Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Győriek meséljetek! - Milyen nálatok az élet? fórum

Győriek meséljetek! - Milyen nálatok az élet? (beszélgetős fórum)


1 2
19. Yulcsy
2012. aug. 15. 12:25

Sziasztok!


Mi 2005 óta élünk itt,szintén Békés megyéből származunk.

Állást találni lehet,itt azért könnyebb,mint békésben.

A lakás-ház árak tényleg sokszor az egekben vannak,bár most lejjebb mentek kicsit.

Én Ménfőcsanakot nem ajánlom(mert sokszor sok idő bejutni a belvárosba).Győrszentiván az jó,oda tudsz venni helyijáratos bérletet,ami azért nem mindegy, és onnan az Audi tényleg közel van.


Mit érdemes megnézni?Sok mindentől függ,autóval jöttök,vagy vonattal,hol lesz a szállásotok....

A belvárost úgysem hagyjátok ki,az tényleg szép.Sok kiülős hely van,lehet bámészkodni.Szét lehet nézni az egyetem környékén,az Aranyparton.

Érdemes Pannonhalmára is kimenni az apátsághoz.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Mi szeretünk itt lakni,szuper város,sok program van(főként ingyenesek),élhető méretekkel rendelkezik.

Vannak a városnak részei ahová nem költöznék,de ez mindenhol van.

Ami nehézzé teszi az itt élést,az annyi (nekünk),hogy a család többi tagja maradt Békés megyében és semmi segítségünk nincs (gyereknevelés terén,néha jól jönne 1 nagyszülő aki pár órára átugrik unokázni...)De valamit valamiért :))

Ha van kérdésetek,kérdezzetek nyugodtan,este leszek majd!

18. Násfa (válaszként erre: 17. - Petka)
2012. aug. 15. 10:35
Mik a kivételek? :)
17. petka
2012. aug. 15. 10:34
Elég hangulatos a belváros! Néhány kivételtől eltekintve szép itt az élet :)
16. Násfa
2012. aug. 15. 10:22
Remélem kapunk még a hétvégéig jó sok véleményt! :)
2012. aug. 15. 09:34

Igen, döntő befolyással fog bírni nálunk is az a 3 nap, amit ott töltünk:) Nagyon be vagyunk zsongva.

Most már írhatnának a győriek is:)

14. Násfa (válaszként erre: 13. - Dennissza)
2012. aug. 15. 09:19

Előbb megismerkednénk a várossal, ezért megyünk el most hétvégén. Utána meglátjuk milyen vélemény alakul ki bennünk...

Ha tetszik és mindketten úgy gondoljuk, hogy jó hely lenne arra, hogy ott teervezzük a jövőnket - akkor elkezdhetünk munkát keresni Győrben.

Ha a munka is pipa, akkor lakást keresni.

Ez biztosan nem két hét alatt fog lezajlani... :)

2012. aug. 15. 09:16

Igen, azért nem egyszerű dolog lenne ez. Én is annyit agyalok ezen, hogy szerintem a végén az lesz, hogy maradunk itt:D

Ti mikor tervezitek a költözést? Mi 2 évig biztosan nem, mert ha minden igaz ősszel Egerben elkezdek egy sulit, és azt innen egyszerűbb befejezni:)

12. Násfa
2012. aug. 15. 09:14

Amitől én kicsit tartok: innen pályázni a munkákra. Mert ha behívnak minket állásinterjúra, akkor egy kissebb vagyon innen elutazni...

Persze munka nélkül elmenni viszont nem szeretnénk, mert az nagyon bizonytalan helyzet lenne.

11. Násfa (válaszként erre: 10. - Dennissza)
2012. aug. 15. 09:09

Már én is nézegettem az ingatlanárakat és valóban magasabbak mint pl. a mi környékünkön...

Ménfőcsanakot és Gyirmótot láttam még amiket úgy jobbanak találtam, de azért ott sem alacsonyak az árak.

2012. aug. 15. 09:07

Az én férjem hegesztő, így valószínűnek tartom ő is hamar találna munkát magának. Én pedagógus vagyok, de bízom benne, nekem is lenne lehetőségem a szakmában dolgozni.

Néztem az ingatlanárakat, Győrben azért (nekünk) elég húzósak. A közeli falvakban barátságosabb árakat láttam. Milyenek ezek a falvak, közeli községek? Gondolok itt Ménfőcsanakra, Nyúlra... Esetleg ajánlhatnátok még valamit:)

9. 0a84e34983 (válaszként erre: 6. - Násfa)
2012. aug. 15. 09:00
:)
8. Násfa (válaszként erre: 7. - D6fd5940b1)
2012. aug. 15. 08:55

Azért köszönöm a véleményed. :)

Várom, hogy láthassuk. :)

2012. aug. 15. 08:53
Győr a legjobb,legszebb,legbarátságosabb város... :) csak ajánlani tudom :) de sajna meló téren nem vagyok ott járatos :/
6. Násfa (válaszként erre: 5. - 0a84e34983)
2012. aug. 15. 08:53
Írtam neked priviben. :)
5. 0a84e34983 (válaszként erre: 3. - 0a84e34983)
2012. aug. 15. 08:51
Az Audiba nem olyan könnyű bejutni,de van az Audin belül sok alvállalkozó cég,ahol szinte mindig van felvétel,de az nem olyan jó mintha az Audihoz tartozik az ember.Ha van valami gépkezelői,vagy vasipari végzettsége a párodnak,akkor viszont Győr a lehetőségek városa lenne neki,mert ezek itt hiányszakmák,és nagyon jól lehet vele keresni.
4. Násfa (válaszként erre: 2. - Dennissza)
2012. aug. 15. 08:49

Szia!

De jó, hogy írtál! :)

Én mától már szabin vagyok és így kicsit kutakodhatom végre a neten.

Szombaton indulunk majd és 20.-án jövünk haza. Már rengeteg mindent fölírtam magunknak amit feltétlenül látnunk kell Győrben.

Nagyon kíváncsi vagyok milyen benyomást tesz majd ránk a város.

És rettentően kíváncsi vagyok arra is, hogy mennyire élhető a város valamint, hogy ott valóban könnyebb-e elhelyezkedni.

3. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. aug. 15. 08:47
Mi is az Alföldről jöttünk Győrbe.Békés megyéből.Már 4 éve itt élünk,a férjem már 5,mert ő előre jött felmérni a terepet.Mi nem bántuk meg,mert munkaügyileg sokkal jobb a helyzet mint Békésben.Van gyereketek?
2012. aug. 15. 08:44
Ezt akár én is írhattam volna. Mi Borsodban lakunk, azt hiszem, nem kell bemutatni a helyet:) Dolgozunk mindketten, de valahogy többre vágyunk. Jövő héten megyünk oda 3 napra feltérképezni a terepet:)
2012. aug. 15. 08:10

Sziasztok!


Az e heti hosszú hétvégére tervezünk egy kis kiruccanást Győrbe. Még sohasem jártunk ott, mert elég messze élünk Győrtől jelenleg - viszont mostanában felmerült bennünk a férjemmel a költözés gondolata.

Elsőre Győrre gondoltunk, mivel a férjem az autóiparban dolgozik és Győrben az Audi-gyár elég sok munkaerővel bír. Egy próbát megér...

Bár előbb látni szeretnénk a várost és ebből megtudni eltudnánk-e képzelni ott az életünket.

Nagyon kíváncsiak vagyunk rá! :)

Aztán ha tényleg tetszett előbb megpróbálnánk munkát tanálni a városban és csak utána elköltözni. Jelenleg az Alföldön élünk és bár jelenleg is dolgozunk mindketten - munkát váltani itt, ebben a térségben szinte lehetetlen. Minden megszűnik és nem lehet egyről a kettőre jutni.


Kérlek mondjátok el nekem ti hogyan látjátok városotok helyzetét! Köszönöm. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook