Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4611. zzr1200 (válaszként erre: 4610. - 116199a424)
2012. dec. 7. 15:00
Azért az alkaton és az ételmennyiségen kívül rendkívül sokat számít, hogy mit és mennyit mozogsz :-) Ha nem tornázol / sportolsz akkor nem építesz izmokat, nem leszel formásabb csak puhább lesz a zsírréteged.
4610. 116199a424 (válaszként erre: 4605. - Anna-Reni)
2012. dec. 7. 13:48
Van egy sogornom (ma a 2.mondatom kezdem ezzel, de nagy a csalad) :) szoval, neki is van ilyen gyomor gyuruje es o is rettenetesen szenved emiatt, hogy alig ehet, de ugyanakkor alig fogy :/ Van mar vagy 3 eve, hogy atesett a muteten, es hat en nem is tudom, 100 kilo lehetett, most 70-valamennyi lehet, de meg mindig nagyon molettnek nez ki. Szerintem attol is fugg, hogy mennyi ido mulva leszel >csinos< hogy milyen az alkatod. O pl.hasra hizik, hiaba van vekony laba, most is szinte ducinak nez ki szegeny. Tenyleg nagyon sajnalom, mert szeret enni pedig, szakacs is a foglalkozasa (most otthon van a gyerekeivel) el tudod kepzelni milyen erzes neki, hogy alig ehet tobbet, mint egy macska, megse fogy ugy, mint azt elkepzelte.
4609. Csippere (válaszként erre: 4607. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 7. 13:32
Az nem teljesen normális hogy túl sokat tud enni. Valami nem úgy működik nála mint nálunk. Kb. A negyedét tudom enni annak amit Ő még 7 hónap után is. Így viszont hogy nincs fizikai korlát tényleg nem egyszerű. Én a doki nyakára járnék amíg nem ad értelmes választ és megoldást.
4608. Luculus (válaszként erre: 4605. - Anna-Reni)
2012. dec. 7. 09:24
Lehet csak nem mozogsz eleget,és annyit eszel amennyit elégetsz így nem történik fogyás.Vagy pont sokat mozogsz és tömeget nővelsz a zsír helyett,és így sem látványos a dolog.Meg kéne nézetni ne keseredj el.
4607. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4604. - Anna-Reni)
2012. dec. 6. 22:24

Ez hulyeseg. Nem tudom mikor mutottek, de ez az elso honapokban lehetetlen.

Neked nem orvos kell, hanem egy pszichologus (egy korhazi) meg egy dietetikus.

Meg vagy mutve, a kulcs a kezedben.

Azt, hogy nincs kedved maszkalni ugyek (magad) utan, azt elhiszem, amilyen lelkiallapotban vagy.

De keress a neten! Ne orvost. Nincs neked semmi bajod. Siman lehet, hogy csak trauma a testednek es/vagy a lelkednek ez az egesz es nem tud fogyni.

4606. Csippere (válaszként erre: 4605. - Anna-Reni)
2012. dec. 6. 21:13
Kérj segítséget! Hidd el, hogy Neked is sikerülhet még.
4605. Anna-Reni (válaszként erre: 4600. - Csippere)
2012. dec. 6. 21:05

Köszi!

Nem irigykedek senkire!

Örülök a sikereknek csak nem tudom felfogni hogyan sikerükt Nektek?

Nem hízok de nem is fogyok.

Jól nézel ki a képen!És jó emberismerő vagy!

4604. Anna-Reni (válaszként erre: 4595. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 6. 21:01
Lehet hogy hosszú fáradtságos túlzabálásokkal kitágítottam a gyomromat,de biztosan ismered ezt a "kellemes" érzést hiszen te is hasonlóan éltél hosszú éveken át.
4603. Freddy (válaszként erre: 4602. - Zsú1965)
2012. dec. 6. 16:26

Megnéztem, gondolom te is gyorsabbra számítottál. Én már átestem a holtponton kb 2 hónapja voltam elkeseredve. Most már örülök minden kilónak és azt mondom mindig - ez már nem jön vissza.Itt a múltkor többen is vigasztaltatok, amit köszönök. Végül is azon gondolkodtam el, hány évbe telt mire ennyire elhíztam. Hogy gondolhattam azt, hogy pár hónap alatt lefogyok. Most már könnyebb, mert elképzelem milyen lesz jövő nyáron klassz ruhákat felvenni, akkorra már biztos szemmel látható lesz a különbség a mútét elötti időkhöz képest.

Mindenkinek kitartás, szerintem mindannyian büszkék lehetünk magunkra. Nekem a fogyáson kívül az új közérzetem tetszik a legjobban.

4602. Zsú1965 (válaszként erre: 4599. - Freddy)
2012. dec. 6. 09:26
Én is nagyon lassan fogyok. Nyugodtan nézz bele a mérlegelőmbe, hogy ne érezd magad egyedül ezzel:)
4601. Csippere (válaszként erre: 4597. - Réka 196)
2012. dec. 5. 20:54
Szuper jól haladsz Réka, szerintem meg sem ismernélek már :)
4600. Csippere (válaszként erre: 4595. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 5. 20:53
Anna-Reni nem akart bántani senkit, csak el van keserdve. Örülnék (más is örülne), ha tudnék neki segíteni, de nem fogadja el sajnos.
4599. Freddy (válaszként erre: 4598. - Gakocsis)
2012. dec. 5. 16:04
137 kg-ról indultam. Mostanra már tudomásul vettem, hogy nálam lasabban mennek le a kilók, nem pánikolok, ez van. Csak azért írtam, mert nem értettem teljesen Anna-Reni hozzászólását. Visszaolvastam, de nem jöttem rá, hogy mitöl van ennyire elkeseredve. Minden nap szobabiciklizek, tornázok és élvezem, hogy minden mindig egy kicsit könnyebb.
4598. Gakocsis (válaszként erre: 4596. - Freddy)
2012. dec. 5. 14:07

Alapvetően ne a kilókat hasonlítsd össze, hanem a BMI-t és a leadott kilók eredeti testsúlyhoz való százalékos arányát.


Ugyan 45 kilót már leadtam, de a BMI-m jelenleg is még 41,9 (54.05-ről) Az eddig elvesztett 45 Kg pedig az össz tömegem 23.3 százaléka.


Ha jól emlékeszem, te is olyan 140 Kg körül indultál, igaz? Ha így számoljuk, akkor hat hónap alatt leadtad a testsúlyod 20 százalékát, ami nagyon szép eredmény!

4597. Réka 196 (válaszként erre: 4596. - Freddy)
2012. dec. 5. 13:37
Freddy, semmi pánik! Én 125-ről indultam, 7 hónapja műtöttek, ma 92 vagyok. Nagyon lassan fogyok, sokszor zuhantam emiatt magam alá, látva a rekord eredményeket :-). Szóval jól állsz és örülj, hogy a bőröd is tud rugalmasan alkalmazkodni az új "béléshez" :-).
4596. Freddy
2012. dec. 5. 07:20

Köztetek én vagyok az aki arányosan a legkevesebbet fogyta. Dec. 13-án lesz 6 hónapja, hogy műtöttek. eddig 28kg fogytam. Nagyon irigyellek benneteket főleg Csipperét, mert ő hasonló kilóval indult mint én. Látom, hogy ti nem kívánjátok az édességet, én igen, ti nem vagytok éhesek, én igen. Nem vagyunk egyformák. Én szinte mindent meg tudok enni, sokat tudok inni, és nem hánytam semmitől. Az első 2 hónapban volt 2-3x hányingerem. Augusztus óta csak vánszorognak rólam a kilók.

DE NEM BÁNOK SEMMIT.

Nagyon jó döntést hoztam. Lassan mennek a kilók, de mennek. Egyszer el fogom érni az áhitott súlyomat. Nyugodtan elmondhatom, hogy az életminőségem javul, minden egyre jobb, gondolkodás nélkül újra belevágnék.

Anna-Reni visszaolvastam a hozzászólásaidat, nem értem mikor változott meg valami, nem fogysz, vagy híztál? Vagy csak lassan megy, nem jó a közérzeted? Lemaradtam valamiről?

4595. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4589. - Anna-Reni)
2012. dec. 5. 02:15

Rettenetesen sajnalom a sikertelenseged. De lathatoan a nem tudasbol adodik.

Csak egy kis matematika...

Ha valakinek az eddig 2 literes gyomrat leszukitik 125-250ml-re, KEPTELENSEG, hogy ugyanannyit meg tudjon enni. A szakirodalom (amit te nem olvasol) ismer eseteket, amikor a gyomor ujra kitagul (hosszu, faradtsagos honapokon at tarto tulzabalasokkal) de nem jellemzo.

Ezen kivul ha a szukseges kaloriabevitel (tegyuk fel 2000kaloria)felett viszel be egy napon, akkor AUTOMATIKUSAN hizni fogsz. Ez egy egyszeru keplet.

Vagyis ki tudod cselezni a szervezetedet. Jo moka!


Ha a hormondjaid ellened dolgoznak, az kivizsgalhato - fordulj orvoshoz!(bar amennyi vizsgalaton tulestek a mutet elott, bizonyara ezt kiszurtek)


Szemelyeskedo, osszefusggestelen es vegtelenul illetlen kerdesedre is valaszolok.

Nem, nem sajnalok magamtol 1.5millio forintot, ha ugy adodik.

Es igen, tanulom az egeszseges taplalkozast.

4594. zzr1200 (válaszként erre: 4592. - Gombóc66)
2012. dec. 4. 23:33

Részemröl 12 hónap, 48kg (az elsö 9 hónapban), végeredménynek 24.5-ös BMI.

Életem legjobb döntése volt a mütét :-) Már csak formáznom kell és kicsit izmosodnom.

Erösebb vagyok, megszünt az asztmám és piszok jól érzem magam :-)

4593. Csippere (válaszként erre: 4587. - Gakocsis)
2012. dec. 4. 22:21
már én is a középső ujjaimon hordom a gyűrűket, de lassan onnan is leesnek. :)
4592. Gombóc66 (válaszként erre: 4589. - Anna-Reni)
2012. dec. 4. 22:03

Anna-Reni semmi nem olyan! 4 hónap 1 hét, -33,3kg.

Annyit tudok enni még most is, mint a harmadik héten, semmit többet. Negyed csirkecombbal tele vagyok. 1,5-2 dl a levesből az adagom. Semmi köze nincs ahhoz a diétához, amit műtét előtt tartottam. Naponta 3x eszek, de nem is tudok többet. Ha főzök valamit és kóstolgatnom kell, akkor nem tudok enni, mert pár kanállal tele vagyok.

Nem vagyok ideges, mint régen a fogyókukáim alatt.

Nem élem meg diétának, mert nem korlátoz. Azt eszek, ami jól esik, míg régen be kellett tartani egy halom szabályt. Most a gyomrom mérete adja meg a szabályt.

Szerintem ez egy nagyon jó állapot! Nekem tetszik!

És még valamit! Pont Te voltál, aki mesélt nekem erről az egészről és a Te szavaid után döntöttem a műtét mellett.

Műtét előtt féltem, hogy majd milyen bonyolult lesz ez az egész, de szerencsére nem az. Mindig találok valamit, amit én is ehetek. Régen sokat utaztam és ezek fontosak voltak nekem. Attól féltem, hogy majd sehol semmit nem ehetek meg. De ez nem így van.Csak figyelnem kell a gyomrom jelzéseit és akkor semmi gond. Még nem hánytam eddig . Finoma, kíméletesen eszek. Az édességek nem mennek.

4591. Gakocsis (válaszként erre: 4590. - Csippere)
2012. dec. 4. 21:46

Csipperéhez tudok csatlakozni. Az ötödik hónapra leadva 45 Kg-ot a fő előnyét abban látom, hogy végre a helyes útra terelt. Nem habzsolok, nem falok. Most is van olyan, hogy agyban, vagy a szememmel megkívánok valamit (lásd a pacalos kalandom) de utána minimális kóstolás után nem kívánok többet belőle.

Az átlagos étkezéseimet pár napja megosztottam, most is leírom:

- egy pár virsli reggelire, vagy joghurt

- ebédre későn eszek valamit, általában délután egy 10 dekás snack kolbászt, két túró rudit nap közben

- egy liter Suzy diétás almalevelt iszom meg nap közben.

- vacsora pedig általában vagy kimarad vagy valami joghurt féle pl fruit island, mert az olyan jutalom desszert lett nálam :-)


Látod, ennyi a napi kajám, és nem vagyok tőle éhes, sőt ahogy már más is írta sokkal energikusabb vagyok, életerősnek érzem magam, és tettre késznek.


E mellé annyi kellemetlenséget simán bevállalok, hogy picit több vitamint kell szednem, esetleg hetente egyszer el kell menni a háziorvoshoz egy injekcióra (az elején)


Sokkal tudatosabbnak érzem magam, és az étkezésemet..

4590. Csippere (válaszként erre: 4589. - Anna-Reni)
2012. dec. 4. 21:34

Szia Reni,

Én 7 hónappal műtét után elmondhatom, hogy 43 kg fogyás után rengeteg pluszt kaptam a műtéttől. Igen, pl. megtanított táplálkozni, hogy ne egyem magam pukkadásig naponta többször, ill. kerülöm a túl édes és túl zsíros ételeket. Nem feltétlenül azért, mert nem lehet, hanem inkább azért, mert nem kívánom. Bár már nagyon le van lassulva a fogyás, még mindig lefelé megyeget, csak apránként. Jól érzem magam a bőrömben, új ember lettem. Igaz ez új kihívásokkal is jár :) és nem vagyok megfeszülve az ételek miatt. Szinte mindent megeszek, amit megkívánok, csak mértékkel. Én csak pozitívan tudok nyilatkozni.

Remélem Te is megtalálod az utadat.

4589. Anna-Reni (válaszként erre: 4558. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 4. 21:16

Akkor mesélj,mennyi plusszt ad neked ez a műtét?Megtanít diétázni??? 1-2 hónapig nem tudsz enni,utána minden a régi.

Vagy sajnálod a 1,5 M forintot és megtanulsz egészségesen táplálkozni?

4588. Körtebaba (válaszként erre: 4582. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 4. 21:06
le is töltöttem :) holnap próba, köszi :)
4587. Gakocsis
2012. dec. 4. 20:49
Most értem vissza a mosdóból, ahol egy kis trauma ért.. Kézmosás után úgy repült le a gyűrű az ujjamról, hogy alig bírtam megkeresni.
4586. Gakocsis (válaszként erre: 4585. - Zzr1200)
2012. dec. 4. 19:19
Vigyázz, vészesen lemaradsz a technológiai versenyben.. :-)
4585. zzr1200 (válaszként erre: 4584. - Gakocsis)
2012. dec. 4. 18:55
Nekem sajnos csak iPhone (1), Linux(2) vagy PC(4) müködik. Androidos gépem nincs egy sem :-(
4584. Gakocsis (válaszként erre: 4583. - Zzr1200)
2012. dec. 4. 18:37
Androidra már megtaláltam
4583. zzr1200 (válaszként erre: 4582. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 4. 17:11
Mire van ez az alkalmazás? Android, iPhone, PC?
4582. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4574. - Orgonatibor)
2012. dec. 4. 09:34

Van egy alkalmazas, SLOW EATER-nek hivjak. Ha hozza tudsz jutni, nagyon sokat segit. A lassan evessel nekem is lettek problemaim ( az elso hetekben nem voltak), aztan az eddigi evtizedek szokasai elojottek, jelenleg sem tudok ora nelkul enni.

Ezen beallithatod a kovetkezo falat idejet meg minden.

ha a folyadekivas sem megy eleg lassan, akkor pedig probals ki, hogy olyan fitness palackbol iszol, amibol csak kortyonkent tudod kinyerni a folyadekot. Cuppog ugyan, de hat... :))))) ki nem.

A fogyashoz meg gratula!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook