Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha Te nagymama vagy és az unokád hozzád akarna költözni, mert nem tetszik neki az otthoni rendszer, mit tennél? fórum

Ha Te nagymama vagy és az unokád hozzád akarna költözni, mert nem tetszik neki az otthoni rendszer, mit tennél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. veledjooo (válaszként erre: 40. - Anyucika3)
2011. febr. 7. 18:27
Nem.
40. anyucika3 (válaszként erre: 39. - Veledjooo)
2011. febr. 7. 18:26

Én is ettől félnék szülőként,hogy rossz vége lenne.

Ha otthon normálisak a körülmények,csak a gyereknek nem tetszenek bizonyos elvárások,hogy felelősségteljesen tisztességesen normálisan éljen,akkor nem jó megoldás a költözés.Mert Ő csak abban bízik,hogy ezáltal olyan dolgokat tehet meg amiket otthon nem,élhet felelőtlenül.Ez nem az érdekeit szolgálja.

Nálatok rendbe jöttek a dolgok?

2011. febr. 7. 18:20

...nos akkor most már...

... én megtettem, megengedtem a 17,5 éves lányomnak, hogy anyukámhoz költözzön, mert itthon rabságban érezte magát, kemény időszak volt az életünkben (amit bizony ő okozott)... nos megengedtem, gondoltam 2-3 hét és itthon lesz, hiszen kényelemben, szeretetben élt.... igen ám, csakhogy engem nem lehetett átverni úton-útfélen, anyukámat igen... és meg is tette... könnyes vége lett, ezt már sokszor leírtam.

Mérhetetlenül bánom, hogy hagytam... ://

38. anyucika3 (válaszként erre: 34. - Border05)
2011. febr. 7. 18:18

Igen,ismerős helyzet.Vannak olyan ismerőseim rokonaim akik ebbe a szituba kerültek.Hát a gyerekeknek nem kis törés volt az életükben,ha az anyjuk nem állt mellettük.

Mi a férjemmel már az elején megbeszéltük ezt.

Én akkor is megmondtam neki,hogy azt nem tudhatjuk,hogy a gyerekünk hogyan fog változni,de én az anyja mindig kitartok mellette legyen bármi.Ha egyszer választásra kényszerülnék,mindig a gyerekeket választanám.Ő egyébként már akkor is azt mondta,hogy a saját kudarcának tekintené,ha a gyerekemmel nem jönne ki,és ebből kifolyólag kenyér törésre kerülne sor,és megértené,hogy mindenképpen mellett döntenék.Nem egyszerűek a gyerekek sem,de akkor is Ő a felnőtt,a gyerekem meg a gyerek.Elsősorban a felnőtteken múlnak a dolgok,az Ő dolguk kezelni a problémákat az adott helyzeteket.

37. Gelka
2011. febr. 7. 18:13
Szerintem sem itt fog a hoxán eldőlni a dolog, de én a családi kupaktanácsot javasolnám: üljön össze apa-anya-gyerek-nagyi, és BESZÉLJÉK meg, kinek mi a problémája, mik az elvárások:a szülőknek a gyerek felé, a gyereknek a szülők felé (mert bizony nekik is van, amiről hajlamosak vagyunk elfeledkezni - pedig mi is voltunk...), illetve a nagyi elvárásai mik a család felé. A legfontosabb, hogy olyan megoldást találjanak, ami mind a 3 félnek megfelel. A mai 18 évesek, sőt az eddigiek, de még az ezutániak is csak papíron felnőttek. Még tizenévesek. Ugyanúgy lázadnak, mint a középiskola elején, de már próbálnak felnőttként gondolkodni. Meg kell mutatni nekik, mi a normális felnőtt gondolkodás, mi a felelős viselkedés.
36. anyucika3 (válaszként erre: 33. - 190124133c)
2011. febr. 7. 18:12
Hát itt csak annyit tudunk meg,amennyit az érintettek leírnak.Ez alapján tudunk véleményt mondani.
35. Lisy50
2011. febr. 7. 18:12

Még mindig jobb ha a nagymamához költözik amíg megoldódnak a gondok, mint hogy menjen a vakvilágba, és ne tudja az ember mi van vele!!!

Lehet hogy a nagyit kívülállónak gondolja, és megtudja vele beszélni a problémáit.Okos szülő ebbe belemegy, ez szerintem úgy is általában átmeneti!!

34. border05 (válaszként erre: 32. - Anyucika3)
2011. febr. 7. 18:05

nem akkor kellett választanom.

akkor már 2 éve ott laktunk az élettársamnál, amikor ennyire tarthatatlan lett a helyzet.

eleinte minden jó volt, folyamatosan romlott meg a viszony

33. 190124133c (válaszként erre: 32. - Anyucika3)
2011. febr. 7. 18:03
Nem szabad belefolyni olyan problémákba,amit csak felszínes ismerünk,borzasztó dolgokat tud az élet produkálni.....
32. anyucika3 (válaszként erre: 29. - Border05)
2011. febr. 7. 18:00

Csakhogy az egy teljesen más szitu,és a gyereknek is más érzés ha a nagymamához azért költözik mert magányos.És az is más,ha anyuka egy pasit választ helyette,mert az választásra kényszeríti.

Én erre gondoltam amikor írtam,hogy ha a férjem azt kérte volna válasszak közte és a gyerekem közt,akkor egyértelműen a gyerekem.Szép egy alak lehetett a volt élettársad:((Nem megbántani akartalak,ne haragudj.

31. 190124133c (válaszként erre: 29. - Border05)
2011. febr. 7. 17:59
Igen,de a Te helyzeted érthető,és azt hiszem mindenkinek a legjobb megoldás volt.
2011. febr. 7. 17:57
Én ugyan nem vagyok nagymama, de voltam olyan unoka, aki átcuccolt a mamához... Regel 6kor a mama bekapcsolta a híradó műsort, majd felrángatott minden redőny és kiporszívozott. Nekem kellett reggelit csomagolnom a suliba, elküldött bevásárolni, minden zuhanyzás után kihipoztatta a kádat...és nála este 9kor takarodó volt... én "hazamenekültem" :)
29. border05 (válaszként erre: 25. - 223cf40dc0)
2011. febr. 7. 17:55

nálunk pont ez a helyzet volt.

egy idegen városban laktunk, a volt élettársamnak teljesen kiszolgáltatott anyagi helyzetben, és apám akkor halt meg.

anyám egyedül maradt, és akkor ezt a megoldást láttam a legjobbnak.

azóta rendeződött a helyzetünk, hárman lakunk a gyerekekkel, és boldogok vagyunk

28. border05 (válaszként erre: 20. - Anyucika3)
2011. febr. 7. 17:52

ez nem volt olyan egyszerű helyzet.

anyagilag teljesen ki voltam szolgáltatva, egy idegen városban, semmim nem volt.

nem tudtam volna hova menni a két gyerekkel.

hála Istennek, most hárman élünk, és boldogok vagyunk

2011. febr. 7. 17:50
engedném ha jó gyerek
26. veledjooo (válaszként erre: 1. - Imibolya)
2011. febr. 7. 17:41
... a szüleivel egyeztetnék, és ha ők is úgy látnák jónak, akkor magamhoz venném az unokámat.
2011. febr. 7. 17:40

Vannak olyan esetek, amikor a nagyszülőhöz való költözés jó megoldás.

Pl.

- ha másik városban lakik és ott van az iskola - kollégium, reggeli buszozás kihagyására, kényelmesebb lehet a délutáni programok megoldásában, a kiadások szabályozásában.

- ha anyukának, apukának új partnerkapcsolata van, akitől nem akar megválni, de a gyermek, nem jön ki az új társsal és már elég nagy ahhoz, hogy saját véleményt alkothasson, külön mehessen.

- ha a nagymama egyedül marad és a család úgy dönt, hogy a társasága érdekében a már érett, esetleg kiskorú (16-18) költözzön oda

- ha az otthoni körülmények nem megfelelőek és a nagyszülőknél talán nyugalomra, normális háttérre

- ha lehet már is ... mert vannak teljesen személyre szabott esetek is, de mindig a benne élőknek kell dönteniük arról, hogy mit tartanak helyesnek és nem itt a hoxa fórumán olyanoknak, akiknek halovány gőzük sincs arról, hogy mit és miért akar tenni az illető.


Ne haragudj meg érte imibolya, de te ki lennél?? Az unoka, a szülő, a nagymama? Esetleg egy kívül álló??

2011. febr. 7. 17:34
szerintem is beszélj a szülőkkel és tudd meg az okot, azután dönts hogy odaköltözzön-e
2011. febr. 7. 17:32
Ha normális a rendszer otthon, akkor én a szülők mellé állnék és elmondanám az unokának, hogy itt sem lenne kánaán, mindenhol vannak szabályok.
22. spinneli (válaszként erre: 1. - Imibolya)
2011. febr. 7. 17:20
A háttár pontos ismerete nélkül-nem tartom jó ötletnek, egyrészt teljesen nekimegy a szülői szerepnek, másrészt azt a tudatot erősíti a véhetően kamasz gyerekbe, hogy ha nem tetszik valami a megoldás helyett csak lekoccolni kell.
21. 190124133c (válaszként erre: 7. - Imibolya)
2011. febr. 7. 17:17
Ebben az esetben semmiféleképpen nem engedném,hisz van szerető családja,neked lenne nagyon sok problémád, és a szülök is nagyon haragudnának rád.Egy 18 éves majdnem felnőtt gyerekkel mi nagymamák már nem tudnánk boldogulni.valószínű,hogy Te is egy engedékeny nagyi vagy,és azt gondolja az unoka,hogy nálad minden happy lenne.
20. anyucika3 (válaszként erre: 19. - Border05)
2011. febr. 7. 17:17
Hát én a gyerekemet választottam volna ha választanom kell.Ha a férjemmel nem tudták volna egymást elfogadni,akkor is nekem a gyerekem mellett a helyem.
2011. febr. 7. 17:15

nálunk volt egy ilyen eset.

a nagyobb fiam nem jött ki az akkori élettársammal, és ő hozta fel, hogy inkább anyámhoz költözne.

belementem, bár majd megszakadt a szívem.

többet sírtam,mint ettem, de az lebegett a szemem előtt, hogy neki jobb így.

két év múlva visszaköltözött

18. anyucika3 (válaszként erre: 11. - Imibolya)
2011. febr. 7. 17:14

Akkor teljesen normálisak az otthoni elvárások vele szemben.De ha neki ez nem tetszik,akkor meg lehet próbálni albérletet fenntartani,dolgozni.

Aztán meglátja mennyire teheti meg,hogy semmit nem csinál,csak szórakozni akar.

Szülők mit szólnak egyébként hozzá:

Mert én emiatt nem akarnék családi háborút,mert egy lázadó csitri nem hajlandó tudomásul venni,hogy az élet nem fenékig tejfel,és csak a jó oldala tetszik neki.Ehhez nem asszisztálnék.

Ha felnőttnek érzi magát teljesen,akkor éljen úgy,de minden nyűgével bajával együtt vállalja,ne a nagymama nyakára akarjon költözni.

Vagy Te eltűrnéd,hogy semmit ne csináljon,csak élvezze az életet?

2011. febr. 7. 17:14
A szülőkkel beszélném meg a témát.Vagy a gyerekkel és a szülőkkel együtt.
16. Alanah (válaszként erre: 11. - Imibolya)
2011. febr. 7. 17:14
Amennyiben tényleg így van, akkor nem engedném, szerintem hosszú távon jobb neki így. Én 26 vagyok, de emlékszem olyan időkre, amikor "nem szerettem" otthon lakni :) Visszatekintve jót tett, hogy akkor egy kicsit be voltam szabályozva, sokkal jobb úton tudtam így haladni mostanáig. Ráadásul igaz, hogy a 18 már nagykorú, de még korántsem felnőtt :))
2011. febr. 7. 17:13

ha csak lázadásról van szó , én semmiképp nem költöztetném magamhoz.. neki is meg kell tanulni hogy vannak kötelezettségek..

vagy mit gondol a nagymamához költözik és ő ugráljon neki, mert unoka?

semmi rossz nincs abban, hogy otthon be kell segítenie.

2011. febr. 7. 17:12
ha nem bántalmazzák és normális körülmények között és becsületesen nevelik a gyereket akkor nem hagynám
2011. febr. 7. 17:04
és hogy sikerült?
2011. febr. 7. 17:03
nálam is felmerült ez a helyzet, de aztán másképp oldottam meg :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook