Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszéd háza előtti gyümölcsfa átlógva hozzánk, nálunk piszkol. Mit tehetek, hogy ez megszűnjön? fórum

Szomszéd háza előtti gyümölcsfa átlógva hozzánk, nálunk piszkol. Mit tehetek, hogy ez megszűnjön? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. lompika2 (válaszként erre: 21. - Főnix3)
2023. jún. 5. 16:18
Teljesen egyetértek Veled 👍👍👍
56. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 34. - B9e097a9f6)
2023. jún. 5. 16:10

Csak az a baj, hogy én itt vagyok, a fáim meg Budaörsön.

Jövő Héten leszedik a germesdorfi cseresznyéket, idén nincs bő termés,de 3 fából csak összejön valamennyi.

55. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 16:10

Látom, sokan leírták, hogy nem a szomszédé a fa, hiszen közterületen áll. Ez így még jobb is: az önkormányzattól kell kérni (a szomszéd sokszor bajosabb).

Amúgy pedig a törvény szerint nem érheti el a szomszéd sövénye/fája/bokra stb. a telekhatárt. (Más kérdés, hogy hozzánk átburjánzik a borostyán, ami mindent beterít(ene), de emiatt nem mennék bíróságra.)

A szomszédban volt egy fa, ami hozzánk szemetelt, ráadásul közel is volt a garázsunkhoz. Veszélyes volt, hogy egy vihar alkalmával kárt tesz benne, és - őszintén szólva - zavart, hogy az ő fája után takarítunk. Aztán anyám valahogy megbeszélte vele - hivatkozott arra, hogy a fa lefelé ugyanakkora, mint felfelé, és jóformán az egész lomb "nálunk van" -, és kivágatták.

54. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 23. - Főnix3)
2023. jún. 5. 16:03
az én fáim nem a kerítés mellett vannak..-)
53. Banános Zselé (válaszként erre: 52. - K-né Zsóka)
2023. jún. 5. 15:49
előbb beszéljen a szomszéddal, hiszen ezeket a fákat tulajdonos gondozza nem közterület munkatársai , ők csak feéjelentéskor jönnek ki
52. K-né Zsóka (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 15:43
Mint írták, ne a szomszéddal beszélj, vagy hadakozz, hanem a jegyzőnél jelentsd. A fa nem a szomszédodé.
51. K-né Zsóka (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2023. jún. 5. 15:41
Nálunk végig fák vannak az út két szélén. Valahogy senkinek nem jutott eszébe kivágatni csak azért, mert derogál feltakarítani alattuk. Milyen ez már, hogy kivágunk egy fát, mert lusták vagyunk rendben tartani?!
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. jún. 5. 14:01
Igen, a legpontosabbat. Ezen az útvonalon el tudok indulni. Köszi!
49. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Libikóka)
2023. jún. 5. 13:35
nálam azért nincs fa ,mert a vezeték ott húzódik.a húgomnál a meggyfát csúnyán levágták,még szerencse,hogy jó szomszédja van,az övével együtt elvitte,majd eltüzeli.
48. Channa* (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 13:22

Én pontos megoldást írtam😉


Ha már jól megmetszik a fát, már nem fog olyan sok hullani a részedre. Ha esetleg otthon vagy, akkor kérheted, hogy a te oldaladat jobban vágják meg.


Azt hiszem, hogy a kivágást is lehet kérni. Én azt nem akartam, mert ami ág belóg a kertünkbe én leszoktam vágni, illetve a járdánál is, ami túl alacsonyan van és akadályozza a közlekedést, valamint azokat az ágakat, amiket elérek és van rajta termés, mert azokat fújja a szél és nem győzöm kihúzogatni a kertemből, ahogy kinőnek. Nálunk 2 hatalmas juharfa van, rengetek terméssel....



Ja, a fa gallyazás kérés ügyfélkapun keresztül megy, azaz, ha a linken rákattintasz az elektronikus ügyintézésre, akkor odairányít.

A mit kell tennie alatt, leírják, hogy miket kell kiválasztani, ami után leírhatod, hogy gallyazást, esetleg kivágást, és megindokolod.

47. libikóka (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 13:16
Hát tulajdonképp ez,,meg amit Channa írt.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Libikóka)
2023. jún. 5. 13:11
Igen, azt hiszem, ez lesz. Csak reméltem, hátha valaki pontosabban tudja, mi ilyenkor a megoldás.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. jún. 5. 13:09
Köszönöm!
44. libikóka (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 13:06
Mégis csak az lesz a megoldás hogy szólsz a jegyzőnek,,vagy ha városi rész az önkormányzatnál kérhetsz engedélyt a metszésre.
2023. jún. 5. 13:05

Pont nem rég kezdtem intézni egy hasonlót.

Bár én nem azért, mert takarítanom kell, hanem inkább a házunk miatt, ugyan is már hatalmasok a fák és a tetőnkre is rálógnak, így tartok tőle, hogy rá is dőlhet egy nagyobb szél miatt és javítani kell a tetőnket.


És persze, kicsit a takarítás is, mert erről a fáról, ahogy hullik a levél és a termés, tele lesz mindig az elég magason lévő csatornánk.


Én itt: [link] intéztem.


Ez ugye a mi kerületünk honlapja, amit azért csatolok be, hogy lásd, mit kell kiválasztani, stb.


Tehát, én kb. 2 hete küldtem el itt a kérésemet és már kaptunk választ, hogy kb. 1 hónapon belül jönnek e elvégzik a gallyazást.

2023. jún. 5. 13:01
Köszi, van valami ilyen. Mivel a gyümölcs szétloccsan rajta, ha leveszem, a ruhám is és a kocsi csomatartója is koszos lesz. Hosszú távon nem megoldás, sajnos.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Főnix3)
2023. jún. 5. 12:58

Igen, jó szomszéd vagyok. Nem szoktam forrongani, de mások ak nekiesni sem, ha tanácsot kérnek.

Csupán csak feltettem egy kérdést, amit szeretnék megoldani békésen.

Ezzel a szomszéddal mi vagyunk az egyetlenek, akik még beszélnek az utcából, pontosan azért, mert a szomszédunk.

Ennyit adaléknak a természetem megfejtéséhez.

40. Főnix3 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 12:54

Mivel a mi kocsin is bírja, igen, azt gondolom, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását!

Nagyon indulatos vagy,gondolom benned nincs hiba,biztos jó szomszéd lehetsz! Hagylak is forrongni tovább!


Viszont tiszta szívből kívánok minden jót és sok sikert a jövőben!

2023. jún. 5. 12:52
38. libikóka (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 12:50

Ahány hely annyi szokás vagy paragrafus,,nekem két tuja van a ház előtt,,kicsit belógtak a gyalogútra amit falu lévén kb. senki nem használ.

Egyik hétvégén arra értünk,hogy járda felőli részét alaposan lenyirbálták "csak"csúnya lett.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Főnix3)
2023. jún. 5. 12:46

Látatlanban megitelted, hogy nem zömődik el a szűrő, és semmi baja nem lehet a kocsinak. Csak csendben mondom, hogy a múlt heten szedte szét a szerelő a szűrőt, és ma vettem új hátsó ablaktörlőt. Mindkettő a lehullott ragacstól ment tönkre.

De biztos úgy van, ahogy te látatlanban megítélted.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2023. jún. 5. 12:42
Ha csak a füvet kellene takarítani utána, nem lenne gond, meg sem szólalnék. Mert nem ér annyit, hogy szóljak neki.
35. Főnix3 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 12:41

Ha ismernél, tudnád nem ítélkezem!

Viszont biztos, hogy kicsit túl reagálod!

Elmondtam a véleményem, mert kérdezted,még ha számodra nem is használható. Hisz a kommunikáció nem opció ezek szerint.

Én is lelőném az összes sirályt szívem szerint, mert állandóan összeszarják a kocsinkat,és az nem akkora kaksi, mint a galambé. De miután kinyírtam fantáziámban a dögöket, csak leslagozom a kocsit és csókolom. Nem hagyom, hogy ez miatt mérgelődjek. A szomszédom tojással eteti őket,de annyira azért nem zavar, hogy ez vitát szítson köztünk. Élj és élni hagyj!

34. b9e097a9f6 (válaszként erre: 22. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 5. 12:40

Ültess! :)

Gyerekkoromban a házunk mögött volt egy hatalmas telek, ami hozzánk tartozott. Tele volt fenyővel. Nem tudom pontosan, hogy milyen fajták lehettek. Most van egy ezüstöm, ahhoz hasonlítottak, csak zöldebbek és kisebbek, és nem is nőttek egy bizonyos magasságnál nagyobbra. Volt belőlük vagy 30 darab. Sosem vágattuk ki őket. Pár éve eladták a szüleim a házat és a telket, de csak remélem, hogy még tökéletesen érzik magukat az új tulajdonossal.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Alnisa)
2023. jún. 5. 12:38

Kösz, imádom a természetet, és van róla fogalmam, mit jelent. Te honnan veszed az ellenkezőjét?

De ez nem jelenti azt, hogy a szomszéd mocskát takaritsam nap mint nap. Azt sem jelenti, hogy tegyem tönkre az autómat, mert ő ész nélkül teleültette az utcát gyümölcsfával, amit aztán nem gondoz.

Csak jelzem, évek óta nem szedi le a gyümölcsöt sem, az ott rohad, ahova hullik, a levelek szintén. Kb évszakonként 1x összeszedi zsákba.

Én meg naponta kotrom le a kocsiról.

32. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Főnix3)
2023. jún. 5. 12:34
én kedveltem a szomszédomat,de az összes levelét ide fújta a szél.már hajolni sem tudok.míg élt az öreg szépen össze gereblyélte.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2023. jún. 5. 12:32
Igen, mi is kérdeztük már őket, nem tehetik, megbüntetik őket is.
30. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 12:31
az önkormányzat dolgozói sem jönnek be,egyszer kértem,hogy húzzanak ki egy nagy ágat.azt mondták nem tehetik.
2023. jún. 5. 12:28
Nálunk nincs lebetonozva
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2023. jún. 5. 12:27

Nem akarom én kivágatni. Csak a kocsiz kímélni. Minden nap úgy néz ki, mintha egy tróger banda autója lenne, amit isten tidja, hol koszoltak igy össze.

Ha levágom az ágakat, nekem fog esni, mert neki "jogai vannak".

Majd megéreklődöm, mit tehetek az önkotmányzatnál.

Kijönni levágni ágakat kérésre nem fognak, azt tudom. Csak a vezetékek körül vágnak, a többi nem a hatáskörük.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook