Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Győriek meséljetek! - Milyen nálatok az élet? fórum

Győriek meséljetek! - Milyen nálatok az élet? (beszélgetős fórum)


1 2
49. Násfa (válaszként erre: 48. - Dennissza)
2012. aug. 22. 16:42

Nagyon jó volt, rettentően szép város. A belvárost és a Rába-partot szerettük meg a leginkább.

A kedvenc helyünk a Pálffy Étterem és a Dolcevita Café & Eis, lett egy kedvenc padunk is a Széchenyi téren. :)

A Panzió isteni volt, imádtuk a szobánkat: a 24-es volt a miénk!!! :D

Megnéztük az Audi gyárat is - hatalmas. :)

Valamint voltunk Pannonhalmán (gyönyörű) és a győri állatkertben is - ami viszont az ország többi állatkertjéhez képest elég siralmas képet fest. Nagyon kicsi és szűkös valamint néhol gondozatlan képet ad magáról - valamint egyes állatok is elég elhanyagoltnak tűnnek.

Összességében nagyon jól éreztük magunkat, megszerettük a várost is a 3 nap alatt viszont még nem született köztünk végleges döntés.

Mennénk is - meg nem is. :)

2012. aug. 22. 09:47
Násfa, hogy tetszett Győr?:)
47. Yulcsy (válaszként erre: 42. - Násfa)
2012. aug. 17. 21:02

Étterem:ha szeretitek a halászlevet,halas ételeket,akkor a Kovalter Vendéglőt ajánlom

9024 Győr, Szérűskert utca 36.

2012. aug. 17. 21:01
Nekem a Zöld elefánt annyira nem jött be, a Pálffy mondjuk tényleg nem rossz, vagy esetleg a környéken még a Teátrum étterem. A Kálvária annyira nem nagy szám, az állatkert viszont tényleg szuper :) (Simizzétek majd meg Papayát helyettünk) :)
2012. aug. 17. 17:45
És már nem is lesz soha ilyen lehetőségünk :(((
44. cirmoscicajaj (válaszként erre: 22. - Násfa)
2012. aug. 17. 17:45

az úgy volt,h julius 1.-je előtt (törv.modosítás előtt)igazán nagyon jó feltételekkel tudott volna a párom felmondani(25 év után járó végkielégítés +még a cég ígért br. 1 millát ha valaki jelentkezik önként,h felmond)

mi átrágtuk a témát,osztottunk szoroztunk,és mondtuk,h akkor köv.lakhely Győr környéke.már néztünk albit is.a lehetőség utolsó napjának utolsó estélyén eldöntöttük:belevágunk!Gyula felhivta a szakszerv. főnökét,h mennénk,azt mondta jó.felhivja a nagyfőnököt,h ő jelentkezik az önként kirugásra,de erre a főnöke azt mondja:nem engedi el mert ő túl jó szakember!!!!:))))

mivel jul.1 után törvénymodosítás volt,így ha eljönne a cégtől már csak max.6 havi végkielégítést kaphatna(pedig 25 év után csöppnyivel több jár)és egyéb juttatásokat sem kapna meg.úgyhogy így történt,h nem tudotunk Györbe menni.

43. Násfa (válaszként erre: 41. - Yulcsy)
2012. aug. 17. 13:19
Elég sok mindent beterveztem, de ez az Extrém Motorsport Fesztivál jól hangzik. Egyébként is nagy motorosok vagyunk. :)
42. Násfa (válaszként erre: 40. - Roppancska)
2012. aug. 17. 13:14

Amiket én fölírtam:

Széchenyi tér, Kálvária, Zichy-palota, Állatkert :), Radó sziget, Aranypart, Káptalandomb, Püspökvár, Erzsébet liget.

Gasztronómiai szempontból:

Pálffy Étterem, Halgödör, Zöld Elefánt és Erzsébet Liget Vendéglő

41. Yulcsy
2012. aug. 17. 13:13

Most hétvégén ide is ki tudtok látogatni :


[link]


Ez itt van a közelünkben,már hallom az autókat,tegnap már kész is volt a pálya.


Vagy aug 20-án [link]


Mi is megyünk :))

2012. aug. 17. 12:45

Na lássuk, mit érdemes tudni... :)

Az a baj, hogy mivel itt élek, nekem annyira természtetes minden, tehát nem tudom, mit néznék meg, ha nem itt laknék :)

A belváros tényleg szép, főleg a felújított Széchenyi tér, a Westi (Hajó) pizzériában isteni a pizza, tök hangulatos kiülni a teraszára, miközben a vadkacsák körülöttünk úszkálnak :) A Belga söröző sem rossz, extra és finom sörök vannak, nagyon hangulatos kis hely :)

39. Násfa
2012. aug. 17. 09:37
Reméltem, hogy kapok még infókat... De úgy látom nem igazán van kedvetek mesélni nekem/nekünk a városotokról.
38. Násfa (válaszként erre: 37. - Petka)
2012. aug. 16. 11:14

Mindegy is... :)

A lényeg, hogy tudjunk aludni valahol. :)

37. petka
2012. aug. 16. 11:12
A légkondis szobák a tetőtérben vannak. Ezek nem biztos hogy azok, de már nem emlékszem pontosan.
36. Násfa (válaszként erre: 35. - Petka)
2012. aug. 16. 11:02

Csak azt kértem, hogy légkondis szobánk legyen, úgy gondoltam azok biztosan jobbak mint bármelyik másik. :)

Vagy nem?

35. petka
2012. aug. 16. 10:58
Ha van választási lehetőség akkor kérd a 21 vagy a 24-es szobát :)) Azok a legjobbak. Egyébként családias a hely, nincs vele gond.
34. Násfa (válaszként erre: 32. - Petka)
2012. aug. 16. 10:53

Ohh és a panzió milyen? :)

Bár erre a két éjszakáta igazából teljesen mindegy. Csak kíváncsiságból kérdezem. :)

33. Násfa (válaszként erre: 32. - Petka)
2012. aug. 16. 10:52

Az jó ha nincs messze. Szombaton megyünk, aznap már nem fogunk mászkálni az autóval.

Viszont másnap jövős-menős napunk lesz. Lehet, hogy nem mi leszünk a "kedvenc" vendégek. :)

32. petka
2012. aug. 16. 10:49

Igen. Kb. 30 méter. Szemben állsz a panziónak, balra megy fel a Káptalandomb. Ott kell felmenni. Csak kicsit macerás mert egy "gombával" le van zárva a Káptalandomb, plusz a Püspökvár kapuja is zárva van, távirányíval működik. Ez csak a recepciósnak nehéz, hogy mindig oda fusson, úgy érdemes ha beállsz akkor ne kelljen mindig oda menni a kocsihoz valamiért.

Vendég szempontból nincs messze. :)

31. Násfa (válaszként erre: 30. - Násfa)
2012. aug. 16. 10:45
Püspökvár, bocsi. :)
30. Násfa (válaszként erre: 29. - Petka)
2012. aug. 16. 10:44

:)

Na és milyen a Panzió? :)

Akkor biztosan megtudod nekem mondani, hogy milyen messze van a Panziótól a parkoló? Mert ugye azt olvastam és írták is a visszaigazolásban, hogy a Püspöki vár zárt parkolóját lehet erre a célra használni.

29. petka (válaszként erre: 20. - Násfa)
2012. aug. 16. 10:34
:)))) Ott voltam recepciós majd' 1 évig. A legszebb részén lesztek a belvárosnak. 3 perc az élményfürdő, és sok szép látnivaló van ott.
28. Násfa (válaszként erre: 25. - Alidamolnar)
2012. aug. 16. 10:30

Nincs gyerekünk, de egyszer biztosan lesz. Legalábbis tervben van. :)

Így a leendő gyermekünket is figyelembe kell vennünk és az ő jövőbeli lehetőségeit. Ezért i szeretnénk lépni.

Győrben pedig sokkal több lehetőség van, ráadásul városon belül. Több ovi, ált. suli, gimi, szakközép, szakiskola, főiskola és egyetem. Mindegy egy helyen, ez óriási előny. Plusz közel Ausztria - ez a másik. :)

27. Násfa (válaszként erre: 26. - Roppancska)
2012. aug. 16. 10:20

Nem tudom kinek szántad a választ... :)

Dennissza a pedagógus, de mindketten nézegettünk már ingatlan hirdetéseket.

Mi egy 3 szobás téglalakásra gondoltunk (nappali+2szoba) vagy egy kis földszintes családi házra - szintén 3 szobával.

Láttam már olyanokat amik szépek, mert az is fontos szempont lenne, hogy a festésen kívül már ne kelljen rá költeni. Tehát mindenképpen újnak vagy szépen felújítottnak kellene lennie. :)

Nem vagyunk egyszerű esetek. :D

2012. aug. 16. 08:51

Én született győri vagyok, és szeretek is itt lakni. Mostanában nézegettem álláshirdetéseket, igazából pedagógust most sokat keresnek, úgyhogy akár még szerencséd is lehet.

Ménfőcsanak sincs vészesen messze a várostól, igazából szinte már összeépült Győrrel. Nyúl valamivel jobban kiesik. Győr-Szigetet és Újvárost egyáltalán nem ajánlom, bár Sziget kezd urbanizálódni, de még mindig nem az igazi, ezek a "lelakottabb" részei a városnak.

Milyen jellegű házat/lakást kerestek? Panel? Családi?

25. alidamolnar (válaszként erre: 24. - Násfa)
2012. aug. 15. 21:02

Ha van gyereked, akkor is jó, mert jó gimi van ott, a Révay benne van az országos első háromban!:)

Amúgy én imádtam Győrt, laktam és dolgoztam is ott, férjhez menés előtt.

24. Násfa (válaszként erre: 23. - Yulcsy)
2012. aug. 15. 20:58

A kérdés leginkább az, hogyha tetszik majd nekünk a város akkor itthonról is van-e értelme az önéletrajzaink küldözgetésének?

Mert anélkül, hogy biztosan tudnánk ott munka vár ránk - nem szívesen mennék.

23. Yulcsy
2012. aug. 15. 20:38

Nálunk úgy volt,h a férjem itt kapott munkát.Én még akkor fősulira jártam, 1 évig ingáztunk...Aztán egyértelmű volt,h itt keresek én is munkát.Egyből sikerült.

Van jó pár ismerősöm aki előbb ideköltözött és utána keresett munkát.Találtak is.

Persze ez attól is függ,h kinek mi a szakmája.

22. Násfa (válaszként erre: 21. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 15. 17:46

Szia!

Mi volt az ok ami miatt mégsem tudtatok elmenni?

Persze, ha nem vagyok túl indiszkrét...

2012. aug. 15. 16:54
én is békési vagyok,mi is szerettünk volna odaköltözni a párommal,de az utolsó utáni pillanatban minden összedőlt.azóta is csak oda vágyom,hátha élhetőbb életünk lenne.
20. Násfa (válaszként erre: 19. - Yulcsy)
2012. aug. 15. 12:42

Szia! :)


A szállásunk a belvárosban lesz, a Gróf Cziráky Panzióban. Autóval megyünk, mert azért így sokkal szabadabbak vagyunk oda megyünk és akkor amikor csak akarunk. :)


A jelenlegi lakóhelyünkön is a belvárosban élünk, ezért bárhová is költözünk, a belváros vonzáskörzetében szeretnénk maradni. MEgszoktuk már, hogy olyan helyen van az otthonunk amihez minden közel van.

Ami kicsit zavart amikor ingatlanokat nézegettem az az volt, hogy nagyon egyáltalán nem találkoztam olyan lakással aminhez tartozott volna garázs. Ez egy nagy negatívum. Mert a kocsibeálló az azért egészen más, utcán pedig sohasem hagynánk az autónknat, nekem ez kicsit furcsa...


Mindenre kíváncsi/ak vagyok/vagyunk amit szívesen megosztanál velünk az eddigi 7 éves tapasztalatodból Győrrel és az ottani élettel kapcsolatban! :)


Hogyan történt a Ti odaköltözésetek?

Előbb munkát kerestetek és utána költöztetek vagy valaki előre ment és fölmérte a terepet? :)


Várjuk a tapasztalataidat! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook