Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszéd háza előtti gyümölcsfa átlógva hozzánk, nálunk piszkol. Mit tehetek, hogy ez megszűnjön? fórum

Szomszéd háza előtti gyümölcsfa átlógva hozzánk, nálunk piszkol. Mit tehetek, hogy ez megszűnjön? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2023. jún. 5. 12:24

Köszönöm annak,aki használható választ írt.

Igenis gondom, mert sajnos nem tudom megoldani másképp a parkolást. Ha megtunám, megtenném.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Főnix3)
2023. jún. 5. 12:23

Nem reagálom túl. És a fával van a gondom. Nem kellene itélkezned, ha nem is ismersz.

Igen, eltömődik, rárohad a kocsira a gyümölcs, a virágdzirom, minden, összeragasztja az üveggel az ablaktörlőt stb. Nem pár órát parkolunk ott, nekünk ez a lehetőségünk van megállni a házunk előtt. Mivel leírtam, hogy nemigen lehet neki szólni (mindenkinek volt már vele konfliktusa) ezért kérdeztem, mit tennétek. Ennyi.

2023. jún. 5. 12:20

Kár ezen kattogni. Mert ha le is vágod az ágat, a szél akkor is odafújja a levelet, egyszerűbb ha beletörődsz.

Nekem is átlóg a szomszéd szilvafája.

Én is szedek belőle, ami lepotyog összeszedem.

Ősszel mindenféle levelet idefúj a szél, kár ezen kattogni.

24. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 12:15

Elég levágni az áthajló ágakat.

Ha a szél átfúj ezt-azt, akkor a szelet fel lehet jelenteni.

23. Főnix3 (válaszként erre: 22. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 5. 12:13

Ha van hely, mindenképpen! ;)

Még a végén kiderül,hogy a te gyümölcsfád lóg át a szomszédba.. :P

22. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 21. - Főnix3)
2023. jún. 5. 12:04

Fákat ültetni kellene, nem kivágni.


Nagyon helyes!!

Az én magyar kertemben 76 gyümölcsfa árválkodik..

ültessek még?..-))

2023. jún. 5. 11:44

Fákat ültetni kellene, nem kivágni. Egészséges fákat miért kellene kivágni, csak azért,mert takarítani kell utána,vagy mert nem kedveljük a szomszédot?A fa árnyékot ad,friss oxigént, gyümölcsöt,látványa a szemnek,léleknek is jó,már akinek van, ugye.


UI:Alapterületre vetítve a legnagyobb oxigéntermelő felületük a fáknak van. 1-1 fa egy ember éves oxigénszükségletét termeli meg.

1 személyautó 20 ember szükségletét használja el 100 kilométeres távon kb. 1 óra alatt.

20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 11:32
A visszametszéssel még megmaradna a fáról lehullók takarítása. Fordulj az önkormányzathoz és kérd a kivágását vagy annak engedélyezését!
19. eunuch (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2023. jún. 5. 11:24

Mifelénk már műfüvet is terítettek. Végül is: zöld, szemnek jó, nyírni-öntözni meg nem kell.

Nekem okádhatnékom van tőle, de hát nem az én műfüvem.

18. andi6020 (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2023. jún. 5. 11:15
Abszolút szabálytalan az is úgy.
17. globus (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2023. jún. 5. 11:01
Szalonnasütő házikó, hintaágy, kerti pad...ezt én sem értem, kertes háznak kertje van, az udvar más.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Alnisa)
2023. jún. 5. 10:50
Újépítésű kertesházi részen szoktam látni teljesen leburkolt utcákat, ahol egy bokor sincs. Így praktikus. Nem kell füvet nyírni, és sok autó tud parkolni. Csak azt nem értem, miért költöznek kertesházba, ha csak a betont szeretik? Ráadásul nyáron eszeveszett a hőség a felforrósodott kövön.
15. Banános Zselé (válaszként erre: 14. - Alnisa)
2023. jún. 5. 10:40
azért rendbe kéne rakni a fát hogy autók megtudjanak állni
14. Alnisa
2023. jún. 5. 10:38

Semmit, még a szomszédnak sincs joga kivágni, csak ha engedélyezi a város. Vicces egyébként, hogy Te tartsd rendben, meg szedd a levet, de ki nem vághatod, csak ha életveszélyes.

Egyébként ha nem bírod a természetet, költözz panelba!

elég gáz, hogy a lakásokból családi házba kiszabadult embereknek foglamuk nicns ,hogy milyen együtt élni a természettel....

A közelünkbe a gólyát akarták elüldözni, hogy szögeket veretek a leszállóhelyébe, majd a közfelháborodás miatt kénytelenek voltak levenni. Aztán jól összevesztem egy ott lakóval, mert szerinte tegyék ki a 20 éve ott fészkelő gólyát a mezőre?(ebből látszik, hogy fogalma sincs semmiről, mióta fészkel a gólya a mező közepén??), mert őt zavarja a kelepelés....

Na itt tartunk manapság....

2023. jún. 5. 10:30
előszőr szépen beszélni vele, ha nem érti, akkor fenyegetini feljelentéssel
12. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. jún. 5. 10:29
jogilag, de mégis ő gondozza a fát
2023. jún. 5. 10:21

Jó nagy bűne van a fának!

Túl reagálod egy kicsit.

Van egy olyan érzésem, hogy nem a fával van gondod!

Természetesen, annyira szerintem visszametszhető a fa, hogy ne karcolja össze a kocsit, de a szűrők biztos nem dugulnak el pár óra parkolástól.


Fa alatt parkol az autónk. Bodza bokor alatt, de a szűrőnk, köszöni jól van!

Az első lépésem az lenne, hogy megkérném metssze meg a fát, vagy szólnék, hogy szeretném annyira megmetszeni a fát, hogy az ne okozzon kárt!

Persze nem tudhatom, hogy mennyire mérgesedett el a kapcsolatotok.

10. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 10:14
Akié a fa, azt kell felszólítani, hogy vágja le, de írásban, hivatalosan, hogy maradjon nyoma. Amennyiben nem vágja le, ezután te levághatod. Jogilag ez a dolog menete. Tehát először is ki kell deríteni, kié a fa.
9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. jún. 5. 09:19

az utcán lévő fa nem a szomszédé, még akkor sem, ha ő ültette.


Pontosan így van..

8. boldogzokni (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2023. jún. 5. 09:19
Legyilkolni talán csak nem kéne a fát...
2023. jún. 5. 09:13
A fa addig volt a szomszédé, amíg el nem ültette közterületen. Onnantól az önkormányzaté. Be kell telefonálni a közterületesnek, de jobb ha bemész és úgy beszélsz vele. Mondd el szépen amit itt leírtál. Intézkednie kell. Ha nem történik semmi akkor ajánlott levél a jegyzőnek. Ajánlott levélre kénytelen reagálni, neki is van felettese megyei szinten, nem akar magának bajt. Ha mégse történik 1 hónapon belül semmi, állj neki és nyesd meg a fát ahogy kell! Vagy, megfúrjátok a tövét 2 helyen, fecskendővel glialka vagy gázolaj bele, és az majd intézi ha más nem.
2023. jún. 5. 09:12
Mi a fenyő ágaiból vágtunk le, persze szóltunk neki. Megértette. Ami átlóg hozzád a "tiéd".
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. jún. 5. 08:52
Pont így.
4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 08:38
Meg kell vele beszélni, ha nem ért a szóból akkor vágjatok le annyit az ágakból ti amennyire átlóg hozzátok, ennyi.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 08:24
Úgy kezdődik, hogy az utcán lévő fa nem a szomszédé, még akkor sem, ha ő ültette. Én simán levágnám, igaz a közterületfelügyeletnek is jelentheted, és az is lehet, hogy ők megoldják, de a legtöbb helyen pont nem foglalkoznak ezzel. Egyébként meg szólnék neki, hogy vagy visszametszi ő, vagy ha nem, akkor én. Persze mindez csak akkor igaz, ha valóba nem csak mondvacsinált a probléma...
2. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 08:11

Jegyzőnek bróbálj meg írni, szólni, a hivatalba,

Ha rendes a jegyző elintézi, figyelmeztetik diszkréten a szomszédodat,

2023. jún. 5. 08:05
A szomszéd ház előtti gyümölcsfája már akkora, hogy áthajlik a mi házunk elé, és folyamatosan hullik róla a piszok: gümölcs, gyümölcsszár, szirmok, levél stb. Folyamatosan nekünk kell emiatt takaritani, sem mi,, sem a hozzánk érkezők kocsival nem tudják használni a saját kapunk előtti parkolót, mert a kocsik összes szűrője eltömődik, tiszta por és piszok, minden évszakban folyamatosan tele vannak a fáról hulló vacakkal. Télen a hó+jég miatt az ágak már a kocsi tetjét karcolták, jövőre még osszabb lesz, met a fa növekszik. A szomszéd, hogy úgy mondjam, nem az utca kedvence, pont neki állna feljebb, ha szólnánk neki. Van lehetőségem egy közterületen álló fát visszametszeni, vagy őt felszólítani, vagy bármi mást tenni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook