Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hat nap telt el és már sokkal gazdagabb vagyok! fórum

Hat nap telt el és már sokkal gazdagabb vagyok! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hat nap telt el és már sokkal gazdagabb vagyok!

1 2 3 4 5
2009. aug. 18. 08:18

nem hiszi el, amíg nem győződik meg róla és nem érti meg. .......ezt írtad. :)


Olyan sok minden van körülöttünk, ami működik, de nem értjük.....bocsánat, nem értem. Lehet, más érti, csak én vagyok "szellemileg lejjebb levő szinten".....sorolhatnám, de attól még elfogadom, tudomásul veszem.

85. emagdi (válaszként erre: 84. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 17. 22:15

de miért, szerintem teljesen igaza van, hogy nem hiszi el, amíg nem győződik meg róla és nem érti meg.

látni olyan sokmindent látunk, az alapján tényleg nem jó következtetéseket levonni.


főleg egy ilyennél, ami leginkább egy bűvésztrükkre hasonlít.

84. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 83. - Emagdi)
2009. aug. 17. 22:10

na pont tőled nem számítottam erre a megjegyzésre.

én is nagyon bírom a képernyős-vágót, a nem képernyőstől viszont hidegrázást kapok.

83. emagdi (válaszként erre: 82. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 17. 22:06

azért ha rosszmájú lennék én egyből megjegyezném erre, hogy a bűvészek is sokmindent tudnak, és azt sem mondod meg hogy csinálják, holott az orrod előtt történik:))

de nem vagyok rosszámájú (még:))


én amúgy bírom a vágót, teljesen jó fej.

82. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 81. - 00346cf747)
2009. aug. 17. 21:45

igen, ez az egész dolog egészen szubjektív. és az nagyon jó, hogy szkeptikus vagy. butaság elhinni bármit csak azért, mert más azt mondja, hogy így van. ez igaz pro vagy kontra. én úgy voltam vele, lássuk, mi van, ha mégis igaz. az idő akkor is telik, a dolgok múlnak, ha mereven tagadom, meg akkor is, ha megengedem, hogy megmutatkozzon, ha akar.

nekem akart :)))


ami a szkeptikusokat illeti: a ** nagymestere Petrezselyen József egyszer megmutatta Vágó Istvánnak, hogyan változtatja a gyertya lángjának méretét pusztán az energiájával. kb. három méterre ültek mindketten a gyertyától. idegenkezűség kizárva :)). Vágó sokáig vizsgálgatta a gyertyát utána, kereste, hol a turpisság, de nem találta. A végén azt mondta, igen, láttam, de akkor sem hiszem.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
81. 00346cf747 (válaszként erre: 80. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 17. 21:34

Nem zárja ki egymást, l. szkeptikusok társasága :)

Most nincs időm szemezni, de biztosan írnak jó csemegét, amit észérvvel cáfolni nem lehet, csakis szubjektív példával.

80. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 69. - 00346cf747)
2009. aug. 17. 21:24
ez a két szó még a szótár szerint sem jelenti ugyanazt :))
79. 00346cf747 (válaszként erre: 72. - Eddit)
2009. aug. 17. 18:39
Megnéztem a könyvet, kölcsönadta valaki, a 30. oldal tájékán elaludtam :(
78. a26b2a1b7e (válaszként erre: 77. - Eddit)
2009. aug. 17. 17:22

Persze, hogy kétség nem fért hozzá, mivel az én gyerekem után nekem jár a GYES, ki másé lenne, ha nem az ENYÉM????? :)

Nem is az volt a kérdés, hogy az enyém-e az az összeg, vagy, hogy megkapom-e, hanem az, hogy mikor kapom meg.

Mármint, ha a GYES összegére gondolsz, amit egy héttel az igényem beadása után kaptam meg...


Ha arra gondolsz, hogy pl. diákhitel kedvezménnyel is jobban fogok állni anyagilag, azt nem tudtam előre, hogy van ilyen lehetőség. Csak ma tudtam meg.


Sőt, mondok valami kicsit paradoxon dolgot. Kb. fél órája, hogy elment tőlünk a rendőrség. Nyomszakérteni voltak, mivel ismét betörtek hozzánk, és elloptak 11 ezer forintot, meg néhány DVD-t.

Ez ugyebár azt jelentené, hogy elvesztettem 11 ezer forintot, + néhány DVD-t ugye?

De nekem most nem azt jelenti, hanem azt, hogy most már hiszek abban, hogy vissza fogjuk kapni kártérítésként a legutóbbi ellopott pénzt is, meg ezt a 11 ezret is majd.

Méghozzá azért, mert most sikerült egy-két egész jó nyomot is rögzíteni a nyomszakértőnek (ez legutóbb nem történt meg, mivel 3 nap eltelt a rablás után, csak akkor vettem észre, mert addig nem néztük a pénzt...), és azt mondták a rendőrök, hogy már tudják személy szerint, hogy kit keresnek. Elég jellegzetes a módszere, és nálunk pl. mind a kétszer nekiállt DVD-t nézegetni, mert mindig benne hagyott egy-egy DVD-t, a lejátszóban, amit nem mi néztünk, és a rablás után kerültek oda, és mindig ugyanakkor jön, amikor én bölcsibe viszem a fiamat reggel.

Eddig csak azért nem tudták elkapni, mert nem tudták rábizonyítani, mert csak közvetett bizonyítékok voltak, de most már két szomszédom is tudta azonosítani fényképről, illetve a mostani rablással ujjlenyomatok is vannak már ellene.


Úgyhogy, bár kiraboltak már ebben a hónapban minket másodjára, de most mégis még ebben is pozitívumokat találok :)

De komolyan :)


És máris kezdem köszönni, hogy megkapom azt a pénzt, amit ellopott tőlünk. Jó, mert egy összegben fogja kifizetni a rendőrség pont akkor, amikor a leginkább szükségünk lesz rá.

Nem mondtak ilyet, de én tudom. Egészen biztosan érzem, és hiszek ebben az érzésben.


De ezzel együtt is érzem, hogy ezen kívül is lesznek még bevételeink. Mert most már beengedem a pénzt az életünkbe. Eddig gyakorlatilag elutasító voltam a pénzzel, és bármiféle bőséggel kapcsolatban. Most pedig úgy döntöttem, hogy változtatok magamon, és beengedem az életembe a bőséget :)

És tényleg csak ennyi a titka :)

77. eddit (válaszként erre: 66. - A26b2a1b7e)
2009. aug. 17. 15:03
Amikor megköszönted, el tudtad érni valóban azt az állapotot, amikor már kétség sem fért ahhoz, hogy ez az összeg valóban a TIÉD?????? O_O
76. eddit (válaszként erre: 74. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 17. 14:48
Jujjj:) Tényleg! Dehát semmivel sem írtam többet, mint az előttem szólók :S
75. b2076ec79b (válaszként erre: 73. - Eddit)
2009. aug. 17. 14:45

igen, de közben a közzétett linken elkezdtem olvasni :) Bár nem tudom az a komplett könyv-e...

Kerestem egy online könyváruházban, de nagyon sok találatot adott, ezért kérem a szerző nevét

74. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 73. - Eddit)
2009. aug. 17. 14:38
ne reklámozd, mert szétver a Hoxa :))
73. eddit (válaszként erre: 71. - B2076ec79b)
2009. aug. 17. 14:35
A titok érdekel? Az is megvan.
72. eddit (válaszként erre: 69. - 00346cf747)
2009. aug. 17. 14:33
Sok mindenben igazat adok, de picit lehetnél nyitottabb, nem?
2009. aug. 17. 14:33

sziasztok!


Olvastam a másik fórumot is és már egyre kiváncsibb vagyok :)) Valaki megmondaná a pontos címét, illetve szerzőjét a könyvnek?

(ha reklámnak minősül jó privátban is)

Köszönöm

70. eddit
2009. aug. 17. 14:33
Megtaláltam a milliomos elme könyvet pdf-ben, akinek kell, szóljon.:)
69. 00346cf747 (válaszként erre: 68. - Eddit)
2009. aug. 17. 14:22
Szkeptikus, azaz objektív :)
68. eddit (válaszként erre: 26. - 00346cf747)
2009. aug. 17. 14:17
Visszaolvastam az egész eddigi hszt-t..Én szkeptikus vagyok, ez biztos.....De te még engem is felülmúlsz :P
67. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 65. - Klenca)
2009. aug. 17. 10:37
Biztos lehetsz benne :DDD te megteszed, ami tőled telik, a másik felét megkapod. megoldottál te már ennél nehezebb szituációkat is ;)
2009. aug. 17. 10:30

Én nem olvastam a könyvet, de felkeltettétek az érdeklődésemet a Titok című filmmel kapcsolatban, úgyhogy azt megnéztem egy héttel ezelőtt.


Azután elhatároztam, hogy majd megcsinálom a hálalistát, meg igyekszem aszerint rendezni a gondolataimat, ahogy a filmben javasolják, bár elég sok esetben egyébként is úgy szoktam, és tényleg be is vonzottam már korábban is dolgokat, csak most az egészet sokkal tudatosabban csinálom majd.

Szóval ezt elhatároztam, de a listám nem készült még el, mert valahogy mindig akadt mindenféle elintéznivalóm, és úgy éreztem, hogy nincs időm most erre.

Viszont azóta reggelente amikor a fiamat a bölcsibe viszem, biciklizés közben köszönetet mondok azokért a dolgokért, amik már az életemben vannak kézzel foghatóan, és kipróbálásdiból elkezdtem egy-két olyan dologért is köszönetet mondani, ami még nincs meg.


Az egyik ilyen példa az a pénz. Köszönetet mondtam, hogy elegendő pénzem van minden álmom megvalósításához. Majd még konkrétabban köszönetet mondtam azért is, hogy ilyen hamar átutalta visszamenőleg másfél hónapra a GYES-em összegét a MÁK.

Pontosan aznap adtam postára a GYES iránti igényemet, amikor a titok című filmet láttam, azaz 08.10-én, és még aznap elkezdtem köszönetet mondani azért, hogy ilyen gyorsan meg is kaptam. Próbáltam beleélni magam, hogy már ott is van a számlámon a pénz, próbáltam elképzelni az örömöt és a megkönnyebbülést, hogy abból végre ki tudom majd fizetni a diákhitel tartozásomat, és az elmaradt gázszámlát is.


Pénteken 08.14-én beteg lettem. Valószínűleg elkaptam a kisfiamtól a torokgyulladásos vírust, amiből Ő éppen kigyógyult. Szóval reggel elvittem bölcsibe, de már alig bírtam tekerni a biciklit, mert addigra már 38,5 volt a lázam. Mire hazaértem, csak beestem az ágyba, és aludtam. Egész délelőtt aludtam. Valamikor fél egy táján ébredtem fel, és vettem észre, hogy még mindig lázas vagyok. Addigra már 39,9 volt a lázam, úgyhogy bevettem egy lázcsillapítót, és felhívtam a férjem, hogy inkább Ő menjen a bölcsibe a picúrért, ha hazaért a munkából (én majd csak szeptemberben kezdek dolgozni, most még a GYED alatt felgyűlt szabadságomat töltöm, miközben a picúrom beszokik a bölcsibe).

Ezután visszaestem aludni. Nyomtam az ágyat egész pénteken, és egész szombaton. Alig bírtam kivánszorogni a WC-re is, kettesével-hármasával szedtem a lázcsillapítót, majd elkezdtem beszedni a korábbról megmaradt fél doboz Semicillint (tudom, hogy nem szabad ilyet csinálni, de én csinálok, ha úgy ítélem meg, hogy szükséges, ha meg úgy ítélem meg, akkor előfordul, hogy a felírt gyógyszereket csak kiváltom, és nem szedem be, hanem elteszem olyan időkre, amikor úgy érzem, hogy tényleg szednem kéne... tudom, hogy nagyon csúnya dolog, de nálam ez válik be...).


Lényeg a lényeg, hogy lázasan feküdtem két napig kevés kába ébrenlét és sok alvás mellett. Ezalatt rengeteg érdekes álmom volt, és még több, még érdekesebb gondolataim. Volt időm azon filózni, hogy mit szeretnék csinálni, milyen munka tenne boldoggá, milyen házban szeretnék lakni, hogyan szeretném átalakítani a házunkat úgy, hogy álmaim háza váljon belőle. Gondolatban már át is alakítottam, körbejártam, használtam az újonnan épített helyiségeket stb.

Elképzeltem egy csomó mindent még, amit szeretnék, és sok megoldási lehetőség is eszembe jutott. És mindvégig hálás voltam azért, hogy kaptam egy kis lehetőséget arra, hogy átgondoljam a további életemet és az álmaim megvalósításához szükséges lépéseket.

Persze, közben lázas voltam, beteg voltam, és nem voltam túl jó kedvemben persze, de igyekeztem a pozitívumokat keresni ebben a helyzetben.

Végül szombaton este, amikor megint felszökött a lázam 39,9-re a folyamatos lázcsillapítózás, és az antibiotikum ellenére is, akkor úgy döntöttem, hogy elég volt, most már egészségesre gondolom magam.

Úgyhogy leültem szépen a tévé elé (persze jó vastag, bélelt szabadidőruhában, meg két pokróccal körbetekerve, mert annyira fáztam...), és azt mondtam magamban: "Köszönöm, hogy megnézhetem azokat a filmeket, amiket az utóbbi időben nem sikerült időhiány miatt megnéznem, és köszönöm, hogy közben meggyógyulok".

Majd szépen kortyolgattam a teámat, és háromóránként bevettem egy-két lázcsillapítót, attól függően, hogy éppen mennyi volt a lázam.


Csodák csodája, leadtak szinte minden filmet aznap este, és éjjel, amiket korábban nem tudtam megnézni, de szerettem volna (pl. Pánikszoba), és a lázam lassan, de folyamatosan csökkenni kezdett. Hajnali két órakor már csak hőemelkedésem volt, úgyhogy akkor lefeküdtem aludni, és közben arra gondoltam, hogy: "Köszönöm, hogy meggyógyultam".

És reggel felébredtem egy deka láz nélkül, és azóta sincs lázam. A férjem meg csak csodálkozott, hogy hogyhogy ilyen hirtelen meggyógyultam. Én meg mondtam Neki, hogy egészségesre gondoltam magam :)


Úgyhogy ezen a sikeremen felbuzdulva még jobban kezdtem koncentrálni arra, hogy megköszönjem, hogy elegendő pénzem és energiám van arra, hogy minden álmom megvalósítsam, és, hogy megköszönjem, hogy ilyen hamar utalták a GYES-emet is, mivel már nagyon kellett a pénz, és nem akartam több felszólító levelet kapni a diákhitelesektől. Persze nem is voltam hajlandó ránézni semmiféle csekkre sem semmi egyébre. Ami csekkek érkeztek, azokat odaadtam a férjemnek, hogy bontsa ki őket, tegye a többi csekk közé, és ne mondja meg, hogy milyen csekk, és mennyit kell fizetni, mert csak akkor foglalkozom velük, ha megérkezik a GYES-em összege visszamenőlegesen.

És közben köszöntem és köszöntem, napjában többször is, hogy megkaptam már, és, hogy milyen jó érzés a pénzügyi biztonság stb.


És erre ma, mi történt? Egy héttel azután, hogy feladtam a levelet a MÁK-nak, azaz, pontosan a mai napon már át is utalták visszamenőleg a másfél havi GYES-emet!!!!

Holott én eredetileg azt gondoltam, hogy ez hónapokig is elhúzódhat (mert nekem a MÁK-os ügyintéző azt mondta telefonon, hogy tekintettel arra, hogy a GYED után kórházban, meg táppénzen voltam, így annak a papírjait meg kell kérniük, úgyhogy ez egy csomó plussz bürokratikus levelezgetés, és emiatt hosszabb ideig tart majd, amíg átutalják), és közben az igényem postára adásától számított egy héten belül már át is utalták az összeget!


Én nem hiszem, hogy ez véletlen, mert nem hiszek a véletlenekben!


Egyszerűen csak idegondoltam azt a pénzt, és egy hét kellett neki, hogy megvalósuljon a kérésem :)


Ó, és még valami: most gyorsan fel is hívtam a diákhitel központot, hogy megmondják, hogy mennyi a pontos összeg, amivel tartozom, gyorsan át is utaltam, és közben megtudtam azt is, hogy a napokban elfogadtak egy olyan törvényt a parlamentben, hogy lehet kérvényezni a törlesztőrészlet mérséklését 24 hónapra. Úgyhogy ezt is megbeszéltem a diákhiteles ügyintéző csajszival, és mondta, hogy ha még ma postára adom az igényemet, akkor szeptembertől már csak a csökkentett részletet (kb. a felét a jelenleginek) kell majd fizetnem, és ne aggódjak az elbíráláson, mert most minden kérvényt elbírálás nélkül és azonnal elfogadnak :)


Úgyhogy gyakorlatilag további pénzt kaptam, hiszen a továbbiakban kevesebbet kell majd fizetnem :)


Úgyhogy én most egy heti kitartó köszöngetés és hála után mondhatom, hogy ez a dolog tényleg működik. Én nagyon lelkesen csináltam, és nagyon beleéltem magam, és úgy érzem, hogy az eredmények önmagukért beszélnek. Nekem legalábbis mindenképpen.


Úgyhogy most megyek, és megköszönöm az új biciklimet is, meg a kisfiam új szobabútorát is, amiket karácsonyra szeretnék materializálni ;)


Mindenkinek hasonló jókat kívánok, és sok hitet, lelkesedést!!!


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, csak nem akartam csak úgy általánosságban írni, mert láttam, hogy korábban volt, aki kérdezte, hogy konkrétan hogyan, és milyen pénzek jönnek, meg ilyesmi, és le akartam írni, hogy nekem most ez hogy jött be. De mondom, ez még csak egy hét termése volt!!!! ;)

65. klenca (válaszként erre: 57. - Babapiskotaa)
2009. aug. 17. 08:14

Ezt a könyvet nem olvastam. Talán csak egy áruházban pár oldalt.


De az biztos, hogy tenni is kell érte.

Én is kirúgtam a biztos talajt a lábam alól, hogy tehessem azt, ami jövedelmezőbb. Remélem megéri a bátorságom.:))

2009. aug. 17. 08:11

Sok érdekesség, igazság van benne, olyasmi, amit magam is tapasztaltam. Még az elején vagyok, és egyre kíváncsibb......

Nekem ezzel az a bajom, hogy a munkahelyemen kívül -nem tudok róla, hogy lenne--nincs más pénzforrásom, az pedig állami cég, nem szokás csak úúúúgy emelgetni a fizetést.....

De nyitott vagyok, és ezt a hozzáállást igyekszem átalakítani...:D :D

63. babapiskotaa (válaszként erre: 62. - 6190a5cfb4)
2009. aug. 15. 06:18
Várom :D
2009. aug. 14. 20:26
Ma kaptam kézhez a könyvet. Olvasom. Aztán ha lesz értelme, beszámolok. Remélem. :D :D
61. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 60. - Krisztinke)
2009. aug. 11. 15:33

Véletlen???....... hmmmmmmmm :o)))

figyelj az ilyen "véletlenek"-re!

60. Krisztinke (válaszként erre: 57. - Babapiskotaa)
2009. aug. 11. 15:21
Hmmmm talán nem véletlen, hogy mostanában sokat találkozom ezzel a címmel??? :)
2009. aug. 11. 13:05
hm én nem olvastam a könyvet és csak mostanában hallottam róla, de én azt hiszem gyerekkorom óta így gondolkodok. Egyszer nagyon szerettem volna egy gofrisütőt XD, gondoltam rá,h milyen fini lesz és erre a nővérem mit hoz haza külföldről: egy gofrisütőt. Mostanában meg egy labrador kutyát akartam, gondoltam rá,h majd sétáltatom...és felhív egy ismerős ,h tud ingyen egy labradort nem kell-e?? és még volt rá több példa is, anyum szokta mondani,h nekem csak kívánnom kell...én nem a pénzre gondoltam,hanem vmire ami tényleg örömet okoz, hát lehet ,h kis dolgokban, nem milliókat kaptam, de nekem bejött ez a gondolkodás, bár a könyvet nem olvastam, nem tudom,h ott pontosan,hogy van :)
58. emrus
2009. aug. 11. 07:14
Nagyon érdekes amit leírtál, de én kíváncsi lennék mondjuk egy év múlva miről számolnál be. Én biztos vagyok benne, hogy sikeres lesz a vállalkozásod, de jó lenne tudni tényleg így lesz-é. Beteszem a cikked a kedvenceim közé és egy év múlva megkereslek, ha még a hoxán leszel.
57. babapiskotaa (válaszként erre: 56. - Ibolya621)
2009. aug. 10. 20:23

A könyv? T. Harv Eker - A miliomos elme titkai.

Én netről rendeltem.

Sok sikert hozzá!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook