Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hat nap telt el és már sokkal gazdagabb vagyok! fórum

Hat nap telt el és már sokkal gazdagabb vagyok! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hat nap telt el és már sokkal gazdagabb vagyok!

1 2 3 4 5
2009. aug. 10. 19:57
Hm...Nagyon jó a cikk!Mostanában csak döcög a szekerem,mintha az élet csupa kátyú lenne.Tényleg jó lehet az a könyv!Azt nem írtad mi a címe!Ki Írta?Hol lehet beszerezni?Segíts kérlek, hogy én is kipróbálhassam!
55. Holly (válaszként erre: 54. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 17:09

Hát ezesetben kívánom neked, hogy minél többször tudj pozitív lenni :)

Igazad van, változtatni csak az tud, akinek igénye van a változtatásra. Aki elégedett a sorsával, életével, az gondolom boldog, hogy amit szeretne, azt többé kevésbé már elérte (nem csak tárgyi dolgokra gondolok).

Én is észrevettem, hogy általános a panaszkodás, én nem is szeretem ha valaki csak panaszkodik, de semmit nem tesz, hogy az élete változzon. Én mindennek tudok örülni, és hálás vagyok mindazért amit elértem eddig az életemben. Hiábavalóságokat valóban értelmetlen hajszolni: különbözőek vagyunk, mások az álmaink, vágyaink. De teljesen igazat adok neked abban, hogy amíg nem tudunk örülni és nem tudjuk értékelni azokat az apró (vagy nem is olyan apró) dolgokat, örömöket, amik megadattak, pont a lényeg veszik el. Hiszen többnyire nem a cél a fontos, hanem az oda vezető út.

54. 00346cf747 (válaszként erre: 53. - Holly)
2009. aug. 10. 16:56

Sajnos, nem vagyok mindig pozitív :(

Inkább reális életcélokat tűzök ki, és ezeket próbálom megvalósítani, valamint ismerem a saját korlátaimat. Valószínűleg át lehet ezeket is törni, de nincs rá igazán igény. Az az érzésem, hogy nem lehet mindenki topon, minden tekintetben kielégítve, kicsit hasonlít ez a piramisjátékokhoz, ahol kellenek "alsó emberek" is. Így van egyensúlyban a társadalom, főleg anyagiak vonatkozásában. A magánélet más, hiszen itt is eltérő az a nívó, amitől már boldogok lehetünk. Van, akinek elegendő az egészség, másoknak, hogy szeressék őket, vagy kedvelt munkájuk lehessen. Ha az ember évtizedekig élt egy bizonyos körülményben, valószínűleg megfelel neki - kivételes itt a bántalmazás, a menekülési lehetőség hiánya.

Abban látok problémát, hogy nálunk általánossá vált a panaszkodás, napi kis örömök fölötti átsiklás, hiábavalóságok hajhászása. S ha ilyenekké válunk, nincs az a cél, amelynek elérése után kielégítettek lehetnénk.

53. Holly (válaszként erre: 48. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 14:32

Igazad van, ennyi a titok. Sajnos az emberek többsége nem így gondolkodik. Van, akinek "zsigerből" megy a pozitív hozzáállás, mint ahogy valószínűleg neked is, de ez csoport a kisebb. A többieknek a "beprogramozás", az hogy tudatosan pozitívan gondolkodnak megadhatja azt a pluszt az életben, amivel te már rendelkezel.

Az orvostudomány egy eszköz a gyógyításra, remekül megfér a pozitív gondolkodás mellett. Nem egy ismerősöm dolgozik az egészségügyben, így sok olyan esetről tudok, ahol a gyógyulni akarás hozta meg az áttörést. Azok a betegek, akik feladják, akik nem akarnak meggyógyulni, vagy nem hiszik, hogy meggyógyulhatnak, sokkal rosszabb esélyekkel indulnak. Nem titok senki előtt, hogy a placebo hatás működik, és hogy az emberi elmének mekkora hatalmas ereje van, hogy a test folyamatait szabályozza, megváltoztassa.

A gyerekekre visszatérve, a féltő szeretet számomra nem mindig pozitív. Hallottam anyukákat 10-szer elmondani félóra alatt, hogy "Mindjárt elesel", "Megütöd magad", "Bevered a fejed", stb. Azt hiszem nem kell sorolnom, tudod mire gondolok. Aztán miután a gyyerek elesett, jön a "hiszen pont ezt mondtam", "én szóltam, hogy így lesz" stb. reagálás. Ha ez a féltő szeretet, akkor én "csak" szeretem a kislányom a féltő nélkül. A gyerekek betegsége pedig sokszor visszavezethető a család helyzetére, problémáira, a szülők hozzáállására.

És a nézőponhoz, amit a végén írtam: tényleg nem kell mindenkinek elolvasnia a könyvet, hogy megváltozzon a nézőpontjuk. De van akiknek igen. És nekik íródott a könyv. Ha csak egy dolog pozitívan megváltozik az életükben, szerintem már megérte. Szerinted nem?

52. babapiskotaa (válaszként erre: 48. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 13:54
A gyerekeken én is gondolkodtam már. 2 egészséges pici anyukája vagyok. Soha meg sem fordult a fejemben, hogy bármi betegséget elkaphatnának. A gyerekorvosunk csak a védőoltáskor látja őket. Szerencsések a gének :)))
51. cickány64 (válaszként erre: 48. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 13:54
én teljesen szkeptikus vagyok minden ilyen hókusz-pókuszban.de a "behúzásban" van valami.a lényeg,szerintem,hogy ne akarjunk semmit görcsölve.bizonyított tény.hogy a hipohonderek előbb-utóbb produkálnak megfogható betegségeket is.miért ne lehetne ez fordítva is?
50. babapiskotaa (válaszként erre: 47. - Dyewittness)
2009. aug. 10. 13:49

Gyönyörű a kislányod, gratuálok hozzá! Köszönöm, hogy megosztottad velünk gondolataidat :)

Azért van egy "isteni" megérzésem: Anyagi gondjaid vannak...

49. cickány64 (válaszként erre: 47. - Dyewittness)
2009. aug. 10. 13:49
szerintem ennél több nem is kell!van munkád,amit egyre kevesebben mondhatnak el magukról,mégha 12 órás is,és van életed értelme, a pici lányod.és gondolom egy csodás feleséged,aki ehhez a hátteret biztosítja.boldog ember!!!
48. 00346cf747 (válaszként erre: 42. - Holly)
2009. aug. 10. 13:47

Kenyerem javát már megettem, de náthán kívül semmi bajom nem volt, különösebb "beprogramozás" nélkül. Csak annyi a titok, hogy azt gondolom, mi bajom lehetne, és valószínűleg elegendő is.

Ha ez ilyen egyszerű, akkor nincs szükség az orvostudományra? Gyermekosztályok dugig vannak kis betegekkel, kétlem, hogy szüleik féltő szeretete rontást hozna rájuk.

"Én jobb szeretek tenni valamit azért, hogy a dolgok jobban mennyenek, mint sem megmagyarázni, hogy a dolgok miért nem mehetnek jobban." - nem mindenkinek kell ehhez könyveket elolvasnia :)

2009. aug. 10. 13:27
Egyébként nekem most nem az anyagi számít, hanem az, hogy a családomhoz hazamehetek munka után és várnak rám. Láthatom minden nap, hogyan fejlődik az 1 hónapos kislányom. Ehhez nem kell könyvet vennem.
46. dyewittness (válaszként erre: 36. - Mrs. Lovett)
2009. aug. 10. 13:26
Egy ilyen embert mutass, aki a semmiből a saját erejéből lett naggyá és nem segített neki senki. Igazad van. megvilágosodtam én is és megírom a történetét. Megveszed? Abból tuti meggazdagodnék :D
45. ae0bfddd7a (válaszként erre: 44. - A106211d56)
2009. aug. 10. 10:39
Szia! Megveszem az általad ajánlott könyvet!Én egy nagyon kellemetlen betegséget akarok leküzdeni a könyvekben leirtak segitségével.
2009. aug. 10. 10:21

Sok-sok jó könyvet találtok e témáról a

www.edesviz.hu könyvkiadó oldalán...

Ajánlom mindenkinek,aki nyitott az önfejlesztésre:

Dr.Venice Bloodworth; Kulcs Önmagadhoz c.könyvét..

A titok után kiváló olvasmány...

2009. aug. 10. 10:06
Az a bizonyos könyv nekem is megvan Rhonda Byrne-től,cime The Secret-A titok.A valaha élt legnagyobb tanitók mondták,hogy a vonzás törvénye az univerzum leghatalmasabb törvénye.Minden amit az életben megtapasztalsz,te magad vonzottál be,mégpedig az elmédben megjelenő képek,és gondolataid által.Bármi is történjen a fejedben,az előbb-utóbb az életedben is megjelenik.Minden gondolatod valóság,igazi hatalom!
42. Holly (válaszként erre: 19. - 00346cf747)
2009. aug. 10. 09:56

A rossz dolgok nem csak úgy történhetnek velünk, hogy nagyon koncentrálunk rá, vagy félünk tőle stb. A hölgy, akiről írtál, hogy alternatív módokon próbált meggyógyulni, nem tett mást, mint hogy a betegségére irányította a figyelmét nap mint nap, gyógyulás címszóval :(

Néha a rossz dolgoknak meg kell történnie, hogy jobb legyen utána, de ez csak később derül ki, amikor - néha évekkel később - összefüggéseiben látod a dolgokat.

Én 28 éves vagyok most, van egy gyönyörű kislányom és egy fantasztikus párom. Ahhoz, hogy eljussak ide, a poklon keresztül vezetett az út. 4-szer volt mélyvénás trombózisom, volt tüdőembóliám tüdő és mellhártya gyulladással, elveszíettem 3 kisbabát, és 3-szor voltam életveszlyes állapotban a terhességeim után. Évek kellettek, hogy rájöjjek, ezt mind én húztam be magamnak egy jóval korábbi döntésemmel/vágyammal. A kórházban a 3. terhesség után azt mondták, ne is próbálkozzak több babával, mert minden terhességem korábban és korábban fog véget érni, és én egyre rosszabb állapotba kerülök, mígnem a vesém és a mája leáll.

Évekkel később elváltam a férjemtől, és innen kezdődött a felfelé ívelés az életemben. Ma a kislányom 3 éves, a párom fantasztikus, van egy jólműködő vállalkozásom, építkezek, és ezenkívül még rengeteg jó dolog történik velem, ami még ha apróság is, nagyon fel tud dobni, mert TUDOM, hogy én okozom, és nem a körülmények rabja vagyok.

Én jobb szeretek tenni valamit azért, hogy a dolgok jobban mennyenek, mint sem megmagyarázni, hogy a dolgok miért nem mehetnek jobban. És ezt a hozzáállást javaslom bárkinek, aki szeretné, hogy az élete pozitívan változzon.

41. Holly (válaszként erre: 34. - Dyewittness)
2009. aug. 10. 09:44

Szia,

mivel én már jó ideje használom ezt, álljon itt néhány dolog, helyesbítés képp:

1. Ez azoknak való akik AKARNAK valamit kezdeni magukkal.

2. Én amellett alkalmazom, hogy több, mint napi 12 órát dolgozok. Pozitívan gondolkodni, vagy rájönni, mit szeretnél az életben, az nem napi két óra. Ahhoz, hogy végig gondold mit szeretnél az élettől, néha elegendő idő az, amit a zuhany alatt töltesz. A könyv egyébként 1-2 nap alatt kiolvasható.

3. Ha van időd ilyen fórumokba beírni a véleményed, akkor lenne időd bármi mással is foglalkozni, amit szeretnél. Ez csak rajtad áll...

40. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - Cickány64)
2009. aug. 10. 09:28
hol van ilyen oktatás, ahol ingyen oktatják az embereket? mert gondolom ez a fickó nem pénzért adta a tudását....... ;)
39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - Babapiskotaa)
2009. aug. 10. 09:27

:))

te aztán tényleg alaposan áttanulmányoztad azt a könyvet :o))


"semmilyen jótéteményt és semmilyen szerencse nem segít azon, aki nem cselekszik"


:)

2009. aug. 10. 06:06
túl sok könyvet ne vegyetek,mert egyszer voltam egy ilyen "oktatáson" és ott azt mondták,hogy ezek ből a könyvekből,tehát az eladott béldányszámból lettek gazdagok akik irták,nem a tartalmától! Titkot viszont én is letöltöttem és meg fogom nézni!MINDENKINEK SOK SIKERT ÉS POZITÍV GONDOLKODÁST!
37. babapiskotaa (válaszként erre: 34. - Dyewittness)
2009. aug. 9. 21:17

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a gondolataidat.

Régebben talán én is hevesen bólogattam volna. Ma már izgatottan várom a holnapi napot!

Csak hogy idézzek:" inkább legyek hóbortos és gazdag , mint belevaló fickó, de szegény"

Persze eszem ágába sincs senkit meggyőzni, a cikket csak azért írtam, hogy ha valaki hasonlóképpen szeretné megtalálni a kiutat akkor talán segíthet neki.

36. Mrs. Lovett (válaszként erre: 34. - Dyewittness)
2009. aug. 9. 20:26

"Ez is csak azoknak való, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal."


Pff... hát azoknak biztos nem, akik eleve így állnak hozzá. Attól még nem kéne leszólni azokat, akik sikereket érnek el vele...

35. matyi78 (válaszként erre: 34. - Dyewittness)
2009. aug. 9. 20:21
...gondold újra, különben benne fogsz ragadni az önsajnálat és a másokra hárítás csapdájában. Neked lenne könnyebb, és semmibe sem kerül, csak újra kell gondolni mindent. Nem mondom hogy egyszerű, én azthiszem jó úton haladok.
2009. aug. 9. 20:14
Amikor napi 12 órát melózol, hogy eltartsd a családodat, akkor nincs időd ilyenekkel foglalkozni, mert az jár a fejedben, hogy holnap milyen marhaságot talál ki a főnök. Ez is csak azoknak való, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal. Hiába gondolok én erősen arra, hogy baromi gazdag leszek, ha munkát találni is alig lehet. Ez paradoxon.
2009. aug. 9. 20:13

Ha érdekelnek benneteket hasonló könyvek, amelyek segítségével sokkal jobban átláthatjuk mindazt ami körülöttünk volt van és lesz (csak többnyire lehajtott fejjel és vakon rágjuk a körmünket a gondjainkon) akkor ajánlhatom még: A karmának nincs humorérzéke, valamint a Tisztánlátó fiú (ez is a megismerni vágyott ismeretlen egy részét mutatja be) valamint a Titok könyvet. Én is most kezdem építeni magam, igényem van rá, ilyet eddig még nem éreztem, hogy éhezem arra, hogy minél többet tudjak arról amire többek csak legyintenek. Egyszerűbb nem foglalkozni azzal, hogy bennünk a változás kulcsa ás másra hárítani...de ez egy meddő út. Az erő bennünk van :)


Ajánlom még Müller Pétert is!!!!!!!

2009. aug. 9. 18:50
Gratulálok babapiskótaa a sikeredhez:)Meséld majd el a többi apró sikeredet is,ezzel erősítve másokat is hitükben.
2009. aug. 9. 18:27
Köszi, hogy beírtad! Pontosan erre gondoltam, már sok jót hallottam róla. Meg is rendeltem. Remélem, nekem is bejön....:)
30. babapiskotaa (válaszként erre: 24. - 6190a5cfb4)
2009. aug. 9. 17:35

Sziasztok!


Csak most értünk haza, családi programon voltunk a gyerekekkel. A könyv címe: T. Harv Eker- A miliomos elme titkai. (remélem le szabad itt írni)

Köszönöm a sok pozitív visszajelzést, remélem hamarosan mások is hasonló történeteket fognak itt mesélni. A titok is remek könyv, melegen ajánlom :) Ez a könyv ( a miliomos elme ) gyakorlatias,érthető és megdöbbentő felismeréseket hoz!

29. Csalfa
2009. aug. 9. 17:09
Sziasztok! Csak egy szuper könyvet szeretnék Nektek ajánlani,ami hasonló,mint a Titok! A cime: Gyógyitás az Angyalokkal! Nem hittem az ilyenekben,de miota elolvastam,alkalmazom,és bevált! :-)))
28. winny (válaszként erre: 26. - 00346cf747)
2009. aug. 9. 17:06

Miért is halt meg?

Nem bízott önmagában=műtétek!

Nem válalta a kemot?Igaza van az maga is rákkeltő!

Őszintén sajnálom és nyugodjék békében!

27. winny
2009. aug. 9. 17:04

Remek!

Megnéztem egy pár videót:)Jobb lett a hangulatom!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook