erre: 53. - Banános Zselé)
2023. jún. 5. 16:55

Dehogy is!

A közterületen lévő fák, az önkormányzat tulajdonában vannak. Az egy dolog, hogy locsolja, leszedi a gyümölcsöt, attól nem az övé, de kivágni nem vághatja ki! Némi metszés mehet, de gondolom csak olyan, amivel nem tesz kárt a fában.

A szomszéddal felesleges beszélni!

58. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 34. - B9e097a9f6)
2023. jún. 5. 16:21
Menj el egyszer oda, jót tenne a lelkednek ha újra látnád őket..-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook